Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PlayStation Játékok Topikja - Vol 2.


mark44

Recommended Posts

-OJ-

Frissült a Summer Sale a PS Store-ban

Borderlands GotY 3000-ért, Jedi Outcast 1390-ért, Kingdom Come Royal Ed 6k, Injustice2 full upgrade 2.5k, Mortal11 7.5k, Life is Strange 2 teljes 4.5k, stb

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1

FF Tactics, Super Mario Bros 3, Fire Emblem, Zeldák meg van rá szintén 1-2 klasszikus Castlevania

 

Szerk. Ez @moody -nak csak OJ közbenyomott egy kommentet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

moody

Azt hiszem egy időre lesz kontent! :) Mario részeket akarom pörgetni először. Nem feltétlen GBA, aztán azokat amiket mondtatok. Csak Mariokba belekavarodtam, annyi van.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Valaki pucolt már PS4 Pro-t? Ugye nyári meleg meg karantén kombinációja miatt napi 10 + órát is megy aktívan a gép játékok és multimédia kombinációjával és komolyabb gémek alatt bizony szélturbina hangmagasságokba megy a zaj utóbbi pár hétben, igaz 30 fok felett van a hőmérséklet is folyamatosan.

Odáig megvan hogy leveszem a fedelet és az oldalait meg a ventillátort kitisztítom/kifújom. 2-3 év után mennyire érdemes jobban szétszedni? 

Olvastam hogy termál paszta gyárilag tud szar lenni és érdemes újra kenni meg a hőelvezető bordát is tisztítani kellene néha, csak nem tudom mennyire akarom kibelezni ehhez.

Amúgy nem volt túl sok por benne, mindig jól szellőző helyen van rengeteg hely van mellette és a TV szekrény polcának sincs hátulja.

Link to comment
Share on other sites

Viktor
On 8/12/2020 at 9:06 PM, kaszman1 said:

 szélturbina hangmagasságokba megy a zaj utóbbi pár hétben

Completely normal phenomenon. :happy: PS4 egyik nagy hibája, vagy hátránya. Nekem sima van, de én nem mertem szét szedni, csak le van láncolva, hogy el ne szálljon...

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 8/12/2020 at 9:06 PM, kaszman1 said:

Valaki pucolt már PS4 Pro-t? Ugye nyári meleg meg karantén kombinációja miatt napi 10 + órát is megy aktívan a gép játékok és multimédia kombinációjával és komolyabb gémek alatt bizony szélturbina hangmagasságokba megy a zaj utóbbi pár hétben, igaz 30 fok felett van a hőmérséklet is folyamatosan.

Odáig megvan hogy leveszem a fedelet és az oldalait meg a ventillátort kitisztítom/kifújom. 2-3 év után mennyire érdemes jobban szétszedni? 

Olvastam hogy termál paszta gyárilag tud szar lenni és érdemes újra kenni meg a hőelvezető bordát is tisztítani kellene néha, csak nem tudom mennyire akarom kibelezni ehhez.

Amúgy nem volt túl sok por benne, mindig jól szellőző helyen van rengeteg hely van mellette és a TV szekrény polcának sincs hátulja.

Pontosan melyik revízió?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
57 minutes ago, XCube said:

Pontosan melyik revízió?

7116b, elvileg ennek lehet ilyen gondja és az egyel újabb már kevésbé zajos, de az enyém 3 év után csak most kezdett hangoskodni.

Link to comment
Share on other sites

XCube
Just now, kaszman1 said:

7116b, elvileg ennek lehet ilyen gondja és az egyel újabb már kevésbé zajos, de az enyém 3 év után csak most kezdett hangoskodni.

Annál érdemes újrapasztázni az APU -t, de elég időrabló mutatvány.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
4 hours ago, XCube said:

Annál érdemes újrapasztázni az APU -t, de elég időrabló mutatvány.

Lehet csinálok belőle egy egész napos programot. A PC procit sem ártana újrapasztázni :D

Link to comment
Share on other sites

moody
11 minutes ago, kaszman1 said:

Lehet csinálok belőle egy egész napos programot. A PC procit sem ártana újrapasztázni :D

Nekem az előző kontroller bal joystickja romlott el. Mindig azt érzékeli, mint ha előre nyomnám. Youtubeon van video, hogy lehet megjavítani, de az sem két perces mutatvány. Pluszba nekem is újra kellene a pro gépem pasztáztatni.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
18 hours ago, moody said:

Nekem az előző kontroller bal joystickja romlott el. Mindig azt érzékeli, mint ha előre nyomnám. Youtubeon van video, hogy lehet megjavítani, de az sem két perces mutatvány. Pluszba nekem is újra kellene a pro gépem pasztáztatni.

Nekem is ugyanez volt a gond, én egy óra alatt megcsináltam. Szétszedtem, és a kis műanyag kocka (amit az analóg kar döntöget) tisztítása után jó lett. Közben meg rájöttem, hogy mennyire banálisan egyszerű szerkezet ez a kontroller. :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

moody
56 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Nekem is ugyanez volt a gond, én egy óra alatt megcsináltam. Szétszedtem, és a kis műanyag kocka (amit az analóg kar döntöget) tisztítása után jó lett. Közben meg rájöttem, hogy mennyire banálisan egyszerű szerkezet ez a kontroller. :D

Megvan kit zaklatok ha bénáznék! :D Hétvégén szét is kapom. Egyébként hány ember kidobhatja a kukába ilyen hiba miatt (jó, nyilván sok van amit házilag nem lehet megjavítani).

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
19 minutes ago, moody said:

Megvan kit zaklatok ha bénáznék! :D Hétvégén szét is kapom. Egyébként hány ember kidobhatja a kukába ilyen hiba miatt (jó, nyilván sok van amit házilag nem lehet megjavítani).

Ezt néztem meg előtte, hogy legyen fogalmam mit csináljak vele.
Nem volt hozzá semmilyen eszközöm. Szétszedni volt egyedül nehéz a kontrollert, rohadtul össze van pattintva.

Én nem nyitogattam le minden oldalát a kockának, csak azt az egyet, ahol láttam, hogy piszkos. Továbbá nekem már 4+ éves a kontrollerem, szóval úgy voltam vele, hogy nem leszek ideges magamra, ha elrontom...:D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moody

Street Fighter királyság :cool: PUBG nem érdekel.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
moody

Hatalmas fordulat. Vettem egy PS3-at. :happy: Azt hiszem lesz mit pótolnom.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

-OJ-
15 minutes ago, moody said:

Hatalmas fordulat. Vettem egy PS3-at. :happy: Azt hiszem lesz mit pótolnom.

Van még PS3 exkluzív cím, amit nem adtak ki PC-re vagy PS4-re, és érdemes végigtolni?:boredom:

Link to comment
Share on other sites

moody
19 minutes ago, -OJ- said:

Van még PS3 exkluzív cím, amit nem adtak ki PC-re vagy PS4-re, és érdemes végigtolni?:boredom:

Ment a PM! :D

Link to comment
Share on other sites

Cori
7 hours ago, -OJ- said:

Van még PS3 exkluzív cím, amit nem adtak ki PC-re vagy PS4-re, és érdemes végigtolni?:boredom:

God of War összes!!!

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
8 hours ago, -OJ- said:

Van még PS3 exkluzív cím, amit nem adtak ki PC-re vagy PS4-re, és érdemes végigtolni?:boredom:

Nier és drakengard!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

bcom
9 minutes ago, JoeJoeJoe said:

Nier és drakengard!

Nierről írnátok valamit? Annyit olvastam, hogy azért távolabb van az Automatától. Mennyire jó? Mennyire sokkoló?

RPCS3 elvileg full kompatibilitást ír, meg kéne próbálni.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
23 minutes ago, bcom said:

Nierről írnátok valamit? Annyit olvastam, hogy azért távolabb van az Automatától. Mennyire jó? Mennyire sokkoló?

RPCS3 elvileg full kompatibilitást ír, meg kéne próbálni.

Nem tudom, én csak szeretném kipróbálni, mert annyira tetszett az automata, hogy még akarok abból a világból! 
Elvileg, - ahogy hallottam, - ilyen belefeledkezősebb játék, eléggé szét van húzva a cselekmény, sok a mellékes teendő (talán túl sok is). Történetben az is erős, harcrendszer nem egy platinum games minőség, de elmegy. De mondom, ezt csak kritikák alapján mondom, én remake-re várok :D  

Link to comment
Share on other sites

Hor1
18 hours ago, JoeJoeJoe said:

Nier és drakengard!

szivecske.jpg <3

18 hours ago, bcom said:

Nierről írnátok valamit? Annyit olvastam, hogy azért távolabb van az Automatától. Mennyire jó? Mennyire sokkoló?

RPCS3 elvileg full kompatibilitást ír, meg kéne próbálni.

A harc, grafika, framerate elég szar (bár a harc szokható simán), de sztoriban, sokkolásban, világépítésben, karakterekben, mellékküldikben, dumákban simán ott van az Automata mellett, ha nem jobb. Kib.aszott jó cucc, nem szabad kihagyni.

Van akinek a weirdsége miatt nem fog bejönni, de óriási sztori, zseniális szereplőkkel. Itt is igaz az, hogy a második-harmadik végigjátszásnál látod más szemszögekből a történetet.

Jön most belőle egy remake-szerűség, de ott kicsit más lesz a sztori nekünk nyugatiaknak. Két verzió volt belőle, a Nier Gestalt és a Nier Replicant, nyugaton csak az előbbi jött ki, a remake most az utóbbiból lesz. Annyi a más a kettőben, hogy a Gestaltban a főszereplő apa, a Replicantban testvér, dialóg eltérések vannak, de az alapsztori megegyezik.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

moody

Kellene egy kis help. Beüzemeltem a PS3-at. Először nem volt kép, de a video settings reset után működött. A kép viszont nagyon pixeles, gondolom az RCA kábel miatt. HDMI kábellel ha összekötöm akkor elvileg tudok játszani 720p-be? És ezt külön majd be kell állítanom? A kontrollert hogyan töltsem? Nem találtam alvó állapotos beállítást. Vagy tudnátok ajánlani vezeték nélküli kontrollert? Vagy az eredeti a legjobb csak?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 hours ago, moody said:

Kellene egy kis help. Beüzemeltem a PS3-at. Először nem volt kép, de a video settings reset után működött. A kép viszont nagyon pixeles, gondolom az RCA kábel miatt. HDMI kábellel ha összekötöm akkor elvileg tudok játszani 720p-be? És ezt külön majd be kell állítanom? A kontrollert hogyan töltsem? Nem találtam alvó állapotos beállítást. Vagy tudnátok ajánlani vezeték nélküli kontrollert? Vagy az eredeti a legjobb csak?

Rég volt, de ahogy emlékszem HDMI vagy automatikusan 720p-ba kapcsol, vagy kapsz egy kalibráció beállítást amikor először indítod el kábel csere után.

Nekem semleges tapasztalataim vannak utángyártott kontrollerekkel. Kicsit próba-szerencse volt. Volt egy amivel játszhatatlan volt minden olyan holtjárata volt a joyoknak, egy másik tökéletesen jól működött, szinte vetekedett az eredeti minőségével, viszont nem hagyta kikapcsolni a PS3-at ha rá volt dugva.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cori
8 hours ago, moody said:

Kellene egy kis help. Beüzemeltem a PS3-at. Először nem volt kép, de a video settings reset után működött. A kép viszont nagyon pixeles, gondolom az RCA kábel miatt. HDMI kábellel ha összekötöm akkor elvileg tudok játszani 720p-be? És ezt külön majd be kell állítanom? A kontrollert hogyan töltsem? Nem találtam alvó állapotos beállítást. Vagy tudnátok ajánlani vezeték nélküli kontrollert? Vagy az eredeti a legjobb csak?

Nekem úgy rémlik, hogy be kell menni az optionsbe, a legelső menüpont alatt van (settings? nem emlékszem már, a lényeg, hogy a legelső menüpont a felhasználó után, egy táska a jele) és ott kell az audio meg a képernyő beállításokat is megkeresni és átállítani, a netet is itt tudod beállítani, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli legyen.

Ebben a listában keresd a különféle opciókat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...