Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dragon Ball Sorozat


Karez

Recommended Posts

Karez

Nekem a kamehame gyors megtanulásával volt a bajom.

Öhm, nemtom mennyire emlékszel a régi Dragon Ball-ra, de ott konkrétan pontosan ugyanez történt. :rolleyes:

Miután Muten Roshi használta a Kamehameha-t, Goku rögtön utánozni kezdte, és elsõre sikerült neki ellõni:

Dragon Ball 15. fejezet

Szóval nincs itt semmi szentségtörés, meg hát 1. fejezetre számítani lehetett hogy lelövik ezt a technikát.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Öhm, nemtom mennyire emlékszel a régi Dragon Ball-ra, de ott konkrétan pontosan ugyanez történt. :rolleyes:

Miután Muten Roshi használta a Kamehameha-t, Goku rögtön utánozni kezdte, és elsõre sikerült neki ellõni:

Dragon Ball 15. fejezet

Szóval nincs itt semmi szentségtörés, meg hát 1. fejezetre számítani lehetett hogy lelövik ezt a technikát.

De itt legalább normálisan van megcsinálva, "csak megtöri" az autót, az SD-ben Roshi bakker olyat lõtt, mint Goku a Z-ben 10x Kaio-Kennel. :D

(szétlõtte az egész vulkánt úgy, ahogy van)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ez a 84.rész nagyon király volt. Nem is tudtam,hogy voltak ilyen részek,amikor végig SSJ-ben vannak és lesznek még(kártyákon láttam,de akkor azt hittem,hogy csak valami vicces kép vagy ilyesmi). Tök vicces :D

Mondjuk volt egy pár perc amikor olyan undorítóan volt rajzolva,hogy csak néztem,hogy ez most mi? Kb mintha paintben rajzolták volna:D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Ez a 84.rész nagyon király volt. Nem is tudtam,hogy voltak ilyen részek,amikor végig SSJ-ben vannak és lesznek még(kártyákon láttam,de akkor azt hittem,hogy csak valami vicces kép vagy ilyesmi). Tök vicces :D

Mondjuk volt egy pár perc amikor olyan undorítóan volt rajzolva,hogy csak néztem,hogy ez most mi? Kb mintha paintben rajzolták volna:D

Ez a Kai-féle újrarajzolás nekem sem tetszik, de valahol szükséges...Csúnya attól függetlenül.

Link to comment
Share on other sites

Levike1988

Ez a Kai-féle újrarajzolás nekem sem tetszik, de valahol szükséges...Csúnya attól függetlenül.

Túlnyomórészt szépen vannak retusálva vagy újra/átrajzolva de ahol alapból is csúnya volt ez az átalakítás csak rontott rajta szvsz.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Meg hát nah, Freeza mellett Cell az aki tényleg jól kitalált fõgenyó, sõt egy fokkal talán értelmesebb és stílusosabb is.

Freeza szerintem simán a legjobb Dragon Ball fõgonosz. Jó volt a múltja (fõleg hogy Goku is kapcsolódott hozzá valamilyen szinten rokoni ágon lévõ "bosszúként" is felfoghatjuk), másik bolygó, a namekek jók voltak, Vegeta pozitív oldalra billenése, sok Freeza-transformation...egyedüli bosszantó dolog a hülye filler álldogálások, de azok addig is voltak.

Cell-lel kapcsolatban az nem tetszett, hogy a sok hülye karakter - Vegeta-val az élen, pedig kedvencem xD- miatt fejlõdött ki maxra, aztán meg nem tudták legyûrni. Pedig pont rovar-szerû a kinézete (imádom a rovar-humanoid keverékeket), vannak fázisai (szeretem ha nem kell ezer részen keresztül ugyanazt a bosst bámulni, legalább horpadás, gyûrõdés, seb, szakadás...stb legyen rajta, mert nem érzõdik az eltelt idõ), a karaktere nem túlságosan kidolgozott...de még vállalható. Mégsem tetszik visszagondolva. (bár itt meg a Mr Satan ökörködés az ami engem állandóan felbosszantott, innentõl a sorozat végéig)

Buu esetében viszont már tényleg kicsit visszavett Toriyama a kreativitásból, egyszerûen csak a legeslegesleggonoszabb, legeslegeslegerõsebb lényt alkotta meg, nem túl ügyes karakterdesing-nal, nem volt túl jól kidolgozva az eredete sem...csak erõs és senki nem bír vele. A plotban itt is a sok zsákutca ami felhúzott, rengeteg ötlet hogy hogy lehetne legyõzni aztán persze hogy egy légbõl kapott "genkidama" az ami tökéletes ellenszer :D Persze az addig mindig bevált puffogtatott fizikai ölelkezés meg teleportálós levegõ-harc ugyanúgy megkapta a maga 100 résznyi próbálkozását.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ez is mutatja szerintem,hogy picit elfáradt a sorozat az ellenfelek terén a végére> Buu a leggyengébb(mármint karakter)ellenfél>aztán Cell>és talán Freeza volt a legjobb. Bár nekem Perfect Cell elég nagy gyengém,de csak ssj1-2 Gohan miatt szerintem.

Persze mindenhol megvannak a gyengepontok és a pozitívumok.

Link to comment
Share on other sites

Karez

grasslover írását olvasva már rég megakartam kérdezni tõletek.

Ti ha Toriyama helyébe lettetek volna, hol fejeztétek volna be? (pl. ha Trunks nem egybõl tûnik fel, és Freeza meg apukája picit randalíroznak :rolleyes: )

Esetleg az ismert movie karakterek között kit vettetek volna elõ esetleg végsõ fõellenségnek? A választék nagy, sok nagyon jó fõgenyó karaktert kitaláltak a movie-ban is (igaz csak pont lelket nem adtak nekik), de én úgy vagyok vele hogy Broly talán a legjobb döntés lett volna mint végsõ legyõzendõ ellenség.

Persze nem úgy ahogy a movie-ban történt! Szó se lehet róla! Cell legyõzése után, és Gohan felcseperedése részek letudva hirtelen a semmibõl zuhant volna le egy ûrhajó a földre, ahol Broly jött volna elõ teljesen ájultan és amnéziásan. Kezdetben hõseink picit óvatosan kezelték volna Broly-t, hisz volt már egyszer ebbõl baj hogy lezuhant egy ilyen ismeretlen. Valamint én nem csak izomagy gondolkodást adtam volna neki, hanem saját személyiséget, hogy rájöjjön ki is õ valójában, mit keres itt, és mért hasogat a feje állandóan.

Ezt olyan szépen fellehetett volna építeni, nem beszélve arról hogy ha bekattant egy igazi apokalipszist elõhozva már a Föld is a pusztulás szélén lenne kb. úgy mint a jövõbeli Trunks tv-specialban.

Rengetegen elvesztenék az életüket (persze a mennyország tv-n néznék az eseményeket :D ), végül a glóriás Goku és Vegeta próbálna egyrõl-kettõre eljutni valamerre, megcsinálnák ugyanúgy Vegito fuziós alakot (esetleg Gogeta-t :D ) végül Son Goku is tudná normálisan használni az SSJ3 alakját, majd mint a 13. movieban az utolsó ütésnél átváltozna arany Shenlong-á és átszakítaná a testét vagy ilyesmi. :rolleyes:

Nah de ti mit látnátok szívesen?

Link to comment
Share on other sites

freezy

grasslover írását olvasva már rég megakartam kérdezni tőletek.

Ti ha Toriyama helyébe lettetek volna, hol fejeztétek volna be? (pl. ha Trunks nem egyből tűnik fel, és Freeza meg apukája picit randalíroznak :rolleyes: )

Esetleg az ismert movie karakterek között kit vettetek volna elő esetleg végső főellenségnek? A választék nagy, sok nagyon jó főgenyó karaktert kitaláltak a movie-ban is (igaz csak pont lelket nem adtak nekik), de én úgy vagyok vele hogy Broly talán a legjobb döntés lett volna mint végső legyőzendő ellenség.

Persze nem úgy ahogy a movie-ban történt! Szó se lehet róla! Cell legyőzése után, és Gohan felcseperedése részek letudva hirtelen a semmiből zuhant volna le egy űrhajó a földre, ahol Broly jött volna elő teljesen ájultan és amnéziásan. Kezdetben hőseink picit óvatosan kezelték volna Broly-t, hisz volt már egyszer ebből baj hogy lezuhant egy ilyen ismeretlen. Valamint én nem csak izomagy gondolkodást adtam volna neki, hanem saját személyiséget, hogy rájöjjön ki is ő valójában, mit keres itt, és mért hasogat a feje állandóan.

Ezt olyan szépen fellehetett volna építeni, nem beszélve arról hogy ha bekattant egy igazi apokalipszist előhozva már a Föld is a pusztulás szélén lenne kb. úgy mint a jövőbeli Trunks tv-specialban.

Rengetegen elvesztenék az életüket (persze a mennyország tv-n néznék az eseményeket :D ), végül a glóriás Goku és Vegeta próbálna egyről-kettőre eljutni valamerre, megcsinálnák ugyanúgy Vegito fuziós alakot (esetleg Gogeta-t :D ) végül Son Goku is tudná normálisan használni az SSJ3 alakját, majd mint a 13. movieban az utolsó ütésnél átváltozna arany Shenlong-á és átszakítaná a testét vagy ilyesmi. :rolleyes:

Nah de ti mit látnátok szívesen?

Ahogy már sokszor megnyilatkoztam erről,szerintem az SSJ2 a legjobb forma,ami talán még nem túlzás. Ígyhát nyilván lejön,hogy a Buu saga szerintem már tök felesleges volt és erőltetett. Bár Vegito és Gotenks karaktereit bírom(bár inkább csak az előbbit),de a többi szerintem nem olyan nagy szám és meg lettünk volna nélkülük,ha nagyon muszáj(nyilván azt mondtam volna én is,hogy folytassa Toriyama Cell legyőzése után..de ez most más kérdés:D).

Szerintem az tökéletes befejezés lett volna,hogy Gohan eléri az SSJ2 szintet és kész.Túlszárnyalta az apját,Gokut és ennyi(tudom ez egy elfoglult Gohan-os mondat volt:D). Másfelől meg én nagyon bírom a felnőtt Gohant ahogy iskolába jár és Great Saiyaman lesz belőle. Szóval azért mindenképpen kár lenne. Őszintén szólva én addig bírom nagyon a Buu saga-t,amíg Goku és Majin Vegita harcolnak..addig tök ütős,meg menő.De miután Buu továbbfejlődik és benyeli Vegitot..hát onnan már nagyon nem jó. A végső csata Kid Buuval meg egyenesen gáz szerintem.

Szóval én azt mondom,hogy Cell legyőzése után fejeztem volna be. Még hozzácsaptam volna pár részt,ahogy felnő Gohan + a többiek is edzenek..és mondjuk a Moviek-ban tovább fejlesztettem volna őket is SSJ2be,SSJ3ba. Sokkal ütősebb is lett volna egy múvi keretein belül látni a többieket is,ahogy valami ellenfél folytán átlendülnek egy magasabb szintre. Sokkal kidolgozottabb,igényesebb lett volna. A többieknél a sorozatban a supersaiyan második szintje tökre magátólértetődő dolog volt a buu saga-ban..mindenki tudta már..hogy mikor tanulták meg az mellékes -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kövezzetek meg, de nekem ez az egész SSJ-zés úgy ahogy van hányingerkeltõ :D Mármint nem az elnevezés, hanem ahogy Goku átváltott elõször, úgy késõbb mindenkinek ez volt a célja, a sorozat átlibbent abba az irányba, hogy mindenki ezért küzd és mindig csak egyel nagyobb számú fokozatot akarnak elérni. Ezt ennél milliószor jobban is kidolgozhatták volna...

Fõleg mivel Goku volt az elsõ saiyan aki átváltott SSJ1-be, addig a népe nem is tudta, hogy ilyet is tud? :D (lehet a movie-kban van errõl szó, azokat egyiket sem láttam, de úgyis a sorozat a fõszál, ott meg Vegeta meg a többiek sem hallottak ilyesmirõl, vagyis ezt abszolút Goku érte el elõször). Jó, menõ a felfésült séró az arany tincsekkel, de a Dragon Ball nem errõl szólt eleinte. Akkor már lehetett volna a sima SSJ mellé más képességeket behozni (One Piece példa: haki megjelenése), hogy a megkedvelt, megszeretett (és a késõbbi részekben sem elhanyagolt!) mellékszereplõket (Krilin, Yamcha, Tien-Shin...stb) is fel lehessen hozni olyan szintre ami értelmes storyvezetést hozott volna magával.

Az is béna húzás, hogy mindig csak egy-egy fõgonosz van (ez is csak Freeza esetében volt más, mikor ott volt az a nevetséges szupercsapat, ahol a kis Gohan meg Krilin is tudott még labdába rúgni), akit meg felváltva püfölnek a hõsök és a háttér soha nem változik. Kaland, misztikum, jobban kidolgozott egyedek kellettek volna, az ál sci-fi légkör sem lett teljesen kihasználva és a Buu sagára meg behozták a mágiát ami addig nem igazán szerepelt (na jó, Shenlong, Baba meg néhány karakter képes volt varázsolni, de azért 90%-ban mégis a fizikai erõ számított a sorozatban - ha nem számítjuk a speciális képességeket, amiket megtanultak, mint pl a Kamehameha).

Szóval részemrõl nem a befejezéssel van gond, hanem az elb*szódásról :D...a sorozat kifulladt, unalmassá, repetatívvá, ötlettelenné vált, a kezdeti remek világfelépítés után (a DB széria: erõs távol-keleti fantasy, meghintve dinoszauruszokkal, fejlett technikával, rendkívül széles palettájú karakterfelhozatallal...és mi lett? SSJ1, edzés, SSJ2, edzés, csihi-puhi...persze minden betû közé két résznyi fillert beillesztve).

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Emlékeim szerint tudtak errõl a szintrõl, ezt gondolták a Legendás Csillagharcos erejének. Mikor Goku átváltozott azt hitték õ az, majd megjelent Trunks és kiderült, hogy minden Saiyan-Jin képes elérni.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Az is béna húzás, hogy mindig csak egy-egy fõgonosz van (ez is csak Freeza esetében volt más, mikor ott volt az a nevetséges szupercsapat, ahol a kis Gohan meg Krilin is tudott még labdába rúgni), akit meg felváltva püfölnek a hõsök és a háttér soha nem változik. Kaland, misztikum, jobban kidolgozott egyedek kellettek volna, az ál sci-fi légkör sem lett teljesen kihasználva és a Buu sagára meg behozták a mágiát ami addig nem igazán szerepelt (na jó, Shenlong, Baba meg néhány karakter képes volt varázsolni, de azért 90%-ban mégis a fizikai erõ számított a sorozatban - ha nem számítjuk a speciális képességeket, amiket megtanultak, mint pl a Kamehameha).

Szóval részemrõl nem a befejezéssel van gond, hanem az elb*szódásról :D...a sorozat kifulladt, unalmassá, repetítávvá, ötlettelenné vált, a kezdeti remek világfelépítés után (a DB széria: erõs távol-keleti fantasy, meghintve dinoszauruszokkal, fejlett technikával, rendkívül széles palettájú karakterfelhozatallal...és mi lett? SSJ1, edzés, SSJ2, edzés, csihi-puhi...persze minden betû közé két résznyi fillert beillesztve).

Annyiban igazad van hogy az SSJ megjelenés után már mindenki hirtelen elakarta érni ezt a szintet, sõt azok magasabbik részeit és igen innentõl kezdõdtek az önismétlések, ami sztem Toriyama is érzett, de gondolom a segédje a Jump újságnál ott könyörgött neki hogy vigye tovább az átváltozós szálat is a háttérbe, mert az olvasók imádják.

A szereplõk háttérbe húzódása sajna egy elég régi shounen betegség...ritka az a shounen sorozat, ahol még képeznek fontos szerepet a régi megszokott tagok az újakkal szemben. One Piece sem kivétel, hisz bár ott nem vész el egy megjelent mellékszereplõ sem, de érezhetõen õk a késõbbiekben, egy nagyobb eseményeknél térnek csak vissza. A nagy haddelhadd között meg alig marad idõ megtudni hogy õ meg õ vele mi történhetett az elmúlt években. (csak az igazán emlékezetesek kapnak megint több reflektor fényt)

DB-ra visszatérve érezhetõ hogy míg kezdetben mekkora tisztelet tudóan néztünk fel Muten Roshi-ra, vagy Tien-Shin Han-ra hogy mekkora erejük, és tudásuk van, a Z bevezetése óta meg max. ott vannak a háttérbe...Roshi mester már csak a pajzán poénok miatt volt elõvéve, de Yamcha pl. állandóan a kaszás sújtott le rá, szinte minden egyes alkalommal ha jött egy újabb dög.

De persze ott van Goku is, akit már Freeza óta elakart búcsúzni Toriyama örökké, és helyett adni az ifjabb generációnak Gohan-nak. Ez végül Cell játékok ideig nem is tette meg, de azért hagyott egy utolsó reményt a rajongóknak is. Az már sajna pénz kérdése hogy végül az utolsó részekben megint csak fontos szerepet kap. Okés befejezés tényleg úgy méltó ha Goku adja meg a kegyelem döfést de amit leszenvedtek Majin Buu-nál már tényleg a fáradság jelei voltak.

És igen ott a pont! A kezdeti kalandozás és felfedezések végül már teljesen elkoptak és harc központúbb lett minden. Emiatt is van hogy GT csak és kizárólag úgy készülhetett el, hogy ha az anime készítõi visszatérnek a gyökerekhez, azaz a sárkánygömb keresésekkel, és láss csodát most már egy egész galaxis kellett bejárni a gömbök miatt. Sõt lehet csak én vagyok így, de a GT egy nagyon jól felépített alternatív folytatása a szériának. Amit a nem elvakult rajongók hiányoltak, felróttak hibát azt mind újrakezdték és szép ütemesen felépítették a karaktereket is. Megjegyzem C-17 visszatérése is nagy királyság a sorozatban, hát még az mikor Goku eléri a 4. szintet, és teljes erejével küzd azért hogy egy régebbi ügyet lezárjon saját kezûleg. De persze utána muszáj volt már befejezni, mert kifogytak mindenbõl az anime készítõi is...és nagyon bánom hogy ilyen idiótán fejezték be. 100x igényesebb és jobb befejezést is kaphatott volna...nem volt fontos kötelezõen egy epikus csatával véget érni. Elég lett volna egy nagy bajnoki torna is, hogy vajon ki marad talpon még utoljára eme vidéken? Végül még azt is eltudtam volna képzelni hogy a legeslegvégén mikor már Goku és Uubu marad utoljára, a régi emlékek érdekében direkt elveszítette volna a csatát, hisz Uubu a GT-ben fõleg amiatt panaszkodik hogy már annyi éve ismeri Goku-t de végül sose sikerült neki leverni. A csata után pedig Goku már tényleg végleg elbúcsúzott volna...pl. ahogy az AF rajongói mangában is már maga az Univerzum õrzõi jöttek volna érte hogy tartson velük, mert végül is már túlszárnyalt minden erõ hatalmat, ebben az univerzumban.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

És igen ott a pont! A kezdeti kalandozás és felfedezések végül már teljesen elkoptak és harc központúbb lett minden. Emiatt is van hogy GT csak és kizárólag úgy készülhetett el, hogy ha az anime készítõi visszatérnek a gyökerekhez, azaz a sárkánygömb keresésekkel, és láss csodát most már egy egész galaxis kellett bejárni a gömbök miatt. Sõt lehet csak én vagyok így, de a GT egy nagyon jól felépített alternatív folytatása a szériának. Amit a nem elvakult rajongók hiányoltak, felróttak hibát azt mind újrakezdték és szép ütemesen felépítették a karaktereket is. Megjegyzem C-17 visszatérése is nagy királyság a sorozatban, hát még az mikor Goku eléri a 4. szintet, és teljes erejével küzd azért hogy egy régebbi ügyet lezárjon saját kezûleg. De persze utána muszáj volt már befejezni, mert kifogytak mindenbõl az anime készítõi is...és nagyon bánom hogy ilyen idiótán fejezték be. 100x igényesebb és jobb befejezést is kaphatott volna...nem volt fontos kötelezõen egy epikus csatával véget érni. Elég lett volna egy nagy bajnoki torna is, hogy vajon ki marad talpon még utoljára eme vidéken? Végül még azt is eltudtam volna képzelni hogy a legeslegvégén mikor már Goku és Uubu marad utoljára, a régi emlékek érdekében direkt elveszítette volna a csatát, hisz Uubu a GT-ben fõleg amiatt panaszkodik hogy már annyi éve ismeri Goku-t de végül sose sikerült neki leverni. A csata után pedig Goku már tényleg végleg elbúcsúzott volna...pl. ahogy az AF rajongói mangában is már maga az Univerzum õrzõi jöttek volna érte hogy tartson velük, mert végül is már túlszárnyalt minden erõ hatalmat, ebben az univerzumban.

Hát szerintem egyáltalán nem. Teljesen megöli a logikát. Tudom, hogy valamit még erõsítettek a 17-eseken, aztán azok eggyé váltak és hatszor erõsebbek lettek tõle, de szvsz még Buu-nál sem kellene erõsebbnek lennie, ha csak a tiszta logikára hagyatkozunk, bár lehet vmi mellékmagyarázatról lemaradtam az események alatt.

Amúgy azokkal a véleményekkel egyetértek, hogy a sorozat a végére elég száraz lett az egész. Mondjuk az átváltozások engem nem zavartak, de biztos érdekes lett volna akkor is, ha másra fektetik a hangsúlyt és max. SSJ2-ig jutnak. Igazából az tetszett volna még, ha a technikák is nagyobb szerepet kapnak, tehát pl .a ka-me-ha-me nem csak egy hétköznapi, de azért erõsebb támadássá torzul, hanem maradhatott volna egyfajta 'titkos fegyver' is, mint a Yu Yu Hakusoban a Reigan, vagy hogy kell leírni. :D

Link to comment
Share on other sites

Levike1988

Nekem meg az előbbi okfejtésekből az jutott eszembe, hogy mi lenne ha csinálnának egy Dragon Ball filmet. Jó jó tudom, hogy már van egy de az valami hihetetlenül tré lett, de még annál is trébb! Szóval vagy amerikai vagy japán vagy akárki csinálna egy jó két órás vagy több részből álló filmet, akár trilógiát. 21. századi modern hang és képi megjelenítés, szuper effektusok, pénzt nem sajnálva, híres és jó színészekkel. Ja és a történethez hű filmet kéne csinálni, mármint a dbz-hez hűet. Szerintem lenne rá igény, sőt...de van egy olyan érzésem, hogy lesz is ilyen csak ki tudja mikor?!

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Nekem meg az elõbbi okfejtésekbõl az jutott eszembe, hogy mi lenne ha csinálnának egy Dragon Ball filmet. Jó jó tudom, hogy már van egy de az valami hihetetlenül tré lett, de még annál is trébb! Szóval vagy amerikai vagy japán vagy akárki csinálna egy jó két órás vagy több részbõl álló filmet, akár trilógiát. 21. századi modern hang és képi megjelenítés, szuper effektusok, pénzt nem sajnálva, híres és jó színészekkel. Ja és a történethez hû filmet kéne csinálni, mármint a dbz-hez hûet. Szerintem lenne rá igény, sõt...de van egy olyan érzésem, hogy lesz is ilyen csak ki tudja mikor?!

Szerintem híres színész nem adná ilyenhez az arcát.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Nekem meg az elõbbi okfejtésekbõl az jutott eszembe, hogy mi lenne ha csinálnának egy Dragon Ball filmet. Jó jó tudom, hogy már van egy de az valami hihetetlenül tré lett, de még annál is sz*rabb! Szóval vagy amerikai vagy japán vagy akárki csinálna egy jó két órás vagy több részbõl álló filmet, akár trilógiát. 21. századi modern hang és képi megjelenítés, szuper effektusok, pénzt nem sajnálva, híres és jó színészekkel. Ja és a történethez hû filmet kéne csinálni, mármint a dbz-hez hûet. Szerintem lenne rá igény, sõt...de van egy olyan érzésem, hogy lesz is ilyen csak ki tudja mikor?!

A gond az hogy már rengeteg ilyen próbálkozás volt.

A sorozat kezdetén pl. Észak Koreában azon nyomban csináltak egy alacsony költségvetésû filmet, az elsõ arc-ot feldolgozva. (itt olyan szinten olcsón vették hogy Yamcha társa Puar pl. egy róla mintázott plüssfigurával helyettesítették, annak is a Kínai olcsóbb hamisítványát KÉPZ)

Persze késõbb Kína is csinált egy hasonló filmet, sztem párunk közülünk látták is (poén az, idióta amerikaiak még meg is vették ennek a filmnek a jogait, és árusították az akkori VHS részek mellé :lol: ), ott kb. keresztül, kasul mindent csipegetve vett fel, és gyúrta egybe egy sztoriba. A végeredmény persze siralmas.

És persze itt a jelen kor verziója is, az elsõ hivatalos, egyetlen, hatalmas kesze-kuszasága. Bár megjegyzem annak örültem hogy a manga poénos hangulatát azért sokszor megtartotta, de könyörgöm nagyon gáz hogy az egész sztorit modernizálták és mindent megváltoztattak benne. Goku pl. világéletében is egy egyszerû lélek volt (jó picit nehéz felfogású is :rolleyes: ), ehhez képest a film verzióban ott tud szerencsétlenkedni, ahol csak éri a lábát. A többi dologról beszélni sem érdemes, bekell látni rém gagyi és egy elég ékes példa hogy egy manga/anime-t milyen nehéz is film verzióba ültetni.

A live-action filmek nagy részét így is hazai honból a Japánok csinálják, de furcsaképpen azok a verziók mindig is megtudtak ütni egy minõségi mércét. (az már más kérdés, ha valaki nem bírja ha csak vágott szemû emberek vannak a vásznon) És ami nem megy, azt általában nem szokták erõltetni keleten sem.

Emiatt is van hogy az Akira film verziójától félek a legjobban, mert ott ha picit is változtatnak az egész hangulatán már meghalt a sztori. Így van a Bleach-el is, nem tudom elképzelni mégis hogy a fenébe akarják feldolgozni. Egyedül a Death Note amerikai verziójában még látok fantáziát. A hírek szerint mangát fogják teljesen feldolgozni, ott is elsõ három kötetet, és ha sikeres lesz, min. két befejezõ részt még fognak csinálni.

Párdon picit elkanyarodtam OFF-ba. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Meg kell szereznem ezt a filmet. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Egy olyan film, ami rendesen effektezve van úgy, hogy az jól is nézzen ki, irgalmatlan sok pénzt emészt fel. Persze ez inkább a z története szempontjából lenne jelentõs. Ha maradunk az elsõ széria feldolgozásánál, akkor abból még lehetne is valami jó.

Az már más kérdés, hogy a mostani film után nem fog senki nekiállni egy újabbnak.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Emiatt is van hogy az Akira film verziójától félek a legjobban, mert ott ha picit is változtatnak az egész hangulatán már meghalt a sztori. Így van a Bleach-el is, nem tudom elképzelni mégis hogy a fenébe akarják feldolgozni. Egyedül a Death Note amerikai verziójában még látok fantáziát. A hírek szerint mangát fogják teljesen feldolgozni, ott is elsõ három kötetet, és ha sikeres lesz, min. két befejezõ részt még fognak csinálni.

Úgy tudom az Akira-terv már törölve van, de errõl a Bleach és DN filmrõl hol hallottál? :blink:

Szerintem meg úgy ahogy van, el kéne felejteni a DB-t... Sok-sok éve már, hogy véget ért, de még mindig erõltetik a témát és évrõl évre erõszakolják meg. A film no komment; a játékok egyre sz*rabbak; ez az új DB manga nem tetszik; a Kai se jött be egyáltalán. Komolyan, egyszerûen hagyják már békén a témát. <_<

Link to comment
Share on other sites

Hares

Úgy tudom az Akira-terv már törölve van, de errõl a Bleach és DN filmrõl hol hallottál? :blink:

Szerintem meg úgy ahogy van, el kéne felejteni a DB-t... Sok-sok éve már, hogy véget ért, de még mindig erõltetik a témát és évrõl évre erõszakolják meg. A film no komment; a játékok egyre sz*rabbak; ez az új DB manga nem tetszik; a Kai se jött be egyáltalán. Komolyan, egyszerûen hagyják már békén a témát. <_<

Akira nincs törölve,csak pár borzasztó pletykát cáfoltak. És úgy egészében áll a forgatás. Mármint el sem indult. Ne is legyen belõle film. Könyörgöm. Nem kell.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Úgy tudom az Akira-terv már törölve van, de errõl a Bleach és DN filmrõl hol hallottál? :blink:

Szerintem meg úgy ahogy van, el kéne felejteni a DB-t... Sok-sok éve már, hogy véget ért, de még mindig erõltetik a témát és évrõl évre erõszakolják meg. A film no komment; a játékok egyre sz*rabbak; ez az új DB manga nem tetszik; a Kai se jött be egyáltalán. Komolyan, egyszerûen hagyják már békén a témát. <_<

Nem, Akira mozifilmet nem törölték, csak jegelték.

Death Note mozifilmet, pedig maga a Warner Bros. jelentette be, még 2009 tavasz környékén. Mivel Japánban elérhetõ két death note film, világszerte sikeres volt, így az amerikai studió megvette a jogokat az Amerikai feldolgozásra is.

FORRÁS

Bleach meg szintén a Warner Bros. vette meg a jogokat a megfilmesítésre. FORRÁS

De emelett még így is kihagytam két amerikai feldolgozást. Az egyik a sokáig húzódó, és szintén nagy csendben lévõ Cowboy Bebop mozifilm, amit Keanu Reverse fog rendezni, és õ lesz a fõszereplõ is!

Valamint a Ninja Scroll is tervek között van egy live action verzió.

Az hogy ezek közül végül melyik jutt el oda, hogy látni is fogjuk valamikor jó kérdés. A Dragonball Evolution és a Blood The Last Vampire siralmas minõsége, nézõszáma, és eladásai után sztem 100x megondolják a studiók, mégis melyiket dolgozzák fel. (adja az ég hogy egyiket sem)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Én CB-rõl is úgy tudtam, hogy cancel lett (és hogy Keanu csak pletyka volt)... Bleach-et pedig Én akartam megalkotni, na mindegy. -_- :D

Link to comment
Share on other sites

Levike1988

Most néztem egy kis DBZ-t magyarul, azt néztem amikor Son Gohan-t az öreg Kaio shin vagy melyik edzi. Illetve nem edzi hanem felszabadítja benne az energiákat és közben képregényt olvas. Gohannak megnõ az ereje mint állat de a Buu elleni harc során nem változik át egyszer sem! Miért is van ez? Mert valami dereng csak nem emlékszem illetve a magyar szinkron annyira gagyi, hogy egyáltalán nem említi csak annyit mond az öreg még a harc elõtt, hogy nem kéne átváltoznia! Szóval?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Most néztem egy kis DBZ-t magyarul, azt néztem amikor Son Gohan-t az öreg Kaio shin vagy melyik edzi. Illetve nem edzi hanem felszabadítja benne az energiákat és közben képregényt olvas. Gohannak megnõ az ereje mint állat de a Buu elleni harc során nem változik át egyszer sem! Miért is van ez? Mert valami dereng csak nem emlékszem illetve a magyar szinkron annyira gagyi, hogy egyáltalán nem említi csak annyit mond az öreg még a harc elõtt, hogy nem kéne átváltoznia! Szóval?

Az a mystic formája>azaz Mystic Gohan. Az a végleges képessége és azért nem változik át,mert úgy gyengébb lenne. Illetve ez is egy transzformáció,csak nem változik meg a haja,de úgy tudja elõhívni,mintha SSJ-be menne át..csak õ mostmár így néz ki. Bár a külseje kicsit változik..a haja mintha rövidebb lenne és az arca nem olyan gyerekes.Viszont nagyon erõs lesz. Csak ugye Buu benyeli Gotenks-et és hát szívás onnantól kezdve. Mystic Gohan formája amúgy nem igazán lett kihasználva..

http://www.youtube.com/watch?v=P380ouCePC0 <- sajna angol,de itt változik át abba a formába.Utána már így is marad.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Az a mystic formája>azaz Mystic Gohan. Az a végleges képessége és azért nem változik át,mert úgy gyengébb lenne. Illetve ez is egy transzformáció,csak nem változik meg a haja,de úgy tudja elõhívni,mintha SSJ-be menne át..csak õ mostmár így néz ki. Bár a külseje kicsit változik..a haja mintha rövidebb lenne és az arca nem olyan gyerekes.Viszont nagyon erõs lesz. Csak ugye Buu benyeli Gotenks-et és hát szívás onnantól kezdve. Mystic Gohan formája amúgy nem igazán lett kihasználva..

http://www.youtube.com/watch?v=P380ouCePC0 <- sajna angol,de itt változik át abba a formába.Utána már így is marad.

Nem onnantól szívás, mert még leveri, csak Buu aztán õt is benyeli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...