Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórumozók Szakszervezete


Godzillamessage

Recommended Posts

SaltyDave
3 hours ago, Godzillamessage said:

Mi lenne ha csinálnák egy GSF-novellák és egy GSF-játéktesztek fórumrészleget? Lenne erre valami igény?

Már van, Mit játszottál végig legutóbb topik.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

A tegnapi GS mellékletjáték kiválasztása során keresgéltem infók után, akkor gondoltam arra, hogy mi lenne ha csinálnánk egy olyan részt ahol csak játéktesztek (a Ti tesztjeitek) lennének függetlenül attól, hogy az adott játék milyen stílusú. Pl Te játszottál x játékkal, írsz egy tesztet és az erre készült fórumrészen nyitsz neki egy topikot és kiteszed. Ha a játéknak nincs topikja, akkor a megfelelő helyen nyitsz neki egyet a teszt megvitatására, vagy azért, hogy legyen topikja ahol beszélgetni lehet az adott játékról. Aztán jön Béla aki ugyanerről a játékról ír tesztet és ő is ide teszi (a Tied mellé). Én meg ha keresgélek játék teszteket akkor meg is találom (ha van). :D

Mert ugye én itt keresgélek először (a Ti véleményetek többet nyom a latban nálam, mint bármelyik újságíróé) és tegnap a keresgélésem során nem sok mindent találtam, holott lehet ott van az általad említett topik bugyraiban a keresett leírás, csak nem akartam több estét rászánni, hogy végig túrjam.

Gondoljuk tovább, vagy hagyjuk a fenébe?

Link to comment
Share on other sites

UC

Szerintem az ötlet jó, de a jelenlegi létszám, és aktivitás mellett nem lenne pörgős. Akiben van késztetés, hogy hosszan, cikkszerűen írjon, az megteszi  a"Mit játszottál végig..." topikban (Dave pl), de sokszor kiderült, hogy erre sokan nem vevők, mert a fórum szellemiségéhez mérten inkább rövidebb beszámolókra vágynak (sokszor azzal megfejelve, hogy úgyis van a neten millió cikk). Most az én véleményem hagyjuk, én valahol félúton vagyok, egy netes cikket sem olvasok soha végig, csak kibogarászom az engem érdeklő részeket, de általánosságban a fenti a tapasztalatom.

A novellák esetében nem teljesen értem mire gondoltál: saját novellás topik (mert olyan van tudtommal), vagy olvasott novellás elemzés (az meg számomra fura, annyira nem népszerű tevékenység az), ami nekem furán hangzik, de ez jött át a kérdésedből :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nem baj, ha nem lenne pörgős. Én elszoktam olvasni a hosszú, cikkszerű véleményt/tesztet. Sokkal jobban tetszik, mint a kétmondatos vélemény nyilvánítás. Sajnos én csak kétmondatosra vagyok képes, de tetszik amikor valaki egy játékról vagy filmről képes nagy terjedelemben véleményt írni.

A novellásra meg úgy gondoltam, hogy ha valakinek van ilyenje, vagy ír ilyesmit és megosztaná velünk, akkor azt egy ugyancsak erre a célra létrehozott részen tegye közzé. Egy novella/kisregény/vers/vagy akármi egy topik. Aztán ha a szerző befejezte a művet, lehet véleményezni.

Régebben sokan voltak itt akikben megvolt ez az írói véna, lehetne ez is egy kezdeményezés, hátha többeket bevonzana.  Ez is onnan jött amúgy, hogy a GS-ben indult egy ilyen sorozat. Amikor azt olvastam akkor jutott eszembe, hogy régen itt is volt valami hasonló, bár ha van ilyen topik, akkor nem tudom hol lehet, nem találom.

És ha minden jól menne, akár mehetne innen teszt és novella/vers a GSO-ra, GS-be.

 

Másik téma, hogy hamarosan nekifekszek a lehető legszélesebb körben hirdetni a fórumot, remélhetőleg sikerül elérni régebbi tagokat és bevonzani újakat. Ti megosztottátok már a fórumot pl facebookon?

A sötét skinnel még nincs semmi, de vasárnap este már használható lesz. Úgy döntöttem, nem engedek be senkit ACP-re, kitudom javítani a hibákat én is.

 

Link to comment
Share on other sites

moody

Nincs véletlen valakinek ismerőse, haverja a GSO szerkesztőségnél? :) Abszurd ötletnek tűnik, de gondoljatok bele. 100% biztos vagyok benne, hogy vannak régebbi tagok akik nem tudnak a forum létezéséről még mindig, és jönnének forumozni. Csak egy kis reklám kellene. :) 

Link to comment
Share on other sites

UC
1 hour ago, Godzillamessage said:

Nem baj, ha nem lenne pörgős. Én elszoktam olvasni a hosszú, cikkszerű véleményt/tesztet. Sokkal jobban tetszik, mint a kétmondatos vélemény nyilvánítás. Sajnos én csak kétmondatosra vagyok képes, de tetszik amikor valaki egy játékról vagy filmről képes nagy terjedelemben véleményt írni.

A novellásra meg úgy gondoltam, hogy ha valakinek van ilyenje, vagy ír ilyesmit és megosztaná velünk, akkor azt egy ugyancsak erre a célra létrehozott részen tegye közzé. Egy novella/kisregény/vers/vagy akármi egy topik. Aztán ha a szerző befejezte a művet, lehet véleményezni.

Régebben sokan voltak itt akikben megvolt ez az írói véna, lehetne ez is egy kezdeményezés, hátha többeket bevonzana.  Ez is onnan jött amúgy, hogy a GS-ben indult egy ilyen sorozat. Amikor azt olvastam akkor jutott eszembe, hogy régen itt is volt valami hasonló, bár ha van ilyen topik, akkor nem tudom hol lehet, nem találom.

És ha minden jól menne, akár mehetne innen teszt és novella/vers a GSO-ra, GS-be.

 

Másik téma, hogy hamarosan nekifekszek a lehető legszélesebb körben hirdetni a fórumot, remélhetőleg sikerül elérni régebbi tagokat és bevonzani újakat. Ti megosztottátok már a fórumot pl facebookon?

A sötét skinnel még nincs semmi, de vasárnap este már használható lesz. Úgy döntöttem, nem engedek be senkit ACP-re, kitudom javítani a hibákat én is.

 

Egy próbáát megérne. Én is szerettem hosszabban írni (és a végére a pro-kontra listát is odatenni :D), csak mostanában nem fejeztem be semmit. Ja de, csak írni nem volt idő :)

Novellás topik van, a Mit írsz most:
http://www.gsforum.hu/index.php?/topic/9505-mit-írsz-most/ 

Jó, ez nemcsak novellás, de túlnyomórészt azok voltak benne. Én pl szoktam írni, nagyon szeretek, csak erre sincs időm. De ez egy olyan hasznos és hosszú távon kifizetődő (nem anyagilag, inkább személyiségfejlesztés, önismeret, beszédtéma ismerősökkel), hogy próbálom rávenni magam, hogy több időt foglalkozzak vele (részletekkel nem akarom telespammelni ezt a témát, de odaát leírom majd). Szóval ezt támogatom, lehetne kiemelt fórumtopik.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Emeld ki! :D A topikban jobb felül "Add" és már kinn is van a kiemelt topikok között. :)

szek: másra gondoltam.. ögüü
Szóval Te kiteheted az ajánlott topikok közé, én meg kiemelt topikot csinálhatok belőle. Kiemelem. :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Megtörtént, egyben egy hibajelentés: kiemeléskor a felül megjelenő popup értesítő teljesen üres, csak egy nagy fekete téglalap. Vagy fekete benne a szöveg, ezért nem látszik, vagy nincs benne szöveg, de akkor meg nem kell popup :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Köszi, megnézem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2017. 01. 20. at 9:35 AM, Godzillamessage said:

A sötét skinnel még nincs semmi, de vasárnap este már használható lesz. Úgy döntöttem, nem engedek be senkit ACP-re, kitudom javítani a hibákat én is.

Közben elérhető lett, vagy még ne keressem? 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Sajna még nem. Jött két hullám és (ahogy szokott) összecsapott a fejem felett. :(  Igyekszem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Godzillamessage said:

Sajna még nem. Jött két hullám és (ahogy szokott) összecsapott a fejem felett. :(  Igyekszem.

Ismerős :( Hasonló okokból nem haladok most a Ciprusi beszámolóval.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
On 2017. 01. 20. at 10:18 AM, moody said:

Nincs véletlen valakinek ismerőse, haverja a GSO szerkesztőségnél? :) Abszurd ötletnek tűnik, de gondoljatok bele. 100% biztos vagyok benne, hogy vannak régebbi tagok akik nem tudnak a forum létezéséről még mindig, és jönnének forumozni. Csak egy kis reklám kellene. :) 

A fórum leállásáról és a legnagyobb kuss volt GSO-n, ment szőnyeg alá seprés, egy évig kellett kb. minden második hír alatt basztatni őket hogy srácok ugyan hadd legyen új adminunk és moderátoraink, még csak nem is a 10+ éves fórummotor került szóba ami pénzbe került volna nekik. Szerinted most hogy függetlenedtünk attól a clikbait szarfészektől végre, majd reklámozni fogják? Nem, de én kifejezetten örülök is neki most már.

Ha valahol lehet még régebbi GSF tagokat találni, akkor az mindenkinek a saját steam barátlistája, szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, SaltyDave said:

A fórum leállásáról és a legnagyobb kuss volt GSO-n, ment szőnyeg alá seprés

Egyszer 2006-ban is volt egy ilyen hatalmas leállás. Arról is volt egy db hír és kész. Vagy 3-4 hónapig nem volt fórum. Emlékszem, utána meg is csappant rendesen a látogatottság. :(

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
On 2017. 01. 29. at 3:59 PM, Lord_KROK said:

Egyszer 2006-ban is volt egy ilyen hatalmas leállás. Arról is volt egy db hír és kész. Vagy 3-4 hónapig nem volt fórum. Emlékszem, utána meg is csappant rendesen a látogatottság. :(

Az a lényeg, hogy ez megvan. én már ennek is örülök.

Egyébként a fb meg hasonló közösségi oldalak miatt már amúgy is megcsappant a legtöbb forum látogatottsága. (aminek én nem örülök, mert ki nem állhatom a fb-ot, de jó néhány ismerőssel szinte csak ott tudom tartani a kapcsolatot.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 hours ago, nyrfan said:

Egyébként a fb meg hasonló közösségi oldalak miatt már amúgy is megcsappant a legtöbb forum látogatottsága. (aminek én nem örülök, mert ki nem állhatom a fb-ot, de jó néhány ismerőssel szinte csak ott tudom tartani a kapcsolatot.)

Ezzel én is pont így vagyok. Meg nekem a fórum sokkal átláthatóbb és szerethetőbb mint egy össze-vissza FB csoport... 

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
41 minutes ago, Lord_KROK said:

Ezzel én is pont így vagyok. Meg nekem a fórum sokkal átláthatóbb és szerethetőbb mint egy össze-vissza FB csoport... 

a csoportokat ne is mondd. Van millió féle, ha egybe belépsz, mert egy témakör érdekel, de azon belül is van vagy 100 másik...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, nyrfan said:

a csoportokat ne is mondd. Van millió féle, ha egybe belépsz, mert egy témakör érdekel, de azon belül is van vagy 100 másik...

Meg áttekinthetetlen az egész. Keresni meg végképp esélytelen. 

 

(meg vakítóan fehér... mondjuk az erre a fórumra is igaz :gonoszmosoly: ) 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

UC emlékeztetett (kösz!), hogy elmaradt a fórumozók saját írásaira létrehozandó korlátozottan megtekinthető alfórum. Létrehoztam.

A "Mit írsz most" topikot kiemeltként átteszem, jöhetnek a saját írások, novellák, regények, ilyesmik. :D

 

edit: ha a cím nem jó, lehet rajta módosítani :rolleyes:

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Skin ügyben lehet már valamit tudni? 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ma este megnyitok egy skint, ami nem az amit szerettem volna, de ezt is sikerült jól összekalapálni (legalábbis szerintem :D ). Amit szerettem volna, az egy sötétszürke/fekete skin, de komoly problémáim vannak vele és egyelőre nincs elég időm, hogy rendbe tegyem. Meglesz az is, remélem hamarosan.

 

A DarkBlue skint legalul, a "Theme" menüpont lenyitásával éritek el, remélem tetszik.

Ebben is vannak hibák, de ezek nem vészesek. A fellelt hibákat egy screenshot kíséretében a Bugreportba várom.

A véleményeteket meg ide, ebbe a topikba.  :metal:

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

UC

Szerintem jól néz ki, nekem tetszik, és elsőre nem találtam benne problémát sem. Mindamellett, hogy én nem szeretem a sötét skineket, ezért bármi lesz, valószínűleg maradok az eredetinél. :)

Link to comment
Share on other sites

moody

Nekem bejön ez a skin, hagyom is ezen.
Az ikonok beleolvadnak nagyon a skin hátterébe + a topikok kiemelése se nagyon látszik.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Örülök, hogy tetszik. :)

Ma este szerettem volna kipofozni ezt a skint (a jelzett hibákkal együtt), de közben meg elhívtak sörözni. Elnapoltam. :D

@moody a "topikok kiemelése se nagyon látszik" alatt mit értesz?

Link to comment
Share on other sites

moody

Ugye vastagon szedi a topik címét ha friss komment van. Ez sajna nem nagyon látszik :S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...