Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Devil May Cry Sorozat


wYth-NRG

Recommended Posts

SaltyDave

Továbbra sincs sehol PC, de mondjuk nem is reménykedem már. Az meg egy vicc hogy steam-en a DMC4 9.99 euró, a DMC3SE meg 19.99 ...

Link to comment
Share on other sites

Karez

Boldog karácsonyt démonvadászok!

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Karez

Uborkaszezon híreink következnek démonföldjérõl:

Nyilvánoságra került a Devil May Cry - HD Collection achivement/trophy listája:

Devil May Cry

Devil May Cry 2

Devil May Cry 3

Egyedül talán az elsõ rész achivementjei tûnek elsõre hajmeresztõnek. Tudni illik nem épp a legkönnyûbb rész még normal fokozaton sem. És sajna new game+ sincs benne, mint a késõbbi részekben, így ilyenek hogy összes skill meg élet/démon erõ kimaxolása jó sok farmolásra lesz idõ.

Plusz mindegyik rész legnehezebb fokozatán is végigkell majd vinni...1.rész hard fokozata brrr :unsure:

Megjelenés 2012 Április 02.

Xbox 360 és Playstation 3

Más:

Tameem Antoniades az új DmC - Devil May Cry rendezõje válaszol az internetes rajongói támadásokra.

Csak a szokásos beképzelt önelégült "jó lesz ez, meg kúlos is ám" bár van egy-két jó meglátása. De az eddigi játékainak bukását látva nemsok jövõt jósolok a játéknak. -_-

Nem mellesleg a Ca$hcom másik franchise romboló "nyugati fejlesztõknek adjuk a játékainkat, mert az jó" akciója a Resident Evil - Operation Racoon City játék is elég borzalmas 3-5 pontos teszteket kapott mindenhol. Most ezek után még hisz valaki abban hogy Japán játékok, nyugati fejlesztõknek adva csak jó sülhet ki? -_- (kivéve Dead Rising 2, ott azért a Kanadai srácok jól bírták a sarat, és hozta az elvárt minõséget rengeteg újdonságot hozva)

Link to comment
Share on other sites

tyber16

Hello, a devil may cry 1et tolom a hd collectionbõl,és olyan problémám van,h igencsak nagyon sötét a kép,a játék options emnüjében nemtudom a fényességet állitani,a tv fényeségét,meg az éleséget is maxra állítotam,de sok javulást nem tapasztaltam,másnak is van hasonló problémája,be lehet valahogy állitani,vagy függ a tv-töl is? És még olyan kérdésem lenne,hogyha kipörgetem az 1et akkor után ujra lehet játszani külön pályánként,beállitott nehézséggel,mint a 3ban,vagy a 4ben?

Link to comment
Share on other sites

Karez

Devil May Cry - HD Collection Launch trailer:

ly7RDsugQRw

Betegesen imádom eme HD collection-okat...God of War, Metal Gear Solid, és most már Devil May Cry régebbi részei is újra nagyképernyõn, és kicsinosítva. :s46:

Ezek után engemet már nemfog érdekelni a DmC - Devil May Cry reboot próbálkozás...nah jó egy jútúb végigjátszást még megengedek neki. De pénzt tõlem nemfog kapni a Ninja Theory...Capcom-nak meg szívesen fizettek inkább a HD Collection-ért. B)

Hello, a devil may cry 1et tolom a hd collectionbõl,és olyan problémám van,h igencsak nagyon sötét a kép,a játék options emnüjében nemtudom a fényességet állitani,a tv fényeségét,meg az éleséget is maxra állítotam,de sok javulást nem tapasztaltam,másnak is van hasonló problémája,be lehet valahogy állitani,vagy függ a tv-töl is? És még olyan kérdésem lenne,hogyha kipörgetem az 1et akkor után ujra lehet játszani külön pályánként,beállitott nehézséggel,mint a 3ban,vagy a 4ben?

A héten úgy is beszerzem, majd írok efelõl belebotlottam-e én is ebbe a hibába.

Sajna nem, elsõ rész esetén még a régis Resident Evil módszerel készült. Azaz nincs mission select-re lehetõség, és fejlõdés megtartása sem. <_<

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

DBd86emJWkc


Ekkora fost is rég láttam. Nem csak azért mert DMC néven árulják, hanem úgy overall, erre bármit írnak akkor is fos :D.
Link to comment
Share on other sites

Karez

Ehh...ezt akárhogy nézem, nemtudom kivenni pontosan mit is akartak elérni ezzel.

Dante premier vásznon felöltözik előttünk, különféle cenzor tárgyak repkedése során, majd trash metál zenére az előző részek legjobb mozdulatait behozva darabol pár démont. Ezt követően az összehányt démont berúgja a takony vidámpark közepébe.

Majd a végén beint a Démon híradósnak, egy "Check this!" beszólással??? Miez b*zdmeg? :omg:

Ez olyan messzi van bármi lazaságtól és kúlságtól, mint annak a rendje. Szerintem Ninja Theory egyértelműen most már a negatív víszhangra épít, és mindent elkövet hogy nagyobb felháborodás keltve reklámozza a játékukat.

És kb. még most se tudtunk meg semmit se a történetből...pedig idén jelenik meg ha minden igaz, ideje lenne már tisztázni hogy akkor ez kicsoda, miért üldözik a démonok, és mi ez a összehányt változó világ?

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Nos mondhatnám, hogy no comment , de az nem tudná kifejezni amit gondolok errõl a játékrõl. Így meggyalázni a DMC nevet. :(

Link to comment
Share on other sites

Karez

Elméletileg ez lesz a játék zenéje:

ET214ctwbpI

Éjjen az ÁRenBÍ és a trash Mötál? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Amikor az ember már azt hinné nem lehet szarabb :omg: . Azért komolyan, hol van ez egy Ultra Violet hihetetlen jól eltalált electro-trashmetal-orgona triumvirátusától, vagy a harmadik rész Temen-Ni-Gru Dive-jától (a DMC3 legdögösebb száma szvsz, bár tény hogy sokat dob rajta amikor először látja az ember Dante-t lefelé futni a torony oldalán amikor a bloodbat-ekre lövöldözik)? Be is rakom őket mindjárt.

szerk1:

CFcO_KJdyng

szerk2:

iYmnyPgPsBE

Nem hittem volna hogy visszasírjuk a 4. rész Never Surrender-es nyáltengerét <_<.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Gyütt egy kis gameplay videó is mára:

jzJwK59rdOc

Végre láthatjuk az ultramenő fehér alapú HUD-ot, és megcsodálhatjuk hogy másodpercek alatt összelehet hozni, alig 5 ellenségből SS rankot. :blink:

Vazze, ilyen utoljára max. a Devil May Cry 2-ben fordult elő, Very Easy fokozaton, hogy ha csak lőfegyverrel lövöldöztem...

Szerk.:

My bad, rossz videó, javítottam. :D

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Elméletileg ez lesz a játék zenéje:

ET214ctwbpI

Éjjen az ÁRenBÍ és a trash Mötál? :unsure:

Egy fokkal szarabb mint az elõdökben, ezt is megszokjuk.

GndSS10kvE0

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Most mondjam azt hogy amiért mindenki jajgatott a fehér haj csak ront a karakteren ilyen arcszerkezettel? :lol:

Még a jó zene volt az utolsó reménysugár a játéban, hogy ha jó zene megy alatta elleszek vele de ez.... eeeeeh.

U6Arc0mN2gU&feature=related

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Most mondjam azt hogy amiért mindenki jajgatott a fehér haj csak ront a karakteren ilyen arcszerkezettel? :lol:

Még a jó zene volt az utolsó reménysugár a játéban, hogy ha jó zene megy alatta elleszek vele de ez.... eeeeeh.

4 posttal alább már be volt rakva :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

4 posttal alább már be volt rakva :rolleyes:

Nem láttam hogy pont az mert nem indítotam el, plusz én a feje miatt tettem be.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Nah csak hogy megkoronázzam a mai napot valami értelmessel is. :D

[GSF] Picture

Megyek is nosztalgiázni, nagy képernyõs tívímen démonokat írtani. B)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A bonus content mit takar?

Link to comment
Share on other sites

Karez

A bonus content mit takar?

Hát nem sokat...a játék választónál van egy Vault menüpont.

Ezen belül meglehet hallgatni mindhárom rész OST-jét (bár ahogy végignéztem nem az összeset), valamint van egy zsáknyi Concept Art gyûjtemény, mindhárom résznél.

Plusz vannak még rajongói rajzok is, ami gondolom a tavaly nyáron meghírdetett DMC Fan art verseny nyertesei lehetnek. Találhatók Nero fan artok is dögivel.

Ezen kívüli extra még talán az, hogy a hírekkel ellentétben rajta van a 2.rész esetén a Lucia kaland is. Valamint a 3.rész is a Special Edition-el gazdagodott, így azon extrái is rajta vannak.

De kicsi teszt:

Eddig még csak az 1.részel játszottam, és azt kell mondanom rengeteget javult a játék több szempontból is. Csak pislogtam hogy milyen szépen fogja az adást az ütéseknél, pár jelenet pörgõsebb is lett, mint az eredeti ps2 verzió volt. Valamit még balanszolhattak rajta, mert érezhetõen könnyebb lett valamivel a játék normal fokozaton (kb. DMC3 SE normal fokozatra tudnám haosnlítani), kivéve a boss-ok, azok 15. év után is piszok nehéz elsõre leverni õket. :D

Grafikát szépen feltuningolták, a modellek mintha új köntöst is kaptak, jó rájuk nézni. A widescreen ellenére a pálya design sem sérült, a falak olyanok mint amikor 5 évvel ezelõtt láttam még SD TV-n.

És ahogy nézem trófeák sem nehezek. Pl. pár perce pont kihoztam az S rankot Alastor, és Ifit esetében is. Egyetlen idõt rabló momentumok, a nehézségi fokok teljesítése lesz. Vért fogok izzadni, de megcsinálom õket.

De legyen egy kis negatívum. A fõmenü maradt 4:8-as méretben, és pár nem játék motorral hajtott átvezetõ is meghagyta az eredeti képarányokat. :unsure:

Nem nagy érvágások, csak picit szúrja az ember szemét, amikor menüben matat, vagy a sok 16:9 átvezetõ után, újra kis és már kopotas videót kell nézni. Ahogy hallom a másik két játéknál is elõfordul ez. Gondolom a Capcom nemtudta biztosítani eme felvételek eredeti kópiáit, így ezeket meghagyták eredeti mivoltukra.

Ennek ellenére masszív retro csomag. Mind régi veteránoknak (szép, körvonalasabb, és bugmentes), és az új játékosoknak megfelelõ belépõ, és egyben ízelítõ az IGAZI Devil May Cry-ból, amit eddig csináltak.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

:biglol::biglol::biglol:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

végignéztem a videókat,háát már kezdek undorodni ettõl a szartól amit kiakarnak adni.

de úgy néz ki,manapság nagyon nehezére esik a fejlesztõknek befejezni 1-1 sorozatot. -_-

az eredeti dmc storyból is csak részletek vannak meg,de kedvet kaptam viszont a régebbi részekhez,nyáron asszem majd leszedek valami emulátort és megpróbálom,hátha végigtudom tolni az elsõ két részt is. :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Elkezdtem az elsõ részt B) Két mission-ön túl is vagyok.

Valami kegyetlen beteg nehéz ez :D Az még hagyján, hogy elsõ nekifutásra az elsõ pálya végén meghaltam (!), nekem mindig nehezemre esett hozzászokni a 3. és a 4. részben is az irányításra, kombókra, a ritmus felvételére - de itt ez nem is feltétlenül olyan még.

Sokkal inkább emlékeztet a klasszikus Resident Evil részekre (nem véletlenül, annak készült) ezzel a sok tárgy megvizsgálással, felfedezéssel. Viszont az, hogy kb 3-4 bekapott pofon után már fel is ajánlja a játék a Yellow Orb használatát...arra nem voltam felkészülve :D

Ellenben én nem szeretem, hogy az idõt is pontozza a DMC. Én szeretek felfedezni, átkutatni, próbálkozni az elrejtett orbokért, megnézegetni a képeket, térkép alapján tájékozódni...csak ez egyet jelent a C-D osztályzatokkal. És mivel itt még vissza se lehet menni javítani az átlagon...hát...elég beteg.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Elkezdtem az első részt B) Két mission-ön túl is vagyok.

Valami kegyetlen beteg nehéz ez :D Az még hagyján, hogy első nekifutásra az első pálya végén meghaltam (!), nekem mindig nehezemre esett hozzászokni a 3. és a 4. részben is az irányításra, kombókra, a ritmus felvételére - de itt ez nem is feltétlenül olyan még.

Sokkal inkább emlékeztet a klasszikus Resident Evil részekre (nem véletlenül, annak készült) ezzel a sok tárgy megvizsgálással, felfedezéssel. Viszont az, hogy kb 3-4 bekapott pofon után már fel is ajánlja a játék a Yellow Orb használatát...arra nem voltam felkészülve :D

Ellenben én nem szeretem, hogy az időt is pontozza a DMC. Én szeretek felfedezni, átkutatni, próbálkozni az elrejtett orbokért, megnézegetni a képeket, térkép alapján tájékozódni...csak ez egyet jelent a C-D osztályzatokkal. És mivel itt még vissza se lehet menni javítani az átlagon...hát...elég beteg.

Igen, a legelső Devil May Cry még nem úgy rángatták össze hogy akkor most lehet arányt javítani, vagy épp farmolni és fejlődni a közelgő szörnyetegekre. Hát még az alapnehézsége a játéknak. Az valami embertelen volt, de szerencsére ugyanúgy mint a régebbi részekben, ha 3x meghalsz felkínálja az Easy fokozatot. Ami amelett hogy könnyebb, még add egy kis segítséget, hisz a fegyverhasználat ugye itt még úgy van hogy R1-et nyomva kell tartani, és csak utána lehet lőni (ala resident evil féle fegyvertartás és lövés), nah easy fokozaton már a későbbi részben tapasztalt egy gombos lövési metódust kapja.

Valamint van benne New Game+ már most az első részben. Bár az is érdekes módon.

Miután végigjátszottad a játékot és legördül a stáblista a játék kijelenti hogy "Itt az idő Hard mode-ra menni!" ekkor igent kell nyomni, és menteni egyet, és máris kezdődik újra a játék, most már Hard fokozaton de az összes fegyverrel, fejlesztéssel együtt. Így igazából ott lehet kimaxolni, de jó nehéz is lesz a játék tőle, és még az se segít ha már minden képességed megvan. :D

Jah és blue orb-ok gyűjtögetését erősen ajánlom. Ahogy egyre nehezül a játék, úgy lehet percek alatt fűbe harapni nagyon kevés élettel. A homokórát tartó képesség boltokban pedig minden vásárlás után drágulnak a cuccok, így kezdetben nem érdemes ezzel vacakolni, inkább NG+ után, amikorra már minden blue orb-od van.

Blue orb-ok pedig elrejtett magasságokban, vagy helységekben, illetve a 12. secret mission jutalmaznak meg. És igen itt is három ékkövet kell begyűjteni egy nagyért. Segítő videók vagy guide könyv így erősen ajánlott. (szerencsére jútúbon és..."internetes" könyvesboltokban kapható mindkettő)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát...

Először is, nem kellett meghalni háromszor, hogy felajánlja az easy automaticot. Első pálya után, halál nélkül is bejött ez az opció...de én kemény vagyok és a "No"-t választottam :D Ha vért izzadok is, ezt így akarom megcsinálni.

Másrészt nem három, hanem négy blue orb szilánkból lesz egy teljes blue orb, elírhattad...vagy nemtom.

Egyébként már a negyedik mission-t is megcsináltam. A láva-skorpió boss, úristen :D. A poén, hogy negyedik-ötödik próbálkozásra sikerült levinnem az életét kb a háromnegyedéig, aztán a következő próbánál meg hirtelen az élete felénél "kiszáradt" vagy mi, és kb egyetlen gyors sorozattámadással kicsináltam...maradt is vagy fél milliméter életem :D. Örültem neki no...

Meg a következő missionnél volt itt egy szökőkutas rész, oroszlánszobor összetörése, majd kijött egy ilyen árnyékkutya izé...hát bakker hogy én ezzel mennyit szenvedtem :D És még csak nem is boss, gondolom később majd gyakori ellen lesz xD. Legalább ötször próbáltam újra - és hogy tartalékoljam a drága yellow orbot, minden halálnál nyomtam egy restartot inkább a gépen, hogy onnan töltsem be az állást, mivel úgyis a pálya elején volt ez a lény. A poén, hogy Nelo Angelo meg egyáltalán nem volt annyira durva.

Egyébként van guide-om, megvan a 2001-es 576 Konzol amiben tesztelték - teljes végigjátszás, secret mission leírás...tanácsok :).

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Emlékszem én anno visszafelé haladtam a 4el kezdtem és utánna a fogtam a 3ba. Amíg a 4ben lazán elvoltam addig a 3 elsõ pálya végén a kaszás ami nem is igazi boss képes volt megölni. :lol: Az mekkora jó gém volt, azok a Vergiles csaták, az az átvágott kesztyû... :s52: És ezt képesek voltak félredobni.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Hát...

Elõször is, nem kellett meghalni háromszor, hogy felajánlja az easy automaticot. Elsõ pálya után, halál nélkül is bejött ez az opció...de én kemény vagyok és a "No"-t választottam :D Ha vért izzadok is, ezt így akarom megcsinálni.

Másrészt nem három, hanem négy blue orb szilánkból lesz egy teljes blue orb, elírhattad...vagy nemtom.

Egyébként már a negyedik mission-t is megcsináltam. A láva-skorpió boss, úristen :D. A poén, hogy negyedik-ötödik próbálkozásra sikerült levinnem az életét kb a háromnegyedéig, aztán a következõ próbánál meg hirtelen az élete felénél "kiszáradt" vagy mi, és kb egyetlen gyors sorozattámadással kicsináltam...maradt is vagy fél milliméter életem :D. Örültem neki no...

Meg a következõ missionnél volt itt egy szökõkutas rész, oroszlánszobor összetörése, majd kijött egy ilyen árnyékkutya izé...hát bakker hogy én ezzel mennyit szenvedtem :D És még csak nem is boss, gondolom késõbb majd gyakori ellen lesz xD. Legalább ötször próbáltam újra - és hogy tartalékoljam a drága yellow orbot, minden halálnál nyomtam egy restartot inkább a gépen, hogy onnan töltsem be az állást, mivel úgyis a pálya elején volt ez a lény. A poén, hogy Nelo Angelo meg egyáltalán nem volt annyira durva.

Egyébként van guide-om, megvan a 2001-es 576 Konzol amiben tesztelték - teljes végigjátszás, secret mission leírás...tanácsok :).

Öhm...igen elírtam. Tényleg 4 orb kõ darab kell, nem három. -_-

Nah igen a boss-ok...azok enyhén szadista módon nehézre sikerültek. Azt már meg se említem hogy nagyon sokszor visszatérnek ezek a dögök hogy minél hamarabb megegyenek (a végén már agybajt kaptam tõlük). Az árny párduc egy velejéig szemét szörny. Bár ha ki ismered, már nem nehéz megölni. (meg is lepõdtem a HD kiadások játszásán, hogy milyen lazán kinyírom percek alatt. Pedig tényleg régen játszottam vele, de ezek szerint megmaradt még valami az emlékeim között)

Most képzeld el mit szenvedek én hard mode-ban, mikor az egyik folyosón kapásból kettõ ilyen párduc jön elõ, és hiába ölöd meg, teleportál még bónuszba még egyet, úgy hogy már alig van életed. Igazi felemelõ érzés ellenük küzdeni a szûk folyosón. :D

Szerencsére késõbb azért visszavesz a szadista hajlamából, és további Nelo Angelo harcokon kívül a többi boss és mini-boss nem lesz nehéz, csak picit idõigényes. Tipikus eset, hogy itt még muszáj azért csapkodni mellé és eltérni a lövések elõl, hog a démon erõ felerõsödjön, mert csak azok hatásosak a bossok minél elõbbi megölésükre. (nem beszélve arról hgoy így egy minimál páncél szintet kap az ember, és még regenerálódik is az élet minimálisan)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...