Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sütés, főzés...


Lord_KROK

Sütés, főzés...  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Arwy

(Több, mint 2 évig)

Amúgy mostanában megint gyakran "főzök", de csak teát, mert ugye beteg vagyok és muszáj innom, mert jót tesz... :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

(nem semmi)

teát azt én is napi szinten "főzök" meg tojást is sokszor

Link to comment
Share on other sites

_DooM_
Arwy said:

Nekem csak annyi a bajom a boltiakkal, hogy csomó tök kicsi. De amúgy szerintem csak annyi különbség van a házi meg a bolti között, hogy az utóbbi kevésbé szaros, és világosabb a sárgája. Ízre nekem ugyanolyanok. XD

Én sem érzek semmi különbséget, de gyanítható, hogy a házi az sokkal egészségesebb. Mindig azt veszem, amelyik az olcsóbb. :D

A sárgája meg nem érdekel, úgysem eszem meg.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Akkor mit csinálsz vele? :blink:

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Általában lepasszolom valakinek. Ha többedmagammal eszek rántottát (ami általában 10-15 fehérje + 2-3 sárgája szokott lenni), akkor értelemszerűen valaki sárgásabban eszi, esetleg félre rakom, legvégső esetben, ha senkinek nem kell, kidobom.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Rántotta tojás fehérjéből??? :blink::blink:

KROK: amikről van fényképem :D . De ha gondolod csinálok képet a tasakban főtt virsliről is! :D .   

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Igen. Próbálok odafigyelni arra, hogy mit (és mennyit) eszem, és bizony a tojássárgája az igen nagy részben telített zsír, ami nem egészséges. Egyébként nem igazán tűnik fel a különbség, ha szép nagy és élénk a sárgája, akkor az az egy darab is kellően megszínezi és megízesíti a rántottát.

Mondjuk elég ritkán, hetente 1-2x szoktam csak rántottát enni (vagy ha esetleg kihagyhatatlan áron van a tojás), mert így elég nagy a "pazarlás".

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nekem pont a sárgája a kedvencem [sm40]

Link to comment
Share on other sites

skybot
_DooM_ said:

Igen. Próbálok odafigyelni arra, hogy mit (és mennyit) eszem, és bizony a tojássárgája az igen nagy részben telített zsír, ami nem egészséges. Egyébként nem igazán tűnik fel a különbség, ha szép nagy és élénk a sárgája, akkor az az egy darab is kellően megszínezi és megízesíti a rántottát.

Mondjuk elég ritkán, hetente 1-2x szoktam csak rántottát enni (vagy ha esetleg kihagyhatatlan áron van a tojás), mert így elég nagy a "pazarlás".

Nem lehet vhogy külön felhasználni sárgáját?

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Legutóbb ezt csináltam: főtt rizs megpirítva, rántottával összekeverve. Mellé vékonyra felszeletelt répa, zöld bab, borsó, kukorica együtt összesütve serpenyőben. Grillezett hús, tetején sült hagyma, mellé almapaprika. Ez így bekerült a kedvenceim közé.

Egyébként minden szart megtudok csinálni, csak hát lusta vagyok, és inkább anyámra hagyom a dolgokat. :D

Ami még nagy kedvenc az a brassói, sült hús+hagymás krumpli+sóska szósz, töltött krumpli, juhtúrós sztrapacska. Meg itt a városban kapható pizza, még olaszoknál sem ettem ilyen jót, és óccsó is. :D

Link to comment
Share on other sites

szabolcsmegye

Hát én a minap. Bementem a teszkóba, lehet kapni ilyen Teszkó Gazdaságos "öntetet", ami végül is por :D .

Nah mármost, megvettem ezt a Carbonara Spagetti nevezetű valamit. 99 Ft volt. Éhes is voltam, pénzem sem nagyon volt, mondjuk lehet ha nem vesszük meg azt a 2 rekesz sört több pénzem marad... :D 

Nah hazamentem. Spagettitésztát megfőztem. Ezt a Carbonara port, megcsináltam, vágtam bele még egy kis párizsit :D , meg tettem bele egy fél doboz kukoricát...Hát mondom, belefér még :D 

Baromi finom lett :D Megettem az egészet, egy ültő helyembe...  :)

Valahogy úgy nézett ki, hogy: Spagetti tészta, rajta fehér trutyi amibe apró sárga málé szemek vannak, illetve picit barnára pirított párizsi darabok :D

Tényleg jó volt :D

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT
-StiF- said:

Ne haragudj, de hogy a kénköves ménkőbe tekerted a sajtot a virslire? Megpróbáltam, de semmi siker. Így fogtam magam letettem 3 virslit a tányérra, majd rászeleteltem a sajtot és úgy rátettem.

Szeletelt sajt volt, ilyen Tolle márkájú cucc, simán van 10x10 centi (és olyan 7-8 szelet egy csomagban), pont bele lehet tekerni a füstlit - nyilván kilóg a vége, de attól csak jobban néz ki :D 

Link to comment
Share on other sites

_DooM_
skybot said:

Nem lehet vhogy külön felhasználni sárgáját?

Dehogynem, számtalan módja van. Csak éppen azok baromira nem egészséges ételek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
B4LINT said:

Szeletelt sajt volt, ilyen Tolle márkájú cucc, simán van 10x10 centi (és olyan 7-8 szelet egy csomagban), pont bele lehet tekerni a füstlit - nyilván kilóg a vége, de attól csak jobban néz ki :D 

Ez nagyon jól hangzik [sm40]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
GustyX

Pörög a topic rendesen :D:laugh:

Érdekes, hogy karácsony volt nem rég, de a menüt senki sem osztotta meg :huh:

Most ettem kukoricakásás töltött káposztát! Imádom ezt is! Ha majd lesz nagyanyáméknak tormájuk, akkor ugyanezzel a töltelékkel annak a levelét fogjuk csinálni! Olyat még nem ettem, de mivel szeretem mindkettőt, így biztos jó lesz!

Jöv. héten pedig barátnőm akar majd nekem pizzát csinálni, szabadon választott feltétekkel (3 sajt, csirkecici sonka, kolbász, erős paprika, kukorica, paradicsom, hagyma...) LIKE! :D

Kinek mi a kedvenc pizzája?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Az Aldi a legjobb hely a világon. Tök finom sajttal töltött csirkemell 1099/kg, halrúd fél kiló/450 körül. 2 adag (igazából egy emberes adag) bolognais tasakos tészta 299.

De a legjobb, ugyan nem sütés, de BAAZZ!!

Kaiser májkrém, olyan 225 HUF / 150 g szokott lenni mindenhol.

Na az meg 180 HUF / 500 g.

Vettem 3 kiló májkrémet :laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Arwy
GustyX said:

Jöv. héten pedig barátnőm akar majd nekem pizzát csinálni, szabadon választott feltétekkel (3 sajt, csirkecici sonka, kolbász, erős paprika, kukorica, paradicsom, hagyma...) LIKE! :D

Kinek mi a kedvenc pizzája?

Jól hangzik! :)

Hmm... nekem négysajtos, magyaros, sonkás... Igazából semmi extra, nem nagyon kísérleteztem a pizzatípusokkal. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
GustyX

Sajnos mondhatni nem aktív ez a topic, pedig lehetne miről gépelni.

Ma második alkalommal ettem ilyet, és most is nagyon finom volt! Imádom és ajánlom ezt mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Madártej

Hozzávalók:

* 4 tojás

* 15 dkg cukor

* 1,5 l tej

* 2 rúd vanília (vagy 1 csomag vaníliás cukor)

* 2 evőkanál liszt

* 5 dkg mazsola

Elkészítés:

1.) A tojásfehérjéket 3 evőkanál cukorral jó kemény habbá verjük.

2.) Egy nagy, legalább 3-4 literes lábasban tejet forralunk.

3.) A csendesen gyöngyöző tejbe (vízbe mártott) evőkanállal tojásnyi galuskákat szaggatunk a felvert habból. Egyszerre csak keveset tegyünk az edénybe, hogy a galuskáknak legyen helyük megnőni!

4.) Ha felemelkedett a hab, óvatosan megfordítjuk, és kb. 1/2 percig főzzük takaréklángon.

5.) Szűrőkanállal egy külön tálra óvatosan félretesszük a kész habgaluskákat.

6.) Elkészítjük a vaníliamártást: A tejhez öntsük vissza a habgaluskákról lecsöpögött tejet is! A tojások sárgáját 2 dl tejjel, a cukorral és a liszttel elkeverjük.

7.) A tejet a vaníliával felforraljuk és apránként, forrón a tojássárgákhoz öntjük folyamatos kevergetés mellett.

8.) Az edényt visszatesszük a tűzre és kis lángon, folytonos kevergetés mellett addig keverjük, amíg sűrűsödni kezd. Forrnia nem szabad, mert a tojássárga összeugrik!!!

9.) Levesszük a tűzről, és egy pici vajdarabot keverünk a forró madártejbe, ettől fényesebb lesz.

10.) A kész madártejet üvegtálba öntjük, rátesszük a habokat, megszórjuk mazsolával, majd a hűtőbe tesszük. Hidegen fogyasztjuk.

* Ha a hidegtől besűrűsödne, tejjel vagy tejszínnel hígíthatjuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Lord_KROK
GustyX said:

Sajnos mondhatni nem aktív ez a topic, pedig lehetne miről gépelni.

Ma második alkalommal ettem ilyet, és most is nagyon finom volt! Imádom és ajánlom ezt mindenkinek!

Leírás alapján valami elképesztően fincsinek hangzik! :s42:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

Hát 3 percig mikrózza, előtte is elég hamar kész van :D 

Vajon milyen finom lesz?

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Teljesen jó én már 3at csináltam. Ez tipikusan a "most és itt kell valami édesség" fajta kaja. :D

Maxra vedd a mikrót és elég neki a 3 perc. Csak vigyázz mert sütőpor neki alapból van a lisztben "self raising" (egy kávéskanál elég) Ez a darált mandula meg csoki meg gyümölcs meg az a kategória, hogy mindenki azt tesz bele ami van otthon. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
Arwy said:

Nem.

Tejföllel szokták enni.

Legutóbb én is tejföllel ettem bors nélkül.

Lecsót meg szerencsére ettem eleget azóta, kolbásszal és sok-sok rizzsel :s42:

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska
Athesz said:

Nincs forgalom de vessen mindenki magára aki nem néz be nem eszik ilyet. :D

Sütemény 3 perc alatt.

köszi ez nagyon jóóó :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...