Jump to content
Sign in to follow this  
wYth-NRG

Far Cry sorozat

Recommended Posts

Lord_KROK

nah, az utóbbi napokban a Farcry 4-el játszok, és meg is osztok pár tapasztalatot amit eddig megszereztem; hangsúlyzom, mindez pár órai játék utáni tapasztalat, és a játékot még nem vittem végig :

Elõszöris ahogy sejtettem grafikailag és látványvilágban semmilyen szinten nem indokolt a minimum DX11-es követelmény, de hát mint tudjuk el kell adni az új videókártyákat is.

Maga a játék tulajdonképp egy az egyben a Farcry 3 csak a textúrák és a pálya más, ezúttal õserdõ helyett Tibetben bóklászhatunk. Elsõre örültem, a nagy szintkülönbségeknek, de mára jócskán bosszúságnak tartom õket, mivel elméletben tök rövid utakat is nagyon macerássá tud tenni. A térkép felfedezése továbbra is tornyok megmászásával történik (ahogy az AC sorozatban is végülis). Annyit nehezedett az elõzõ részhez képest, hogy mostmár nem csak a tornyok nehéz terepe a problémás, hanem néha magához a toronyhoz is lejutni nagyon nehéz (pl hegytetõn van és percekig kell mászni oda) illetve pár kósza ellenséges fegyveres is gyakran ott tanyázik, akik kellemetlen meglepetést tudnak okozni.

Az állatok egyébként minden eddiginél agresszívabbak, mostmár a levegõbõl a madarak is megtámadnak, és persze a láthatatlan kígyók mellett medvék és tigrisek és farkasok szintén jelen vannak. Pozitívum az elefánton való lovagolás.

Ami eddig nagyon nem tetszik : A mentés. Most megjelent ugyan a mentés opció, tehát elvileg bárhol(!) menthetünk a térképen és a játék során, sajnos ez azonban parasztvakítás mint 4GB DDR2 egy belépõszintû videókártyán. Ugyanis a mentés a helyzetünket(!) nem menti el. A játék cellákra osztja a pályát és igazából csak azt vizsgálja melyik cellában vagyunk, azt nem tartja lényegesnek, hogy azon belül hol. Sõt néha nem is az aktuális cellát/körzetet menti le, hanem az elõzõt. ugyanakkor a lõszer és életerõ adatokat pontosan menti el. Így elõfordulhat, hogy elsárkányrepülõzök mondjuk 2 percnyivel arrébb. Lelövök 10 ellenfelet 50 golyóval, és az életerõm 25%-ra csökken. Mentek. Majd valamiért vissza kell töltsem a játékot, és a következõ lesz : A sárkányrepülõ mellett állok, indulásra készen, 50 lõszerrel kevesebbel mint eredetileg volt, mindössze 25% életerõvel ... Ilyen formán a mentés egyfelõl használhatatlan, másfelõl komoly taktikai megfontolásokat igényel. (A játék csendes láthatatlan autosave-je tökéletes, leszámítva a cellán belüli pontos helyet; viszont az csak akkor történik meg mikor a játéknak van kedve menteni)

Szintén nem szeretem eddig, hogy eléggé arra terel a játék, hogy van egy elképzelése, arról, hogy mit hogyan KELL a játékosnak végrehajtani, és attól eltérést nem tûr. Jövök pár példával is :

pl amikor a farkas barlangot kell kiíratni, van két farkas kint, egy meg bent alszik a robbanó hordó mellett. Ha szétlövöm a hordót mielõtt a harmadik farkas észrevenne, akkor a hordó nem sebez a farkason felébred és széttép. Tehát meg kell várnom h felébredjen éls csak utána lõhetem szét a hordót, vagyis álmában nem nyírhatom ki, hiába lopakodtam odáig nagy harcok nélkül.

Szintén undorító volt, hogy a nehezen megmászható Bell-tower-eket úgy akartam abszorválni (1-2t) hogy helikopterre ülök, felszállok a tetejére, és kiugrok a tetejére és onnan foglalom el. A játék olyan erõsen dislikeolta ezt az elképzelésem amennyire csak lehetett : a helikopterrel ugyanis nem lehetett leszállni a torony semelyik részére (ellökött egy láthattalan erõ) amikor pedig a torony teteje felett a kiugrást választottam akkor hõsünk egy fél ember magasságról való kiugrásba is simán belehalt (többször tesztelve) míg máshol 4-5 magasról való zuhanás még sebzést sem okoz.

Az újítások között lévõ graplinkhook sem a rugalmasságáról híres sajnos, sõt épp ellenkezõleg : a gondoltam de jó, lehet majd szabadon hegyet mászni, tornyot mászni vele meg minden. Kb mint az AC sorozatban, hogy majdnem bárhová feltudunk menni. Sajnos itt nem ez a helyzet. Tornyoknál totál kizárt a hazsnálat (egy helyet kivéve ahol a program ezt várja tõlünk) illetve hegymászásnál is, csak az elõre kijelölt pontokon használható. Ott is csak szigorúan a program által scriptelt sorrendben, különben "leáll" a mûködése és egy 30cm-re lévõ kampót sem képes ellõni.

Ha már az újításokról szó esett, a helikopter egy olyan játmû ami már régóta kellett ebbe a játékba. Egyszemélyes kis gyro kopterünk azonban messze nem ad akkora szabadságot mint én azt vártam volna, ugyanis a vele elérhetõ magasság meglehetõsen behatárolt (véletlenül sem alkalmas arra, hogy átrepüljek egy magasabb hegycsúcs felett vagy ilyesmi), emellett a hatótávolsága sem az igazi.

Szintén nem tudok jó szívvel nyilatkozni az autodrive nevû újjításról sem. Ez azt hivatott szolgálni, hogy beüklve a gépjármûvekbe, elvigyen a játékos által kijelölt pontig, a legoptimálisabb útvonalon. Egyfajta robotpilóta. Na most az egy dolog, hogy csak a fõbb útvonalakon mûködik, pont a nagyon kis mellékutakon ahol igazán nagy szükség lenne rá (melyik földútnál is kell lekanyarodni?) nem mûködik. Emellett amikor fõbb úton halad az ember is elõfordulnak bugok : pl volt olyan, hogy mikor már másodjára mentem el ugyanamellett a kis Tibeti falu meg utána a tó mellett, kezdtem gyanút fogni, a harmadik alkalommal meg bizonyítást is nyert, az autodrive egyszerûen körpályára tett ahelyett h elvitt volna ahová kell. Néha elõfordul h mikor megérkezünk uti célunkhoz "elfelejt" megállni, és nemes egyszerûséggel megy tovább az autó a vakvilágba. Szintén probléma, hogy idõnként, fának vagy korlátnak ütközik a robotpilóta (nem egy google drive az egyszer biztos) sõt az is megesett hogy a szembejövõ civil/baráti furgonnal frontálisan ütköztünk, majd mindkét jármû padlógázzal nyomta a pedált és egy helyben acsarkodott.

Számomra az is rejtély, hogyan lehet egynél több fegyver nálad (az elõzõ részekben még 4 volt vihetõ) pedig most nagyon kellene ugyanis pár helyszín/küldetés coop módra lett tervezve, és így pláne elkéne mondjuk egy mesterlövész puska, lángszóró és minimum kispisztoly. Lehet h lehet itt is bõvíteni a kapacitást mint az elõzõ két részben, de ezúttal a játék ezt nem adja (egyrtelmûen) tudtunkra mint az elõzõ részekben.

Mindemellett a Farcry 4 nagyon nagyszerû játék lenne, ha gyakorlatilag ugyanezt nem megcsinálták volna már a Farcry 3-al. Sajnos az újítások jelentõs részében inkább üröm van mint öröm. Sajnos a coop módot eleddig társ híján nem tudtam kipróbálni, de megjelenése azt hozta magával, hogy lettek kb bevehetetlen pontok a térképen, szóval ennek sem örülök.

Végül pedig felteszem a kérédst (minthogy maximum grafikán játszok folyó 75FPS-el, az elõzõ rész pont ugyanígy nézett ki látványban és ugyanilyen volt sebességben is) : MINEK EHHEZ DX11???

Lord_KROK

Én még arra sem jöttem rá, hogyan lehet egynél több slotom?

Közben ez megoldva :)

VassGabor

Hogyan lehet kinyírni az olyan helyeken lévő ellenfeleket ahol nincs fedezék, vagy ha el is lehet bújni riadóztatnak aztán egy pajzsos genyával nem lehet kinyírni mert golyószórójával szitává lő?

VassGabor

Kitoltam a játékot végighallgatva a stáblistát is. Vannak elég hülye küldik benne azért. Van egy olyan ahol 4 valamit kell összeszedni kinyírni elfoglalni vagy mittudom én, odamegyek ahol kirajzolja de semmi nincsen a helyszínen. A helikopteres srácot mért a játék után kapjuk meg segítőnek? Olyan küldi is van ahol vízre kell halászni de csónakkal?,vagy mivel?,van egy vizirepülő is kifogtam 2 halat jó nagyot, de nem történt semmi a küldivel. Pedig sárgával jelezte a fejem fölött akkor nem értettem, hogy most mivan.

Lord_KROK
On 4/6/2020 at 10:53 PM, VassGabor said:

Kitoltam a játékot végighallgatva a stáblistát is. Vannak elég hülye küldik benne azért. Van egy olyan ahol 4 valamit kell összeszedni kinyírni elfoglalni vagy mittudom én, odamegyek ahol kirajzolja de semmi nincsen a helyszínen. A helikopteres srácot mért a játék után kapjuk meg segítőnek? Olyan küldi is van ahol vízre kell halászni de csónakkal?,vagy mivel?,van egy vizirepülő is kifogtam 2 halat jó nagyot, de nem történt semmi a küldivel. Pedig sárgával jelezte a fejem fölött akkor nem értettem, hogy most mivan.

Ez melyik része? 

VassGabor

5-dik része.