Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Elder Scrolls-sorozat


_George_

Recommended Posts

nesher666

Nem az, ha fõmenübe kilépek és visszatöltök akkor megint rendesen fut, egy darabig. Vannak fent modok, de semmi radikális, max a Kvatch rebuilt ami lényeges változást hoz.

Modok nélkül is csinálta? Meg kéne nézd egy vanilla installon, hogy ott is jelentkezik e a probléma, és ha nem, akkor utána egyesével feltenni a modokat amiket szeretnél, és kipróbálni, mindegyik után, hogy hol/melyiknél jön elõ a probléma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csubi90

Üdv!

Már többször nekikezdtem az Oblivionnak (ahogy a Morrowindnek is), de valamiért sosem tudott sokáig lekötni. Azonban, mindig eljön az a pillanat (évente kb 2x), hogy nekiálljak ismét, hátha most jobban leköt. A fõ ok, amiért nem jön be általában több tényezõbõl tevõdik össze: Bonyolult nekem (A Morrowind még inkább, ezért az Oblivionnal kezdem, hátha elkap a hangulat), a nagy világban sokszor eltévedek, úgy érzem, sok dolog nincs elmagyarázva, stb.

Oké, hogy itt ez a szép nagy világ, tetszik nagyon a középkori hangulat, csak éppen azt sem tudom, hogy ha veszek egy lovat, amit ha elhagyok, mert nem tud felmenni egy dombon, akkor valahogy visszakaphatom-e anélkül, hogy oda visszamenjek (van-e hívó parancs). Vagy milyen típusú fegyvert érdemes mondjuk egy harcosnak használni (a legtöbb játékban van valami fontos különbség köztük, nem csak ízlés dolga), stb.

Utánaolvastam, 3 modot találtam, amit ajánlottak, ezekbõl kettõ külcsínre megy (karakterek szebbek + a környezeti hatások gazdagabbak), illetve van egy, ami egy olyan gondot orvosol, ami nekem anno nagy gond volt: Anno nagyon idegesítõnek találtam, hogy normal nehézségen simán leölök egy patkányt, de pl. mellettük a banditatáborban már egy emberrel sem bánok el. Ez a patch elvileg az ellenfelek szintezõdésén alakít.

Szóval, több kérdésem lenne:

1. Vannak-e olyan modok, vagy modgyûjtemények, amiket egy komplett kezdõnek ajánlanátok? Lehetõleg egyszerûbbé, érthetõbbé tegyen dolgokat vagy megkönnyítse kicsit a játékmenetet.

2. Milyen karaktert ajánlotok egy kezdõnek? Én inkább a harcos / íjász karaktereket szeretem, de ott már a faj, a csillagjegy, stb. eldöntése is számít, ha jól emlékszem. Ha például harcost, akkor 1kezes + pajzs vagy 2 kezes fegyver? És milyen típusú? Kard vagy inkább mace? Milyen típusú páncélt használjak, stb. Ilyen kérdések.

3. Van valami játékmenetet megkönnyítõ tippetek? Például olyanra gondolok ,hogy "a fõszálat csak eddig vagy addig vidd, aztán pihentesd kicsit, menj el ide / oda küldetéseket csinálni, húzz professiönt (hol szedjek hozzá nyersanyagokat, melyiket csináljam, stb.), menj ebbe a városba, itt csináld a küldetéseket elõször, mert itt könnyû és jó a jutalom, stb."

4. Elég jó vagyok angolból, nem szoktam magyarítást használni, de itt azért megkérdem: Érdemes feltenni, megkönnyíti a dolgom, vagy ha jól tudok angolul, akkor fölösleges?

5. A cuccaimat hol tehetem ki? Ha pl egy kocsmában a ládába bepakolok, akkor az ott lesz legközelebb is, amikor oda megyek, vagy eltûnik és csak a saját házamban tárolhatok cuccokat?

Szóval ilyen válaszok, tippek érdekelnének, amik tényleg megkönnyítik egy komplett kezdõ dolgát. :)

Nagyon szeretném, hogy megtetsszen a játék, sok jót hallottam / olvastam róla, de sosem fogott meg, mint ahogy ez a Bethesda játékokra általában igaz. Haveromtól elkértem a Fallout 3-at, azt is elkezdtem unni, de csak a fõszálra koncentráltam, gyors átrohantam rajta, hogy legalább befejezzem, de annyira nem élveztem.

A kedvencem RPG terén a BioWare, még ha lineárisak is a területek, azért mégis csak megfogtak. Viszont amúgy tetszene a Bethesda féle nagy nyílt terep és szabadság, csak annyira elveszve érzem magam benne, magamra vagyok utalva, sok dolog nincs elmagyarázva, úgy érzem. Remélem, ezen tudtok segíteni. :)

Köszönöm elõre is a válaszokat, remélem, ezúttal nagyobb sikerrel járok. :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Én csak a Morrowindhez tudok tippet adni, mert azt szeretem:

1. Indulj el Seyda Neen-bõl balra az úton.

2. Menj egy darabig.

3. Figyeld az égbõl lezuhanó fickót.

4. Use Scroll of Icarian Flight

5. ????

6. PROFIT

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

MailMan elég tömören összefoglalta a Morrowindet, amiben 100+ órát kényelmesen el lehet tölteni, ezért én Oblivionra reagálnék. :)

1. Vannak-e olyan modok, vagy modgyûjtemények, amiket egy komplett kezdõnek ajánlanátok? Lehetõleg egyszerûbbé, érthetõbbé tegyen dolgokat vagy megkönnyítse kicsit a játékmenetet.

Kezdõknek pont, hogy nem ajánlott komolyabb modokat felrakni, amíg nem nagyon ismerik az alapjátékot. Grafika javító dolgokat persze érdemes, ha bírja a géped. Részletesebben itt.

2. Milyen karaktert ajánlotok egy kezdõnek? Én inkább a harcos / íjász karaktereket szeretem, de ott már a faj, a csillagjegy, stb. eldöntése is számít, ha jól emlékszem. Ha például harcost, akkor 1kezes + pajzs vagy 2 kezes fegyver? És milyen típusú? Kard vagy inkább mace? Milyen típusú páncélt használjak, stb. Ilyen kérdések.

Ez inkább attól függ, neked mi áll jobban kézre. Kétkezes fegyvereket lassabban lehet suhintani, de nagyobbat sebeznek. Páncél típusa szerintem attól függ, hogy könnyû vagy nehéz páncélt akarsz fejleszteni.

3. Van valami játékmenetet megkönnyítõ tippetek? Például olyanra gondolok ,hogy "a fõszálat csak eddig vagy addig vidd, aztán pihentesd kicsit, menj el ide / oda küldetéseket csinálni, húzz professiönt (hol szedjek hozzá nyersanyagokat, melyiket csináljam, stb.), menj ebbe a városba, itt csináld a küldetéseket elõször, mert itt könnyû és jó a jutalom, stb."

Érdemes elhozni Martint Kvatchból, mert elég hasznos követõ lesz. Ha jól sejtem, így már elkezdõdik az Oblivion-válság is.

4. Elég jó vagyok angolból, nem szoktam magyarítást használni, de itt azért megkérdem: Érdemes feltenni, megkönnyíti a dolgom, vagy ha jól tudok angolul, akkor fölösleges?

Azoknak készült a magyarítás, akik nem tudnak angolul. Viszont van hozzá részletes végigjátszás és tipp gyûjtemény is.

5. A cuccaimat hol tehetem ki? Ha pl egy kocsmában a ládába bepakolok, akkor az ott lesz legközelebb is, amikor oda megyek, vagy eltûnik és csak a saját házamban tárolhatok cuccokat?

Csak a saját házadban levõ dolgok maradnak meg teljes biztonsággal. Házat mondjuk eltart egy darabig, amíg vehetsz, de vannak olyan beépülõk, amik segítenek ezen a problémán. Pl. hordozható lyuk, hivatalos DLC-k, stb.

Szóval ilyen válaszok, tippek érdekelnének, amik tényleg megkönnyítik egy komplett kezdõ dolgát. :)

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Kezdõknek pont, hogy nem ajánlott komolyabb modokat felrakni, amíg nem nagyon ismerik az alapjátékot. Grafika javító dolgokat persze érdemes, ha bírja a géped. Részletesebben itt.

Ez inkább attól függ, neked mi áll jobban kézre. Kétkezes fegyvereket lassabban lehet suhintani, de nagyobbat sebeznek. Páncél típusa szerintem attól függ, hogy könnyû vagy nehéz páncélt akarsz fejleszteni.

Érdemes elhozni Martint Kvatchból, mert elég hasznos követõ lesz. Ha jól sejtem, így már elkezdõdik az Oblivion-válság is.

Azoknak készült a magyarítás, akik nem tudnak angolul. Viszont van hozzá részletes végigjátszás és tipp gyûjtemény is.

Csak a saját házadban levõ dolgok maradnak meg teljes biztonsággal. Házat mondjuk eltart egy darabig, amíg vehetsz, de vannak olyan beépülõk, amik segítenek ezen a problémán. Pl. hordozható lyuk, hivatalos DLC-k, stb.

Szóval ilyen válaszok, tippek érdekelnének, amik tényleg megkönnyítik egy komplett kezdõ dolgát. :)

Grafikával nincs bajom, csak az arcokkal, elég rondák alapból. A gépem viszonylag bírja, mindent felvettem tegnap maxra, úgy még nem nagyon lassult be, de csak bloom volt, nem HDR, megnézem, azzal hogy fut. Mondom, a grafika szerintem szép, grafikai modok alatt azt értettem ,ami élethûbbé teszi a környezeti elemeket, idõjárást, stb. Ez is csak a hangulat miatt.

Tettem fel 1-2 beginner modot (beginner dungeon kis kezdõ itemekkel, amik tényleg csak egy könnyebb startot adnak), ha esetleg most rákattanok, és késõbb csinálok egy új karaktert, de már átlátom a játékot, nyilván nem fogom használni. :)

Akkor majd a fõszálat elviszem addig, amíg Martin követ és akkor úgy megállok kicsit vele. Emlékszem, anno véletlenül megütöttem párszor harc közben (berohant elém), és megharagudott, meg akart ölni. Ilyen esetben load game? :D

A Guideot majd nézegetem, remélem ezúttal megfog a játék. Köszi a tippeket, majd még írok, ha van valami. :)

MailMan: Arra a zuhanó pasira halványan emlékszem a Morrowindos "múltamból", azt nem vágtam, mit akart, de meglepõdtem. :D A Scrollt nem vágom, mire jó, bár gondolom, épp azt használta õ is halálából, viszont így nem tudom, mi a profit. :P

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Akkor majd a fõszálat elviszem addig, amíg Martin követ és akkor úgy megállok kicsit vele. Emlékszem, anno véletlenül megütöttem párszor harc közben (berohant elém), és megharagudott, meg akart ölni. Ilyen esetben load game? :D

Jobb klikk és space egyszerre.Én karakterhúzásra mindig a verhetetlen csontvázidézést használtam, rajta húztam az adott skillt.

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Nah, élménybeszámoló. :D

Tegnap hülyült az internetem, egész nap nem volt, szóval picit rákattantam az Oblivionra: Úgy érzem, ezúttal megtetszett a játék. :)

Végül Wood Elf íjászt indítottam, lopakodásból kemény sebzéseket lehet elérni, bár mostanában alig sebzek valamit. Vagyis critical dmg-el is jobb esetben az 1/4 életét viszem le, utána szépen ellövöldözgetem a nyilakat, meg Martin is segít (magammal hozom, ahogy tanácsoltad). :D

Viszont megjegyzés: Ha lopni megyek, nem szabad magammal vinnem. Nem tudom, hogy bug-e vagy sem, de ha lopok, vagy betörök valahova, megszólal, hogy "Don't do that!", de nem haragszik meg rám, vagy ilyesmi, csak ha egy őr 50 km-re van, akkor is rám rohan. :D

Volt több érdekes pillanatom is: Szóval, a Thief guild questjeit csinálom (nagyon jók, tetszett, amikor az Arcane Universitybe törtem be, vagy amikor levelet hamisítottam, most járok ott, hogy maga Gray Fox adja a questet). Na szóval, az egyik érdekes pillanat, amikor ott még az elején a Waterfrontban ügyködök és találkoztam a kalózzal, aki mondta, hogy ha felmegyek a hajójára, nekem annyi. Oké, gondoltam, akkor Moonshadow be, szépen beosontam a hajóra, kifosztottam. Aztán az alsóbb szinteken járok, már pont a legvégén, fordulnék vissza, aztán rögtön ott egy őr ér utol: Mint kiderült, lopás miatt üldözött valahogy, valahonnan, csak már lerendeztem Armand Cristophe-al, ezért csak rám köszönt, vagy valami ilyesmi. Oké, megyünk ki, erre megtámadja őt a kalóz. :lol: Jön még 1-s őr ,bedarálják a kalózokat, én meg kifosztottam őket. Ez nagyon kemény volt. :D

Volt még egy hasonló pillanat: Megyek ki, ha jól emlékszem, Brumából, azt a küldetést csináltam, amikor állítólag egy vámpírt öltek meg, gyakorlatilag meg nem. Mennék a gyilkos búvóhelyére, de egy érdekes dologra lettem figyelmes: Két őr vadászna le egy szarvast, csak hirtelen elkezdik egymást lőni íjjal. Szerintem egyik véletlen meglőtte a másikat (talán többször is), aki ezt nem vette jó néven. Szépen megvártam, míg az egyik megöli a másikat. A halottat kifosztottam, vagyis csak az íját vettem el. Jó kis silver Bow :D

Aztán lementem egy dungeonbe úton a gyilkos barlangjába, és volt ott szellem. Meglepődtem, hogy sebzem, mert úgy emlékeztem, hogy nem sebzi őket a normál sebzés, aztán láttam egy töltőképernyőn: Csak silver, magic vagy daedric fegyverrel sebezhetem. Tök jó, hogy a két őr pont 5 perce mészárolta le egymást. Vagyis az egyik a másikat. :D

Beléptem a Dark Brotherhoodba, tök kemény volt az első küldetés: odalopakodok az áldozathoz, miközben alszik, felhúzom az íjat, és úgy megöltem, hogy felkentem a falra. :D

Volt még jó küldetés: Amikor a bárónőtől kellett ellopni a gyűrűt, azzal eleinte megszenvedtem, akkor jöttem rá, hogy Martinnak nem kéne követnie, ezért mondtam neki, hogy várjon a kastélyban. Bemegyek, ellopom a gyűrűt, meg elloptam a bárótól és bárőnőtől a kulcsokat. Találtam egy érdekeset: Secret room key. Gondoltam, megkeresem. Szétnézek a kastélyban, találtam a falon egy ajtónak a körvonalát. Szétnézek, gyanús volt nekem. Indulnék vissza, erre egy hordóban észreveszek egy kart. Meghúzom, és kinyílik, erre nem egy kínzókamrába vezet? :D Később hallottam, hogy beszélik, hogy állítólag ott van egy kínzókamra. na azt megtaláltam. :D

Tetszik nagyon, hogy sok érdekes dolog van, rejtett cuccok, miegymás.

Megtaláltam egy régebbi GameStaromat, ami alaposan kivesézi az Obliviont, szóval az sokat segített.

Ja és annak ellenére, hogy csak replikák, elloptam az Arcane Universityből a két Glass Daggert, mert jól néznek ki. :D

Viszont azt is észrevettem, hogy néha akkor is érthetetlenül utánam rohannak az őrök a házban lopásnál, ha Martin kint van és senki nem látott, amikor betörtem, a lakók meg alszanak, ez elég idegesítő. Ez gondolom egy bug.

A csontvázidézéses tipped köszi, majd kipróbálom. :D Amúgy, annak a varázslatnak mi is a neve és hol tanulhatom meg, amitől a Soul Gemekbe tárolhatom a lényeget? Vagyis a neve azt hiszem beugrott, Soul Trap, de hol tanulhatom meg? Illetve, a Soul Gemeknek mi is a szerepe?

Köszi előre is a választ. :D

Ja amúgy egy kérdés: Ha városon belül ölök meg valakit éjszaka a házában, akkor tudni fogják az őrök? Ha nem hagyom elfutni. Vagy ha felkiált, akkor automatikusan tudni fogják? Vagy ha azt írja, hogy "Your action was witnessed by forces unknown..." akkor nem tud róla senki, csak a Dark Brotherhood? Mert ebben nem vagyok biztos, ezért nem is nagyon ölök meg senkit a városban, amit a Dark Brotherhood miatt tettem, az egy kinti kis 3 házas településen volt, a semmi közepén.

Link to comment
Share on other sites

Sydius

A csontvázidézéses tipped köszi, majd kipróbálom. :D Amúgy, annak a varázslatnak mi is a neve és hol tanulhatom meg, amitõl a Soul Gemekbe tárolhatom a lényeget? Vagyis a neve azt hiszem beugrott, Soul Trap, de hol tanulhatom meg? Illetve, a Soul Gemeknek mi is a szerepe?

Köszi elõre is a választ. :D

Ja amúgy egy kérdés: Ha városon belül ölök meg valakit éjszaka a házában, akkor tudni fogják az õrök? Ha nem hagyom elfutni. Vagy ha felkiált, akkor automatikusan tudni fogják? Vagy ha azt írja, hogy "Your action was witnessed by forces unknown..." akkor nem tud róla senki, csak a Dark Brotherhood? Mert ebben nem vagyok biztos, ezért nem is nagyon ölök meg senkit a városban, amit a Dark Brotherhood miatt tettem, az egy kinti kis 3 házas településen volt, a semmi közepén.

Na, sorban... Van válasz az elõzõ postodra is.

-Az a zuhanó pasi az, akire szinte mindenki emlékszik, aki valaha is morrowindezett :) A nála lévõ tekercsektõl nagyon nagyot tudsz ugrani, de nem ajánlott, ha nincs nálad levitáció. Anélkül meghalsz, ha leesel.

-A soul trap lényege, hogy elraktározhatod annak a lénynek a lelkét, amire rányomod (persze meg is kell ölni utána). Többféle soulgem van, különbözõ kapacitással: a kis lényeknek elég a legkisebb, de a legerõsebb lények (nem emberek, azaz NPC-k) számára már grand soulgem kell (ez a legerõsebb). Az alap soulgemeken kívül van 2 speciális: az egyik a "black", ezek képesek NPC-lelkeket is tárolni egyedül a játékban. A másik pedig a "Azura's Star", ezt egy misszióért kapod, és, a többi soulgemmel ellentétben nem semmisül meg használat után (többször felhasználható, ráadásul a legerõsebb lények lelkei is elférnek benne). A soulgemek haszna az, hogy az enchantolt itemeket (amik például ütéskor még x sebzést okoznak, legyen az tûz, jég, stb) újratöltheted velük. Minden ilyen itemnek van egy számlálója, ha az nulla, akkor a bónusz hatás nem érvényesül. Ilyenkor kell õket újratölteni.

TIPP: egy "Azura's Star'-ral, meg egy olyan fegyverrel, amin "Soul trap on hit" enchant van, nem lesznek újratöltési problémáid.

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Viszont azt is észrevettem, hogy néha akkor is érthetetlenül utánam rohannak az õrök a házban lopásnál, ha Martin kint van és senki nem látott, amikor betörtem, a lakók meg alszanak, ez elég idegesítõ. Ez gondolom egy bug.

Szerintem ez egy hiba a játékban. Én akkor untam meg, amikor a barátságtalan versengés nevû küldetés végén kettõ erõs NJK-val kellett csatáznom, nem bírtam velük, és úgy gondoltam, elõnyhöz jutnék, ha én támadnék rájuk. Sötét éjszaka, a kihalt temetõ egyik kriptájában. Szépen elnyomtam a kis tûzgolyómat, erre mögém teleportált egy õr (addig sehol sem volt), és letartóztatott. Mondjuk amikor kiengedtek, a fickókkal ott folytattuk a börtön elõtt, ahol a kriptában félbehagytuk. :)

No psychic guards nevû beépülõ javítja a problémát - "kicsit" lecsökkenti az õrök észlelési hatósugarát.

A morrowindes fazon pedig 1000-re növelte az akrobatikáját a tekercseivel, így hatalmasat lehet ugrani, de ha lejár a varázslat ideje, és nem vízre érkezel, akkor kampec.

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Köszönöm a válaszokat, Sydius a magyarázatod észben tartom. :D

Luke: áh, akkor nem csak én szenvedtem azzal a buggal. Utánaolvastam a modnak, nem biztos, hogy mûködik mentett játékkal, készítek egy biztonsági mentést a mentésrõl, ha nem mûködik / meghibásodik a fájl, nem használom, nincs kedvem új karaktert indítani. Van egy másik ilyen mod is, az meg jobban átalakítja az õröket (ha leölsz egy õrt, de nem látott senki, nincs büntetés, vagy nem üldöznek ki rögtön az összes városból ha lebuktál és nem fizettél, hanem elmenekültél, stb.) de az meg sokszor bugos, így azt inkább nem próbálom ki.

Amúgy volt ma egy érdekes kalandom: Thieves Guild quest, lopjam el egy mágus kulcsát, ilyen nyíl alakja van. Egy kastélyon keresztül kell menni (ugyanaz a kastély, ahol a gyûrût loptam el), belopakodni a mágus szobájába, megtalálni a titkos ajtót, átmenni a földalatti barlangon, fel a toronyba a város mellett. Na ez kicsit nehéz volt a sok Daedrával, de aztán beütött a krach: eltört az íjam és nem volt repair hammerem, sem pedig tartalék íjam. :D Mondom, ez érdekes lesz. Próbálkoztam a kis shock dmg-es tõrrel, aztán észrevettem, hogy van még egy ilyenem:

[GSF] Picture

Na ez elég kemény staff, szépen sebez, 3000 chargeos, ezzel osztottam az áldást. Aztán jött olyan dínó-féleség, azt nem tudtam megölni, 2 ütésbõl megölt. Kiértem a mágus tornyába, gondoltam, fellopózok, megölöm a mágust, elveszem a kulcsot és kirohanok. Csakhogy, a Mage guild tagja is vagyok, az nem járna jó következményekkel. Ezért fellopóztam a sok szörny között a Moonshadow-val, elloptam a kulcsot, csak mindenki elkezdett követni. Leugrottam az alsóbb szintekre, vissza a katakombákba, és nagy nehezen ki a Great Hallba, ahol már nem érdekeltem az õröket, mivel ott hajnali 1-kor is tartózkodhatom. Megtanultam, hogy a repair hammer egy fontos dolog. :D

Vicc az egészben, hogy közben ott lent esett pont egy Silver bow, ami nekem is volt. :D

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Bocsi a duplapostért, csak ezt megosztom. :D

Szóval, ma megcsináltam az utolsó tolvajcéhes questet is, nem is sejtettem, hogy ő Gray Fox. :D

A quest maga elég nehéz volt. Szépen indult, 150-200 arrow-val nekifutok, gondoltam naivan, elég lesz. Megyek már egy ideje, aztán egyszer eltörik az egyik íjam, de volt még egy szerencsére. Viszont nagyon kifogytam arrowból is + a chargeok is lemerültek a bowokból is meg a staffokból is (nálam van az a nagy badass staff + ott találtam még egyet). A Wraithek és Lichek baromi erősek és nagyon szívósak. A zombik is, ráadásul róluk nem is pattan le a nyíl. A Skeleton Champion-ök is durvák, de amikor egyedül jöttek, jól elvoltam velük: Beléjük lövök, majd a lepattanó nyilat a levegőben elkapom. :D Aranyosak voltak, ahogy erőlködtek, hogy eltaláljanak. :P

Aztán egyszer elértem egy új részre (ez már az Old Wayen belül volt), mondom biztos mindjárt ott vagyok, van még vagy 30 arrowom, tán csak elég lesz. Szétnéztem, rengeteg élőhalott... Fogtam a Moonshadowot, előre rohantam, egy percen át rohantam, teli volt addig minden szörnnyel. Mondom ezt hogy kellett volna? :D Találtam egy lezárt ajtót, ott azt kinyitottam a kapcsolókkal, de betámadtak. Átmentem az ajtón, éppen hogy túlélem, szerencsére nem jöttek utánam. Elérkeztem az utolsó részhez, itt kellett belőni az arrowot a szoborba. Nos, ilyenkorra volt vagy 15 arrowom, amiből lett olyan 10 mire lehúztam a falat és kilőhettem az arrowot. A két szobor simán megölt, 10 arrow-val nem megyek sokra, ezért resteltem előtte 24 órát és megint használtam a Moonshadowot, csak befutottam az ajtón. Lehet, hogy így túl könnyű lett, de egészen eddig megszenvedtem vele + a cuccaim eléggé sérültek voltak, arrowom sem maradt. :D Aztán annyira örültem ,hogy kijutottam a csatornákból, persze még eltévedtem egy kicsit. Kb. 2 órát töltöttem lent, de megérte, a maszk nagyon durva. :D

A Dark Brotherhood questjeit csinálgatom, egyszerűen zseniálisak. :D Nagyon tetszenek és jók a rewardok, eddig mindegyiknél megvolt a bónusz is. Nagyon tetszett, amikor a halálát játszotta el a delikvens, majd feléledtek a rokonai a kriptában :D De az viszi a pálmát, amikor 6-an voltunk egy házban, rajtam kívül mindenki a nemlétező kincset keresi és egyesével elhullanak. :lol:

Amúgy magát a Soul Trapet, a varázslatot hol tanulhatom meg? Néztem 1-2 templomban de nem találtam. Vagy valamelyik mágus céhben kell? Szétnézek majd párban. Vagy ha nagy mágiatudás / mana mennyiség kell hozzá, akkor tekercset hol vehetek? Köszi a választ előre is. :D

Ja és még egy kérdés: A templomban nem kapok áldást az oltáron. Azt írja, gyónjam meg bűnjeimet meg tolvaj is vagyok meg gyilkos is. Addig nem kapok áldást, amíg a tolvajcéh és dark brotherhood tagja vagyok, vagy csak azért van, mert lopott cucc van nálam? :D

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ja és még egy kérdés: A templomban nem kapok áldást az oltáron. Azt írja, gyónjam meg bûnjeimet meg tolvaj is vagyok meg gyilkos is. Addig nem kapok áldást, amíg a tolvajcéh és dark brotherhood tagja vagyok, vagy csak azért van, mert lopott cucc van nálam? :D

ha jól tudom végig kell járnod az oltárokat, amik a Knights Of The Nine küldinél játszanak szerepet és egy külön térképen vannak kijelölve. Akkor megtisztulsz és kaphatod az áldást. Csak szerintem elõbb fejezd be a Dark Brotherhood küldijeit, mert folyamatosan rosz hírnevet kapsz értük (már pontosan nem tudom a játékban hogy hívják a statot).

Amúgy ha jól emlékszem a KotN végén

kapott páncélokat sem hordhatod, ha rosz a hírneved.

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Amúgy magát a Soul Trapet, a varázslatot hol tanulhatom meg? Néztem 1-2 templomban de nem találtam. Vagy valamelyik mágus céhben kell? Szétnézek majd párban. Vagy ha nagy mágiatudás / mana mennyiség kell hozzá, akkor tekercset hol vehetek? Köszi a választ elõre is. :D

Ja és még egy kérdés: A templomban nem kapok áldást az oltáron. Azt írja, gyónjam meg bûnjeimet meg tolvaj is vagyok meg gyilkos is. Addig nem kapok áldást, amíg a tolvajcéh és dark brotherhood tagja vagyok, vagy csak azért van, mert lopott cucc van nálam? :D

Soultrapet legalább egy rakat helyen, nézz körbe a városokban lévõ Mages Guildeknél, fix, hogy náluk meg lehet tanulni.

Infamyvel meg csak csínján, mert egyetlen "resetelhetõ" módja konzol nélkül a KoTN fizetõs plugin megvétele.Ott is végig kell zarándokolnod Cyrodilt, ráadásul a térkép sem jelöli õket (ez a varázsa).

Egyébként meg a Dark Brotherhood és a Thieves Guild a játék legjobb guildjei, ennél már csak sajnos rosszabb lesz :(

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Soultrapet legalább egy rakat helyen, nézz körbe a városokban lévõ Mages Guildeknél, fix, hogy náluk meg lehet tanulni.

Infamyvel meg csak csínján, mert egyetlen "resetelhetõ" módja konzol nélkül a KoTN fizetõs plugin megvétele.Ott is végig kell zarándokolnod Cyrodilt, ráadásul a térkép sem jelöli õket (ez a varázsa).

Egyébként meg a Dark Brotherhood és a Thieves Guild a játék legjobb guildjei, ennél már csak sajnos rosszabb lesz :(

Köszi Neked is és Kaszmannak is :D

Õõõ, megvan a kieg, GoTY edition van hála haveromnak szóval megvan ez is meg a Shivering Isles is :D

Huhh, akkor majd befejezem a Dark Brotherhoodot, aztán nekiállok szerintem zarándokolni. Akkor ezért mondja egy ember, hogy "I don't know you and I don't even want to", meg ilyesmi, eleve barátságtalanok velem. :D

A Fighter's guild Fame pontjai nem ellensúlyozzák? Mert olvastam, hogy azt kapok néha ott. Vagy jó az, ha resetelem elsõnek az Infamyt aztán Famet kapok? :D

A zarándokhoz majd használok szerintem wikipédiát vagy egyéb segítséget, picit nagy a világ ahhoz, hogy mindet bejárjam. :D

Néztem easter eggeket, van egy-két poén dolog benne, pl. az öngyilkos troll :D

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Köszi Neked is és Kaszmannak is :D

Õõõ, megvan a kieg, GoTY edition van hála haveromnak szóval megvan ez is meg a Shivering Isles is :D

Huhh, akkor majd befejezem a Dark Brotherhoodot, aztán nekiállok szerintem zarándokolni. Akkor ezért mondja egy ember, hogy "I don't know you and I don't even want to", meg ilyesmi, eleve barátságtalanok velem. :D

A Fighter's guild Fame pontjai nem ellensúlyozzák? Mert olvastam, hogy azt kapok néha ott. Vagy jó az, ha resetelem elsõnek az Infamyt aztán Famet kapok? :D

A zarándokhoz majd használok szerintem wikipédiát vagy egyéb segítséget, picit nagy a világ ahhoz, hogy mindet bejárjam. :D

Néztem easter eggeket, van egy-két poén dolog benne, pl. az öngyilkos troll :D

Lehetséges a Famet az infamy fölé emelni (tehát nem ütik egymást) idõvel így is lesz mert oblivion kapukért, illetve a questek "rendes" befelyezéséért famet fogsz kapni.

Pedig az lenne az igazi, ha infamyt úgy is szerezhetnél, ha nem lennél Censored!f.ej. :(

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Ja és még egy kérdés: A templomban nem kapok áldást az oltáron. Azt írja, gyónjam meg bûnjeimet meg tolvaj is vagyok meg gyilkos is. Addig nem kapok áldást, amíg a tolvajcéh és dark brotherhood tagja vagyok, vagy csak azért van, mert lopott cucc van nálam? :D

Az infamy/fame arány számít, meg az, hogy van-e vérdíj a fejeden.

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Az infamy/fame arány számít, meg az, hogy van-e vérdíj a fejeden.

Nah megcsináltam a Pilgrimaget, wikipédia segített egy kicsit ,így max fél óra alatt lezavartam az oltárok megkeresését :D Megszereztem a Templar sapkát, most így nézek ki, ha városba megyek, picit bizarr :D

[GSF] Picture

Városon kívül Gray Fox maszkját viselem. Nos, a Brotherhood is befejezõdött, így már csak a Fighters és Mage guild maradt, csak még meg kell keresnem ,honnan indulnak :D Vagyis a fighterst nem kezdhetem el akárhol, a Maget igen, ha nem tévedek.

Martint már elvittem az erõdbe, így már magányos farkas lettem, de elvagyok már, köszi még egyszer a tippet, hogy hozzam magammal :D

Most járok olyan 30 óra playednél, ha befejeztem a két guildet, szerintem nekiállok mellékquesteket csinálni, vagy simán barangolni, felfedezni, dungeonöket kitisztítani, néha 1-1 fõküldetést letolni. Nagyon bejön a játék, megérte ismét kipróbálni. :D

Link to comment
Share on other sites

Sydius

Városon kívül Gray Fox maszkját viselem. Nos, a Brotherhood is befejezõdött, így már csak a Fighters és Mage guild maradt, csak még meg kell keresnem ,honnan indulnak :D Vagyis a fighterst nem kezdhetem el akárhol, a Maget igen, ha nem tévedek.

Mage-et bármelyik városban elkezdheted, csak mindegyiknél meg kell csinálni egy "ajánlás" questet; ha ezzel megvagy mindegyik városban, akkor bejuthatsz az egyetemre, ahol saját varázslatokat és enchantokat csinálhatsz. Ajánlott minél elõbb.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Városon kívül Gray Fox maszkját viselem. Nos, a Brotherhood is befejezõdött, így már csak a Fighters és Mage guild maradt, csak még meg kell keresnem ,honnan indulnak :D Vagyis a fighterst nem kezdhetem el akárhol, a Maget igen, ha nem tévedek.

Igen, a Mages guild-ba bármelyik városban (kivéve az IC) jelentkezhetsz és majd el kell menned az összes többi városba küldiket csinálni, hogy továbbléphess és beléphess az Arcane University-be. A Fighters guild-ban pedig csak Anvil-ban kezdhetsz.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Ha a Bethesda most nem egy bughalmazt ad ki és a szerepjátékos rendszert nem kúrják szét - márpedig az infók alapján nem lesz sok egyszerûsítés, ellenben jön a perkrendszer is -, akkor ez a Skyrim nekem szerintem a kedvenc játékom lesz. Normális fõsztori jó lenne, kb. olyan szerteágazó és érdekes, mint a Morrowindnél, nem Oblivion-jellegû, sokszínû, változatos környezet és fõleg, mindennél fontosabb: iszonyatosan sok érdekes mellékküldetés.

Ha ezek meglesznek, legenda születhet.

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Nekem az Oblivion egyelőre nagyon bejön, 40+ óránál járok és a főszálnál még sehol sem vagyok. :D A Fighters Guild utolsó küldetéseinél járhatok, aztán ott lesz még a máguscéh, a mellékküldetések, a felfedezgetés. Aztán ha egyszer letolom a főszálat, jöhet a Shivering Isles. Ja meg még ott van most a Knights of the Nine is, egyelőre csak a sapka van meg, meg ugye ott az aréna. So many things to do, so little time I have. :D

A főszálnál kapok valamikor hamar jó jutalmat? Amiért érdemes lenne x ideig elvinni, hogy az meglegyen? Mint mondjuk amikor tanácsoltátok ,hogy Martint ne vigyem el Weynon Prioryba, mert eleinte, főleg ha kezdő vagyok, egész jól jön egy társ.

Ha valamikor az Oblivion végére érek úgy, hogy már unom, tervezem a Morrowindet, bár az picit bonyolultabb. :unsure:

Bár, azt is megértem ,hogy egy hardcore Morrowindesnek talán túl egyszerű lett az Oblivion. :) Én is ettől féltem eleinte a Dragon Age 2 esetében. :P

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Ha a Bethesda most nem egy bughalmazt ad ki és a szerepjátékos rendszert nem kúrják szét - márpedig az infók alapján nem lesz sok egyszerűsítés, ellenben jön a perkrendszer is -, akkor ez a Skyrim nekem szerintem a kedvenc játékom lesz. Normális fősztori jó lenne, kb. olyan szerteágazó és érdekes, mint a Morrowindnél, nem Oblivion-jellegű, sokszínű, változatos környezet és főleg, mindennél fontosabb: iszonyatosan sok érdekes mellékküldetés.

Ha ezek meglesznek, legenda születhet.

Az oblivion megjelenési időszak nem rémlik? :D Mindenki várta a csodát és pofára esés lett a vége.Viszont nagyon nagy volt az öröm amikor olvastam twitteren a következőt : "NEW ELDER SCROLLS GAME, OMG!" Megnéztem a trailert k.rvára felpörögtem :).Nem is tudom mikor érdekelt utoljára ennyire játék.

Viszont a wishlisthez írd hozzá azt is, hogy ne tőmondatokból kérdezzen a karakter.Morrowindben semmi gond nem volt ezzel, azonban az Oblivionban gyenge volt.

szerk.: Nagyon örülnék neki, ha a Skyrimra mondhatnám, hogy a kedvenc játékom :(

Link to comment
Share on other sites

Sydius

A fõszálnál kapok valamikor hamar jó jutalmat? Amiért érdemes lenne x ideig elvinni, hogy az meglegyen?

Nézzük csak. Ha eljutsz odaáig, hogy mindenelé oblivion kapuk nyílnak, akkor azokkal foglalkozz - nem csak fame-t kapsz mindegyik bezárásáért (1 db/kapu, összesen asszem 51), de a sztori egy késõbbi pontján jól jön, hogy szorgalmas voltál (nem tudom, hol tartasz, ezért nem akarok spoilerezni). Plusz, találsz bennük sigil stone-okat is, ezekkel tudsz enchantolni, már azelõtt (és ingyen), hogy eljutnál az egyetemre. Ezek elég hasznos dolgok :)

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Sigil_Stones

Egyébként, itt szét tudsz nézni, ha keresel valamit, jó kis oldal.

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Ha a Bethesda most nem egy bughalmazt ad ki és a szerepjátékos rendszert nem kúrják szét - márpedig az infók alapján nem lesz sok egyszerûsítés, ellenben jön a perkrendszer is -, akkor ez a Skyrim nekem szerintem a kedvenc játékom lesz. Normális fõsztori jó lenne, kb. olyan szerteágazó és érdekes, mint a Morrowindnél, nem Oblivion-jellegû, sokszínû, változatos környezet és fõleg, mindennél fontosabb: iszonyatosan sok érdekes mellékküldetés.

Ha ezek meglesznek, legenda születhet.

Szerintem az utóbbival nem lesz gond. http://www.morrohun.hu/hirek/2011/02/elder...-story-iv-resz/

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Nah, befejeztem a Fighter's Guildet. A legkeményebb küldetés nem is a vége volt (bár nem volt egyszerû), hanem az az elõtti, amikor barlangban kellett az egyik csoport vezetõjét elfogni. Bemegyek a barlangba, ott vannak ketten, egy baromi nagy védelemmel ellátott, közelharcban baromi nagyot sebzõ harcos és egy szintén nagyot sebzõ íjász. Oké, mondom majd ügyesen leölöm õket, max úgy csinálom, hogy az íjász eltalálja a harcost. Aha, meglövöm a harcost, elkezdenek támadni, Gray Fox maszkjának segítségével láthatom, hogy a szomszédos termekbõl (vagyis inkább kamrákból) is futnak ide. Kimentem a szabadba, ott várt Shadowsteed, szerencsére az õrök max 2-en jöttek ki egyszerre, így 2v2 alakult ki :D Rengeteg nyilam odaveszett, a közelharcosokba fejenként legalább 30, ráadásul a pacimat is hazaküldték egy idõ után, de azért meglett.

Amikor be kellett épülni és megittuk a potiont, én már eleve sejtettem, hogy a goblinok nem is annyira goblinok, de azért kemény volt. A legutolsó küldetés csak eleinte volt nehéz, amikor többen támadnak + kicsit be is szaggatott a játék, mert az ellenfél spelljei miatt össze-vissza repkedtek a tereptárgyak. :D A fõellenséget meg inkább csak perceken át lõttem, de azért az is meglett :D Tök jó, hogy én vagyok a céh vezére, majd néha-néha visszanézek, mit gyûjtöttek nekem a jómunkásemberek :D

Plusz, ami még jó: Megvan a Glass setbõl a páncél és a cipõ, már csak a kesztyû, sapka és nadrág kell. :D Így most félig glass, félig elven armort hordok. :)

Holnap... vagyis ma tervezem a mágusok céhét elkezdeni, aztán majd jöhet a Knights of the Nine folytatása + random mellékquestek + oblivionkapuk csukogatása + a fõszálban néha-néha haladgatok elõre. :D

Köszi a tippeket amúgy.

Sydius: Még csak ott járok a fõszálban, hogy leszállítottam Martint az erõdbe, szóval nagyon az elején, de már 2 céhet + a Dark Brotherhoodot végigcsináltam. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...