Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars: Knights Of The Old Republic 1 & 2: The Sith Lords


Lucky_Strike

Recommended Posts

balat86

Üdv. Tudna segíteni valaki a Star Wars Kotor 2-ben, amikor az Onderon bolygón kellene bejutni a trónterembe, ott egy "kis rancor" kinézetû állatféleség töri át az erõteret, aztán bemennek páran a trónterembe de engem nem enged, hanem ott marad ez a kis háziállat és én viszont nem bírok vele mert semmi élete nem megy le és persze ki is nyír aztán. Mit tegyek hogy lekaszáljam vagy hogy bejussak a trónterembe?

A segítséget köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Üdv. Tudna segíteni valaki a Star Wars Kotor 2-ben, amikor az Onderon bolygón kellene bejutni a trónterembe, ott egy "kis rancor" kinézetű állatféleség töri át az erőteret, aztán bemennek páran a trónterembe de engem nem enged, hanem ott marad ez a kis háziállat és én viszont nem bírok vele mert semmi élete nem megy le és persze ki is nyír aztán. Mit tegyek hogy lekaszáljam vagy hogy bejussak a trónterembe?

A segítséget köszönöm.

Valami gond lesz a játékkal mert annál a szörnynél nem kell trükközni semmit hanem tényleg csak egyszerűen le kell kaszabolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
GustyX

Lenne egy alap kérdésem. Most kezdtem el a KotOR-t, így nem igazán vagyok még otthon benne.

- ha harcolok, mindegy melyik karakterrel ölöm le az ellenséget, többi is megkapja az xp-t?

- hogyan tudom megállásra utasítani társaimat? Vagyis csata közben ne csináljanak semmit.

- lehet úgy támadni, hogy kiadom a 3 parancsot amit csináljon, aztán térjen át másik ellenségre, függetlenül az elõzõ legyõzésétõl?

- mivel számomra idegen teljesen ez az RPG (nálam a Diablo meg hasonlók az RPG-k :D), emiatt nem nagyon vágom a képességeket. Lényeg, hogy itt is minél nagyobb legyen minden, arra törekedjünk (pl. fegyverek, páncélok)?

- van egy olyan képesség, ami az egykezes fegyverekkel való küzdelmet erõsíti. A dupla pengés fénykard annak számít?

- most látom, hogy van a kétkezes harc (dupla pengéjû fegyver vagy két kard egyidejû használata) és párbaj is, ami az egykezes fegyverekkel való harcon javít. Nos, ha kifejlesztem mindkettõt, akkor kemény leszek két karddal a kézben vagy egyik képesség üti a másikat? Dupla pengéjû kardnál egyértelmû, de két egykezes kard esetében nekem nem egyértelmû.

Köszi a segítséget!

szerk.: meglestem, ez a kétkezes harc csökkenti a támadás levonásokat (mi van????) a leírt esetekben, a párbaj viszont pluszokat ad. Akkor ez alapján fejleszthetõ mind a kettõ.

Link to comment
Share on other sites

_George_

...

Megpróbálom jó sorrendben megválaszolni a kérdéseket:

-Minden karakter megkapja a szerzett XP-t, függetlenül attól, hogy veled van-e vagy sem.

-A karakterek beállításainál van valami ilyen opció, hogy ne kezdjenek frontális harcba de már nem emlékszem, hogy pontosan hol. Szerintem viszont felesleges ilyesmiket állítgatnod hiszen ahogyan írtam az XP-t megkapja mindenki, megölni való ellenség pedig van bõven és még az opciók állítgatása esetén is ha megtámadják a társaidat õk megvédik magukat.

-A parancsok arra az ellenségre vonatkoznak amelyik éppen ki van jelölve tehát csak ki kell jelölnöd, hogy melyikkel mit csináljon és mehet a móka.

-A jobb páncél és jobb fegyver mindig jobb mint a gyengébb. :)

Az utolsó kérdéseket egyben érdemes megválaszolni:

Mivel alapvetõen a játék szabályrendszere papír alapú szerepjátékokban gyökerezik minden támadáshoz kell egy támadási dobást csinálni minden körben. Attól függõen, hogy milyen fegyvert használsz az alapdobáshoz kaphatsz plusz vagy mínusz pontokat. A mínusz pontok mint észrevetted többnyire a kétkezes harcnál jelenik meg (itt jegyzem meg, hogy teljesen mindegy, hogy a dupla pengéjû kardot használod vagy két egykezest a levonások ugyanúgy járnak) tehát mondjuk van -6/-6 támadódobásod akkor a kétkezes harc képesség ezt fogja javítani mondjuk -3/-3 -ra ami azért jobb.

Egykezes harcnál nincsenek levonások, ott a párbaj képesség már az eleve jó támadásodat javítja. Mindkettõt fejlesztheted de teljesen felesleges hiszen a játék végén már nem nagyon számít és mindkettõ stílus jól használható. Továbbá azt is leírom, hogy nem csak a kardokra hanem minden más fegyverre is vonatkozik ez, tehát pl. pisztoly egy vagy két kézben esetére is ugyanezek érvényesülnek.

A végére pedig egy hasznos tanács: remélem nem lövök le sokat a sztoriból de mivel úgyis Jedi leszel a játék egy bizonyos pontján és onnan kezdve a páncélokban nem használhatsz bizonyos erõ képességeket és mivel a fénykard lesz az elsõdleges fegyvered ezért nem érdemes a játék elején fegyver vagy egyéb képességekre pocsékolni a feat-jeidet. Elég ha az egy vagy kétkezes fegyverhasználatot fejleszted.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Megpróbálom jó sorrendben megválaszolni a kérdéseket:

Köszi!

Az utolsó részhez meg ofc! Meg sem fordult a fejemben, hogy lõfegyvert adjak a fõkarakterem kezébe :D

Link to comment
Share on other sites

_George_

Köszi!

Az utolsó részhez meg ofc! Meg sem fordult a fejemben, hogy lõfegyvert adjak a fõkarakterem kezébe :D

Helyes, így a legjobb. Mondjuk én már azóta nem foglalkozom ilyenekkel, hogy lvl 2-n viszem végig Taris-t (sajnos az Endar Spire-on muszáj szintet lépni, hogy továbbléphess). Az XP-ket összegyûjtöm de nem lépek szintet így késõbb mikor Jedi leszek már Jedi szinteket léphetek az összeszedett szintjeimmel így sokkal hatékonyabb vagyok utána. :)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Helyes, így a legjobb. Mondjuk én már azóta nem foglalkozom ilyenekkel, hogy lvl 2-n viszem végig Taris-t (sajnos az Endar Spire-on muszáj szintet lépni, hogy továbbléphess). Az XP-ket összegyûjtöm de nem lépek szintet így késõbb mikor Jedi leszek már Jedi szinteket léphetek az összeszedett szintjeimmel így sokkal hatékonyabb vagyok utána. :)

Egy RPG-ben általában én is így szoktam, ez a legjobb, így lehet a legerõsebb karikat összehozni. Egyébként jediknek is vannak közelharcot erõsítõ képességeik? Mert egyértelmûen arra akarok rágyúrni :D.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Egy RPG-ben általában én is így szoktam, ez a legjobb, így lehet a legerõsebb karikat összehozni. Egyébként jediknek is vannak közelharcot erõsítõ képességeik? Mert egyértelmûen arra akarok rágyúrni :D.

A egykezes/kétkezes harchoz való képességek a fénykardokra is érvényesek. Illetve ha Jedi leszel megnyílnak a fénykardhoz való képesség is, ha elsõsorban harcolni akarsz érdemes felvenni õket. Azt kihagytam az elõzõekben (bár szerintem nem szükséges leírni), hogy okvetlenül szükséges valamelyik közelharci támadó skill power attack/flurry/critical strike teljes kifejlesztése (szerintem). Igaz a sötét oldal támadó erõképességeivel hatékonyabban is lehet pusztítani, döntsd el, hogy melyik szimpatikusabb.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

A egykezes/kétkezes harchoz való képességek a fénykardokra is érvényesek. Illetve ha Jedi leszel megnyílnak a fénykardhoz való képesség is, ha elsõsorban harcolni akarsz érdemes felvenni õket. Azt kihagytam az elõzõekben (bár szerintem nem szükséges leírni), hogy okvetlenül szükséges valamelyik közelharci támadó skill power attack/flurry/critical strike teljes kifejlesztése (szerintem). Igaz a sötét oldal támadó erõképességeivel hatékonyabban is lehet pusztítani, döntsd el, hogy melyik szimpatikusabb.

Egy kimaxolt Fury meg mellé egy Force Storm (light side-on is) halálos kombó.

Én ezeket ajánlom fejleszteni elsõ sorban.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Azt hiszem megmaradok majd a dupla kard verziónál :D.

Egyébként mikor lépünk szintet? Kiírja, hogy van 11000 tapasztalatom, szükséges 6000. Ezt most hogy kell érteni? Korábban, mikor még 5xxx tapasztalatom volt lvl2-n, akkor is 6000 volt a szükséges (lvl3 vagyok; nem osztottam el a kapott pontokat).

Nagyszerû játék, annak ellenére, hogy akad egy pár dolog, ami nem tetszik. De a 2. részt is be kell szereznem, pedig az elsõ 15-20 percben "elég lesz ennyi" volt a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Azt hiszem megmaradok majd a dupla kard verziónál :D.

Egyébként mikor lépünk szintet? Kiírja, hogy van 11000 tapasztalatom, szükséges 6000. Ezt most hogy kell érteni? Korábban, mikor még 5xxx tapasztalatom volt lvl2-n, akkor is 6000 volt a szükséges (lvl3 vagyok; nem osztottam el a kapott pontokat).

Nagyszerû játék, annak ellenére, hogy akad egy pár dolog, ami nem tetszik. De a 2. részt is be kell szereznem, pedig az elsõ 15-20 percben "elég lesz ennyi" volt a véleményem.

Az csak azt jelenti, hogy annyit kell még a meglévõkhöz összeszedned, hogy szintet lépj. Most az elején még nincs nagy különbség, hogy mennyit kell összeszedni de magasabb szinteket fel fog tûnni, hogy több kell majd.

A 2-vel kapcsolatban pedig. Nos igen, a játék eleje (Peragus) eléggé unalmas. Csak azon kell túljutni és sokkal jobb lesz a játék.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Az csak azt jelenti, hogy annyit kell még a meglévõkhöz összeszedned, hogy szintet lépj. Most az elején még nincs nagy különbség, hogy mennyit kell összeszedni de magasabb szinteket fel fog tûnni, hogy több kell majd.

A 2-vel kapcsolatban pedig. Nos igen, a játék eleje (Peragus) eléggé unalmas. Csak azon kell túljutni és sokkal jobb lesz a játék.

Elég idétlen akkor a "XP csík".

Korábban próbáltam a 2. részt (azzal kezdtem), de nagyon nem jött be. A 15-20 percet viszont az 1. részre írtam "elég lesz ennyi...ebbõl az RPG-bõl, nem kell folytatás" :D. Így helyes :).

Link to comment
Share on other sites

_George_

Elég idétlen akkor a "XP csík".

Korábban próbáltam a 2. részt (azzal kezdtem), de nagyon nem jött be. A 15-20 percet viszont az 1. részre írtam "elég lesz ennyi...ebbõl az RPG-bõl, nem kell folytatás" :D. Így helyes :).

Ne foglalkozz az "XP csíkkkal" akiket le kell gyaknod azok elõbb-utóbb az utadba kerülnek és akkor úgyis meglesz a szükséges XP.

Az elsõ részre is érvényes ugyanaz amit leírtam, Taris helyenként nagyon unalmas tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

csaba86

Elég idétlen akkor a "XP csík".

Korábban próbáltam a 2. részt (azzal kezdtem), de nagyon nem jött be. A 15-20 percet viszont az 1. részre írtam "elég lesz ennyi...ebbõl az RPG-bõl, nem kell folytatás" :D. Így helyes :).

Én tegnap fejeztem be a 2-es részt a legújabb TSL Restored Content Moddal (azt hiszem 1.6) és nekem sokkal jobban tetszik mint az elsõ rész. A legelsõ pálya tényleg egy kicsit negatív irányban eltér az átlagtól, de aki elõször áll neki, annak nem olyan vészes, mert minden új.

Viszont késõbb lehetõséged lesz több erõképesség közül választani mint az elsõ részben, specializálódhatsz, több fejlesztési lehetõség van fegyvereknél, páncéloknál, vannak különbözõ harci/erõ formák, a dialógusoknál nem csak a meggyõzés ad további opciókat, hanem a tulajdonságok és a többi jártasság is, a csapattársak egyedibbek (csak Bastilát hiányoltam)(ráadásul Mira magas szinten sugárpisztolyokkal is büntet, nem is fontos jedivé képezni), szerintem a történet és a fõellenségek is jobbak (kivéve persze az elsõ részben az álleszakadós überspoliert).

Hihetetlen élmény volt jedi mesterként jedi köntösökben rohangálni, tanítványokat képezni, miközben nekem is van mesterem. Nehéz fokozaton toltam és erõhasználatra gyúrva sem szívtam sehol, sõt (nem úgy mint Malaknál, aki bedarált).

És a modnak köszönhetõen csak egy küldetésem volt amit nem tudtam befejezni, a HK gyár is egy élmény volt, és úgy egészében is értelmet nyert a történet, nem úgy mint mikor kijött a játék.

Szóval összességében a Kotor 2 moddal együtt, a véleményem szerint, simán lenyomja az elsõ részt.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Egyébként ha van olyan lehetõség a párbeszédeknél, hogy meggyõzés, akkor bárkit meg tudok gyõzni, ha magasan van az ehhez szükséges képességem?

Késõbb vissza lehet térni korábbi helyszínekre?

Link to comment
Share on other sites

_George_

Egyébként ha van olyan lehetõség a párbeszédeknél, hogy meggyõzés, akkor bárkit meg tudok gyõzni, ha magasan van az ehhez szükséges képességem?

Késõbb vissza lehet térni korábbi helyszínekre?

Emlékeim szerint többségében bárki meggyõzhetõ de vannak olyan esetek ahol akármekkora is a skilled nem fog sikerülni.

Igen, késõbb visszatérhetsz a korábbi helyszínekre, Tarist kivéve de majd meglátod, hogy miért.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Ha fénykardozást részesíted elõnyben akkor a master flurry és master speed kettõsével könnyen le lehet vágni bárkit.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Felraktam újra az elsõ részt és megint elámultam, hogy mennyire jó ez a játék :D Nem is tudtam, hogy Tatooine-on a vadászkocsmában mekkora tapló lehet az ember a vadászokkal, ha a Sith oldalon van :D

Meg lol, bementem a Cantinába és volt egy öreg, aki valami sztorit akart nekem elmondani, erre force persuade-el némaságra kényszerítettem xD Pedig már vagy egy tucatszor végigtoltam ezt a gammát és még mindig van valami új benne. Ezért nem akartam egyszer sem guideból végigtolni :D

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Felraktam újra az elsõ részt és megint elámultam, hogy mennyire jó ez a játék :D Nem is tudtam, hogy Tatooine-on a vadászkocsmában mekkora tapló lehet az ember a vadászokkal, ha a Sith oldalon van :D

Meg lol, bementem a Cantinába és volt egy öreg, aki valami sztorit akart nekem elmondani, erre force persuade-el némaságra kényszerítettem xD Pedig már vagy egy tucatszor végigtoltam ezt a gammát és még mindig van valami új benne. Ezért nem akartam egyszer sem guideból végigtolni :D

Én ahányszor próbáltam, sose tudtam egy játékot a "rossz" oldalon játszani.. nem bírta a lelkiismeretem a gonoszkodást. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Én ahányszor próbáltam, sose tudtam egy játékot a "rossz" oldalon játszani.. nem bírta a lelkiismeretem a gonoszkodást. :lol:

Amúgy ez az egyetlen játék, ami képes arra, hogy már én érzem magam rosszul, hogy mennyire rohadék voltam :D Valamivel durvább, mint a Mass Effect féle "kattints a vörösre oszt' jóvan" :D

Mondjuk a Kotor 2 szépen levezette azt, hogy a jó és a rossz cselekedetek helye egyaránt része a dolgok menetének. Mind a kettõ képes hullámokat verni az erõben :D Szal ez egy tök szép túlmisztifikálása annak, hogy éhezõ nõktõl force persuade-el elvesszük a portékájukat :D

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Még csak Tarison járok, de már találkoztam olyan szituval, ahol nem tudtam eldönteni melyik is a helyes út. Alsóváros, 5 kreditet kérnek én meg adtam 20-at, miközben megbántottam a csórikat. De vajon akkor is ez lesz a végkimenetele a dolognak, hogyha csak 5 kreditet adok?

Mellesleg erõ hazsnálatban van jelentõsége, hogy jedi vagy sith? Jediként fojtogathatok következmények nélkül?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Még csak Tarison járok, de már találkoztam olyan szituval, ahol nem tudtam eldönteni melyik is a helyes út. Alsóváros, 5 kreditet kérnek én meg adtam 20-at, miközben megbántottam a csórikat. De vajon akkor is ez lesz a végkimenetele a dolognak, hogyha csak 5 kreditet adok?

Mellesleg erõ hazsnálatban van jelentõsége, hogy jedi vagy sith? Jediként fojtogathatok következmények nélkül?

Hát annyi, hogy ha Jedi vagy, akkor "drágább" használni a sötét erõket, azaz több force pointba kerülnek, de ez oda vissza igaz. Viszont ha magas a karizmád, akkor nem probléma a dolog.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Bao-Durból is lehet jedit faragni?

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Bao-Durból is lehet jedit faragni?
igen
Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Kössz.

Gond van; miután Nar Shaddaán megcsináltam minden küldit, két pazaakos kivételével amit nem is akarok elvégezni, visszatértem az Ében Héjára, hogy menjek tovább másik bolygóra, de senki sincs a hajón. :blink: Valami tipp? Meg amikor csapattagokkal megyek az a hajóra akkor õk tovább maradnak velem, de ilyenkor mindenki vissza szokott menni a saját helyére ahol megtalálhatom õket, nem?

Van egy tippem mi lehet a baj, egy bug lehet az, mivel a Red Eclipse kétszer támadta meg a hajómat ahol leszálltam, kétszer bejött ugyan az a jelenet, kétszer kellett legyilkolnom õket a leszállópályánán, de amikor másodszorra felléptem a hajómra akkor már senki se volt ott, egy ellenség illetve társ se, kivéve engem és két embert akik velem voltak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...