Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórumozók Szakszervezete


Godzillamessage

Recommended Posts

GustyX

1.) Roppant egyszerû a válasz. Mert a szabályzat elõírja:

Sõt, az új szabályzatban is benne lesz. Reklamálni lehet az IDG-nél.

Tipikus esete annak, mikor van egy szabályzat amit be kell tartani, de tökre semmi értelme sincs. Gyakorlatban sem tartották be, de semmi következménye nem lett. Sem a fórum sorsát tekintve, sem az "elkövetõt". Szóval felesleges pont a szabályzatban, amit úgysem tartottak be/fognak betartani/betartatni (ha valamelyik modi ezzel szórakozna...), így akár ki is kerülhetne.

Link to comment
Share on other sites

jardo

szerintem ezerszer jobb cenzúrákat ki lehetne találni mint a mostaniak,ha egy kevésbé ismert szót cenzúráz a fórum sokszor nem is értem,hogy mit akart az illetõ,annyira megkavarja a szöveget

Fõleg, hogy pl. a b.asz szót akkor is átjavítja, ha pl. egy másik, amúgy normális szóban található meg ez a betûösszetétel (mondjuk b.asszusgitár).

Tipikus esete annak, mikor van egy szabályzat amit be kell tartani, de tökre semmi értelme sincs. Gyakorlatban sem tartották be, de semmi következménye nem lett. Sem a fórum sorsát tekintve, sem az "elkövetõt". Szóval felesleges pont a szabályzatban, amit úgysem tartottak be/fognak betartani/betartatni (ha valamelyik modi ezzel szórakozna...), így akár ki is kerülhetne.

Válasz: lásd elõszõ hsz-em. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

ez most poén akart lenni?

szerintem ezerszer jobb cenzúrákat ki lehetne találni mint a mostaniak,ha egy kevésbé ismert szót cenzúráz a fórum sokszor nem is értem,hogy mit akart az illetõ,annyira megkavarja a szöveget

Nem, nem poén akart lenni, de ha még azóta is folyik a könnyed a röhögéstõl akkor annak csak örülök...

Igazából nem volt ördöngõsség a mostanit se megtanulni, de egy körülíró cenzúra (mint amilyet nemrég csináltam egy másik fórumba -> ebbõl volt példa ez a cenzúra) szerintem is kényelmesebb lenne szövegértési szempontból.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

1, én kérek bocsánatot. kicsit rossz kedvem van. de azért nincs harag, uyge, cica? ;D

még egy két javaslat:

-off+bpn+egyéb témák összevonása általános társalgás, vagy valami hasonló néven. lényegében mind a három részleg ugyanarról szól.

-omegle topic átmozgatása a humorba.

ha még lesz valami észrevételem, szólok, de csak hogy ne pihenhessetek.

2, ferlvázolnád, szerinted mirét van szükség a cenzúrára? roppantul érdekel, ti mit láttok benne.

ebben az esetben egy "Hobbik" részleget tudok ajánlani, a fent említett témák mind beleillenek.

Nincs harag. :) cica..

Az összevonási tippedet átgondoljuk.

Cenzúrára csak azért van szükség, mert nem ígérte meg mindenki, hogy szépen fog beszélni.

Egy alapkultúrát bele illene vinni a fórumba, a társalgásba, pláne azért, mert egyrészt megköveteli tõlünk a kiadó is, ahogy jardo írta, másrészt megkövetelik azok is akik nem mindenféle szitkot és egyéb csúnya kifejezést kívánnak olvasgatni a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Nem az a cél, hogy minden egyes apró csúnya szó elhangzásáért ráverjünk a fórumozó szájára. A moderátori gyakorlatban szerintem nincs olyan példa, hogy valaki egyetlen csúnya szó leírásáért kapott volna figyelmeztetést vagy büntetést. Az a szabályt azt szolgálja, hogy aki nem tud kulturált, normális ember módjára társalogni, ne adj isten vitázni (a szó eredeti jelentésében), akkor azt meg lehessen bünteti erre a szabályra hivatkozva.

Akkor erre a modiknak van szükségük, hogyha másért nem is, de kultúrálatlan viselkedés miatt tudjanak büntetni. Ez még akkor is feleslegessé teszi a cenzúrákat.

Link to comment
Share on other sites

crocki

Nem az a cél, hogy minden egyes apró csúnya szó elhangzásáért ráverjünk a fórumozó szájára. A moderátori gyakorlatban szerintem nincs olyan példa, hogy valaki egyetlen csúnya szó leírásáért kapott volna figyelmeztetést vagy büntetést. Az a szabályt azt szolgálja, hogy aki nem tud kulturált, normális ember módjára társalogni, ne adj isten vitázni (a szó eredeti jelentésében), akkor azt meg lehessen bünteti erre a szabályra hivatkozva.

márpedig a teáltalad felemlegetett szabályzati pont ennek a szöges ellentétét állítja: "A teljesen értelmetlen, obszcén, trágár és nyomdafestéket nem tûrõ hozzászólásokat és topikokat kérdezés nélkül töröljük." ha én azt állítom, hogy "khurva szar napom volt", az máris büntetést vonna maga után a szabályzat szó szerint való értlmezésében. 1, mert a 4 szóból kettõ csúnya szó 2, az egyik, elvileg kicenzúrázott szót úgy írtam át, hogy eredeti formáját majdnem megtartva nem cenzúrázta ki a fórum. de mégse vagyok megbüntetve. másodszor pedig, a cenzúra jelenlétével a fent említett mondat az értelmét veszti, hiszen a csúyna szavak ki lesznek cenzúrázva. ezzel a szabályzati pont fele máris értelmét vesztette! azonban az ilyen kommenteket így is úgyis törlitek. a levont következtetés egy logikus gondolatmenetbe öntve a következõ: x ír egy kommentet, amiben túlnyomó részt csúnya szavak vannak, mert y azt állította, hoyg a pc egy jó platform. x kommentjében a csúnya szavak kicenzúrázódnak, azonban a kommentje törlésre kerül, mégpedig értelemtlenül, ugyanis x a kommentjében különféle péksüteméyneknek és egyéb élelmiszereknek titulálta y-t. ebben az esetben, ha azt vesszük, hogy törlitek a kommentjét, a cenzúra feleslegessé válik.

kicsit rövidebben: a szabályzati pont említést sem tesz cenzúráról, ami egyébként, azonkívül, hogy idegesítõ, még szerintem senkit sem tántorított vissza, hogy káromkodjon.

ja, és ezt a számot csakis Godzillának küldeném.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Akkor erre a modiknak van szükségük, hogyha másért nem is, de kultúrálatlan viselkedés miatt tudjanak büntetni. Ez még akkor is feleslegessé teszi a cenzúrákat.

Mondd, szándékosan teszed az értetlent? El lett mondva, hogy ez csak az egyik indok. A másik az, hogy az IDG megkövetel bizonyos tartalmi elemeket a szabályzatban. Menjél be a vezérigazgatóhoz, és vázold fel neki, hogy szerinted a fórumcenzúra hülyeség. Meglátjuk, hogy csak kiröhögnek, vagy netán ki is hajítanak onnan.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

márpedig a teáltalad felemlegetett szabályzati pont ennek a szöges ellentétét állítja: "A teljesen értelmetlen, obszcén, trágár és nyomdafestéket nem tûrõ hozzászólásokat és topikokat kérdezés nélkül töröljük." ha én azt állítom, hogy "khurva szar napom volt", az máris büntetést vonna maga után a szabályzat szó szerint való értlmezésében. 1, mert a 4 szóból kettõ csúnya szó 2, az egyik, elvileg kicenzúrázott szót úgy írtam át, hogy eredeti formáját majdnem megtartva nem cenzúrázta ki a fórum. de mégse vagyok megbüntetve. másodszor pedig, a cenzúra jelenlétével a fent említett mondat az értelmét veszti, hiszen a csúyna szavak ki lesznek cenzúrázva. ezzel a szabályzati pont fele máris értelmét vesztette! azonban az ilyen kommenteket így is úgyis törlitek. a levont következtetés egy logikus gondolatmenetbe öntve a következõ: x ír egy kommentet, amiben túlnyomó részt csúnya szavak vannak, mert y azt állította, hoyg a pc egy jó platform. x kommentjében a csúnya szavak kicenzúrázódnak, azonban a kommentje törlésre kerül, mégpedig értelemtlenül, ugyanis x a kommentjében különféle péksüteméyneknek és egyéb élelmiszereknek titulálta y-t. ebben az esetben, ha azt vesszük, hogy törlitek a kommentjét, a cenzúra feleslegessé válik.

kicsit rövidebben: a szabályzati pont említést sem tesz cenzúráról, ami egyébként, azonkívül, hogy idegesítõ, még szerintem senkit sem tántorított vissza, hogy káromkodjon.

ja, és ezt a számot csakis Godzillának küldeném.

Ez nagyon nagy :lol: De igaz. Meggondoljuk. Egyeztetünk majd ezügyben.

A zenét majd meghallgatom, köszi.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

márpedig a teáltalad felemlegetett szabályzati pont ennek a szöges ellentétét állítja: "A teljesen értelmetlen, obszcén, trágár és nyomdafestéket nem tûrõ hozzászólásokat és topikokat kérdezés nélkül töröljük." ha én azt állítom, hogy "khurva szar napom volt", az máris büntetést vonna maga után a szabályzat szó szerint való értlmezésében. 1, mert a 4 szóból kettõ csúnya szó 2, az egyik, elvileg kicenzúrázott szót úgy írtam át, hogy eredeti formáját majdnem megtartva nem cenzúrázta ki a fórum. de mégse vagyok megbüntetve. másodszor pedig, a cenzúra jelenlétével a fent említett mondat az értelmét veszti, hiszen a csúyna szavak ki lesznek cenzúrázva. ezzel a szabályzati pont fele máris értelmét vesztette! azonban az ilyen kommenteket így is úgyis törlitek. a levont következtetés egy logikus gondolatmenetbe öntve a következõ: x ír egy kommentet, amiben túlnyomó részt csúnya szavak vannak, mert y azt állította, hoyg a pc egy jó platform. x kommentjében a csúnya szavak kicenzúrázódnak, azonban a kommentje törlésre kerül, mégpedig értelemtlenül, ugyanis x a kommentjében különféle péksüteméyneknek és egyéb élelmiszereknek titulálta y-t. ebben az esetben, ha azt vesszük, hogy törlitek a kommentjét, a cenzúra feleslegessé válik.

kicsit rövidebben: a szabályzati pont említést sem tesz cenzúráról, ami egyébként, azonkívül, hogy idegesítõ, még szerintem senkit sem tántorított vissza, hogy káromkodjon.

ja, és ezt a számot csakis Godzillának küldeném.

Amellett h igazad van a cenzúra (legalábbis amíg bugyuta volt) megvolt az az értelme h poén volt xD

2003ban egy idõre átvettem a való életbe is 1-2 szót belõle.

SZVSZ egy körülíró cenzúra lehetne a megoldás.

Godzillának ezt küldjük már inkább B)

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

@crocki: Lehet, hogy mindenféle péksüteményeknek nevezi, de attól még mindenki, aki egy napnál régebben van a fórumon, simán leveszi, hogy ez egy masszív káromkodászuhatag volt éppen, akkor is, ha nem tudja szó szerint dekódolni teljesen. Plusz az új szabályzatban kicsit módosul ez a pont és a sorozatos káromkodásra vonatkozik majd.

Link to comment
Share on other sites

jardo

crocki: mint mondtam, nem az a cél, hogy a legapróbb esetekben is odacsapjunk. Azt akarjuk kiszûrni, hogy egyes fórumozók folyamatosan, tartósan kulturálatlanul viselkedjenek. Az, hogy valakinek szar napja volt, és beírja valahová, hogy "gyerekek, k.urva szar napom volt", nyilván nem meríti ki a folyamatos kulturálatlan viselkedés fogalmát. Remélem, érezhetõ a különbség.

És ahogy Warfoki mondta, az új szabályzatban másként lesz megfogalmazva ez a szabály, hogy úgy mondjam, kicsit gyakorlatiasabb lesz.

Link to comment
Share on other sites

crocki

crocki: mint mondtam, nem az a cél, hogy a legapróbb esetekben is odacsapjunk. Azt akarjuk kiszûrni, hogy egyes fórumozók folyamatosan, tartósan kulturálatlanul viselkedjenek. Az, hogy valakinek szar napja volt, és beírja valahová, hogy "gyerekek, k.urva szar napom volt", nyilván nem meríti ki a folyamatos kulturálatlan viselkedés fogalmát. Remélem, érezhetõ a különbség.

akkor annak az illetõnek küldötök egy warnt, meg egy pmet, hogy seggbe lesz rakva, ha nem fejezi be. a szabályzat említést sem tesz a kötelezõ fórumcenzúráról, hanem egy feladatot varr a modik nyakába, amit szerintem ne is próbáljatok a cenzúrára hárítani. idáig sem segített, és nem is fog.

Link to comment
Share on other sites

jardo

akkor annak az illetõnek küldötök egy warnt, meg egy pmet, hogy seggbe lesz rakva, ha nem fejezi be. a szabályzat említést sem tesz a kötelezõ fórumcenzúráról, hanem egy feladatot varr a modik nyakába, amit szerintem ne is próbáljatok a cenzúrára hárítani. idáig sem segített, és nem is fog.

"A *-ozás, vagy más jellegû, jelentést nem módosító nyelvezeti eszközök használata ( $ S helyett, pontok beleillesztése, @ a helyett stb) sem megengedett."

Ha nem is szó szerint rágja az ember szájába, de ez a rész pont a fórumcenzúra megkerülésének a tilalmáról szól. Pont. A továbbiakban lehet menni az IDG-hez. Ha van eredmény, szóljatok nekünk is.

Komolyan mondom, mintha általános iskolás kisgyerekeknek beszélnénk. Még egyszer, utoljára: az IDG megkövetel bizonyos tartalmi elemeket a fórum szabályzatában. Ha az ég a földdel egybe is szakad, ezeket nem kerülhetjük ki. Még akkor sem, ha itt néhányan nagyon bizonygatják a saját igazukat.

A témát a továbbiakban lezártnak tekintem. Ha a cenzúrával kapcsolatban építõ jellegû javaslata van valakinek, azt szívesen fogadjuk, de a "cenzúra szar, monny'on le" jellegû hozzászólásokból nem kérünk.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

akkor annak az illetõnek küldötök egy warnt, meg egy pmet, hogy seggbe lesz rakva, ha nem fejezi be. a szabályzat említést sem tesz a kötelezõ fórumcenzúráról, hanem egy feladatot varr a modik nyakába, amit szerintem ne is próbáljatok a cenzúrára hárítani. idáig sem segített, és nem is fog.

Erre csak idézni lehet:

"Mondd, szándékosan teszed az értetlent? El lett mondva, hogy ez csak az egyik indok. A másik az, hogy az IDG megkövetel bizonyos tartalmi elemeket a szabályzatban. Menjél be a vezérigazgatóhoz, és vázold fel neki, hogy szerinted a fórumcenzúra hülyeség. Meglátjuk, hogy csak kiröhögnek, vagy netán ki is hajítanak onnan. "

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

akkor annak az illetõnek küldötök egy warnt, meg egy pmet, hogy seggbe lesz rakva, ha nem fejezi be. a szabályzat említést sem tesz a kötelezõ fórumcenzúráról, hanem egy feladatot varr a modik nyakába, amit szerintem ne is próbáljatok a cenzúrára hárítani. idáig sem segített, és nem is fog.

Annyiban igazad van, hogy a csereszavak átláthatóak. Most is mindenki tudja, hogy a népszerûbb "csúnya szavak" mivel vannak helyettesítve, így bár káromkodás nincs a fórumon annyi, mindenki tudja, hogy a KisTehén! mit takar például. Viszont annyi elõnye van, hogy az ilyen odafosott káromkodás és anyázás hullám, utólag inkább poénosan hangzik, mint csúnyán. egyfajta finomítás, szalonképessé tevés, ha úgy tetszik. A kifejezetten anyázók kiszûrése és büntetése eddig is moderátori feladat volt, szvsz ezután is az marad.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Erre csak idézni lehet:

"Mondd, szándékosan teszed az értetlent? El lett mondva, hogy ez csak az egyik indok. A másik az, hogy az IDG megkövetel bizonyos tartalmi elemeket a szabályzatban. Menjél be a vezérigazgatóhoz, és vázold fel neki, hogy szerinted a fórumcenzúra hülyeség. Meglátjuk, hogy csak kiröhögnek, vagy netán ki is hajítanak onnan. "

Ez akkor is így van, ha te ezt nem vagy képes felfogni.

Link to comment
Share on other sites

crocki

Ha nem is szó szerint rágja az ember szájába, de ez a rész pont a fórumcenzúra megkerülésének a tilalmáról szól.

én ezt úgy értelmeztem, hogy attól még, hogy a khurvában ott a h, attól még ugyanúgy azt jelenti, amit. jardo, én látom, hogy te a szabályzatot istenként imádod, képtelen vagy elszakadni a bürökráciától és a saját gondolataid szerint cselekedni, de légyszíves, ezzel ne húzd vissza a fórumot.

Link to comment
Share on other sites

jardo

én ezt úgy értelmeztem, hogy attól még, hogy a khurvában ott a h, attól még ugyanúgy azt jelenti, amit. jardo, én látom, hogy te a szabályzatot istenként imádod, képtelen vagy elszakadni a bürökráciától és a saját gondolataid szerint cselekedni, de légyszíves, ezzel ne húzd vissza a fórumot.

szerk.: semmi.

Hagyjuk. Részemrõl téma lezárva.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Egyszerû a megoldás: nem kell káromkodni. Mivel már nemvagyunk ovodások és a fórum nagyrésze nagykorú vagy közel van hozzá (ismerõs mi?), az ember hazamegy, leül gépezni, eszik - iszik, csak nincs benne annyi feszültség már, hogy minden mondatába kell kármkodni, nemtudom miért kell alapnak lenni-e, hogy az ember káromkodik. Legalább is egy droid szerint ígyvan.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Egyszerû a megoldás: nem kell káromkodni. Mivel már nemvagyunk ovodások és a fórum nagyrésze nagykorú vagy közel van hozzá (ismerõs mi?), az ember hazamegy, leül gépezni, eszik - iszik, csak nincs benne annyi feszültség már, hogy minden mondatába kell kármkodni, nemtudom miért kell alapnak lenni-e, hogy az ember káromkodik. Legalább is egy droid szerint ígyvan.

Valóban ez lenne a tökéletes megoldás. De megeszem a kalapom, ha sikerül elérned mindenkinél diktatórikus eszközök nélkül. :)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Ez akkor is így van, ha te ezt nem vagy képes felfogni.

Örülök, hogy te is tisztában vagy a felfogóképességemmel.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Valóban ez lenne a tökéletes megoldás. De megeszem a kalapom, ha sikerül elérned mindenkinél diktatórikus eszközök nélkül. :)

Sajnos az lehetetlen, sokan úgy vannak nevelve, hogy káromkodjanak, mert az férfiassá teszi az embert (ügye nem azzal van a baj, ha néha néha, de itt nem errõl van szó.).

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Javaslatok, gondolatok, miután elõször láttam ezt a "társalgót" :

1.) Az OFF részlegnek szerintem lehetne "Aréna" a neve. 2 okból kifolyólag: Az egyik, hogy ez az "off" elég ötlettelen, sivár, az aréna pedig jól hangzik. A másik, hogy az Aréna neve megmaradhatna, a régi emlékéül. Persze a leírásában oda lehetne írni, h tulajdonképpen ez az OFF részleg, csak a cím mint Aréna pofásabb lenne sokkal.

2.) a [ b] az nem inkább a Humor kategóriába illene?

3.) Szilveszter és karácsony nem inkább buli pia nõk? Fõleg a szilveszter.

4.) Tegyél be képet bnõdrõl - képek a fórumozókról. Ez a két topic különbözõ helyen van, csak én érzem õket egy kategóriába illõnek?

5.) A "Te mit gyûjtesz" nem inkább hobbi kategória? (jelenleg OFF )

Szóval ezek javaslatok, amikre nem ilyen jardo-féle választ várok*, hogy " engem nem zavar, téged se zavarjon", hanem gondoljátok át.

*

(jardo: csak azért példáztam veled, mert nem gyõzött meg, amit az elõzõ kommentemhez fûztél.

De amúgy nem mindegy, hogy látszik-e, ki hol volt a legaktívabb? Akit nem ismersz, az úgysem érdekel, akit meg ismersz, arról hellyel-közzel lehet tudni, hogy a fórum mely részeit látogatja leginkább. Ez a funkció olyan részletkérdés, ami csak a fórum kényelmi faktorát növeli, a funkcionalitását nem.

Igen ezt Te gondolod így, más - köztük én - nem biztos. )

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Sajnos az lehetetlen, sokan úgy vannak nevelve, hogy káromkodjanak, mert az férfiassá teszi az embert (ügye nem azzal van a baj, ha néha néha, de itt nem errõl van szó.).

Na még ilyet se hallottam.

szerk: arra meg kíváncsi vagyok, vajon mennyivel lesz kevesebb a káromkodás, ha módosul a szabályzat. Volt, van, lesz is. Akár pudingosan, akár f@szosan.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Sajnos az lehetetlen, sokan úgy vannak nevelve, hogy káromkodjanak, mert az férfiassá teszi az embert (ügye nem azzal van a baj, ha néha néha, de itt nem errõl van szó.).

Ne, ezért kell a szabályzás ellene. :) Nekünk a realitásban kell gondolkodnunk, nem abban, hogy mi lenne az ideális.

(Amúgy engem fõleg az zavar, hogy nem tudnak az emberek káromkodni. A magyar nyelvben olyan kacifántos, több bekezdéses káromkodásokat lehet lenyomni szóismétlés nélkül, hogy az hihetetlen. Erre megmaradnak két-három szó ismétlésénél és az angol megfelelõjüknél. Szánalom. :( Érted, ha már káromkodnak, legalább lenne benne valami kreativitás, a magyar nyelv adna rá lehetõséget... Na mindegy, ez csak úgy eszembe jutott. Ha esetleg valaki erre akarna reagálni, akkor idézzen be és itt folytassuk! Nem akarom ebben az irányban elvinni a topikot.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...