Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépek Hűtése


oliba

Hogy tervezed a hûtésed?  

129 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

takii

De melyik hûtõre jellemzõ, hogy normális ventit tesznek rá? Talán hirtelen csak a Noctuákat vagy a Silver Arrow-t tudnám mondani. :D

De tényleg csak 5k lenne?

Mert akkor tuti veszek majd, végre egy rendes CPU hûtõ, csak a ventit cserélem majd le rajt.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

De tényleg csak 5k lenne?

Mert akkor tuti veszek majd, végre egy rendes CPU hûtõ, csak a ventit cserélem majd le rajt.

20€, ja, annyi. :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Nekem ez a venti tetszik:

Alpenföhn 120mm PWM - Purple LED

lila világítás

120 x 120 x 25 mm

21 dB(A) hangerõ

850-1500 fordulat/perc

101,9 m^3/h légszállítás

4 tûs PWM csatlakozó

30 cm hosszú kábel

Ár: 2400 Ft kb.

100-as légszállítás mellett csak 21 decibel, szerintem ez elég jó.

Esetleg még: Enermax Apollish. Csak ez viszont nagyon drága.

Nekem volt EKL ventim. Nem a legjobbak. Mondjuk az enyém gyárilag csapágyas volt... :D

Link to comment
Share on other sites

takii

20€, ja, annyi. :)

De ez ennyiért, vagy kb ennyiért best buy lenne nem :D?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

De ez ennyiért, vagy kb ennyiért best buy lenne nem :D?

Kb. ugyan azt tudja, mint a TX3. A tesztekbõl majd kiderül, hogy jobb lesz e. :)

Link to comment
Share on other sites

mio007

De ez ennyiért, vagy kb ennyiért best buy lenne nem :D?

Ugyanannyi mint a TX3.

Most 5 ezer, én inkább 7 ezret szánnék a 212 plusra.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

De tényleg csak 5k lenne?

Mert akkor tuti veszek majd, végre egy rendes CPU hûtõ, csak a ventit cserélem majd le rajt.

Hát ha veszek TX3-at (monjduk úgyse visz 4GHz-t, szóval mind1), akkor tuti az intel S775 ventit teszem fel rá :D Van elfekvõben, sõt újonnan szerezve sem drága és sztem jól is néz ki :D Tudom poén, de jó megoldás :)

Link to comment
Share on other sites

mio007

Na tessék, megint egy TX3 hasonmás.

Revoltec Pipetower

A venti ránézésre olyan mint a PH-n kapható 300 Ft-os, amibõl én 4-t is vettem. Ez elvileg folyadékcsapágyas, ennek ellenére ugyancsak hangos és még a TX3 ventijéhez is hasonlít. Kb. 30 dba 50-60-as légszállítás mellett. 4650 Ft.

Link to comment
Share on other sites

HD2

60 fokos PCH mennyire jó? Konkrétan azt sem tudom mi az, de én az alaplapra tippelek.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

kint egy fok és hó. kirakom egy kicsit a radiátort az ablakpárkányon kívülre :D

szerk.:

nemjó, nem ér ki a csõ :D

Link to comment
Share on other sites

mio007

A 2 db gyári fekete 12-es CM ventim eladom és ha megveszik õket veszek a helyükre Coolink Swif2-es ventiket. Ebben az árkategóriában van jobb ?

Link to comment
Share on other sites

oliba

A 2 db gyári fekete 12-es CM ventim eladom és ha megveszik õket veszek a helyükre Coolink Swif2-es ventiket. Ebben az árkategóriában van jobb ?

Nincs nagyon

Link to comment
Share on other sites

mio007

Nincs nagyon

Akkor más választásom úgysincs.

Link to comment
Share on other sites

takii

Akkor más választásom úgysincs.

Én is Swif2-t veszek, ennyiért jó vétel.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Én is Swif2-t veszek, ennyiért jó vétel.

Nem tudom még, hogy a 1201-t vegyem vagy a 120P-t. Az elsõ 2k, a másik 2,6k mifelénk. Egyik se menne max fordulaton, csak játékok alatt, akkor nem tudom mennyit dobna rajta...

Link to comment
Share on other sites

oliba

Nem tudom még, hogy a 1201-t vegyem vagy a 120P-t. Az elsõ 2k, a másik 2,6k mifelénk. Egyik se menne max fordulaton, csak játékok alatt, akkor nem tudom mennyit dobna rajta...

120P PWM-es, ha a CPU-ra akarod rakni. Ha házszellõzésnek szeretnéd, akkor 1201-et vedd, mert alacsonyabb a minimum fordulata, mint a 120P-nek

Link to comment
Share on other sites

mio007

120P PWM-es, ha a CPU-ra akarod rakni. Ha házszellõzésnek szeretnéd, akkor 1201-et vedd, mert alacsonyabb a minimum fordulata, mint a 120P-nek

Ha Hyper 212-m lenne akkor vennék, de csak TX3 van. Házszellõztetéshez kellene, akkor marad az alacsonyabb rpm-û.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ha Hyper 212-m lenne akkor vennék, de csak TX3 van. Házszellõztetéshez kellene, akkor marad az alacsonyabb rpm-û.

Ha házszellõzés, akkor mehetne akár a 800rpm-es. Fölösleges ennyire hangosítani a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ha házszellõzés, akkor mehetne akár a 800rpm-es. Fölösleges ennyire hangosítani a rendszert.

Érdemesebb 1200-ast venni, már csak azért is mert késõbb univerzálisabban használható, mint a 800-as. Pár ezer forintért pedig lehet venni hozzá szabályzót.

Link to comment
Share on other sites

takii

Érdemesebb 1200-ast venni, már csak azért is mert késõbb univerzálisabban használható, mint a 800-as. Pár ezer forintért pedig lehet venni hozzá szabályzót.

Szabályzóról jut eszembe, valahol olvastam, hogy lehet házilag is csinálni ilyet.

Mennyire nehéz ez?

Gondolom kell hozzá 4 vagy -annyi amennyit akarok- 3pin-es venticsatlakozó, meg egy4pines molex csati, amivel a tápra dugom, potméter, és ennyi?

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Szabályzóról jut eszembe, valahol olvastam, hogy lehet házilag is csinálni ilyet.

Mennyire nehéz ez?

Gondolom kell hozzá 4 vagy -annyi amennyit akarok- 3pin-es venticsatlakozó, meg egy4pines molex csati, amivel a tápra dugom, potméter, és ennyi?

Hát én megoldanám egy kétfokozatú ventiállást. Egy alacsony fordulatot és 1 max fordulatot. Ha alacsony fordulaton akarod pörgetni a ventit, akkor nincs a szabad utat az áramnak megzsakítod egy kapcsolóval, és ha zárod a kapcsolót akkor úgyis kikerüli az áram az ellenállást és a rövidzáron fog menni az összes.. Ekkor maxon pörögne a venti.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Szabályzóról jut eszembe, valahol olvastam, hogy lehet házilag is csinálni ilyet.

Mennyire nehéz ez?

Gondolom kell hozzá 4 vagy -annyi amennyit akarok- 3pin-es venticsatlakozó, meg egy4pines molex csati, amivel a tápra dugom, potméter, és ennyi?

Én ezzel nem foglalkoznék házilag az biztos. ~2k körül lehet venni olyan szabályzót mint ami nekem is van.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Én ezzel nem foglalkoznék házilag az biztos. ~2k körül lehet venni olyan szabályzót mint ami nekem is van.

Mondjuk lehet ellenállás lenne a legjobb, mert az 5forint, a kapcsoló meg max 150 :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Mondjuk lehet ellenállás lenne a legjobb, mert az 5forint, a kapcsoló meg max 150 :D

De az nem olyan szép megoldás. :D

Link to comment
Share on other sites

gbal65

De az nem olyan szép megoldás. :D

Hát az én kapcsolgatós ventim annó L- kollegának nagyon tetszett hálóparty, mármint a megoldás. Nemvolt az csúnya. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...