Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórum Harcosok 2


Warfoki

Recommended Posts

grasslover
Pulp Fiction

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
Fight Club

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Az a rossz ezekkel a párosításokkal, hogy nekem az előző kör két semmitmondó film volt, nem is szavaztam... értelmetlen lett volna.

Két nagy név mehetett volna tovább, és akkor később esik ki, így meg továbbment valami, amiről egy relatíve tájékozott arc sem hallott. (ciki vagy nem ciki)

Nem hinném, hogy jobb lenne az Apokalipszis Mostnál, csak a Blade Runner ellen nagyjából semminek sincs esélye :D Szal bazmeg, hogy alig kapjon szavazatot? LOL

Hülye egy dolog ez a sorsolás

2 olyan dolog esik ki, ami nullára verte volna bármelyik előző körös filmet :D Akár a Ponyva megy, akár a Harcosok Klubja, egy második nagy dolog is elhasal (Coppola műve meg már futottak még kategória, ami LMAO while ROF)

Link to comment
Share on other sites

a880120
Harcosok klubja

Link to comment
Share on other sites

Real013

Pulp Fiction

Ezt már nem lehet szavazat nélkül tûrni!

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Pulp Fiction

balance-vote, mindegyiket másért szeretem, mindegyiket idézem fejből...

Link to comment
Share on other sites

Ante

Fight Club

Annyira nem volt nehéz a döntés, pedig imádom a Ponyvát.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Egyiket sem láttam korábban. Most eldöntöttem, hogy ez jó ürügy lesz a pótlásra. A Fight Clubot épp most fejeztem be. Egyelõre nem tudom mi van, azt hiszem alszom egyet. Nagyon WTF érzésem van épp... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hares

Harcosok Klubja

Kisgyerekként nagyon megfogott Tyler gondolkodása,és a film is jobban szórakoztatott mint a Ponyva'. Mindkettõt szeretem amúgy.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Fight Club

De ezért most gyûlölöm magamat. -_-

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Fight Club 

Nehéz szülés volt, ha valamelyik ezek közül összekerül a Blade Runner-el, akkor végképp nem fogok tudni szavazni.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

2 olyan dolog esik ki, ami nullára verte volna bármelyik elõzõ körös filmet :D Akár a Ponyva megy, akár a Harcosok Klubja, egy második nagy dolog is elhasal (Coppola mûve meg már futottak még kategória, ami LMAO while ROF)

Én tuti az Ádám almáit szavaztam volna az Apokalipszis meg a blade runner helyett. Még tán a ponyva helyett is. A Fight club nyert volna.

Ami neked semmitmondó, az nem feltétlenül az másoknak. :P

Link to comment
Share on other sites

Real013

Harcosok klubjára szavazóknak:

'Én pedig lesújtok tereád hatalmas bosszúval és rettent haraggal, s amazokra is, akik testvéreim ármányos elpusztítására törnek, s majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr, amikor szörnyû bosszúm lesújt reátok.."

Csak, hogy tudjátok, mi vár rátok...

xDDD

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ponyvaregényre szavazóknak:

"Apu trendi hozzáállása vagyok"

(én a ponyvára szavaztam mellesleg :D)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ponyvaregényre szavazóknak:

"Apu trendi hozzáállása vagyok"

(én a ponyvára szavaztam mellesleg :D)

Ezen el lehetne vitatkozni, hogy melyik a trendibb film manapság. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth
Fight Club

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

hmm...

ponyva

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ezen el lehetne vitatkozni, hogy melyik a trendibb film manapság. :unsure:

Na jó, ez igaz :lol:

Bár én pont emiatt döntöttem. Ha azt vesszük, hogy melyiknek köszönhet többet a filmipar, akkor lehet, hogy elõször döntetlent mondanánk.

DE

A Pulp Fiction az amatõr- és szerzõifilmet emelte ki egy kultikus közegbe, mely a mûfaji akrobatizmust ötvözi a kegyetlen szórakoztatással. A Fight Club ezzel szemben mindenképp a 90-es évek másik legnagyobb meghatározó mûve, egyúttal le is zárja a korszakot és megnyitja a 2000-es évtizedet, mintha kb beszólna, hogy "b*ssszátok meg, ilyet adjatok a következõ 10 évben". És nézd meg: a 2000-es évtized mintha egyértelmûen annak akarna megfelelni, állandó a skizofréniás csavar, állandó a trendi társadalomkritika-bagatell, állandó a CGI beolvasztása drámába - csak épp a Fight Club egy képkockája magasabb színvonalat képvisel mint kb a 10 éves termés...nagy része :\. A Pulp Fiction meg ugyan megreformálta az egész mûfajt, de ha azt vesszük, olyan hatalmas szégyen-utánzatok nem születtek: kezdeti Guy Ritchie pl, ugye :unsure:.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Mindkét filmet képes vagyok egymás után többször is nézni (ez nálam nagy szó, mert általában 1 filmet 1 éven belül újra nem szeretek megnézni, a kivételek meg nálam az überfilmek :D) úgyhogy itt nehéz döntés. A Harcosok Klubjában ez az egész csapatszervezõs, hétköznapok szürkeségébõl kitörni vágyás tetszik, csak ugye ez mostanában nem feltétlen jelent valamit (amikor az számít "egyedinek" és "lázadásnak",hogy ugyanazt a gumióvszer-szerû sapkát hordja az összes 15 éves, lila répagatyával és Monster-kitûzõvel és ugyanúgy a kuka mellé b@ssza oda a szemetet) ezért lehet ,hogy most annyira nem is jön át ez a része a filmnek, de nekem még mindig feláll a szõr a hátamon néhány résznél és ez jó :) Nagyon nagy hatással volt rám és bármikor megtudom nézni.

Ezzel szemben a Ponyvaregény szintén egy olyan filmélmény ,hogy valami fantasztikus, a jellegzetes karakterek, a szövegek, balf@szkodások, nagyszerû kikapcsolódás ez a film és itt a hangsúly a kikapcsolódáson van. Nem bírod abba hagyni a vigyorgást, annyira egyszerûnek tûnik az egész de mégsem az, van egy speciális hangulata ezeknek a filmeknek, ami Tarantinót és társait nálam mindig is a ranglétra tetejére fogja emelni, aki szereti az ilyen filmeket biztos tudja mirõl beszélek.

Harcosok Klubja

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

A Harcosok Klubját tegnap éjjel láttam, a Ponyvaregényt meg éppen most először, szóval mindkettő friss élmény. Ez alapján a szavazatom pedig:

Fight Club

Mindkét film rohadt jó, de a Fight Club maradandó élmény volt, pozitív és negatív értelemben egyaránt. Olyan mint... hmmm... olyan mintha elélvezés közben pofán csapnának egy húszkilós harcsával. Rohadtul WTF, de emlékezni fogsz rá, amíg élsz, de legalábbis amíg el nem kap a szenilitás.

(Bocs a hasonlatért, de nem találtam jobbat. :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Olyan mint... hmmm... olyan mintha elélvezés közben pofán csapnának egy húszkilós harcsával. Rohadtul WTF, de emlékezni fogsz rá, amíg élsz, de legalábbis amíg el nem kap a szenilitás.

Szép.

Én tuti az Ádám almáit szavaztam volna az Apokalipszis meg a blade runner helyett. Még tán a ponyva helyett is. A Fight club nyert volna.

Ami neked semmitmondó, az nem feltétlenül az másoknak. :P

Ezért írtam, hogy egy relatíve tájékozott arcnak - nyilvánvalóan igazad van, de azért piszkosul sok mindent ismerek, eldugott dolgokat is. Mindenesetre biztosan meg fogom ezt a filmet nézni a közeljövõben.

Link to comment
Share on other sites

efperel

Nehéz döntés, de

Pulp Fiction

Link to comment
Share on other sites

Royal04
Fight Club

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
Harcosok klubja (Fight Club) - Ponyvaregény (Pulp Fiction)
12 - 5

A Kút/A Forrás (The Fountain) VS. Mechanikus Narancs/Gépnarancs (Clockwork Orange)

1esJ_iQnkTA

40Xc-9YeWE4



(Mind a kettõt láttam már mindkét címmel már nem is egyszer, így egyiknél sem választottam a magyar verziók közül inkább.)

Határidõ: szerda éjfél
Link to comment
Share on other sites

a880120

Clockwork Orange

Emellett minden tiszteletem Aronofskyé.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...