Jump to content
Sign in to follow this  
wYth-NRG

S.T.A.L.K.E.R. sorozat

Recommended Posts

LorDiablo

köszi szépen az infót! ;)

emlékszem én is,még a 2003 februári GS-ban volt a cikk,mennyi mindent ígértek a fejlesztõk.volt itt szinte teljesen szkript mentes játékmenet,fejlett MI,autóhasználat,fejlett beszélgetések,nagyon részletes sérülésmodell(meglövünk vki a kezén,nem tud fegyvert fogni,v lábon lõjük,akkor nem tud futni),jó nagy pályák.

hát sajnos ez nem jött össze.remélem ennek a csapatnak sikerül összehozni vmi,az eredeti tervekhez hasonlót.

és még 1x thx!

ui.

arról lehet tudni vmit h kb mikor készül a mod el?v h kiadják-e dobozosban,v "csak" letölthetõ verzió lesz?

Arról nincs infó hogy mikor lesz kész, egyébként elég biztos hogy csak letölthetõ lesz mert az ilyen modok ingyenesek szoktak lenni.

Charger18

Nekem úgy rémlik, hogy, nevezzük 1. elképzelésnek és e szerint a gém Oblivion Lost néven futott volna. Ezt hamar átnevezték és a gém hivatalos neve a Stalker: Oblivion Lost lett. Nem tudom mit ígértek még ekkor(2002) de a hallottak alapján itt is lett volna jármû vezetés, alvás, inventory stb. minden amit ma már ismerünk. Utána a sok késés meg eltolódás alatt szépen sikerült lebutítani a gémet és végül 2007-ben kiadtak egy az eredeti tervekhez képest már "gyengébb" verziót(most nem fikázni akartam a SoC-ot!) Persze hamar jött az Oblivion Lost modocska és láthattuk miket is vettek ki a stalkerbõl, én azt hittem, hogy ez lett volna az eredeti gém csak kicsit módosítva. De akkor ez a Lost Alpha most akkor melyik terv része lett volna? :huh: :D

nyrfan

Nekem úgy rémlik, hogy, nevezzük 1. elképzelésnek és e szerint a gém Oblivion Lost néven futott volna. Ezt hamar átnevezték és a gém hivatalos neve a Stalker: Oblivion Lost lett. Nem tudom mit ígértek még ekkor(2002) de a hallottak alapján itt is lett volna jármû vezetés, alvás, inventory stb. minden amit ma már ismerünk. Utána a sok késés meg eltolódás alatt szépen sikerült lebutítani a gémet és végül 2007-ben kiadtak egy az eredeti tervekhez képest már "gyengébb" verziót(most nem fikázni akartam a SoC-ot!) Persze hamar jött az Oblivion Lost modocska és láthattuk miket is vettek ki a stalkerbõl, én azt hittem, hogy ez lett volna az eredeti gém csak kicsit módosítva. De akkor ez a Lost Alpha most akkor melyik terv része lett volna? :huh: :D

ez elvileg mindent tartalmaz majd amit eredetileg bele tettek volna.

egyébként itt van két cikk a készítõkkel:

http://modzone.web4.hu/cikk/lost-alpha-interju

http://modzone.web4.hu/cikk/lost-alpha-interju-2resz

Charger18

Jah, hogy(részben)magyar fejlesztés :D Biztos jó lesz ha kész lesz, talán a story ami igazán érdekelne.

nyrfan

Jah, hogy(részben)magyar fejlesztés :D Biztos jó lesz ha kész lesz, talán a story ami igazán érdekelne.

hát a sztoriban elvileg lesznek újdonságok,v más is lesz már nem emlékszem.

de én már nagyon várom,jó lenne ha még az idén nyárig elkészülne,a 2. rész érkezéséig még szvsz sok idõ van hátra.nem bízom abban,h 2012-ben kiadják.(fõleg ha új motort is írnak a játékhoz.ami nem ártana)

Charger18

Mivel a CoP egyszerûen nem hajlandó azon a beállításon futni amin kéne, így felraktam a CS-t meg a modokat persze és a dx10-es dolgokat+az AA-t leszámítva minden maxon megy. Zura, hogy a CoP-nál ilyen beállításokról szó se lehet, gém indításnál egybõl crashel <_<

Charger18

Megoldva!

Már rég játszottam nem emlékszem, hogy lehet megszerezni a swarog detektort :blink: Az oké hogy a kopasz árustól felveszem a küldit, de mikor tudom felvenni?? Mert most hamarosan meg lesz a csapat az alagúthoz, asszem szinte mindent megcsináltam már, elõre meg van a 3db veles detektor is, de Bagoly semmilyen feladatot nem ad még nekem :huh:

nyrfan

Megoldva!

Már rég játszottam nem emlékszem, hogy lehet megszerezni a swarog detektort :blink: Az oké hogy a kopasz árustól felveszem a küldit, de mikor tudom felvenni?? Mert most hamarosan meg lesz a csapat az alagúthoz, asszem szinte mindent megcsináltam már, elõre meg van a 3db veles detektor is, de Bagoly semmilyen feladatot nem ad még nekem :huh:

elõször nem a tudósokhoz kell menni a veles detektorokkal?az a baj h már én is rég játszottam vele.szakállnak is csináltál küldiket?

Charger18

elõször nem a tudósokhoz kell menni a veles detektorokkal?az a baj h már én is rég játszottam vele.szakállnak is csináltál küldiket?

Én úgy tudom és ezt is olvastam, hogy Bagoly(Owl vagy ki) a kopasz tag a hajó 1. emeletén ö adja majd a küldit. Amúgy a túdosoknál is végeztem nincs semmi feladatuk. A 3 Veles meg már meg van, de amúgy a tudós csávónál a módosított detektort 7500 Rubiért megvehetném csak akkor ugye ugrott az erre vonatkozó küldetés. Rémlik hogy Szakálnak kéne valami iránytû nevû artifact és asszem utána szólna Bagoly, de Szakálnál sincs semmi feladatom. Már mennék Pripyatba de nem akarok a detektor miatt egybõl vissza jönni.

Jelan

Ha meghal a Seriy nevû forma, attól még tudom folytatni a storyt és megszerezni a legjobb befejezést? Egyszerûen nem tudom megmenteni, mert nincs lõszerem se az MP5-be se az AK-ba a duplacsövû sotival és a pisztollyal meg nem tudom elég gyorsan ledarálni a banditákat.

nyrfan

Én úgy tudom és ezt is olvastam, hogy Bagoly(Owl vagy ki) a kopasz tag a hajó 1. emeletén ö adja majd a küldit. Amúgy a túdosoknál is végeztem nincs semmi feladatuk. A 3 Veles meg már meg van, de amúgy a tudós csávónál a módosított detektort 7500 Rubiért megvehetném csak akkor ugye ugrott az erre vonatkozó küldetés. Rémlik hogy Szakálnak kéne valami iránytű nevű artifact és asszem utána szólna Bagoly, de Szakálnál sincs semmi feladatom. Már mennék Pripyatba de nem akarok a detektor miatt egyből vissza jönni.

menj el a csávóhoz a hajón,aki rálő az ajtóra ha be akarsz menni.nem ugrik be a neve.sztem ahol tartasz már el tudod kérni tőle az iránytű artifactot.utána menj vissza a szakállhoz és mutasd meg neki h van ez az artifact.hátha ugy sikerül.

Ha meghal a Seriy nevû forma, attól még tudom folytatni a storyt és megszerezni a legjobb befejezést? Egyszerûen nem tudom megmenteni, mert nincs lõszerem se az MP5-be se az AK-ba a duplacsövû sotival és a pisztollyal meg nem tudom elég gyorsan ledarálni a banditákat.

sztem megkapod,bár ha jól emlékszem elvileg õt meg kellene mentened,mert õ adja a következõ infót,h merre is menj tovább.

szóval nem lenne baj,ha vhogy mégis sikerülne megmenteni.

esetleg próbálj meg egy régebbi mentést visszatölteni,és szerezni AK-t,lõszert,gránátot,meg kötszert.

Jelan

menj el a csávóhoz a hajón,aki rálõ az ajtóra ha be akarsz menni.nem ugrik be a neve.sztem ahol tartasz már el tudod kérni tõle az iránytû artifactot.utána menj vissza a szakállhoz és mutasd meg neki h van ez az artifact.hátha ugy sikerül.

sztem megkapod,bár ha jól emlékszem elvileg õt meg kellene mentened,mert õ adja a következõ infót,h merre is menj tovább.

szóval nem lenne baj,ha vhogy mégis sikerülne megmenteni.

esetleg próbálj meg egy régebbi mentést visszatölteni,és szerezni AK-t,lõszert,gránátot,meg kötszert.

Kötszerem, gránátom, health kitem meg fegyverem van, de lõszert egyszerûen nem tudok szerezni. Pisztolyba meg shotgun feleslegesen gusztustalanul sok van, amit meg AK-ba és MP5-be találok béhanapján 10-15 lõszer, akkor rögtön meg is támadnak és byebye ammo! Árús csávóból is csak az elsõt ismerem, nála meg persze csak pisztoly és shotgun lõszer van. Meg nincs valami mod, amivel több cuccot lehetne vinni? Elképesztõ, hogy kb semmi nincs a táskámba, de így is nyo mvagy 40 kilót.

nyrfan

Kötszerem, gránátom, health kitem meg fegyverem van, de lőszert egyszerűen nem tudok szerezni. Pisztolyba meg shotgun feleslegesen gusztustalanul sok van, amit meg AK-ba és MP5-be találok béhanapján 10-15 lőszer, akkor rögtön meg is támadnak és byebye ammo! Árús csávóból is csak az elsőt ismerem, nála meg persze csak pisztoly és shotgun lőszer van. Meg nincs valami mod, amivel több cuccot lehetne vinni? Elképesztő, hogy kb semmi nincs a táskámba, de így is nyo mvagy 40 kilót.

egy tipp.MP5-höz való növelt átütőerejű lőszert azon a tornyon találsz,ami a szeméttelepnél van.ahol a rossz autók,meg a helik állnak,egyből a bejárat után.ott vannak stalkerek is akiknek segíthetsz,mikor először mész át erre a pályára.annak a tetején van egy doboz,abban van a lőszer.amellett a bódé mellett.felmászni nem tudsz rá,mivel szétment a létra,de ha felmész a dombra,ami mellette van,(oda viszont vigyél vodkát v gyógyszert a sugárzás miatt)és onnan szétlövöd a ládát,utána meg visszamész és összeszeded a lőszert.

na remélem érthető voltam,ha mégsem,akkor írj,akár PM-ben,azt lehet előbb észreveszem.

ha modot akarsz kipróbálni,én az Oblivion Lost-ot ajánlom,nagyon jó az a mod!egyébként meg keress artifacteket,azok között lesz olyan,ami megnöveli a teherbírásod,bár ennyire az elején asszem még nem lesz olyan.

Jelan

Kösz a segítséget, azzal az a lõszermennyiséggel, ami a toronyban volt már meg tudtam menteni :D . Egyébként az miért van, hogy elkezdett hirtelen éhes lenni az emberem, és hiába eszik akármennyit 0,5 sec múlva megint az lesz és simán meg is hal 8 kiló kenyérrel meg szalámival a hasában. :ph34r: Eddig olyan 2-3 ingame nap alatt 1x sem éhezett meg. :ph34r:

nyrfan

Kösz a segítséget, azzal az a lõszermennyiséggel, ami a toronyban volt már meg tudtam menteni :D . Egyébként az miért van, hogy elkezdett hirtelen éhes lenni az emberem, és hiába eszik akármennyit 0,5 sec múlva megint az lesz és simán meg is hal 8 kiló kenyérrel meg szalámival a hasában. :ph34r: Eddig olyan 2-3 ingame nap alatt 1x sem éhezett meg. :ph34r:

azt nem tudom mért csinálja,velem ugy emlékszem,ilyen sosem történt.

nem lehet h sugárfertõzést kapott az embered,és az öli meg?v esetleg nagyon le van terhelve?

de az is lehet h csak egy bug,van a játékban bõven,próbáld meg felpatchelni,hátha az segít.

más most nem jut eszembe.

Jelan

azt nem tudom mért csinálja,velem ugy emlékszem,ilyen sosem történt.

nem lehet h sugárfertõzést kapott az embered,és az öli meg?v esetleg nagyon le van terhelve?

de az is lehet h csak egy bug,van a játékban bõven,próbáld meg felpatchelni,hátha az segít.

más most nem jut eszembe.

Valszeg bug, mert a sugárfertõzés nem kés meg villa :unsure: .

HD2

Az xray által nyújtott atmoszférát a büdös életben nem fogja visszaadni a cryengine 2..

ha valaki esetleg nem járna a screenshotos topikba, azok kedvéért (vagy épp nem :) ) bedobok ide is pár (szerintem) jobban sikerült képemet:

Shadows of Chernobyl

Clear Sky

Call of Pripyat

Nekem ugyanez van a Metro 2033-al. :) (Bár a Stalker feeling erősebb)

Akármilyen szar bugos, a hangulat kárpótol mindenért.

Charger18

Azért egy új Stalkert megnéznék egy Metro2033 motorral :o :rolleyes:

menj el a csávóhoz a hajón,aki rálõ az ajtóra ha be akarsz menni.nem ugrik be a neve.sztem ahol tartasz már el tudod kérni tõle az iránytû artifactot.utána menj vissza a szakállhoz és mutasd meg neki h van ez az artifact.hátha ugy sikerül.

Most feledésbe merült a gém de anno beszéltem én már Noah-val és nem tud adni még iránytût. Gondoltam hátha ezzel elindul valami a storyban de nem.

Majd ha meg jön a kedvem folytatom, viszont Szultánnak még semmit nem csináltam.

karnai

Sziasztok

Elakadtam, az Pripyatban ahol a titkos "x" dokumentumokat kell megtalálni, régebben azt hiszem itt kaptam segítséget, mert az ötödik megint kifogott rajtam..., állandóan hallani a csoszogást, de nem találom az ajtót

s a bejáratnál van egy ajtó, ahol belépõkártyát kér, de csak egyszer kaptam egyet azt is Kardántól... a gauss puska küldetésnél

nyrfan

Sziasztok

Elakadtam, az Pripyatban ahol a titkos "x" dokumentumokat kell megtalálni, régebben azt hiszem itt kaptam segítséget, mert az ötödik megint kifogott rajtam..., állandóan hallani a csoszogást, de nem találom az ajtót

s a bejáratnál van egy ajtó, ahol belépõkártyát kér, de csak egyszer kaptam egyet azt is Kardántól... a gauss puska küldetésnél

már Pripyat-ban vagy gondolom.így elég nehéz elmagyarázni mit hol találsz,én ez alapján kerestem meg mindent:

remélem ez segít :)

Pepperoni

Üdv!

Az alap Stalker-ben, hol lehet Vintar BC-hez venni lõszert ? Gondolom elég ritka lehet a játékban ez a 9x39-es mert eddig csak elvétve találtam, és sehol se lehet kapni, viszont most már fogytán van és haza kéne jutnom Red Forest-bõl :)

nyrfan

Üdv!

Az alap Stalker-ben, hol lehet Vintar BC-hez venni lõszert ? Gondolom elég ritka lehet a játékban ez a 9x39-es mert eddig csak elvétve találtam, és sehol se lehet kapni, viszont most már fogytán van és haza kéne jutnom Red Forest-bõl :)

azon a részen ha jól emlékszem lehet találni,a rejtekhelyeken.nem 100% de talán a vörös erdõben van.meg a katonai raktáraknál a helikopter roncs mellett a ládában is van asszem.

jhj22

Szerintetek jó ötlet lenne,ha kitenném Youtube-ra magyar felírattal a C-Tudattal való beszélgetést ? :unsure:

nyrfan

Szerintetek jó ötlet lenne,ha kitenném Youtube-ra magyar felírattal a C-Tudattal való beszélgetést ? :unsure:

mért ne,nincs megtiltva :) max adj neki jó címet,h tudják mirõl szól.ennnyi.

Charger18

Engem érdekelne, amúgy se értettem mindent.

Majd dobj 1 linket :)