Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PlayStation Játékok Topikja - Vol 2.


mark44

Recommended Posts

Hor1
6 hours ago, moody said:

A ps 1, 2, psp játékokat vajon tudom majd játszani ps 4-en? Mert azt írják hogy ezeket letöltve is lehet majd játszani.

Ez kérdéses, hogy mire tudod letölteni őket, nem vagyok benne biztos, hogy 4-re is.

Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, Hor1 said:

Ez kérdéses, hogy mire tudod letölteni őket, nem vagyok benne biztos, hogy 4-re is.

El elkezdtem írni egy kommentet arról hogy szerintem nem éri meg, de hülyeség lett volna mert kinek mi éri meg. Nekem biztos nem. Legalább is 120 eurot tuti nem hogy egy év alatt kb 5 játékkal játsszak PS-en. Szerintem túl lett árazva. De gondolom megint nem a magyar pénztárcához igazították. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1
6 minutes ago, moody said:

El elkezdtem írni egy kommentet arról hogy szerintem nem éri meg, de hülyeség lett volna mert kinek mi éri meg. Nekem biztos nem. Legalább is 120 eurot tuti nem hogy egy év alatt kb 5 játékkal játsszak PS-en. Szerintem túl lett árazva. De gondolom megint nem a magyar pénztárcához igazították. :D

Melyik 5-el? Vagy miért 5-el?

Nem a legmagasabb tier PS Plus Premium az egyetlen választás, a középsőnél megkapsz 400 PS4-PS5 címet évi 100 Euróért, ami jobb dealnek tűnik elsőre, mint a Game Pass, azt leszámítva, hogy ide nem fognak bekerülni egyből (az adott nagy AAA játék kiadásakor) a nagy címek. Várhatóan ez a 400 cím kb az lesz, amit a PS Plus-ban odaadtak a PS4 megjelenése óta.

A Premium lenne izgalmas, a PS3-as címek miatt, de nálunk eddig nem volt streaming, kérdéses mikor lesz, így a PS3-as rész kiesik, másrészt a PS Now-nál az a gyakorlat, hogy DLC nélküli base game érhető csak el, ami trófeavadászoknak szintén nem egy ideális helyzet.

Érdekes lesz amúgy szerintem, de megvárom, hogy mik kerülnek bele, nálunk abból mi lesz elérhető, és mennyibe fog kerülni a remek Ft-Euró árfolyamnak köszönhetően.

Link to comment
Share on other sites

moody
24 minutes ago, Hor1 said:

Melyik 5-el? Vagy miért 5-el?

Ezt csak átlagba mondtam. Tavaly végig játszottam a Little Nightmares 1-2-t (vagyis ezt idén, csak az elmúlt egy évet nézem), a RE7-et és a Villaget, a Greakset és az Axiom Verget. Ez 6 játék és ebből egy ingyen volt, a többit akciósan vettem meg. Más ami érdekel az drága számomra vagy csak PS5-re van.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nálunk elvileg nem a Premium lesz a legmagasabb, az azokban az országokban lesz a csúcs, ahol most is van Now. Ahol nincs, így nálunk is, elvileg a Deluxe lesz a legfelső opció, ami kvázi ugyanaz lesz, mint a Premium, csak a PS1-2-PSP játékokat nem streamelni lehet majd, hanem letölteni. PS3 játékokkal itt nem tudom, mi lesz, erről sehol nem találtam konkrétan leírt infót. Mondjuk ez engem is aggaszt kicsit, mert én pl. a PS4 korszakban csatlakoztam, ami arra érdekelt, azt nagyjából mindent végigjátszottam már, a PS1-2-PSP játékok között meg lehet, hogy rengeteg korszakos cím van, de ezekkel nem 20+ év távlatából akarok játszani. Viszont a PS3 korszakból is kimaradt nekem minden, onnan szívesen pótolnék sok mindent. Viszont ha azok nálunk nem lesznek elérhetőek, az gáz szerintem. Illetve kérdés, hogy a friss megjelenések (akár PS5 címek) mikor kerülnek be, elvileg azt mondták, hogy ellentétben a GP-szel, nem megjelenéskor. A Deluxe ára egyébként elvileg adott országonként változó lesz. De a fentiek fényében azért nagyon nem mindegy, hogy a 60-100-120€ skálán hova lövik be.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1
13 minutes ago, jardo said:

Nálunk elvileg nem a Premium lesz a legmagasabb, az azokban az országokban lesz a csúcs, ahol most is van Now. Ahol nincs, így nálunk is, elvileg a Deluxe lesz a legfelső opció, ami kvázi ugyanaz lesz, mint a Premium, csak a PS1-2-PSP játékokat nem streamelni lehet majd, hanem letölteni. PS3 játékokkal itt nem tudom, mi lesz, erről sehol nem találtam konkrétan leírt infót. Mondjuk ez engem is aggaszt kicsit, mert én pl. a PS4 korszakban csatlakoztam, ami arra érdekelt, azt nagyjából mindent végigjátszottam már, a PS1-2-PSP játékok között meg lehet, hogy rengeteg korszakos cím van, de ezekkel nem 20+ év távlatából akarok játszani. Viszont a PS3 korszakból is kimaradt nekem minden, onnan szívesen pótolnék sok mindent. Viszont ha azok nálunk nem lesznek elérhetőek, az gáz szerintem. Illetve kérdés, hogy a friss megjelenések (akár PS5 címek) mikor kerülnek be, elvileg azt mondták, hogy ellentétben a GP-szel, nem megjelenéskor. A Deluxe ára egyébként elvileg adott országonként változó lesz. De a fentiek fényében azért nagyon nem mindegy, hogy a 60-100-120€ skálán hova lövik be.

Igen, hacsak nem bővítik a streaming részt (mondjuk lent azt írják tervben van, pár 2030-ra még itt is lehet :D), de igen itt a Deluxe lesz. Az meg valahol az Extra és a Premium között lesz, 110 Eur körül gondolom, ami mire ez indul kb 45 ezer forint lesz nálunk évente. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, jardo said:

PS3 játékokkal itt nem tudom, mi lesz, erről sehol nem találtam konkrétan leírt infót. Mondjuk ez engem is aggaszt kicsit, mert én pl. a PS4 korszakban csatlakoztam, ami arra érdekelt, azt nagyjából mindent végigjátszottam már, a PS1-2-PSP játékok között meg lehet, hogy rengeteg korszakos cím van, de ezekkel nem 20+ év távlatából akarok játszani.

Én régóta tervezem végig játszani az SH játékokat. A Silent Hill: Downpoural nem tudnék játszani egyedül mert az már PS3-ra jött ki. Meg persze vannak játékok Gameboyra, mobilra, stb, de engemet csak a fő vonal érdekel amit ezzel az előfizetéssel végig tudnék játszani. Már ha játszhatóak lesznek egyáltalán.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Na ja, arról pl. nem volt szó, hogy mondjuk egy PS2 játék, ami ugye ezek szerint nálunk nem streamelhető lesz, hanem letölthető, egyáltalán melyik gépeken fog futni? Hozzá lesz-e legalább minimálisan igazítva a modern gépekhez (pl. felbontás, stb. terén)?

A másik, ami kicsit kapufának tűnik így elsőre és nem tudom hová tenni, hogy az indulásra bejelentett nagy címek listája kicsit megmosolyogtató. God of War és Spider-Man, amik 4 éves játékok. Mortal Kombat 11 és Death Stranding, amik 3 évesek. Miles Morales 2 éves. Talán még a tavalyi Returnal nevezhető viszonylag frissnek... És nyilván nem csak ezek lesznek benne, de ha már húzócímként is csak 3-4 éves játékokat tudnak a címlapra tenni, akkor milyen lesz a kínálat többi része? Nem tudom, mekkora tömegeket lehet lázba hozni azzal, hogy gyertek, nálunk havi 14/17€-ért játszhatsz a 4 éves God of Warral.

Bár most még csak a bejelentés történt meg, nyilván előbb vagy utóbb a pontos részletek is kiderülnek majd, nem akarom előre leírni, csak az első infók alapján furának tűnik a koncepció, kicsit olyan, mintha sebtében dobták volna össze, hogy nekik is legyen valami hasonló, mint a Microsoftnak.

Link to comment
Share on other sites

moody

A vissza felé kompatibilitást rég el kellett volna sütni nekik szerintem. Nem akarom egyszerűen elhinni hogy technikai gondok miatt nem jutottunk még el odáig hogy a Sony konzolja képes legyen futtatni a régi játékokat. Minden esetre kíváncsi vagyok hogyan oldják meg. Semmi más nem érdekel az új rendszerből. Amivel nagyon szeretnék játszani azt úgyis megveszem. Teljesen feleslegesnek tartom hogy a könyvtáramban ott legyen 400 játék, aminek valószínűleg egy nagy része nem is érdekel semennyire sem.

Link to comment
Share on other sites

XCube
12 hours ago, moody said:

A vissza felé kompatibilitást rég el kellett volna sütni nekik szerintem. Nem akarom egyszerűen elhinni hogy technikai gondok miatt nem jutottunk még el odáig hogy a Sony konzolja képes legyen futtatni a régi játékokat.

A PS2 és a PS3 tudta futtatni a PS1 címeket, egy bizonyos szériáig a PS3 a PS2 -t is. A Sonynak van PS1 és PS2 emulátora PS4 -re és PS5 -re, de ezt csak arra használja, hogy kiválasztott címeket csomagoljon és áruljon önállóan, nem pedig arra, hogy általános kompatibilitást érjen el, mert abból nincsen üzlet. Iskolapélda a PS4 -es GTA San Andreas "port", ami egy emulált PS2 játék annak minden nyavajájával (mára teljesen elavult irányítás, szedált grafika, stb.). Így viszont fillérekért "fejlesztették", majd drágán adják el.

A PS3 emulálása viszont más tészta. Annyira speciális volt a hardver, hogy piszok nehéz emulálni. A PC -s emulátor szcéna is csak mostanra jutott el odáig, ohgy néhány játék valóban játszható lett, de ehhez olyan hardver kell, hogy ihaj.

Emellett a játékok felépítése is sokkal modernebb a 7. generáción, így relatíve egyszerűbben lehet őket portolni és "remasterelni".

Link to comment
Share on other sites

moody
46 minutes ago, XCube said:

A PS3 emulálása viszont más tészta. Annyira speciális volt a hardver, hogy piszok nehéz emulálni. A PC -s emulátor szcéna is csak mostanra jutott el odáig, ohgy néhány játék valóban játszható lett, de ehhez olyan hardver kell, hogy ihaj.

Az RPCS3 mára már nem csak néhány, hanem viszonylag sok játékot tud játszható formában futtatni. Van egy lista ahol a státuszt mutatja egy adott játéknál.

Egyébként mit tippelsz, hogy lesznek megoldva a letölthető PS 1-2 és PSP játékok futtatása?

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 3/31/2022 at 10:20 AM, moody said:

Egyébként mit tippelsz, hogy lesznek megoldva a letölthető PS 1-2 és PSP játékok futtatása?

Szerintem a meglévő emulátorral futnak majd egyesével "megvásárolható" módon. Nem hinném, hogykeretprogramot készítenének a platformokhoz. PS Vita -n például kiválóan voltak emulálva a PS1 és PSP címek, ráadásul nem is voltak annyira drágák.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moody

Április 4-én lejárt a PS Plus előfizetésem, de tudtam Plus akcióra vásárolni játékot, és az e havi free játékokat is addolni tudtam a könyvtáramhoz. Ez valami hiba lehet, vagy azért van mert amikor kezdődött az akció és a ps plus free játékokat is kijöttek akkor még volt élő előfizetésem?

Link to comment
Share on other sites

moody

Akinek van élő előfizetése és Magyarország van beállítva locationra az megnézné hogy a dátumot azt hogyan írja nekik?

Link to comment
Share on other sites

Hor1
On 4/16/2022 at 9:08 PM, moody said:

Akinek van élő előfizetése és Magyarország van beállítva locationra az megnézné hogy a dátumot azt hogyan írja nekik?

Ha jól értem a kérdést:

PlayStation Plus: 12 Month Membership
Expires: 06/14/2022
Link to comment
Share on other sites

moody
37 minutes ago, Hor1 said:

Ha jól értem a kérdést:

PlayStation Plus: 12 Month Membership
Expires: 06/14/2022

Köszi! Én azt hittem nap hónap és év a helyes formátum. De így már tiszta. Furcsa is lett volna ha lejárt előfizetéssel tudnám a funkciókat használni. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1
2 hours ago, moody said:

Köszi! Én azt hittem nap hónap és év a helyes formátum. De így már tiszta. Furcsa is lett volna ha lejárt előfizetéssel tudnám a funkciókat használni. :D

De ha április 4-én járt le, az nem 04/04? :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

moody
12 hours ago, Hor1 said:

De ha április 4-én járt le, az nem 04/04? :D

06/04/2022 nálam. És én azt hittem, hogy ez április 6. :D (elírtam az előző hozzászólásomban)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jimkingdom

Ha valakinek még nem egyértelmű az Új PS Plus itt egy jó összefoglaló.

https://hu.ign.com/playstation-plus/75667/news/breaking-a-sony-vegre-bejelentette-a-megujulo-ps-plus-szolgaltatast-ime-minden-fontos-reszlet

Annyit már tudni lehet hogy nálunk június 22-től lesz elérhető. Elvileg a Premium is. De ki tudja mit hoz majd a holnap addig is. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kaszman1

MO-n honnan érdemes használt PS játékokat venni? 

Asszonynak megvenném az új Saints Row-t, mert nagy rajongó, de tuti nem teljes áron, megvárom amíg elkezdik eladogatni.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
32 minutes ago, kaszman1 said:

MO-n honnan érdemes használt PS játékokat venni?

Hardveraprón, olykor nagyon áron alul adnak egyesek (láttam már AC Valhallát 4k-ért, Crysis trilógiát 6k-ért, stb), persze gyorsan le is csapnak rájuk.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cori
2 hours ago, kaszman1 said:

MO-n honnan érdemes használt PS játékokat venni? 

Asszonynak megvenném az új Saints Row-t, mert nagy rajongó, de tuti nem teljes áron, megvárom amíg elkezdik eladogatni.

Jatekaim.hu él még? :D Régebben PS3 meg PS4-es piac még életben volt, lehet a PS5 is megy. Vatera stílusú oldal, pontozható felhasználókkal stb. Viszont elég csöves az oldal, de le lehet nyelni ha olcsó a játék cserébe :D 

 

Vagy fb csoportot tudok ajánlani, bár nem vagyok csak a Nintendósokba benne, de az megy rendesen, meg a Marketplacen.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom
6 hours ago, kaszman1 said:

MO-n honnan érdemes használt PS játékokat venni? 

Asszonynak megvenném az új Saints Row-t, mert nagy rajongó, de tuti nem teljes áron, megvárom amíg elkezdik eladogatni.

Szia! Én ajánlom csekkold a konzolkirályt ott a legtöbb ps exklúzív meg van. Van pár tucat PS3 játék is. A használt árak jók, de biztos be lehet szerezni olcsóbban. Azért ajánlom ezt a helyet mert eddig mindig másik munkanapon kézhez kaptam a rendeléseimet. Ha valami nem stimmel a cuccal (hiányzik a borító pl.) az oldalon feltüntetik! Korrekt cég!

Én sajna jártam már rosszul használt cucokkal azért mert 1-2 ezer forintot akartam spórolni (konzolneked!). Nem azt kaptam amit rendeltem, a tok utángyártott volt és törött, a lemez meg olyan karcos hogy csodálkoztam amikor beraktam és működött. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...