Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Witcher sorozat


-Dan-

Recommended Posts

csaba86

Fõleg az tetszik, ahogy menet közben váltogatja a fegyvereket, vagy varázslatokat.

Bellassul, nem szakítja meg a mozgás folyamatosságát.

Azért nagyon remélem, hogy lehet majd billentyûkhöz kötni ezeket, mert én nem nagyon akarom állandóan az ui-ról kiválasztani ezeket.

Mondták, hogy ezt azért csinálták, mert az elsõ részben sokaknak nem tetszett, hogy "kellett" állítani az idõt, hogy kiválasszák az adott stílust, rúnát. De nem értem, hogy miért nem tudták egyszerûen a megfelelõ billentyûvel kiválasztani. Az mégkevésbé szakítja meg a folyamatosságot.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Szerintem biztos, hogy lesz billentyûzetrõl választani.

Egyébként én is azt a módszert részesítem elõnyben, csak megjegyeztem, hogy jól néz ki. _:)

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

Szerintem biztos, hogy lesz billentyûzetrõl választani.

Egyébként én is azt a módszert részesítem elõnyben, csak megjegyeztem, hogy jól néz ki. _:)

Az egyben is lehetett billrõl váltani...

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Az egyben is lehetett billrõl váltani...

Akartam is írni, hogy mindegyikhez oda volt írva, hogy melyik billentyûzet gombbal használható.

Link to comment
Share on other sites

Devgel

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Witcher 2 Premium Edition-éhöz milyen nyelvek lesznek "mellékelve". Semmi infót nem találok errõl, és ugyan jó, hogy magyar lesz, de tudnám értékelni, ha legalább egy angol feliratot még mellékelnének hozzá :unsure:

CD galaxis szerint magyar felirat lesz hozzá.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Az egyben is lehetett billrõl váltani...

Én is ezt mondtam, nem?

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

Én is ezt mondtam, nem?

Nem teljesen, de igazából az alattad komentelõnek akartam írni, csak neked ment valamiért. xD

Link to comment
Share on other sites

alratar

Jah, érem. :)

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

szeretném elõrendelni a 2. rész Prémium Kiadását, de nem tudok dönteni abban, hogy hol... 576-nál Ultimate Swordsman Suit DLC, CDGalaxis-nál meg Mysterious Merchant DLC jár hozzá. az elsõ egy elég tápos cuccnak tûnik, de a kereskedõnél meg több unique tárgyat tudok venni... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

alratar

Én CDG-nél rendelem meg.

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

Gyerekek én menten szívgörcsöt kapok...

Még a könyv borítóján is az van, hogy Vaják, ráadásul jó nagy betükkel...

http://www.facebook.com/thewitcherhu

Link to comment
Share on other sites

alratar

Miért, mit vártál?

Link to comment
Share on other sites

Devgel

Gyerekek én menten szívgörcsöt kapok...

Még a könyv borítóján is az van, hogy Vaják, ráadásul jó nagy betükkel...

http://www.facebook.com/thewitcherhu

Legalább nem A Vaják lett a cím, ez is mutatja, hogy hûek maradtak az eredeti, lengyel változathoz, ugyanis a Wied¼min elõtt sincs névelõ.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Legalább nem A Vaják lett a cím, ez is mutatja, hogy hûek maradtak az eredeti, lengyel változathoz, ugyanis a Wied¼min elõtt sincs névelõ.

Attól még sz*r a vaják :(

Link to comment
Share on other sites

alratar

Ezt már megállapítottuk. :)

Link to comment
Share on other sites

CoolWatch

Vaják ide vagy oda ha a könyv nem fog annyi hibától szenvedni mint pl a hold udvara akkor nem fog zavarni ez a fordítás.

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

A Libri-nél elõrendelhetõ a könyv, megjelenés kb. 1 hónap múlva :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
xblades

szeretném elõrendelni a 2. rész Prémium Kiadását, de nem tudok dönteni abban, hogy hol... 576-nál Ultimate Swordsman Suit DLC, CDGalaxis-nál meg Mysterious Merchant DLC jár hozzá. az elsõ egy elég tápos cuccnak tûnik, de a kereskedõnél meg több unique tárgyat tudok venni... :unsure:

Én a CD Galaxis-osnál maradtam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cori

hali

honnan tudom eldönteni, h melyik kardok a legjobbak? mert dmg-et egyikhez se ír, csak pl -20% damage (ezt pl nem értem.... mi értelme annak, h kevesebbet sebez? vagy mihez képest -20%???), az alap kardhoz meg azt írja h stílustól függõen változik a sebzés...

mely ágakat érdemes fejleszteni a játékban? (strength, dexterity, intellect, endurance stb)

elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

hali

honnan tudom eldönteni, h melyik kardok a legjobbak? mert dmg-et egyikhez se ír, csak pl -20% damage (ezt pl nem értem.... mi értelme annak, h kevesebbet sebez? vagy mihez képest -20%???), az alap kardhoz meg azt írja h stílustól függõen változik a sebzés...

mely ágakat érdemes fejleszteni a játékban? (strength, dexterity, intellect, endurance stb)

elõre is köszi

Nincs is konkrét sebzése a kardoknak, mert az stílustól függ, azok a %-ok azt jelentik, hogy az alaphoz képest annyival többet vagy kevesebbet sebez. Ha az elején vagy, csak foglalkozz ezzel a sebzés dolgoggal, de magasabb szinten majd elõfordulhat, hogy egy kevés negatív sebzésért sok mást tudsz kapni.

Hogy mit érdemes fejleszteni, azt neked kell eldönteni, hogy inkább karddal akarsz pro lenni, vagy inkább varázsolgatni akarsz, vagy eztis-aztis...

Link to comment
Share on other sites

Cori

Nincs is konkrét sebzése a kardoknak, mert az stílustól függ, azok a %-ok azt jelentik, hogy az alaphoz képest annyival többet vagy kevesebbet sebez. Ha az elején vagy, csak foglalkozz ezzel a sebzés dolgoggal, de magasabb szinten majd elõfordulhat, hogy egy kevés negatív sebzésért sok mást tudsz kapni.

Hogy mit érdemes fejleszteni, azt neked kell eldönteni, hogy inkább karddal akarsz pro lenni, vagy inkább varázsolgatni akarsz, vagy eztis-aztis...

hmm, érdekesen hangzik. köszi

szval elég jól van balanszolva a játék? nincs olyan, h a közelharcos vagy a varázsló erõsebb?

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

hmm, érdekesen hangzik. köszi

szval elég jól van balanszolva a játék? nincs olyan, h a közelharcos vagy a varázsló erősebb?

Szerintem elég jól van, de tisztán nem tudsz varázslót jáccani, mert ugye a witcher nem varázsló, de ha nagyon arra tolsz eléggé keveset kell majd kardoznod.

Egyébként ha érdekel a véleményem akkor szerintem úgy érdemes a kardokkal foglalkozni, hogy ha ügyes vagy akkor a külvárosba a játék elején szerezel 3 meteorit fémet amiből csináltatsz egy kevert meteoritfémkardot. A 2.-3. fejezetben csináltatsz egy tiszta meteoritfém kardot. (ha engem kérdezel akkor vörösmeteoritfémből). A 4. fejezetben a falusi boltostól megveszed a Gwaihirt (vagy valami ilyesmi) majd az ötödik fejezetben vagy a fogorvostól kapott Rónakardal nyomulsz. (ezt akkor kapod ha az összes fogat összeszeded neki amit keres) vagy SPOILER ha nem ölöd meg a strigát SPOILER VÉGE akkor kapsz egy jó kardot (dyabel a neve talán), ami tud sokmindent de kevés + sebzést ad, míg a rúnakard +100% sebzést ad.

Link to comment
Share on other sites

Daermon

Szerintem elég jól van, de tisztán nem tudsz varázslót jáccani, mert ugye a witcher nem varázsló, de ha nagyon arra tolsz eléggé keveset kell majd kardoznod.

Egyébként ha érdekel a véleményem akkor szerintem úgy érdemes a kardokkal foglalkozni, hogy ha ügyes vagy akkor a külvárosba a játék elején szerezel 3 meteorit fémet amibõl csináltatsz egy kevert meteoritfémkardot. A 2.-3. fejezetben csináltatsz egy tiszta meteoritfém kardot. (ha engem kérdezel akkor vörösmeteoritfémbõl). A 4. fejezetben a falusi boltostól megveszed a Gwaihirt (vagy valami ilyesmi) majd az ötödik fejezetben vagy a fogorvostól kapott Rónakardal nyomulsz. (ezt akkor kapod ha az összes fogat összeszeded neki amit keres) vagy SPOILER ha nem ölöd meg a strigát SPOILER VÉGE akkor kapsz egy jó kardot (dyabel a neve talán), ami tud sokmindent de kevés + sebzést ad, míg a rúnakard +100% sebzést ad.

Vagy, ami még nagyon jó: minden fejezetben megölöd és leadod a 2 szörny trófeát. Akkor kapsz egy igen csak jó kardot a vadász nagymestertõl a mocsárban.

Ehhez kis segítség, ha kell: link.

Link to comment
Share on other sites

Torgar

Nem tudom tudtátok e de akinek nincs 16:9 wide screen monitora(pl én) az szívhatja a fogát. 2 batár fekete csíkot fogok látni majd a képernyõn. Majd patchben javítják mert erre most nincs idejük...

Official FAQ:

Note: The release version of the game will have an advanced graphical settings menu. It will also

support the 16:9 aspect ratio and be playable in 16:10 (non-native) as well as 4:3 (letterbox).

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

Vagy, ami még nagyon jó: minden fejezetben megölöd és leadod a 2 szörny trófeát. Akkor kapsz egy igen csak jó kardot a vadász nagymestertől a mocsárban.

Ehhez kis segítség, ha kell: link.

Ezis igaz, de azokból eggyiksem jobb azoknál szerintem...

Más:

Elolvastam az Utolsó kívánságot és nekem nagyon tetszett, de a fordítás, hát...

Nem csak a vaják, hanem úgy álltalában a nevek fordítási mániája...Dandeilon=Kökörcsin...

Meg én úgy gondolom, hogy elév művel vagyok, mert jó sokat olvasok, de nemis 1-2 olyan szóval találkoztam ami láthatóan magyar szó, de még sosem hallotam sehol, s a szövegből nemis mindig lehetett kikövetkeztetni, meg voltak még egyéb érdekességek...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...