Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér & Billentyűzet Topic


chrisnagy13

Recommended Posts

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
11 hours ago, jagdtigger said:

Köszi, megpróbálom majd.
Volt egy sztori, hogy rendeltem egy webshopról, ahol azt írták, hogy raktáron van és másnapra szállítják...egy hét után kérdeztem, hogy mizu és mondták, hogy hááát Németországból még nem indult el hazánkba a termék. Lemondtam a rendelést.
Hátha az iponon tényleg van. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
moody

vásároltam egy logitech g502 egeret. letöltöttem hozzá egy szoftvert is, amivel tudom programozni a gombokat. működik rendesen, tetszik. viszont ha újratelepítem a gépet, vajon az egér megjegyzi a beállításokat, vagy pedig újra fel kell telepítenem a szoftvert?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A rendszer-, illetve applikációspecifikus beállításokat (pl. gombok funkciói) biztosan nem tudja megjegyezni az egér, hiszen azoknak a hardverhez semmi közük, a rendszer nem is tudná a hardverből kiolvasni ezeket a beállításokat. Olyasmit tudna tárolni, hogy pl. mekkora felbontást szeretnél, de hogy ezért nem implementálnak visszirányú kommunikációt meg konfigurációtárolást az egérben, arra mérget vehetsz.

A másik, hogy nem is lenne értelme, hiszen ha többen használnak egy gépet, akkor akár felhasználói fiókonként eltérhet az egérbeállítások konfigja, nem beszélve arról, ha másik géphez csatlakoztatják az egeret, szóval a konfig tárolásának legjobb helye a gépen van.

A válasz tehát röviden: igen, egészen biztosan újra kell telepítened a szoftvert, és el kell végezned újra a beállításokat. (Hacsak nem lehet exportálni és visszatölteni valahogyan; amikor én utoljára használtam, emlékeim szerint a SetPoint ilyesmit még nem tudott.)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

moody
On 12/17/2018 at 11:17 PM, Fujitsu said:

A rendszer-, illetve applikációspecifikus beállításokat (pl. gombok funkciói) biztosan nem tudja megjegyezni az egér, hiszen azoknak a hardverhez semmi közük, a rendszer nem is tudná a hardverből kiolvasni ezeket a beállításokat. Olyasmit tudna tárolni, hogy pl. mekkora felbontást szeretnél, de hogy ezért nem implementálnak visszirányú kommunikációt meg konfigurációtárolást az egérben, arra mérget vehetsz.

A másik, hogy nem is lenne értelme, hiszen ha többen használnak egy gépet, akkor akár felhasználói fiókonként eltérhet az egérbeállítások konfigja, nem beszélve arról, ha másik géphez csatlakoztatják az egeret, szóval a konfig tárolásának legjobb helye a gépen van.

A válasz tehát röviden: igen, egészen biztosan újra kell telepítened a szoftvert, és el kell végezned újra a beállításokat. (Hacsak nem lehet exportálni és visszatölteni valahogyan; amikor én utoljára használtam, emlékeim szerint a SetPoint ilyesmit még nem tudott.)

Megjegyezte a beállításokat az oprendszer újratelepítése után. Még az illesztőprogramot sem kellett feltennem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Akkor ez valami spéci egér lesz. És tényleg:

Quote

OTHER FEATURES

Onboard memory: 5 profiles

Szóval ez az egyik kiemelt fícsör, hogy van rajta memória, és 5 felhasználói profilt tud tárolni. Nájsz. De gondolom, emiatt is vetted, szóval ezt azért tudtad róla, nem? :D 

Link to comment
Share on other sites

HD2

Logitech G9 óta van ilyen, akkor emlékszek hogy kifejezetten reklámozták hogy még memória is van benne, szerintem azóta már mindegyik "gamer"-nek mondható egérnek van beépített memóriája, felrakva a logitech-es programot lehet is látni hogy cserélgethetsz az egéenr és a gépen tárolt profilok között.

Ha már G9, nemrégiben cseréltem le a G9-emet egy G102-re egyelőre semmi extra, ha tehettem volna maradok a G9-nél, de már annyira szétkopott szegény, hogy muszáj volt váltani. Nem jobb, nem is rosszabb, egyelőre csak szokatlan.

Link to comment
Share on other sites

moody
23 hours ago, Fujitsu said:

Akkor ez valami spéci egér lesz. És tényleg:

Szóval ez az egyik kiemelt fícsör, hogy van rajta memória, és 5 felhasználói profilt tud tárolni. Nájsz. De gondolom, emiatt is vetted, szóval ezt azért tudtad róla, nem? :D 

ajándékba kaptam. azaz nem tudtam róla semmit... :D (igen tudom, azt írtam hogy vásároltam... :D )

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
1 hour ago, HD2 said:

akkor emlékszek hogy kifejezetten reklámozták hogy még memória is van benne

Mondjuk a dolog logikáját nehezen értem. Bőven elég lenne, ha a szoftverből két kattintással tudnád exportálni a konfigot (akár felhőbe), két kattintással meg vissza tudnád tölteni. Hogy minek ehhez az egéren memória, az nehezen fér a fejembe. Ez tipikusan tisztán szoftveres feladat (és mint ilyen, ingyen megoldható), amihez nem kéne bonyolítani (és ezzel drágítani) a hardvert.

Link to comment
Share on other sites

HD2
11 minutes ago, Fujitsu said:

Mondjuk a dolog logikáját nehezen értem. Bőven elég lenne, ha a szoftverből két kattintással tudnád exportálni a konfigot (akár felhőbe), két kattintással meg vissza tudnád tölteni. Hogy minek ehhez az egéren memória, az nehezen fér a fejembe. Ez tipikusan tisztán szoftveres feladat (és mint ilyen, ingyen megoldható), amihez nem kéne bonyolítani (és ezzel drágítani) a hardvert.

Annyi előnye megvan hogy nem kell babrálni semmit ha gépek között használod az egeret, én kifejezetten nem szeretem az ilyen rgb-állító appokat, lassan már mindennek van külön appja amivel vezérelni lehet. Így egyszer kell felrakni, ott belövöd a ledeket, érzékenységet stb-t, aztán lehet letörölni minden programot, mert minden gépen ugyanúgy fog működni az egér, net és program nélkül is.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
On 12/23/2018 at 10:59 PM, Fujitsu said:

Mondjuk a dolog logikáját nehezen értem. Bőven elég lenne, ha a szoftverből két kattintással tudnád exportálni a konfigot (akár felhőbe), két kattintással meg vissza tudnád tölteni. Hogy minek ehhez az egéren memória, az nehezen fér a fejembe. Ez tipikusan tisztán szoftveres feladat (és mint ilyen, ingyen megoldható), amihez nem kéne bonyolítani (és ezzel drágítani) a hardvert.

A Razer (és sok más gyártó) szoftveresen oldja meg a dolgot. Praktikus is meg nem is. A mebépített memória esetén ott a hordozhatóság mint előny. Így nem kell letöltened keretprogramot és bejelentkezni, csak rádugod az egeret a gépre és már megy is úgy mint ahogy megszoktad. Mondjuk ezt leszámítva valóben semmi egyéb előnye nincs :D .

Én egy időben használtam a Taipan egerem laptopon és asztali gépen is, akkor jó volt, hogy csak bejelentkeztem és minden automatikusan be volt állítva úgy ahogy szeretem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
2 hours ago, XCube said:

Mondjuk ezt leszámítva valóben semmi egyéb előnye nincs

Hátránya annál inkább: drágítja a hardvert, minden egyes legyártott darabot, míg a szoftver ingyen van. Az applikációspecifikus beállításokat úgyis el kell végezni szoftveresen, tehát az egér applikációjára szükség van; az meg úgysem jellemző, hogy az ember naponta újratelepíti a rendszereit. Szóval ez ilyen jól hangzó fícsör, de átlagos felhasználás mellett sok gyakorlati hasznát nem látom.

Link to comment
Share on other sites

HD2
5 hours ago, Fujitsu said:

Hátránya annál inkább: drágítja a hardvert, minden egyes legyártott darabot, míg a szoftver ingyen van. Az applikációspecifikus beállításokat úgyis el kell végezni szoftveresen, tehát az egér applikációjára szükség van; az meg úgysem jellemző, hogy az ember naponta újratelepíti a rendszereit. Szóval ez ilyen jól hangzó fícsör, de átlagos felhasználás mellett sok gyakorlati hasznát nem látom.

Felhős szinkronizálás esetén viszont valahol tárolni kell az adatokat, így ez a költség kimarad. Igaz nem egy nagy helyigényű dolog, de a hardver is max párszáz forint egerenként, annyit meg simán megér. Én teszem azt egy 20%-os felárat simán fizetnék ha két egér egyforma lenne, de az egyik hardveresen tárolna, másik pedig felhősen (A hardveres javára). Tegyük fel ideiglenesen használni akarok egy egeret egy gépen, ezért fene se akarja felrakni az x+1edik szemetet, hogy aztán az is fusson megint a háttérben (Főleg ha csak 15 percre akarok azon a gépen csinálni valamit). Egyszer be van állítva az egér, onnantól mindenhol ugyanolyan, mintha a gyárból is így jött volna. Éppenhogy ezzel szemben nincs semmi előnye a felhős szinkronizálásnak. Legfeljebb az, hogyha van mégegy ugyanolyan egered akkor azt ugyanúgy be tudod állítani, de ahhoz meg ugyanúgy le kell tölteni a programot úgyhogy kb ugyanott vagy, hogy akkor már nem olyan nagy kunszt beállítani milyen dpi kell neked.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

moody

Sok pro ezt az egeret használja, nem egy koreai játékosnál láttam. Szerintem nem véletlen. Sok versenyre járnak, nekik csak jó ez a beépített memória.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
2 minutes ago, HD2 said:

de a hardver is max párszáz forint egerenként, annyit meg simán megér

Ha nem muszáj, akkor nem ér meg. Azt a száz forintot szorozd fel a legyártott darabszámmal, mondjuk százezerrel. Mindig szoftverből kell megcsinálni, amit az adott körülmények között szoftverből meg lehet csinálni.

Nem beszéltem felhős tárolásról, azt majd a felhasználó eldönti, hogy hol és hogyan akarja tárolni / szinkronozni a beállításait. Én egyszerűen exportálhatóvá és importálhatóvá tenném a beállításokat a szoftverben, aztán ennyi. Lehet jönni corner case-ekkel, hogy mi van, ha ideiglenesen más gépen akarom használni, és akkor nincs fönn a program; de ugyanennyi erővel fel lehet hozni pl. azt, hogy mi van, ha 5 profilnál többre van szükség (mert mondjuk több felhasználó használja, és más beállításokat szeretnének pl. játék közben, mint munka közben). Egy kis segédprogram a 100 másik processz mellett egy mai gépen nem oszt-szoroz, főleg, mert mint mondtam, az applikációspecifikus beállítások miatt úgysem úszod meg a telepítését, ha minden funkcióját ki akarod használni.

Te kifizetnél +20%-ot emiatt, én meg egy fillért sem. Szerencsére nem is nekem készülnek ezek az egerek. :D 

Link to comment
Share on other sites

Bowie
1 hour ago, Fujitsu said:

Én egyszerűen exportálhatóvá és importálhatóvá tenném a beállításokat a szoftverben

Az emberek 95%-a nem is ismeri ezt a két szót, nemhogy saját maga megcsinálja.

Link to comment
Share on other sites

HD2
9 hours ago, Fujitsu said:

Ha nem muszáj, akkor nem ér meg. Azt a száz forintot szorozd fel a legyártott darabszámmal, mondjuk százezerrel. Mindig szoftverből kell megcsinálni, amit az adott körülmények között szoftverből meg lehet csinálni.

Nem beszéltem felhős tárolásról, azt majd a felhasználó eldönti, hogy hol és hogyan akarja tárolni / szinkronozni a beállításait. Én egyszerűen exportálhatóvá és importálhatóvá tenném a beállításokat a szoftverben, aztán ennyi. Lehet jönni corner case-ekkel, hogy mi van, ha ideiglenesen más gépen akarom használni, és akkor nincs fönn a program; de ugyanennyi erővel fel lehet hozni pl. azt, hogy mi van, ha 5 profilnál többre van szükség (mert mondjuk több felhasználó használja, és más beállításokat szeretnének pl. játék közben, mint munka közben). Egy kis segédprogram a 100 másik processz mellett egy mai gépen nem oszt-szoroz, főleg, mert mint mondtam, az applikációspecifikus beállítások miatt úgysem úszod meg a telepítését, ha minden funkcióját ki akarod használni.

Te kifizetnél +20%-ot emiatt, én meg egy fillért sem. Szerencsére nem is nekem készülnek ezek az egerek. :D 

Az teljesen mindegy hogy mennyit gyártanak, minél többet, annál kevesebbe kerül a gyártónak is egy darab, de még mi végfelhasználók is ha most felmegyünk hestore.hu-ra pl fillérekért kapunk olyan memóriachipeket (akár egy-két darabot is) mint amik az egerekben vannak. Plusz ez csak a közép/felső kategória, ha valaki 15k fölött kiad egy egérért azért azon ne akarjon már spórolni a gyártó, főleg ilyen olcsó dolgokon ne. Ettől viszont még tény, hogy lényeges hogy legyenek olcsóbb egerek, lásd LINK. Itt nincs memóriázás.

Most felraktam a logitech programját, lehet váltogatni az egeren tárolt profilok és a gépen tárolt profilok között, viszont egy exportálást/importálást nem találtam sehol. Viszont ilyen hülyeségek mint a "billentyűhasználati hőtérkép" bezzeg vannak.

78jdb.png

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
7 hours ago, HD2 said:

Az teljesen mindegy hogy mennyit gyártanak, minél többet, annál kevesebbe kerül a gyártónak is egy darab, de még mi végfelhasználók is ha most felmegyünk hestore.hu-ra pl fillérekért kapunk olyan memóriachipeket (akár egy-két darabot is) mint amik az egerekben vannak. Plusz ez csak a közép/felső kategória, ha valaki 15k fölött kiad egy egérért azért azon ne akarjon már spórolni a gyártó, főleg ilyen olcsó dolgokon ne.

Tömeggyártásban ha meg lehet fogni valamin egy centet, azt meg kell fogni.

Nyilván ezt egy jól marketingelhető fícsörnek gondolják, de szerintem ha a szoftver tudná az export/import funkciót, az is legalább ilyen jól marketingelhető lenne, és általánosan is működne minden egérre. Én amíg Logitech egereket használtam a privát gépeimmel (legutóbb egy MX1100-at 8 éven keresztül, mielőtt permanensen átálltam a pöcökegérre), mindig fenn volt a SetPoint. Olyan sok mindent persze nem lehetett állítani (felbontás, gombok funkciói globálisan és applikációnként, aztán kb. ennyi), szóval nem volt olyan nagy érvágás, hogy újratelepítések alkalmával újra be kellett állítani mindent 1-2 percben (annál is inkább, mivel jellemzően több év után reinstallálltam csak a rendszereim). De ha már kimentettem volna valamit, akkor az applikációspecifikus beállítások lettek volna azok, nem a három másodperc alatt beállítható DPI.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
XCube

Az utóbbi egy évben mechanikus billentyűzetet használtam a cégnél, sajnos a kattogós fajtából. Néhány kolléga megelégelte a "hangzavart", így kénytelen voltam váltani. Miután a Cherry G80 -as igényemet negálták egy G83 -at rendeltem. Miért nem jó nekem a standard Fujitsu billentyűzet? Mert lapos, nincs útja a billentyűknek, rendszeresen ütök le több billentyűt egyszerre a nulla réstávolság és a billentyűk magassága miatt. Amint elcsodálkoztam az az, hogy manapság alig kapni teljes magasságú membrános billentyűzetet. Ahogy megjött a G83 és kibontottam úgy éreztem magam, mintha visszarepültem volna a kilencvenes évek elejére. Az egész konstrukció onnan származik és szerintem változatlanul ugyanazokkal a fröccsöntő formákkal készül. A feliratok robusztusak, de erősen off center balra vannak nyomtatva, mint ahogy ezt annak idején is csinálták. Nem tudom, hogy van-e valahol egy elfeledett gyártósor, ahol ezt még a mai napig gyártják, vagy akkora készletük van belőle, hogy az elkövetkező húsz évre is tudnak szállítani, de respekt érte.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
oPalRx7
On 11/23/2020 at 8:04 PM, XCube said:

Az utóbbi egy évben mechanikus billentyűzetet használtam a cégnél, sajnos a kattogós fajtából. Néhány kolléga megelégelte a "hangzavart", így kénytelen voltam váltani. Miután a Cherry G80 -as igényemet negálták egy G83 -at rendeltem. Miért nem jó nekem a standard Fujitsu billentyűzet? Mert lapos, nincs útja a billentyűknek, rendszeresen ütök le több billentyűt egyszerre a nulla réstávolság és a billentyűk magassága miatt. Amint elcsodálkoztam az az, hogy manapság alig kapni teljes magasságú membrános billentyűzetet. Ahogy megjött a G83 és kibontottam úgy éreztem magam, mintha visszarepültem volna a kilencvenes évek elejére. Az egész konstrukció onnan származik és szerintem változatlanul ugyanazokkal a fröccsöntő formákkal készül. A feliratok robusztusak, de erősen off center balra vannak nyomtatva, mint ahogy ezt annak idején is csinálták. Nem tudom, hogy van-e valahol egy elfeledett gyártósor, ahol ezt még a mai napig gyártják, vagy akkora készletük van belőle, hogy az elkövetkező húsz évre is tudnak szállítani, de respekt érte.

Én most itthon és cégnél is Tesoro-t használok (mx black, illetve mx red switchek), de többen a cégből most Redragon-t vettek, többségében Brown switchekkel, és megelégedéssel használják őket

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, oPalRx7 said:

Én most itthon és cégnél is Tesoro-t használok (mx black, illetve mx red switchek), de többen a cégből most Redragon-t vettek, többségében Brown switchekkel, és megelégedéssel használják őket

Ahogy írtam is, nálunk a Cherry a favorit, de a G80 -at jelenleg túl drágának ítélték. Megrendelhetném soron kívül, de nem vagyok az a fajta. A G80 legalább megbízhatóbban pötyög, mint a szemétre való Fujitsu. Jövőre tele vagyunk új megrendelésekkel és jó néhány komolyabb széria szerződés is kinéz, az egy éve függő szerződés tárgyalásomba ezt is belefűzöm majd... . Ha valaki nem tudja megérteni a gépelés precizitásának fontosságát az én pozíciómban, az... a főnököm. Amit azért nem értek, mert ő még a gépíró generációból való, ami köztudottan magas billentyűket és zajt jelent... .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Godzilla2

Sziasztok, Xbox One S mellé milyen vezetéknélküli billentyűzet+egér párost tudtok ajánlani? Elsősorban COD Warzone miatt érdekelne, mert zátonyra futottam az "FPS-t kontrollerrel" témakörben es azt nem tudom sikerként elkönyvelni, hogy a tutoriálokat be tudom fejezni, mert utána elgyepálnak seperc alatt😂😂(TPS-ek esetén érdekes mód nincs akkora gáz....GoW, Division egész jól mennek....de valahogy az FPS-ek nem akarnak kézre állni) Sajna az albi elrendezése miatt főleg wireless cuccok jönnének szóba elsődlegesen, a "futtasd a gépeden"-projekt meg szintén bukó, ezt már valamiért nem tolerálja a laptopom :( Előre is köszi mindennemű segötséget :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Iam_The_Ghost

Sziasztok!

Van olyanra megoldás, hogy egy PS/2 csatlakozójú billentyűzetet megosszak 2, egymáshoz közel lévő gép között? Mert most pillanatnyilag ha a másikkal akarok dolgozni, akkor mindig át kell dugdosnom egyikből a másikba (2 billentyűzetet nem akarok, mert nincs annyi hely az asztalomon). Valami olyasmi lenne az elképzelésem, hogy egy kis átalakítóba bedugom a PS/2 csatlakozót, az mondjuk 2 USB-be szétosztja a jelet, a kettő között pedig akár tudok váltani egy gomb segítségével, hogy éppen melyik legyen aktív. Van valami ehhez hasonló? :D

Link to comment
Share on other sites

XCube
14 minutes ago, Iam_The_Ghost said:

Sziasztok!

Van olyanra megoldás, hogy egy PS/2 csatlakozójú billentyűzetet megosszak 2, egymáshoz közel lévő gép között? Mert most pillanatnyilag ha a másikkal akarok dolgozni, akkor mindig át kell dugdosnom egyikből a másikba (2 billentyűzetet nem akarok, mert nincs annyi hely az asztalomon). Valami olyasmi lenne az elképzelésem, hogy egy kis átalakítóba bedugom a PS/2 csatlakozót, az mondjuk 2 USB-be szétosztja a jelet, a kettő között pedig akár tudok váltani egy gomb segítségével, hogy éppen melyik legyen aktív. Van valami ehhez hasonló? :D

Szervusz!

KVM switchek vannak, amivel egy perifériaszettel (egér, billentyűzet, monitor, esetleg hang is típustól függően) több PC -t is tudsz vezérelni gombnyomásra.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
20 minutes ago, XCube said:

Szervusz!

KVM switchek vannak, amivel egy perifériaszettel (egér, billentyűzet, monitor, esetleg hang is típustól függően) több PC -t is tudsz vezérelni gombnyomásra.

Zseniális, thx, most már tudom milyen néven keresgéljek! :D Mondjuk nem gondoltam, hogy ilyen borsós áron kaphatóak, de majd nézelődöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...