Jump to content
Sign in to follow this  
wYth-NRG

S.T.A.L.K.E.R. sorozat

Recommended Posts

jim78

a singularity alatt unreal engine 3.0 dobog , a stalker cs alatt xray, az xray sokkal gépigényesebb, szóval kezd el levenni a grafikai beállításokat.

-Laslie-

vazze... ez milyen már??? mármint régebben xp alatt kb 2/3-ig jutottam SC-vel, és jött win 7 elsõre fel se ment, most felkúszott, föl is patch-eltem, de amit csinál az kiborító... kb 30-40 percenként automatán fejreáll az Xengine, de van hogy indulásnál hibaüzi azt csumi, illetve a több tíz perces töltések is botrányosak(mindegy, hogy helyszínek közti, vagy játékállástöltést vesszük), a gép nem lehet kevés neki, mert pl. singularity simán fut max beállításokkal.

Ilyen gondok nálam a csúnya verziónál voltak. :ph34r:

Amúgy egy konfig leírást írhattál volna, egybõl megmondják mi esetleg a bibi hardware fronton.

nyrfan

Amúgy egy konfig leírást írhattál volna, egybõl megmondják mi esetleg a bibi hardware fronton.

hát ja egy hardver leírás nem ártana...

Nomad90

Csúnya kiadás??? Gyémánt kiadás 576-ból neked az???

gépem:

intel pentium e5200 2.50 ghz + 1.90 ghz

geil 2 gb 800mhz

ati 4830 hd 512 mb

32 bites win7

500 gb-os sata hdd

Mint írtam bolti verzió, patch-elve 1.5.10-ig van amikor normálisan fut, de kb esetek 1/3-ában fejreáll(indításnál, vagy vmikor késöbb).

Továbbá egy kis help-et kérnék. a problémám az, hogy hiába veszem fel mondjuk a kevlárlemezekkel, stb-vel feltuningolt, javított golyóálló ruhát, 1 találat már vérzek(ezzel nincs baj, ez valóságban is így lenne), azonban kötszert min. 2-3 db-ot kell használnom/ sérülés, tehát 1-2 tucat simán elfogy egy nagyobb csatában. A gondom az, hogy árúsoknál kevés van. Pénzem sincs sok, hullákat átézem, de azoknál sincs többnyire. Szóval ha meghalok az az esetek 70-80%-ban azért van, mert elfogyott a kötszerem, és elvérzek.

-Laslie-

gépem:

geil 2 gb 800mhz

ati 4830 hd 512 mb

32 bites win7

500 gb-os sata hdd

Mint írtam bolti verzió, patch-elve 1.5.10-ig van amikor normálisan fut, de kb esetek 1/3-ában fejreáll(indításnál, vagy vmikor késöbb).

Továbbá egy kis help-et kérnék. a problémám az, hogy hiába veszem fel mondjuk a kevlárlemezekkel, stb-vel feltuningolt, javított golyóálló ruhát, 1 találat már vérzek(ezzel nincs baj, ez valóságban is így lenne), azonban kötszert min. 2-3 db-ot kell használnom/ sérülés, tehát 1-2 tucat simán elfogy egy nagyobb csatában. A gondom az, hogy árúsoknál kevés van. Pénzem sincs sok, hullákat átézem, de azoknál sincs többnyire. Szóval ha meghalok az az esetek 70-80%-ban azért van, mert elfogyott a kötszerem, és elvérzek.

Egyem a kicsi szívedet és én azt honnan tudjam hogy neked gyémánt kiadásod van vazz, kapásból még oda sem írtad oda hogy eredeti az elsõ kommentnél :D na mind egy.

Mivel ahogy írták eléggé gépigényes, fõleg mivel ebben a részben debütált a DirectX 10-így tele nyomták effektekkel, fõleg az elején fogja meg a gépet a bázison, tehát tele van sok árnyékkal, fény, és nap effektekkel, ráadásul hatalmas nyílt terület, még az én gépemen ami jóval erõsebb is akad néha, ráadásul nem is full max beállításokon van, sajnos optimalizációból még fejlõdniük kell a srácoknak, szóval vagy lejjebb veszed a beállításokat, fõleg textúra, nap effektek, árnyékokra értem, vagy gép fejlesztés, a VGA már nem a legerõsebb, esetleg +2GB Ram sem ártana, és akkor már mehet rá a 64bites Win7-is.

nyrfan

gépem:

geil 2 gb 800mhz

ati 4830 hd 512 mb

32 bites win7

500 gb-os sata hdd

próbáld meg még a vga-d driverét frissíteni,a stalkereknél az segíteni szokott!nálam legalábbis ugy volt.ill vedd vissza fõleg a nap,és az árnyék effekteket.talán a legjobban azok fogják vissza a gépet.

ill ahogy elõttem írták,+ 2 GB ram is segítene vmennyit,esetleg egy erõsebb VGA.

nyrfan

sziasztok kellene egy kis help.gondoltam végig játszom újra a CoP-ot,de nem az alap verzióval,hanem vmi moddal.

hallottam van ez a smrter mod,ez mennyire jó?sok minden újítást tesz bele?pl fegyverek/ruhák fejlesztése,esetelg vmi plusz küldetés?

vki tudna dobni egy linket ahonnan le lehet tölteni?v ha több verziója van,melyiket érdemes felrakni?

kösz!

Dragunov80

sziasztok kellene egy kis help.gondoltam végig játszom újra a CoP-ot,de nem az alap verzióval,hanem vmi moddal.

hallottam van ez a smrter mod,ez mennyire jó?sok minden újítást tesz bele?pl fegyverek/ruhák fejlesztése,esetelg vmi plusz küldetés?

vki tudna dobni egy linket ahonnan le lehet tölteni?v ha több verziója van,melyiket érdemes felrakni?

kösz!

Itt nagyon sok mod ot találsz minden játékhoz:

http://www.strategyinformer.com

Charger18

kösz!

Asszem itt én toltam leginkább a SMRTER moddal :D Plussz küldi nincs. Fegyvereket+kiegészítõket, ruhákat meg sisakokat kapsz viszonylag sokat, de ezeket úgy kell megkeresni a Zónában(errõl vidi youtubon). Ezen kívül persze skin csere szinte mindenre még az inventoryban is máshogy néz ki minden, az npc-k is máshogy néznek ki, amúgy betesz csomó Monolithosat sztem helyenként túl sokat is meg akad egy két fegyvertelen zombi, van random néhány olyan monszta ami amúgy csak eldugott helyeken mászkál de a modban szabadon mászkálnak :o + pumák ami anno már volt valamelyik Stalker modjában. Apróbb változtatások még vannak pölö teleport átjárók meg valahogy nekem az egész mod alatt valamivel durvábbnak, zordabbnak tûnt a gém :)

nyrfan

Asszem itt én toltam leginkább a SMRTER moddal :D Plussz küldi nincs. Fegyvereket+kiegészítõket, ruhákat meg sisakokat kapsz viszonylag sokat, de ezeket úgy kell megkeresni a Zónában(errõl vidi youtubon). Ezen kívül persze skin csere szinte mindenre még az inventoryban is máshogy néz ki minden, az npc-k is máshogy néznek ki, amúgy betesz csomó Monolithosat sztem helyenként túl sokat is meg akad egy két fegyvertelen zombi, van random néhány olyan monszta ami amúgy csak eldugott helyeken mászkál de a modban szabadon mászkálnak :o + pumák ami anno már volt valamelyik Stalker modjában. Apróbb változtatások még vannak pölö teleport átjárók meg valahogy nekem az egész mod alatt valamivel durvábbnak, zordabbnak tûnt a gém :)

kösz!nekem egyedül a véres képernyõs effekt nem jön be...kicsit eltúlzott...egyébként nem rossz mod.

közben jöhetne már vmi új infó a 2. részrõl is nem? :)

Charger18

kösz!nekem egyedül a véres képernyõs effekt nem jön be...kicsit eltúlzott...egyébként nem rossz mod.

közben jöhetne már vmi új infó a 2. részrõl is nem? :)

Jah, azt kihagytam, de nekem se tetszett alig láttam valamit.

A 2-vel kapcsolatban én utoljára azt hallottam hogy lehet benne akár nõi npc-is, sztem ez legyen az utolsó amit betesznek újításnak <_<

nyrfan

Jah, azt kihagytam, de nekem se tetszett alig láttam valamit.

A 2-vel kapcsolatban én utoljára azt hallottam hogy lehet benne akár nõi npc-is, sztem ez legyen az utolsó amit betesznek újításnak <_<

kb az volt az utolsó hír,én is ugy emlékszem.de ha már annyira részletesre akarják csinálni,pl már azzal is lehetne dobni a valósághûségen,ha nem egyforma magas lenne minden NPC nem?v pl ha lefele néznél látnád a ruhád,h mi van nálad,meg ilyen apróságok.

meg én ezt a fegyver/ruha fejlesztési dolgot is tovább vinném,nekem nagyon bejött ez a része a játéknak.ezzel is le lehet szórakozni.

még vmitt el felejtettem kérdezni.a moddal mûködik a magyarosítás?érdemes feltenni?

Charger18

kb az volt az utolsó hír,én is ugy emlékszem.de ha már annyira részletesre akarják csinálni,pl már azzal is lehetne dobni a valósághûségen,ha nem egyforma magas lenne minden NPC nem?v pl ha lefele néznél látnád a ruhád,h mi van nálad,meg ilyen apróságok.

meg én ezt a fegyver/ruha fejlesztési dolgot is tovább vinném,nekem nagyon bejött ez a része a játéknak.ezzel is le lehet szórakozni.

még vmitt el felejtettem kérdezni.a moddal mûködik a magyarosítás?érdemes feltenni?

Mod+magyarosítás(asszem)nem mûxik. Más modnál se ment.

Pölö: értékelném ha végre lenne lábunk és jó lenne ha olyan értelemben realisztikus lenne, hogy ha gázmaszk van rajtunk akkor azon keresztül látunk mint a BF2 SpecForceban is :rolleyes: Sztem ezek simán megoldható dolgok lenének. Remélem új grafikus motort kap mert idõszerû lenne, bár még most is nagyon jól néz ki!

nyrfan

Mod+magyarosítás(asszem)nem mûxik. Más modnál se ment.

Pölö: értékelném ha végre lenne lábunk és jó lenne ha olyan értelemben realisztikus lenne, hogy ha gázmaszk van rajtunk akkor azon keresztül látunk mint a BF2 SpecForceban is :rolleyes: Sztem ezek simán megoldható dolgok lenének. Remélem új grafikus motort kap mert idõszerû lenne, bár még most is nagyon jól néz ki!

hát egy új dx 11es motor nem ártana ez tény,mert a régi felett már rég eljárt az idõ.

de én annak is örülnék,ha azokat amiket ígértek anno,azokat végre megvalósítanak.

(pl szinte teljes szkript mentesség,fejlett MI,beszélgetések részletesebbek lennének,realisztikusabb sérülés,ha lábon lõsz vkit nem tud mozogni v futni,stb stb.)egyébként a SoC egyik modjában,talán a OL modban,volt ilyen h ha gázmaszkot vettél fel,akkor annyit láttál amit nem takart ki a maszk.

kár h nem megy a magyarosítással :(

Charger18

kár h nem megy a magyarosítással :(

Mert mit nem értesz? Nincs nagy storyja a CoP-nak :)

nyrfan

Mert mit nem értesz? Nincs nagy storyja a CoP-nak :)

értem én,már párszor végigvittem,csak a megszokás miatt.

Dragunov80

értem én,már párszor végigvittem,csak a megszokás miatt.

nálam mükszik mod és magyarosítás egyben!

GTA007

Sziasztok.

Lenne egy kérésem, (S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl)

Miért van az hogy eltûnik a célkereszt ha fegyvert használok?

A menüben beállítottam hogy legyen célkereszt, tehát be van kapcsolva

...de csak ha távcsõ van a kezébe akkor látszik, ha fegyver akkor nem.... :blink:

Valaki tud rá esetleg valami megoldást?

A válaszadást elõre is köszönöm!

Nomad90

Sziasztok.

...de csak ha távcsõ van a kezébe akkor látszik, ha fegyver akkor nem.... :blink:

Nem tudom biztosan, de dinamikus célkereszt??? esetleg?

nyrfan

Sziasztok.

mármint hogy érted h eltûnik?ha elõveszed a fegyvert nem látszik elõtted a célkereszt v mi?esetleg képet nem tudnál róla csinálni?

egyébként próbáld meg kapcsold ki meg vissza a beállításoknál hátha.v tegyél fel egy patchet a játékra.

egyébként felesleges az a célkereszt,én soha nem használtam,engem idegesít,meg ha ugy lõsz messzebb álló célt ugysem találsz el így,mert elég jó a szórása a fegyvereknek.

Charger18

Ha van normális ironsight akkor a célkereszt gyakorlatilag felesleges ;)

-Laslie-

mármint hogy érted h eltûnik?ha elõveszed a fegyvert nem látszik elõtted a célkereszt v mi?esetleg képet nem tudnál róla csinálni?

egyébként próbáld meg kapcsold ki meg vissza a beállításoknál hátha.v tegyél fel egy patchet a játékra.

egyébként felesleges az a célkereszt,én soha nem használtam,engem idegesít,meg ha ugy lõsz messzebb álló célt ugysem találsz el így,mert elég jó a szórása a fegyvereknek.

Elsõ dolog amit kikapcsolok a francba az a csúnya nagy otromba célkereszt ;) teljesen illúzió romboló :D

nyrfan

Elsõ dolog amit kikapcsolok a francba az a csúnya nagy otromba célkereszt ;) teljesen illúzió romboló :D

szintén.én is így vagyok vele.