Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Misfits


freezy

Recommended Posts

freezy

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

The Rapture - Echoes

Úgy érzem itt az ideje megnyitni neki a topicot (+ aludni sem tudok:D). Az elsõ évadot ha jól emlékszem ketten max. hárman néztük innen a fórumról,de azt tapasztalom a kommentekbõl,hogy egyre többen kezditek nézni,úgyhogy ezen okból is gondoltam jó ötlet megnyitni a Misfits topicot(aztán meglátjuk milyen sorsa lesz).

Ha azt kérdezik tõlem,hogy milyen a sorozat és mirõl szól..általában azt mondom,hogy Skins(drogok,káromkodás,Anglia-angol akcentus(fõleg Kellynél),szex,bulik,jobbnál jobb zenék + nagyon figyelnek az összes karaterre és azok fejlõdésére) + Heroes(természetfeletti képességek) keveréke.

Igazából nem tudom leírni,hogy miért a kedvenc sorozatom..megvan benne a dráma,a humor,az izgalom,a rejtély..egyszóval minden ami egy sorozatba kell(+ szupererõk,ami hazudnék,ha azt mondanám,hogy nem rak rá nálam még egy lapáttal),de mégsem megszokott módon adja elõ(megunhatatlan..csak 6x láttam az elsõ évadot,az új részeket már 2x:D).Még azt se lehet mondani,hogy valami hatalmas költségvetésû sorozat lenne,de pontosan így tökéletes. A szereplõkrõl röviden annyit,hogy mindegyik hatalmas karakter..de talán kiemelném Nathant,aki szerintem nem csak az én,de mindenki kedvence. Ennyire vicces karakterrel én még nem nagyon találkoztam. Hozzáteszem,hogy a sorozaton kívül,civilben pont ugyanilyen. Volt szerencsém megrendelni Angilából az elsõ évadot és az extrák legalább akkora szórakozást nyújtanak,mint maga a sorozat.

Az elsõ évad,amúgy megnyerte a British Academy of Film and Television Arts(BAFTA) legjobb dráma díját,ami elég nagy szó. Sajnos az elsõ évad 6 részes,ami nem meglepõ,hisz angol sorozatról van szó..a második évad is úgy tudom 6 részes lesz,amibõl a héten jön ki a 3. rész és január elején jelenik meg a dvd.

A második évadról röviden annyit,hogy korrekten tartja az elsõ évad által felépített elvárásokat..sõt.Nem hiszem,hogy csalódni fogunk benne.

Szóval hajrá, jöhetnek a vélemények : )

(spoilerekkel óvatosan)

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Imádom ezt a sorozatot, én csak kétszer néztem meg 1 hét kihagyással az zsinórban elsõ 7 részt, majd jöhetettel azzal a lendülettel a 8-adik is. :P

Csak az szúrja a csõrömet, hogy Kelly szerepére nem találtak jobb csajt? :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Angol sorozatok sajátja, hogy inkább átlagosabb külsejû emberekkel dolgoznak, ezzel is földközelibbé téve az egészet.

Megnézel egy Narancsvidék-Gossip Girl-One Tree Hill részt, és azt hiszed amerikában csak topmodellek élnek. :D

Jó, persze Alisha bitangjó nõ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ante

Csatlakozom, királyság. Épp csúszik a 2x02 B)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Csak az szúrja a csõrömet, hogy Kelly szerepére nem találtak jobb csajt? :D

Szerintem sokkal jobb így,hogy nem egy tök jó nõ :) Amúgy az így készültben elmondják,hogy direkt ilyen kissé "alpári" csajt kerestek. :lol:

Amúgy ajánlom,hogy ne magyar felirattal nézze,aki úgy akarja és tud angolul is csak kényelembõl inkább a magyart választja..mert valami iszonyat rosszul fordítják. Én láttam már magyar és angol felirattal is,de baromi idegesítõ. Igazából ezt a szlenget nem is lehet normálisan magyarra fordítani(de a legalapvetõbb dolgokhoz is nagyon rossz szavakat választanak),de az angollal simán meg lehet érteni. Felirat viszont kell,mert nem tudom hogy vagytok vele,de én Kellynek jó ha félmondatait értem..Ahogy Nathan is megmondja az elsõ rész elsõ párpercében,hogy "Értenünk kéne mit mondd?" vagy valami hasonló :D

Link to comment
Share on other sites

Ante

Fú, ez a jeges csajszi de dögös volt B) Kár érte...

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ma/holnap készülök nekiállni: kérdés, hogy inkább holnap egybe nézzem meg az elsõ évad hat részét, vagy ma kezdjek neki és húzzam szét az élményt mondjuk két hármas etapra? (ma csak három rész fér bele) Attól nem félek, hogy nem jön be, belepillantottam két pillanatra, és már megfogott:) Szóval? :unsure: :)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ma/holnap készülök nekiállni: kérdés, hogy inkább holnap egybe nézzem meg az elsõ évad hat részét, vagy ma kezdjek neki és húzzam szét az élményt mondjuk két hármas etapra? (ma csak három rész fér bele) Attól nem félek, hogy nem jön be, belepillantottam két pillanatra, és már megfogott:) Szóval? :unsure: :)

Szerintem lehet nyugodtan 2 hármas szakaszra osztani :]

Link to comment
Share on other sites

marco045

Eszméletlen sorozat. Egy nap alatt megnéztem az elsõ évadot, nagy királyság. Nathan meg sírva röhögõs... Simán benne van a top5ben.

Link to comment
Share on other sites

moody

valszeg én hétvégén darlom le az 1. évadot. tökjó, hogy hirtelen a fél forum ezt kezdi el nézni :D

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Angol sorozatok sajátja, hogy inkább átlagosabb külsejû emberekkel dolgoznak, ezzel is földközelibbé téve az egészet.

Megnézel egy Narancsvidék-Gossip Girl-One Tree Hill részt, és azt hiszed amerikában csak topmodellek élnek. :D

Jó, persze Alisha bitangjó nõ. :D

Nem az a bajom, hogy Kelly nem szupermodell, hanem az, hogy a szememben ronda, fõleg amikor pofákat vág.

Alishánál, Sallynél, Samnél is láttam szebb nõket, de õk jól néznek ki.

De, hogy csak ennyi kivetni valóm van a sorozatban, rosszat nem jelenthet. :D

Link to comment
Share on other sites

freezy

valszeg én hétvégén darlom le az 1. évadot. tökjó, hogy hirtelen a fél forum ezt kezdi el nézni :D

Én meg inkább furcsállom,hogy miért pont most.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Most indult a második évad, meg most nyitottad a topikt. :P

Link to comment
Share on other sites

Real013

Részemrõl annyi történt, hogy már hallottam eddig is sok jót a sorozatról, de tegnap Ante is írt róla dicsérõen, ami megadta a végsõ lökést ahhoz, hogy beszerezzem. Ennyi a történet.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Most indult a második évad, meg most nyitottad a topikt. :P

A topicot azért nyitottam,mert kezd népszerû lenni..nem emiatt lett hirtelen népszerû :D Az meg,hogy elindult a második évad..hát nem tudom..na mindegy,nem azért mondom,mert baj. Csak furcsa.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Hol itt a rejtély? Real most mondta: posztoltam mit láttálba -_-

:P

Link to comment
Share on other sites

Real013

Szerintem lehet nyugodtan 2 hármas szakaszra osztani :]

Nem lehet. Ha egyszer belekezd az ember, akkor nézeti magát addig, amíg vége nincs az évadnak . Tudom, mert tegnap ez történt. :D

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ma új rész! De csak holnap tudjuk megnézni.

Szerintetek ki a maszkos csávó? :rolleyes: És mi a képessége? Szerintem látja a jövõt : ) Azért van ott mindenhol és tudja mindig mi lesz..+ a fala eléggé olyan,a képekkel és órákkal.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Freezy, az elõzõ rész elõzetesében hallhatott Chemical Brothers szám neked megvan? :) Ha igen feldobnád rapidra, vagy akár msnen át? Nemnagyon találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

Levike1988

Végre nyílt egy értelmes topic! :lol:

Nagyon király sorozat, csak ajánlani tudom, én tavaly kezdtem el nézni, amikor a negyedik rész jött ki és 5 perc nézés után le is daráltam mind a négy rész, tûkön ülve vártam a hátralevõ részeket! Aztán hát majdnem egy teljes év szünet a két évad között el sem akartam hinni, hogy azt én ki tudom várni, ezért én is kb 4, 5 alkalommal végignéztem az elsõ évadot. Aztán kezdtem elfelejteni a sorozatot és szeptemberben amikor törölgettem a felesleges dolgokat a winyóról egyszer csak megláttam a misfits mappát, amiben season 1 és season 2 almappa volt. Akkor leesett, hogy jaaaj, most fog kijönni az elsõ rész az új évadból! Egyértelmûen Nathan a legjobb a sorozatban,egyedül a visszatérése az elsõ részben nem tetszett annyira, persze így is vicces volt. Meg azért is szeretem, mert jó a humora, mint nekem! :D

A misfitsel kapcsolatban meg egy olyan sztorim van, hogy rokonoknál vagyunk, unokanõvérem nyelviskolában dolgozik. Egyik ilyen összezördülésnél elhozta az egyik munkatársát, aki egy Richard nevû szimpatikus, angol scrác és õ is angol tanít a nyelviskolában, értelemszerûen. Na mivel nem nagyon tudok angolul, de az angol beszédet viszonylag jól értem inkább csak figyeltem, hogy mirõl beszélgetnek tesómmal. Aztán Richard mondja tesómnak, hogy van egy brit sorozat, nem olyan, mint egy tipikus amerikai, de rohadt humoros, ekkor rávágtam, hogy jaja a misfitsre gondolsz nem? Aztán jót beszélgettük végül is a sorozatról! :)

Új rész az ma jön nem?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Freezy, az elõzõ rész elõzetesében hallhatott Chemical Brothers szám neked megvan? :) Ha igen feldobnád rapidra, vagy akár msnen át? Nemnagyon találtam meg.

Persze,máris feltöltöm.

Amúgy akartam ezt mondani nektek,hogyha kell az elõzõ évadból vagy ebbõl is valamelyik szám szóljatok nyugodtan. Mind megvan : )

Lehet az évad végén feltöltöm nektek mindkettõ ost-jét. Egyenként válogattam össze a számokat. :D De mind megvan :)

The Chemical Brothers - Dissolve (Bloody Beetroots Remix)

ez a trailerben volt.

The Chemical Brothers - Swoon (Boys Noize Remix)

ez meg a részben.

Egyértelmûen Nathan a legjobb a sorozatban,egyedül a visszatérése az elsõ részben nem tetszett annyira, persze így is vicces volt. Meg azért is szeretem, mert jó a humora, mint nekem! :D

Új rész az ma jön nem?

Én abszolút azt hittem,hogy nincs képessége és meghalt..annyira durván lesokkolt ,hogy nem igaz..még vége se lett a résznek,de már néztem wikipedian-n meg mindenhol,hogy lesz-e második évad. Aztán a rész végén felkelt a föld alatt..pfu nem volt rám még semmi ilyen hatással..én teljesen beszívtam,hogy meghalt..kinéztem a sorozatból simán,hogy ezt megcsinálják..attól függetleül,hogy Nathan a legerõsebb karakterük..

Amúgy már lehetett sejteni,hogy Nathan halhatatlan..tudjátok a Curtis-es részben,amikor visszatekergeti az idõt és az egyik alternatívában mindenki meghalt..kivéve Nathan :]

Ma lesz az új rész igen. 11kor magyar idõszámítás szerint.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Pár napja én is elkezdtem nézni, mikor valakik dícsérték eg másik topikban. Megérte, az egyik legjobb sorozat, amit mostanában nézek. Sajnos még csak 3 részre volt idõm, talán majd hétvégén meg tudom nézni a többit is.

Hasonló sorozatot tudtok ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Pár napja én is elkezdtem nézni, mikor valakik dícsérték eg másik topikban. Megérte, az egyik legjobb sorozat, amit mostanában nézek. Sajnos még csak 3 részre volt idõm, talán majd hétvégén meg tudom nézni a többit is.

Hasonló sorozatot tudtok ajánlani?

Esetleg a Skins..csak nincs szupererejük. A Heroest azért nem mondom,mert az csak a szuperképességek miatt hasonló. De a Skins ami szvsz hangulatban a legközlebb áll a Misfitshez.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Esetleg a Skins..csak nincs szupererejük. A Heroest azért nem mondom,mert az csak a szuperképességek miatt hasonló. De a Skins ami szvsz hangulatban a legközlebb áll a Misfitshez.

Eddig egy részt láttam a skinsbõl, de az borzalmas volt. Mennyire kapcsolódnak a részek? Meg lehet nézni csak úgy egyet a közepébõl?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Eddig egy részt láttam a skinsbõl, de az borzalmas volt. Mennyire kapcsolódnak a részek? Meg lehet nézni csak úgy egyet a közepébõl?

Hát eléggé kapcsolódnak. Egymás után kell nézni õket. Nem tudom melyik részt láttad és melyik évadból,de az elsõ két évad zseniális. Bár a Misfits-et jobban szeretem,de a Skins is nagyon nagy sorozat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...