Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PlayStation Játékok Topikja - Vol 2.


mark44

Recommended Posts

Hor1
4 hours ago, -OJ- said:

Miért is? Nem mintha lenne/vennék előfizetést, és bár akármit többre tartok egy sportjátéknál, de miért kellett az utolsó percben cserélni?

Nem kommentálták, de valószínûleg a népharag mérséklése volt az oka. :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
4 hours ago, -OJ- said:

Miért is? Nem mintha lenne/vennék előfizetést, és bár akármit többre tartok egy sportjátéknál, de miért kellett az utolsó percben cserélni?

Nem indokolták meg, valószínűleg a KONAMI gondolta meg magát. De annyira last minute a dolog hogy volt aki még be tudta húzni a PES-t ÉS a Detriot-ot is. Ez utóbbi egyébként deluxe szóval a témák / avatarok mellé még jár egy Heavy Rain is!

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
5 hours ago, -OJ- said:

Miért is? Nem mintha lenne/vennék előfizetést, és bár akármit többre tartok egy sportjátéknál, de miért kellett az utolsó percben cserélni?

Mert a Sony vergődik.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
1 hour ago, SaltyDave said:

Nem indokolták meg, valószínűleg a KONAMI gondolta meg magát. De annyira last minute a dolog hogy volt aki még be tudta húzni a PES-t ÉS a Detriot-ot is. Ez utóbbi egyébként deluxe szóval a témák / avatarok mellé még jár egy Heavy Rain is!

PS Plus játékokra hónapokkal korábban elkezdik megcsinálni a szerződéseket, a Konami nem gondolhatja meg magát, és nagyon valószínűnek tartom, hogy következő haviban benne lesz.

A Sony szerintem észrevette, hogy egy kicsit necces két sportjátékkal kiszúrni az emberek szemét.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

-OJ-
4 minutes ago, tenderlumpling said:

 kicsit necces két sportjátékkal kiszúrni az emberek szemét.

Így már érthető és teljesen igaz is :mgwhore:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iam_The_Ghost

Fantasztikus a PS4 user rendszere, de hátha Ti tudtok erre ésszerű megoldást...

Szóval gondoltam jó fej leszek, nem a G2A-ról veszek feltöltőkártyát, hanem hazai oldalról, HUF-t. Nekem angol a főprofilom, ahhoz nem jó a forintos kártya, de nem baj, gondoltam, mert PS3-n is ment egyszerre többféle user, boldogan tudtam közöttük váltogatni és mindegyiken átjárhatóak voltak a letöltött játékok. Úgyhogy vettem PSN-re pénzt, a magyar profilon aktiváltam a kódot, megvettem a játékot.
Na most csak ott a bökkenő, hogy PS4-en nem lehet 2, korábban már létező profilt futtatni egyszerre... vagy én voltam türelmetlen, hogy nem kerestem elég ideig erre megoldást? Merthogy az a helyzet, hogy betudok lépni a létező, angol főprofilomba, tudok kreálni egy új usert, illetve be tudok lépni a magyar profilba, de csak vendégként, ami a rendszer újraindításakor törlődik. WTF? Mért nem lehet rögzíteni? Mért csak új usert tudok generálni és egy már létezővel nem tudok permanensen bejelentkezve maradni? Vendégként beléptem a magyar felhasználóba, letöltöttem a játékot, de a játékok nem teljesen átjárhatóak, ugyanis utána hiába lépek vissza a főprofilba, le van lakatolva és nem tudom elindítani a játékot, pedig le van töltve a rendszerre. Nem tudom, hogy ez egy glitch-e vagy ilyesmi, de azt meg tudom csinálni, hogy a magyar profillal elindítom a játékot, majd PS gombbal visszatérek a főmenübe, átváltok az angol főprofilba, majd tudok játszani vele, mintha csak a másik userrel léptem volna vissza a gamebe.

Ez így nagyon bosszantó, hogy minden egyes alkalommal guestként be kell lépnem a userbe (e-mail, jelszó), elindítom a játékot, PS gomb, swicth user, a másik profillal visszalépek a játékba. Aztán meg mindig figyelmeztet a PS kikapcsolásakor, hogy elvesznek majd a mentések (merthogy törli az ideiglenes vendégprofilt), de legalább ez nem így van, a trófeákat és a játékállást is menti a főprofilban.

Van olyan megoldás, hogy engedélyezzem permanensen egyik profilról a másiknak, hogy szabadon játsszon a játékkal? (ha enélkül próbálom, mindig azt írja ki, hogy vegyem meg a játékot). Vagy legalább azt el tudom érni, hogy a magyar profilommal ne vendégként kelljen log-in műveletet elvégezni minden egyes bekapcsoláskor, hanem maradjon ott?

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
25 minutes ago, Iam_The_Ghost said:

Fantasztikus a PS4 user rendszere, de hátha Ti tudtok erre ésszerű megoldást...

Szóval gondoltam jó fej leszek, nem a G2A-ról veszek feltöltőkártyát, hanem hazai oldalról, HUF-t. Nekem angol a főprofilom, ahhoz nem jó a forintos kártya, de nem baj, gondoltam, mert PS3-n is ment egyszerre többféle user, boldogan tudtam közöttük váltogatni és mindegyiken átjárhatóak voltak a letöltött játékok. Úgyhogy vettem PSN-re pénzt, a magyar profilon aktiváltam a kódot, megvettem a játékot.
Na most csak ott a bökkenő, hogy PS4-en nem lehet 2, korábban már létező profilt futtatni egyszerre... vagy én voltam türelmetlen, hogy nem kerestem elég ideig erre megoldást? Merthogy az a helyzet, hogy betudok lépni a létező, angol főprofilomba, tudok kreálni egy új usert, illetve be tudok lépni a magyar profilba, de csak vendégként, ami a rendszer újraindításakor törlődik. WTF? Mért nem lehet rögzíteni? Mért csak új usert tudok generálni és egy már létezővel nem tudok permanensen bejelentkezve maradni? Vendégként beléptem a magyar felhasználóba, letöltöttem a játékot, de a játékok nem teljesen átjárhatóak, ugyanis utána hiába lépek vissza a főprofilba, le van lakatolva és nem tudom elindítani a játékot, pedig le van töltve a rendszerre. Nem tudom, hogy ez egy glitch-e vagy ilyesmi, de azt meg tudom csinálni, hogy a magyar profillal elindítom a játékot, majd PS gombbal visszatérek a főmenübe, átváltok az angol főprofilba, majd tudok játszani vele, mintha csak a másik userrel léptem volna vissza a gamebe.

Ez így nagyon bosszantó, hogy minden egyes alkalommal guestként be kell lépnem a userbe (e-mail, jelszó), elindítom a játékot, PS gomb, swicth user, a másik profillal visszalépek a játékba. Aztán meg mindig figyelmeztet a PS kikapcsolásakor, hogy elvesznek majd a mentések (merthogy törli az ideiglenes vendégprofilt), de legalább ez nem így van, a trófeákat és a játékállást is menti a főprofilban. 

Van olyan megoldás, hogy engedélyezzem permanensen egyik profilról a másiknak, hogy szabadon játsszon a játékkal? (ha enélkül próbálom, mindig azt írja ki, hogy vegyem meg a játékot). Vagy legalább azt el tudom érni, hogy a magyar profilommal ne vendégként kelljen log-in műveletet elvégezni minden egyes bekapcsoláskor, hanem maradjon ott?

A magyar profilnál (és minden további sub profilnál) állítsd be, hogy az a gép legyen az elsődleges, amire telepítve van a játék, és akkor az összes, azon a gépen lévő user is használhatja a magyar profil által letöltött tartalmat

(Settings) > [Account Management] > [Activate as Your Primary PS4] > [Activate].

És ez tudtommal a PSplus előfizetésre is érvényes, így ha a magyar fiókodhoz van PS+, és elsődlegessé teszed a fiókot, a gépen lévő többi fiókkal is multizhatsz.

Az automatikus belépést pedig itt kell bejelölni az egyes fiók-beállításoknál

[Settings] > [Users] > [Log In Settings] > [Log into PS4 automatically] pipa

 

Nekem négy fiók van a gépen.

Egy a fő, amit mindig használok, és három alfiók (egyik hongkongi, másik amcsi), mindegyiknél beállítva az elsődlegesség a gépre, így amiket azokkal töltök le, mindet játszhatom a főfiókkal, átlépegetés nélkül.

 

 

Ez a rendszer azért van, mert mindig csak egy gépen lehet elsődleges a fiókod, így nincs az, hogy haver gépén belépsz a fiókoddal, letöltöd a gépére a digis játékaidat, és utána ő ingyen játszhat velük akkor is, ha te már nem vagy ott, de a fiókod rajta van a gépén. Neki is meg kell vennie őket, ha el akarja indítani.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
27 minutes ago, -OJ- said:

A magyar profilnál (és minden további sub profilnál) állítsd be, hogy az a gép legyen az elsődleges, amire telepítve van a játék, és akkor az összes, azon a gépen lévő user is használhatja a magyar profil által letöltött tartalmat

(Settings) > [Account Management] > [Activate as Your Primary PS4] > [Activate].

És ez tudtommal a PSplus előfizetésre is érvényes, így ha a magyar fiókodhoz van PS+, és elsődlegessé teszed a fiókot, a gépen lévő többi fiókkal is multizhatsz.

Az automatikus belépést pedig itt kell bejelölni az egyes fiók-beállításoknál

[Settings] > [Users] > [Log In Settings] > [Log into PS4 automatically] pipa

 

Nekem négy fiók van a gépen.

Egy a fő, amit mindig használok, és három alfiók (egyik hongkongi, másik amcsi), mindegyiknél beállítva az elsődlegesség a gépre, így amiket azokkal töltök le, mindet játszhatom a főfiókkal, átlépegetés nélkül.

 

 

Ez a rendszer azért van, mert mindig csak egy gépen lehet elsődleges a fiókod, így nincs az, hogy haver gépén belépsz a fiókoddal, letöltöd a gépére a digis játékaidat, és utána ő ingyen játszhat velük akkor is, ha te már nem vagy ott, de a fiókod rajta van a gépén. Neki is meg kell vennie őket, ha el akarja indítani.

Ok, köszi, össze jött a dolog! Igazából az volt a bajom, hogy nem értettem mért nem lehet már egy meglévő profilt rögzíteni a PS4-re. Nem vettem észre, hogy mikor rányomok a 'create user', akkor van lehetőség új felhasználót készíteni VAGY belépni egy meglévővel. Azt gondoltam itt csak egy üdvözlő szöveg van és rögtön a 'skip'-re nyomtam, amivel csak új profilt lehet generálni.

Így már megy minden mint a PS3-n, azt hiszem nem is kell elsődlegessé tennem ezt a usert.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Így júliusra kellett valami időt ölő játék, hetekig nézegettem lesz-e leárazás Spider-Man-re, de csak nem jött, így megvettem a The Redeemer-t. Természetesen vásárlás után 1 nappal jött a summer sale, SM féláron. -_- Mindegy, Redeemert végig vittem, tulajdonképpen egy kezdetleges Dio 3 monk solo mission, hamar végig lehet rajta futni, a trófeák is meg lennének, csak sok küldetésről nem tudom mit akar, neten meg nem találok hozzá guide-t, de nem nagyon fáj a szívem érte. Ezt a teljes árat iszonyatosan nem érte meg, de ez van.

Aztán akkor már megvettem a Spider-Man-t is, előbb-utóbb amúgyis megszereztem volna. Nem kapott el a hangulata, de jóég, egy 15 évvel ezelőtt mennyire imádtam volna! Most elégé meh, nekem csak time killer kategória, időnként elbohóckodom vele. Egyelőre a harcok nagyon nehezen mennek, már az 1. küldetés során többször meghaltam és így a városban kóricálva se jobb a helyzet, valahogy nem áll rá a kezem. Nehéz megjegyeznem az irányítást is, tényleg rengeteg mindent belepakoltak, nem állt rá még az agyam. Ez a Peter továbbra is az egyik legcsúfabb megjelenítése a karakternek, amivel valaha találkoztam.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
16 minutes ago, Iam_The_Ghost said:

Ez a Peter továbbra is az egyik legcsúfabb megjelenítése a karakternek, amivel valaha találkoztam.

source.gif

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Mint mondtam, az egyik. :D De Tobey-t nem bántjuk, mindig ő marad nekem az original.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iam_The_Ghost

Spider-Man alapgame és new game+ platinázva. B) A vége felé azért elérte a sandbox gamek átka, egyszerűen fárasztóvá válik a gameplay, nincs sok kedve már az embernek az apró küldetésekhez, de még így is az egyik legváltozatosabb, a hangulata első osztályú, a sztori is szépen felépített, ügyesen összehúzza a szálakat. Remélem jön folytatás, bár kíváncsi vagyok rejlik-e még a témában több, vagy nagyjából ugyanezt várhatjuk.

A DLC-ket is megcsinálnám, de kissé kifullasztott már így is, viszont addig kéne hozzá látnom, amíg bennem vannak a mozdulatok. A játék elején nagyon sokat szerencsétlenkedtem, nem feltétlenül az alacsony Spidey lvl és skillek hiánya miatt. :P

Link to comment
Share on other sites

Cori
19 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Spider-Man alapgame és new game+ platinázva. B) A vége felé azért elérte a sandbox gamek átka, egyszerűen fárasztóvá válik a gameplay, nincs sok kedve már az embernek az apró küldetésekhez, de még így is az egyik legváltozatosabb, a hangulata első osztályú, a sztori is szépen felépített, ügyesen összehúzza a szálakat. Remélem jön folytatás, bár kíváncsi vagyok rejlik-e még a témában több, vagy nagyjából ugyanezt várhatjuk.

A DLC-ket is megcsinálnám, de kissé kifullasztott már így is, viszont addig kéne hozzá látnom, amíg bennem vannak a mozdulatok. A játék elején nagyon sokat szerencsétlenkedtem, nem feltétlenül az alacsony Spidey lvl és skillek hiánya miatt. :P

Szerintem jót tett a játéknak, hogy kb 30-35 óra körüli, mire elérné a mai open world játékok átka addigra be is fejeződik a 100%-olás, mmint én csak a főküldire, mellékküldikre, challengekre stb-re gondoltam, acsizni nem szoktam.

Sajnálom, hogy egy csomó játék azzal diecskeszik, hogy milyen nagy a világa, mennyi tennivaló van, de ez igazából hazugság, unalmas gyüjtőgetnivalóval van tele, mint itt a táskagyűjtés, ami kis mennyiségben nem probléma, de amikor AC Origins szintű bőőőven 60+ órányi unalomtengerről van szó az más.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Gyűjtögetni valóból szerencsére nincs olyan sok, tetszett hogy a táskákhoz mindhez volt valami hozzáfűzni valója, valami kis történet, ami építette Pókember világát (nem úgy mint AC-ben a madártollak gyűjtögetése…), a landmarkok többsége meg valós helyszín, ami nem tette unalmassá - plusz a fotózásnál semmit nem kellett tökölni, már én éreztem kínosnak, mikor a legbénább szögeknél is lelkendezett Peter mennyire jó. :D

Még azt nem tudom, hogy a titkos helyszínek fényképezése mire jó, trófea sincs hozzá, nem tudom van-e bármi reward érte.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
23 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Spider-Man alapgame és new game+ platinázva. B) A vége felé azért elérte a sandbox gamek átka, egyszerűen fárasztóvá válik a gameplay, nincs sok kedve már az embernek az apró küldetésekhez, de még így is az egyik legváltozatosabb, a hangulata első osztályú, a sztori is szépen felépített, ügyesen összehúzza a szálakat. Remélem jön folytatás, bár kíváncsi vagyok rejlik-e még a témában több, vagy nagyjából ugyanezt várhatjuk.

A DLC-ket is megcsinálnám, de kissé kifullasztott már így is, viszont addig kéne hozzá látnom, amíg bennem vannak a mozdulatok. A játék elején nagyon sokat szerencsétlenkedtem, nem feltétlenül az alacsony Spidey lvl és skillek hiánya miatt. :P

Én ott kukáztam amikor kipucoltam az összes "erődöt", mindenféle frakciókért, és mondtam magamban hogy ne akkor most csak main story + villain mellékszálak, és a main story a komplett kib_szott térképet teleszórta ÚJRA megtöltve az összes raktárat meg miegyebet amit ki kell takarítani. Ugh. Noped out.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
18 minutes ago, SaltyDave said:

Én ott kukáztam amikor kipucoltam az összes "erődöt", mindenféle frakciókért, és mondtam magamban hogy ne akkor most csak main story + villain mellékszálak, és a main story a komplett kib_szott térképet teleszórta ÚJRA megtöltve az összes raktárat meg miegyebet amit ki kell takarítani. Ugh. Noped out.

?

Véges számú mellékküldetések vannak, maximum újra lehet őket játszani, de akkor már szürkén jelennek meg a térképen. Vagy még az elején jártál és csak Fisk embereit láttad, később a demons, Silver Sable emberei és a börtönből szökött bűnözők is kapnak néhány erőd küldetést, de olyan, hogy valamit megcsináltál és újra tölti a helyszíneket, olyan nincs. Egyébként is mellőzhetők, ha nem akarsz ilyennel bíbelődni, bár engem hajtott az újabb ruhák és képességek megszerzése, amikhez ezeket el kell végezni. Ha meg valaki sandbox játékba vág, annak tudnia kell, hogy az összesnek ez az ismérve.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
17 hours ago, Iam_The_Ghost said:

?

Véges számú mellékküldetések vannak, maximum újra lehet őket játszani, de akkor már szürkén jelennek meg a térképen. Vagy még az elején jártál és csak Fisk embereit láttad, később a demons, Silver Sable emberei és a börtönből szökött bűnözők is kapnak néhány erőd küldetést, de olyan, hogy valamit megcsináltál és újra tölti a helyszíneket, olyan nincs. Egyébként is mellőzhetők, ha nem akarsz ilyennel bíbelődni, bár engem hajtott az újabb ruhák és képességek megszerzése, amikhez ezeket el kell végezni. Ha meg valaki sandbox játékba vág, annak tudnia kell, hogy az összesnek ez az ismérve.

A sci-fi hadsereg emberei alakítottak ki egy tucat bázist miután kipucoltam a sokféle frakciókét.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

No, megcsináltam a DLC-ket is, így most már teljesen kivégezve. Bár furcsa mód a trófeáknál az overview 93%-t ír, de azon belül meg minden 100%. Whatever, nagyon jól szórakoztam vele, várom a folytatást.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SaltyDave

Akad egy eladó Mortal Kombat 11-em PS4-re, ha valakit érdekel. Mint hogy látom konzolvilágban 14k a használt, 12k-ért vihető (plusz postaköltség ha Győrben nem tudjuk megoldani, tudom hogy akad itt környékbeli azért írom). Foxpost-al elvileg 700Ft.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
2 minutes ago, SaltyDave said:

Akad egy eladó Mortal Kombat 11-em PS4-re, ha valakit érdekel. Mint hogy látom konzolvilágban 14k a használt, 12k-ért vihető (plusz postaköltség ha Győrben nem tudjuk megoldani, tudom hogy akad itt környékbeli azért írom). Foxpost-al elvileg 700Ft.

700-ért elviszem.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
moody

Pár hét múlva beszerzek én is egy PS4-et. Annyi cím van amivel szeretnék játszani hogy az hihetetlen. PC-t nem fogok venni. A WoW fut rajta, aztán kész, más annyira nem érdekel már. Nem rég vettem magamnak egy új TV-t, konkrétan ezt. Mennyire gáz, ha nem prot, hanem sima slimet veszek? Pixeles lesz a kép ezen a TV-n, vagy pedig nem lesz zavaró? Filmek esetében gyakorlatilag nem is látom a különbséget az 1080p és a 4k közt, de gondolom játékok esetében más a helyzet. 

Link to comment
Share on other sites

moody

Olvastam ilyet hogy Premium HDMI bemenet szükséges ahhoz, hogy 60HZ-n fussanak 4k-ba a játékok. Ilyenről még nem is hallottam, vajon amit linkeltem TV tudhatja ezt?

Link to comment
Share on other sites

Viktor

Erről én  nem hallottam. :blink: Igazából egy ps4 pro kell hozzá. 😃  De játéktól függően ott is lesznek droppok. Meg melyik játék mit támogat.  Tudom pc mr meg kutyapötse, de ha tartja azt a  30 fpst,  nem fog zavarni. Mennyire pixeles a cucc..... 20 centiről zavaró lesz. 😃 megint játék függő. Benyomsz egy horizont és ha az nem győz meg, kapcsold ki a gépet. Ha hegyen/ház tetején vagy a távolabbi tárgyak részletességét leveszi szinte minden program, az azért szemet szúrhat. Meg a sima ps4 olyan hűtővel bír..... nekem már kètszer leszállt a Holdra. Ne aggódj... jácc....

Link to comment
Share on other sites

moody

Szerintem egy pro mellett fogom letenni a voksom. Egyedül ez a Premium HDMI bemenet ba*sza a csőröm. Innen szereztem az infot. Nem tudom, hogy ez mennyire hivatalos. :D

 

Kérdés: Miért van szükségem Premium HDMI kábelre a PS4 Pro 4K TV-n történő használatához?

A legkiválóbb minőséghez a következőkre lesz szükséged: egy PS4 Pro konzolra, egy 4K TV-re Premium HDMI bemeneti porttal (amit gyakran kékkel jelölnek), és egy Premium HDMI kábel-re. A Premium HDMI kábel jár a PS4 Pro mellé, de akik hosszabbat szeretnének vásárolni, azok tartsák észben a Premium HDMI specifikációkat.

Az újabb Premium HDMI formátum képes megjeleníteni a 4K jelet 60 FPS-ig (60 Hz). A régebbi High Speed HDMI kábelek (azaz HDMI 1.4) képesek megjeleníteni a 4K jelet egy 4K tévén, de a teljesítmény 30 FPS-re korlátozódik (30 Hz).

Link to comment
Share on other sites

moody

Srácok, most komolyan. Ezzel a TVvel tudok 4K-ba játszani PS Pro-n, vagy fölösleges megvennem és inkább szerezzek be egy sima Slimet? Csak mert már PS4 Hungary FB csoportba mondtak sok mindent, többek közt hogy kapcsoljam ki a HDR-t mert ez a TV nem jeleníti meg "normálisan".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...