Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bugreport


Godzillamessage

Recommended Posts

Godzillamessage

Nálam bugos a fórumstatisztika (New Posts/New Topics). Nálatok is bugos, ha átváltotok egyikről a másikra?

 

Szerk: úgy látom bugos itt minden. Kikapcsolom az oldalsávokat, este meg kell néznem mitől akadt össze az egész.

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az oldal stat nekem már szombaton is fura volt. new postnál egyáltalán nem a legújabb postokat hozta fel. 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A kalendárium bolondult meg, így a kalendáriumra épülő modok is padlót fogtak. Eddig nem vettem észre. :ninja:

Jelezni akartam az Invision felé a bugot, de már tudnak róla. A napokon belül érkező frissítésben benne lesz a javítás.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Különös hibát találtam : 1-2 napja van így. Hozzászólás írása közben a jobbra és balra (le és fel ) nyíl billenytűk nem működnek.

csak egérkattal vagy home/endel tudok lépkedni a szövegbe :( Elképesztően idegesítő hogy állandóan az egérhez kell nyúlni

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lord_KROK

csak nekem elképesztően lassú a fórum mikor postot küldök el? 

Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, Lord_KROK said:

csak nekem elképesztően lassú a fórum mikor postot küldök el? 

Nem csak neked.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Másnak is? Nekem minden okésnak tūnik. :he?:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Godzillamessage said:

Másnak is? Nekem minden okésnak tūnik. :he?:

Feltűnően nagyon lassú...eleinte letöltésre fogtam, de nem. sajnos nem :(

Akár 30-40mp is mire elküld egy postot :(

Link to comment
Share on other sites

kléni

Valami gubanc van a jelszavammal. Megváltoztattam többször is, de ha újra be kell lépnem az oldalra, nem fogadja el a jelszót, csak ha megint resetelem. Ezt vagy 3-szor eljátszottam, a legegyszerűbb jelszóval is ez van. WTF?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
On 6/16/2018 at 12:26 AM, payskin said:

Mi a terv a segélyvonalas smileykkal? Azok helyén most mindenhol kakesz van. 

Azokkal csak annyi a teendő, hogy be kell őket pakolni a gsforum.hu/uploads/emoticons alá. Onnan vannak belinkelve a hozzászólásokba; a kakesz azért van, mert nincsenek ott a hivatkozott képek.

On 6/17/2018 at 9:34 PM, kléni said:

Megváltoztattam többször is, de ha újra be kell lépnem az oldalra, nem fogadja el a jelszót, csak ha megint resetelem. Ezt vagy 3-szor eljátszottam, a legegyszerűbb jelszóval is ez van. WTF?

Sütiprobléma. Nem kell resetelni; törölj sütit, és jó lesz. Hogy miért van, azt nem tudom, velem is eljátszotta; valószínűleg a fórummotor a hibás.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Nem nyert. Próbáltam süti törlést, olyan böngészőt, amiből még sose néztem ezt a fórumot, egyiknél se fogadja el a jelszavamat. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Hirtelen a Chrome veszélyesnek nyilvánította a fórum oldalát...

frAlhSo.jpg

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Nálam is hasonló a helyzet, az Avast megtévesztő webhelynek érzékeli az egyéb játékok/ mit játszottál végig legutóbb topikot.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha jól látom, a raptr.com-os aláírásokkal van baja. Kapcsold ki az aláírásokat Godzi.

jpqijn0.png

@jagdtigger aláírásában volt, de simán le tudtam tiltani (állat ez a fórummotor), így nem sír már érte a Google, és gond nélkül nyitja a témákat.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én a képet tartalmazó aláírásokat kapásból kilőttem, így nekem ez meg sem jelent.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valamit kellene ezzel a sütikezeléssel kezdeni, mert minden alkalommal az van, hogy újra be kell jelentkezni, a mentett jelszót nem fogadja el, password reset, majd ismét jelszó beálltás. Ekkor jó, egy ideig.

Ha ilyenkor kilövöm a böngészőt és újraindtom, akkor még jó. Tehát mintha csak elég rövid ideig volna érvényes a cookie.

Az olvasatlan üzenteknél is mindig újra be kell állítani, hogy ne a az oldalra ugorjon, hanem az első olvasatlan üzenetre. Nem is értem, hogy miért nem ez az alapértelmezett. :blink:

Azt akkor sem értem, hogy az elmentett jelszót miért nem fogadja el. :annoyed:

 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nem az ő aláírásával volt a probléma, hanem @Jelan aláírása volt döglött valamiért, az kavart be. Igaz, hogy csak nektek: nálam a Firefox + Comodo és Firefox + NOD kombó semmit nem jelzett.

szerk: @jagdtigger alájából is kivettem. Eddig nem vettem észre, mert a Firefox blokkolta és nem látszott.

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kösz hogy kiszedted, én nem találtam hol lehet módosítani az alámat :D . Mondjuk az érdekes hogy sehol se találtam infót arról hogy miért került tiltólistára.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Jobb felül a nevedre kattintasz, a legördülőben "Account settings" és már meg is van. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
On 6/16/2018 at 12:27 AM, Lord_KROK said:

Feltűnően nagyon lassú...eleinte letöltésre fogtam, de nem. sajnos nem :(

Akár 30-40mp is mire elküld egy postot :(

Ez valószínűleg attól volt, hogy a tárhely határait feszegettük mind sql méretben, mind tárhely kapacitásban is. Erőltettem én is, többször is elértük a 80% feletti használatot, valószínű, hogy ez okozta a lassulást. Átállás óta letöröltem mindent ami már nem kell, így 50% környékén járunk jelenleg.

On 6/17/2018 at 9:34 PM, kléni said:

Valami gubanc van a jelszavammal. Megváltoztattam többször is, de ha újra be kell lépnem az oldalra, nem fogadja el a jelszót, csak ha megint resetelem. Ezt vagy 3-szor eljátszottam, a legegyszerűbb jelszóval is ez van. WTF?

Látom, hogy nem tudtál belépni. Adok egy jelszót a profilodnak és elküldöm e-mailban. Fogalmam sincs mi okozhatja a problémát.

Az biztos és ezt mindenkinek tudnia  kell: háromszori próbálkozás után letiltja a rendszer a profilt 15 percre. Új jelszó kérésével fel lehet oldani ezt.

On 6/19/2018 at 6:35 PM, Renesas said:

Azokkal csak annyi a teendő, hogy be kell őket pakolni a gsforum.hu/uploads/emoticons alá. Onnan vannak belinkelve a hozzászólásokba; a kakesz azért van, mert nincsenek ott a hivatkozott képek.

Sütiprobléma. Nem kell resetelni; törölj sütit, és jó lesz. Hogy miért van, azt nem tudom, velem is eljátszotta; valószínűleg a fórummotor a hibás.

Ott vannak a szmájlik a helyükön, de ettől nem oldódik meg a kakesz. A hozzászólásokat újra kell futtatni (frissíteni kell), akkor kerülnek helyükre a szmájlik.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy a jelszó problémát nem a fórum motor okozza.

14 hours ago, SkyBird said:

Valamit kellene ezzel a sütikezeléssel kezdeni, mert minden alkalommal az van, hogy újra be kell jelentkezni, a mentett jelszót nem fogadja el, password reset, majd ismét jelszó beálltás. Ekkor jó, egy ideig.

Ha ilyenkor kilövöm a böngészőt és újraindtom, akkor még jó. Tehát mintha csak elég rövid ideig volna érvényes a cookie.

Az olvasatlan üzenteknél is mindig újra be kell állítani, hogy ne a az oldalra ugorjon, hanem az első olvasatlan üzenetre. Nem is értem, hogy miért nem ez az alapértelmezett. :blink:

Azt akkor sem értem, hogy az elmentett jelszót miért nem fogadja el. :annoyed:

A sütikhez nem nyúltam, teljesen biztos, hogy nem itt van a probléma. Ezt a jelszókavarást sem értem.

Az olvasatlan üzenetes témát sem igazán értem, leírhatnád részletesebben is, mit hol kell állítanod (elméletileg nem kell állítani semmit).

 

Lehet, hogy költözéskor ment mellé valami a profilotokban, úgy tűnik senki másnál nem jelentkeznek ezek a problémák. Nálam minden okés. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

kléni

Hopszi, rájöttem, hogy a belépésnél nem az e-mail címemet, hanem a nicknevemet kell megadni. Hát így nem csoda, hogy nem engedett be. :fejbeb: Nem is értem hogy nem vettem ezt észre, pedig elég jól oda van írva.

Viszont az e-mail-lel jól kifogtál rajtam. :biggrin: Pár napja kértem egy egyetemi oktatótól jelszót a diasorokhoz, és mivel a rendes neved alapján nem ismertelek fel a levélben, azt hittem ők küldték, de nem volt jó egyik diához se... :biggrin:

Na de köszi.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@kléni

Köszi.

 

:blush: Ezt jól benyaltam én is. :icecream: 

Nem tudom miért, biztos megszokásból a régi fórumból az e-mailt írtam. Nem olvastam, nem tűnt fel, hogy Display name. 

De méginkább a mechanikusan végrehajtott copypaste miatt a KeePassból.

Vagy amikor először próbálkoztam a nickkel, akkor még nem volt érvényes az account.

Kizártam magam egy negyedórára és ahogy a jelszó reset a mail címmel megvolt, a mail címet adtam meg és azzal, vagy azzal is beengedett. Valamennyi időre.

Ezzel most az olvasatlan üzenetek beállítása is megoldódott, a módostás után felajánlotta a mentést.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
3 hours ago, Godzillamessage said:

Ott vannak a szmájlik a helyükön, de ettől nem oldódik meg a kakesz. A hozzászólásokat újra kell futtatni (frissíteni kell), akkor kerülnek helyükre a szmájlik.

Nekem nem úgy tűnik, hogy a helyükön lennének. Például a sztenderd mosolygós fej a következő címen kéne legyen: http://www.gsforum.hu/uploads/emoticons/default_smile.gif Na most én erre 404-et kapok, tehát nincs ott. Ha ott lenne, meg kéne jelenjen, lévén a kódban, ahol nem jelenik meg, egy sima img tag szerepel, aminek a forrása ez. Ezzel szemben az itteni mosolygós fej elérhető: http://www.gsforum.hu/uploads/emoticons/smile.gif

Egyébként ahogy nézem, az egyetlen különbség a megjelenő és nem megjelenő emotikonok beágyazása között, hogy a megjelenőknek van egy data-emoticon nevű attribútumuk is true értékkel. Erősen kétlem, hogy kliensoldalon ez befolyásolna bármit is. (De azt biztos nem, hogy az emotikon címét megnyitva 404-et kapok.)

4 hours ago, Godzillamessage said:

Teljesen biztos vagyok benne, hogy a jelszó problémát nem a fórum motor okozza.

Igen, amint itt már kiderült, ezeket valószínűleg az okozta, hogy sokan megszokásból az e-mailjükkel akarnak bejelentkezni, és azzal nem lehet, csak a nickkel. Lehet, hogy nálam is ez volt, amit sütiproblémának hittem.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

@Fujitsu ez is megoldva. :default_yes::yes:

szerk: közben lett azért pár hiba a gsf emojikban, de azt is megoldom..

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...