Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórumozók Szakszervezete


Godzillamessage

Recommended Posts

Godzillamessage

A szakszervezeti topik folytatása.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Szép munka az újdonságok, a moderátori választások után végre valami hasznos is! Már csak a PM tárhely növelése és az elsõ posztra való ugrás hiányzik :)!

szerkesztve: most meg már el is tûnt, amiért írtam a gratulációt. Wtf?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

GustyX, próbálgatom a funkciót. Nincs engedélyem a végleges bekapcsoláshoz, mert állítólag erõsen terheli a szervert.

Végrehajtunk még pár módosítást a fórumszerkezeten, remélem le tudjuk csökkenteni a terhelést és megengedik, hogy bekapcsolva maradjon.

Addig egy kis türelem még. Dolgozom az ügyön :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Szép munka az újdonságok, a moderátori választások után végre valami hasznos is! Már csak a PM tárhely növelése és az elsõ posztra való ugrás hiányzik :)!

szerkesztve: most meg már el is tûnt, amiért írtam a gratulációt. Wtf?

Milyen újdonságokról beszélszt?

nem látok semmit, csak az archívumot, de még az is üres.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Az archiválás majdnem kész. Eddig 111 topik van benne, több mint egymillió hozzászólással.

Lehet, hogy ti nem látjátok, de ez nem is baj.

GustyX a fórumstatisztikáról beszélt, de az még almás..

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem látjuk, de akkor mi értelme lesz ha nem látjuk?

Link to comment
Share on other sites

Balee

Úgy, hogy minden újonnan megnyitott topik kezdõposztjába beillesztettük a régi topik elérési útvonalát, és onnan továbbra is megnyitható, olvasható.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Így van, ha valaki visszaszeretne keresni, megteheti.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Úgy, hogy minden újonnan megnyitott topik kezdõposztjába beillesztettük a régi topik elérési útvonalát, és onnan továbbra is megnyitható, olvasható.

Igen ezt észrevettem... Ettõl még nem lenne rossz, ha idõvel azért látnánk a topicokat.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Igen ezt észrevettem... Ettõl még nem lenne rossz, ha idõvel azért látnánk a topicokat.

Az archívum nem lesz majd látható, mert akkor minden egyes fórumozó minden egyes oldalbetöltésekor azt is kezelnie kellene a motornak. Éppen ezt elkerülendõ kerültek az archívumba. Ha láthatóvá tennénk, akkor felesleges volt az egész archiválás, minden maradhatott volna a régiben.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Nem egészen mert nem annyira a listázás a terhelõ hanem a sokszáz oldalas topicok megnyitása, és az nem történik meg ha gyakrabban vannak szétválasztva a topicok.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az archívum nem lesz majd látható, mert akkor minden egyes fórumozó minden egyes oldalbetöltésekor azt is kezelnie kellene a motornak. Éppen ezt elkerülendõ kerültek az archívumba. Ha láthatóvá tennénk, akkor felesleges volt az egész archiválás, minden maradhatott volna a régiben.

Értem. (Akkor ez gyakorlatilag egy az egybe annak az ötletnek a kivitelezése amit én 2006 februárjában említettem az illetékes fõbb döntéshozó szerveknek. Lényeg h ide is eljutottunk.)

Azért a topic címek listázása nem túl megterhelõ (értem én h azért van ez h ne lépkedjenek ki-be a userek csak úgy)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Értem. (Akkor ez gyakorlatilag egy az egybe annak az ötletnek a kivitelezése amit én 2006 februárjában említettem az illetékes fõbb döntéshozó szerveknek. Lényeg h ide is eljutottunk.)

Azért a topic címek listázása nem túl megterhelõ (értem én h azért van ez h ne lépkedjenek ki-be a userek csak úgy)

Neked fel van írva papírra minden amit javasoltál és a monitor mellett lóg a falon aranykeretben, hogy majd évek múltán is a hivatkozhass rá hogy a te ötleted volt? Kit érdekel, lényeg hogy van, és haladunk valamerre, nem csak ácsorgunk.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Értem. (Akkor ez gyakorlatilag egy az egybe annak az ötletnek a kivitelezése amit én 2006 februárjában említettem az illetékes fõbb döntéshozó szerveknek. Lényeg h ide is eljutottunk.)

Hidd el, nem a te felvetésed alapján jöttünk erre rá.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Ennek az archiválásnak egy a problémája, hogy minden user profiljában a leglátogatottabb fórumrészleg az :: archivum :: lett.

Nem tudom kinek mekkora probléma, de szerintem jó volt látni, hogy ki hol aktív.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ennek az archiválásnak egy a problémája, hogy minden user profiljában a leglátogatottabb fórumrészleg az :: archivum :: lett.

Nem tudom kinek mekkora probléma, de szerintem jó volt látni, hogy ki hol aktív.

Nosz rajta, lehet kommentelni tovább - persze szigorúan hasznosan -, és újra máshol lehetsz aktív. :)

Link to comment
Share on other sites

crocki

Nosz rajta, lehet kommentelni tovább - persze szigorúan hasznosan -, és újra máshol lehetsz aktív. :)

sok szerencsét szeretnék azoknak kívánni, akiknek a kommentjeiknek az 50%-a az archivumba került. gg.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hidd el, nem a te felvetésed alapján jöttünk erre rá.

Gondoltam h nem az én felvetésem várt 4,5 évet és került elpõ egy oylan társaságban akik közül senki nem volt ott anno amikor felvetettem...

Igazából mindegy.

Ennek az archiválásnak egy a problémája, hogy minden user profiljában a leglátogatottabb fórumrészleg az :: archivum :: lett.

Nem tudom kinek mekkora probléma, de szerintem jó volt látni, hogy ki hol aktív.

Jogos felvetés!

Innentõl érdemes fejben tartani h ki hol volt :D

sok szerencsét szeretnék azoknak kívánni, akiknek a kommentjeiknek az 50%-a az archivumba került. gg.

Kommentjeim 62% ... És mivel folyamatosan kerülnek majd át a topicok az archívumba elõbb-utóbb mindenki egyre nagyobb %-u kommentje ott lesz.

Összességében a "ki hol volt eddig legaktívabb" funkció is kikapcsolásra került.

(Ha gondoljátok gondolkodhatok megoldáson... )

Link to comment
Share on other sites

Balee

Jogos felvetés!

Innentõl érdemes fejben tartani h ki hol volt :D

Kommentjeim 62% ... És mivel folyamatosan kerülnek majd át a topicok az archívumba elõbb-utóbb mindenki egyre nagyobb %-u kommentje ott lesz.

Összességében a "ki hol volt eddig legaktívabb" funkció is kikapcsolásra került.

(Ha gondoljátok gondolkodhatok megoldáson... )

Hmm mi is észerevettük, ha tudsz megoldást jöhet.

Link to comment
Share on other sites

bandiii

Kommentjeim 62% ... És mivel folyamatosan kerülnek majd át a topicok az archívumba elõbb-utóbb mindenki egyre nagyobb %-u kommentje ott lesz.

Összességében a "ki hol volt eddig legaktívabb" funkció is kikapcsolásra került.

(Ha gondoljátok gondolkodhatok megoldáson... )

Nem akarok nagyon okoskodni, de szerintem ezt a problémát nem olyan nehéz áthidalni, csak az sql lekérdezést kell egy kicsit módosítani (mondjuk hogy ne vegye figyelembe az archívum forumID-ját), de úgy látom az admin-nak még nincs meg az ehhez megfelelõ joga.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hmm mi is észerevettük, ha tudsz megoldást jöhet.

OK, töröm a fejem.

Alapvetõen van egy olyan lehetõség h a topicok fizikálisan maradnak az eredeti helyükön, ám LEMONDÁS opcióba kerülnek. (ahol nemrég lettem admin ott ezt idõzített topic startokra is hazsnáljuk) ám a gond az h nem tudom h a GS esetében úgy van-e beállítva h közvetlen linknél a user ezt tudja-e olvasni?

(Ha szükséges még letesztelni is segítehtek)

Ha igen az cool, mert ezesetben nem jelenik meg a fórumlistában, minden az eredeti helyén marad, és ha rákattint a topic köv részében a linkre akkor be tud menni a topicba.

Link to comment
Share on other sites

jardo

De amúgy nem mindegy, hogy látszik-e, ki hol volt a legaktívabb? Akit nem ismersz, az úgysem érdekel, akit meg ismersz, arról hellyel-közzel lehet tudni, hogy a fórum mely részeit látogatja leginkább. Ez a funkció olyan részletkérdés, ami csak a fórum kényelmi faktorát növeli, a funkcionalitását nem.

Link to comment
Share on other sites

crocki

De amúgy nem mindegy, hogy látszik-e, ki hol volt a legaktívabb? Akit nem ismersz, az úgysem érdekel, akit meg ismersz, arról hellyel-közzel lehet tudni, hogy a fórum mely részeit látogatja leginkább. Ez a funkció olyan részletkérdés, ami csak a fórum kényelmi faktorát növeli, a funkcionalitását nem.

ezzel az erõvel az is midnegy, hoyg tudsz e postolni vagy nem, mert aki érdekel, azzal ügyis beszélsz máshol, technikai segítséget meg szerzel guideokban meg hasonlókban.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

De amúgy nem mindegy, hogy látszik-e, ki hol volt a legaktívabb? Akit nem ismersz, az úgysem érdekel, akit meg ismersz, arról hellyel-közzel lehet tudni, hogy a fórum mely részeit látogatja leginkább. Ez a funkció olyan részletkérdés, ami csak a fórum kényelmi faktorát növeli, a funkcionalitását nem.

Voltaképp engem nem érdekel (bár hasznos volt pl George_lewisnál látni h jól emlékeztem h nem az Internet alfórumon a legkatívabb kb 1 kommentjére se emlékeztem ott) csak gondoltam segítek megoldani.

Tényleg senkit nem bazsogatni akarok (még George_lewis-t sem! Félreértés ne essék, meg NO OFFENSE!!!) de bizonyos dolgokban még mindig csak visszafelé lépés volt (a komemtnek quick editje még mindig nem mûködik)

Link to comment
Share on other sites

jardo

ezzel az erõvel az is midnegy, hoyg tudsz e postolni vagy nem, mert aki érdekel, azzal ügyis beszélsz máshol, technikai segítséget meg szerzel guideokban meg hasonlókban.

Na azért a szezont ne keverjük már a fazonnal. Egy fórumnak épp a kommentelés a lényege. Az, hogy látod-e, ki mit csinált az elmúlt években, teljesen irreleváns ebbõl a szempontból. Mûködik nélküle is a fórum.

Tényleg senkit nem bazsogatni akarok (még George_lewis-t sem! Félreértés ne essék, meg NO OFFENSE!!!) de bizonyos dolgokban még mindig csak visszafelé lépés volt (a komemtnek quick editje még mindig nem mûködik)

Ott a full edit. Ugyanaz.

De milliószor elmondta már Godzilla, hogy nem tud kapcsolatba lépni a rendszergazdákkal. Amíg ebben nincs változás, illetve amíg nem kap megfelelõ jogosultságokat és/vagy engedélyeket, addig a jelentõsebb lépéseket nem tudjuk megvalósítani. Addig is az apróbb változtatásokat tesszük meg. És igen, ezeknek néha hátulütõi is vannak. De ahol fûrészelnek, ott hullik a forgács, ugyebár. Majd ha Godzilla tud egyeztetni a rendszergazdákkal, akkor ezek a negatív következmények is javítva lesznek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...