Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tom Clancy's Splinter Cell Sorozat


GustyX

Splinter Cell sorozat  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Chuck_Norris

No, nekem olyannyira más a véleményem, hogy muszáj megosztanom (a convictiont eddig még nem tudtam kipróbálni, de azok alapján, amiket olvastam/láttam róla, az már nem igazán tartozik a sorozathoz):

....

Na innentől kezdve nem is vehető figyelembe a te értékelésed. :D

Legrosszabb Splinter Cell: Conviction (már nem is igazán lehet SC-nek nevezni)

Legjobb sztori: Számomra a Pandora Tomorrow-é de tulajdonképpen bármelyik a Double Agent és Conviction-ön kívül :)

Legjobb multi és COOP: Chaos Theory

Legrosszabbat akár technikailag is lehetne érteni, és akkor egyáltalán nem helyt álló az 5. rész lefikázása. A DA sokkal bugosabb volt például. ögüü

Legjobb sztori: A 2 legjobb történettel rendelkező részt tetted a kukába. Gratulálok. A DA a kettős ügynökös "kit feketítsünk be éppen és kit ne?" illetve a "kinek az oldalára álljak, kiére nem?" témájával, vagy a Conviction a "mi történet Sam lányával valójában és vajon ki a tégla a Third Echelonon belül?" thrilleres témájával sokkal magasabbra teszi a lécet, mint a sima "jajj van egy adott Edény! badguy terrorista és akkor el kell kapnunk vagy világvége..." -_-

A COOP szavazásban a CT valóban a legjobb, de azért az 5. rész vallatós jeleneti is eléggé emlékezetesek! (plusz ott a 4. rész is, a DA, de ugye a PCseknek lövésük sincs arról.) ^_^

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Legrosszabbat akár technikailag is lehetne érteni, és akkor egyáltalán nem helyt álló az 5. rész lefikázása. A DA sokkal bugosabb volt például. ögüü

Ez így van, technológiailag a DA PC-s verziója a sorozat legalja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gebali1991

Gondom akadt a Double Agenttel: valamiért a kamera úgy csinál, mintha folyamatosan húznám hátra az egeret (azaz az elsõ pályán alulról látom a vízben lebegõ Samet). Reagál arra, hogy merre mozgatom az egeret, de végül mindig visszaáll ebbe a gyökér nézetbe. Ezzel mit lehet csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Nincs bedugva joystick vagy kontroller ami bezavarhat? Más ötletem hirtelen nincs.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tigor

Most igy a szavazást elnézve hát nem tudom... Nekem mindig a legutólsó SC-k jöttek be és ez alól a Conviction sem kivétel. Nekem az is nagyon bejött, igaz nem kell benne annyit lopakodni mint a többibe de kicsit igy talán pörgõsebb-re sikeredett. Véleményem szerint nem ártott ez a kis újitás. Kiváncsi leszek milyen lesz majd a kövi, ha egyáltalán lesz...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Azért ez nem kis újítás volt.

Én abban bízom, hogy a következõ rész egy hibrid lesz, amelyben ötvözik az eddigi részek pozitív tulajdonságait és kapunk ezzel egy elsõrangú TPS-t!

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Azért ez nem kis újítás volt.

Én abban bízom, hogy a következő rész egy hibrid lesz, amelyben ötvözik az eddigi részek pozitív tulajdonságait és kapunk ezzel egy elsőrangú TPS-t!

Én is ebbe reménykedem, de nem tudom hogyan oldanák meg Sam

visszahelyezését a TE hoz....

Én nagyon örülnék neki, ha lenne folytatás, de kétlem, hogy lesz sajna.

Most igy a szavazást elnézve hát nem tudom... Nekem mindig a legutólsó SC-k jöttek be és ez alól a Conviction sem kivétel. Nekem az is nagyon bejött, igaz nem kell benne annyit lopakodni mint a többibe de kicsit igy talán pörgősebb-re sikeredett. Véleményem szerint nem ártott ez a kis újitás. Kiváncsi leszek milyen lesz majd a kövi, ha egyáltalán lesz...

Nem kell annyit lopakodni?? Hááááát.... nem akarom nagyon védeni, de:

A közhiedelemmel ellentétben, a játék nagy részét, kb. 70%ot tutira végiglehet vinni lopakodással, és ebben a részben még nehezebb is, ugyanis az eszközök amiket kap Sam főleg nagyobb támadásokra kéne használnia (nagyobb fegyverek, gránát, akna, stb.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
GustyX

Az egérérzékenységet játékon kívül hol/hogyan lehet állítani? Játékon belül maxon van, de az Ledér! kevés...

Eddig fuck ez a játék...De ha már megvettem, akkor csakazértis végigszenvedem. Illetve szenvedem és lopakodom, mert eddigi tapasztalat alapján a lopakodva kézre állóbb az irányítás.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nagyon remélem az igazi lopakodásé lesz a fõszerep ismét és nem valami Conviction 2.0 lesz belõle. Ez alatt Lambert szövegét ("Get out of there Fisher, the mission is over!" :troll: ) és a game overt értem minden egyes ballépés után. :D

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Nagyon remélem az igazi lopakodásé lesz a fõszerep ismét és nem valami Conviction 2.0 lesz belõle. Ez alatt Lambert szövegét ("Get out of there Fisher, the mission is over!" :troll: ) és a game overt értem minden egyes ballépés után. :D

sc3

2. map kezdés, a hajón:

3 alarm and the mission is over?

no, sam, its not a videogame, (just try not to be detected)

sosem felejtem el. ^_^

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

sc3

2. map kezdés, a hajón:

3 alarm and the mission is over?

no, sam, its not a videogame, (just try not to be detected)

sosem felejtem el. ^_^

igen ez a beszólása nagy volt. :D

én az utána következõ részeket már ki sem próbáltam, jó lenne ha visszatérnének erre a lopakodós vonalra, új speciális felszerelésekkel, új fegyverekkel, stb.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

igen ez a beszólása nagy volt. :D

én az utána következő részeket már ki sem próbáltam, jó lenne ha visszatérnének erre a lopakodós vonalra, új speciális felszerelésekkel, új fegyverekkel, stb.

Az összes részt végig lehet vinni lopakodással, max. 1-2 kötelező harcos jelenet van (double agent, conviction)! Már vagy 100x írom le itt is. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Copiedname

Nem mondhatni, hogy elsiettem, de végigtoltam végre a Double Agentet és a Convictiont. Hát mit is mondjak, egyiktõl sem voltam elmosva. A DA még szódával csak-csak.

A Conviction meg egy lebutított konzolos shooter lett, gyakorlatilag beépített aimbottal és wallhackkel. Hova tûnt az a rohadt kés a CT-bõl, mi történt a taktikával, és egyáltalán, hol volt ebben a játékban lopakodás? Az árnyéknak semmi értelme nem volt, csak idõt hagyott kitervelni (inkább eldönteni, tervezni itt nem kellett semmit), hogy melyik két arcot fogod elõször megölni, mert tovább menni anélkül úgysem lehet, hogy mindenkit kinyírnál. Ez nem Splinter Cell, hanem valami tps nézetes Call of Duty, csak annál is könnyebb és unalmasabb. Tiszta vicc, hogy egy olyan játékban, ami elvileg Samrõl szólna kevésbé érzõdik valódi személynek, mint a korábbiakban, amikor a sztori szempontjából gyakorlatilag nulla jelentõsége volt, hogy ki is vágja el a rossz emberek torkát.

Az meg végképp beverte az utolsó szöget a széria koporsójába, hogy a zseniális elsõ 3 rész után - amik csöppet sem realisztikusak persze, de soha nem hitetik el velünk, hogy a fõszereplõ Superman - egy minigun elõl futkossak a szabadban, miközben 8 irányból lõnek rám. Na ezt nektek Ubisoft :gonosz2:

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Nem mondhatni, hogy elsiettem, de végigtoltam végre a Double Agentet és a Convictiont. Hát mit is mondjak, egyiktõl sem voltam elmosva. A DA még szódával csak-csak.

A Conviction meg egy lebutított konzolos shooter lett, gyakorlatilag beépített aimbottal és wallhackkel. Hova tûnt az a rohadt kés a CT-bõl, mi történt a taktikával, és egyáltalán, hol volt ebben a játékban lopakodás? Az árnyéknak semmi értelme nem volt, csak idõt hagyott kitervelni (inkább eldönteni, tervezni itt nem kellett semmit), hogy melyik két arcot fogod elõször megölni, mert tovább menni anélkül úgysem lehet, hogy mindenkit kinyírnál. Ez nem Splinter Cell, hanem valami tps nézetes Call of Duty, csak annál is könnyebb és unalmasabb. Tiszta vicc, hogy egy olyan játékban, ami elvileg Samrõl szólna kevésbé érzõdik valódi személynek, mint a korábbiakban, amikor a sztori szempontjából gyakorlatilag nulla jelentõsége volt, hogy ki is vágja el a rossz emberek torkát.

Az meg végképp beverte az utolsó szöget a széria koporsójába, hogy a zseniális elsõ 3 rész után - amik csöppet sem realisztikusak persze, de soha nem hitetik el velünk, hogy a fõszereplõ Superman - egy minigun elõl futkossak a szabadban, miközben 8 irányból lõnek rám. Na ezt nektek Ubisoft :gonosz2:

Szinte végig a játékban??? :blink: -_-

Nem egy klasszikus SC tény, de egyáltalán nem kell végig rambóznod. Nem a játék szabja meg hogyan vigyél végig adott pályát, te döntöd el, hogy "tps nézetes CoD"-dal vagy fedezékrendszeres SC-vel játszol.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Nem mondhatni, hogy elsiettem, de végigtoltam végre a Double Agentet és a Convictiont. Hát mit is mondjak, egyiktől sem voltam elmosva. A DA még szódával csak-csak.

A Conviction meg egy lebutított konzolos shooter lett, gyakorlatilag beépített aimbottal és wallhackkel. Hova tűnt az a rohadt kés a CT-ből, mi történt a taktikával, és egyáltalán, hol volt ebben a játékban lopakodás? Az árnyéknak semmi értelme nem volt, csak időt hagyott kitervelni (inkább eldönteni, tervezni itt nem kellett semmit), hogy melyik két arcot fogod először megölni, mert tovább menni anélkül úgysem lehet, hogy mindenkit kinyírnál. Ez nem Splinter Cell, hanem valami tps nézetes Call of Duty, csak annál is könnyebb és unalmasabb. Tiszta vicc, hogy egy olyan játékban, ami elvileg Samről szólna kevésbé érződik valódi személynek, mint a korábbiakban, amikor a sztori szempontjából gyakorlatilag nulla jelentősége volt, hogy ki is vágja el a rossz emberek torkát.

Az meg végképp beverte az utolsó szöget a széria koporsójába, hogy a zseniális első 3 rész után - amik csöppet sem realisztikusak persze, de soha nem hitetik el velünk, hogy a főszereplő Superman - egy minigun elől futkossak a szabadban, miközben 8 irányból lőnek rám. Na ezt nektek Ubisoft :gonosz2:

SC 5. rész

én full stealthben vittem végig, kivéve persze a generátoros-helikopteres részt, mert ott lövöldözni kell, tény.... de a többi részt simán végig lehet vinni lopakodva és a közelharci animációk K.VA JÓK lettek, nagyon részletesen le vannak animálva az ütések, így én nagyon élveztem az egészet.

azt elismerem, hogy egy picit pörgősebb, gyorsabb lett a játék, de ha a játékos úgy dönt, hogy lassan akarja végigvinni a pályát, meg van rá a lehetőség. (kivéve az említett generátoros rész)

ráadásul rengeteg eszköz van megint nálunk, főleg a vége felé... emp gránát, flashbang, mini-cam, stb.... soroljam?

ja és a mark & execute rendszert sem kötelező használni, hanem csak opcionális.

szóval én meg neked üzenem: :gonosz2:

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Ez akkor sem Splinter Cell, hanem egy lövöldözős játék, amit Splinter Cell néven harangoztak be. Elhiszem, hogy lehet lassabban is játszani, de már a pályák is direkt úgy vannak felépítve, hogy bátorítsanak az akcióra. És mint mondtam, Sam Fisher soha nem volt Superman. Persze, nem kell használni az aimbotot, de könyörgöm, minek van az egyáltalán ott? Vagy ott volt például az a rész, amikor el kellett rejtőzni az ügynökök elől, amíg érted nem jöttek kocsival. Egy helyben álltam végig, soha egy büdös katona nem sétált arra. Vannak benne jó ötletek, mint ahogy ez is, szó se róla, csak éppen kihagyott ziccer.

A kihallgatások jópofák, csak éppen rohadt kevés van belőlük. Kobin háza/palotája/akármije tetszett, a Fort Meade-es pálya kifejezetten jó volt. Az viszont, hogy szépek a közelharcos animációk rohadtul nem tud érdekelni, ugyanis végig az az érzésem, hogy valami szar Van Damme filmet nézek. Kütyükből meg talán több van, de a mennyiség soha nem egyenlő a minőséggel.

De még ha nem is Splinter Cellként kezelem, akkor is gyenge. Semmi kihívás, rossz a sztori, és egyszerűen marha unalmas.

Szerk: visszaolvasva a topicban találtam ezt a cikket, gyakorlatilag tökéletesen leírja az egészet. http://www.computerandvideogames.com/27258...alth-game-ever/

Link to comment
Share on other sites

siklara

Hajjaj, és én épp mostanában készülök pótolni a Double Agentet és a Convictiont is...

A Chaos Theoryt sehogy nem lehet rábírni, hogy Win7-en fusson? Találtam a neten mindenféle bonyolult megoldásokat, de ha esetleg tudtok valami egyszerûbbrõl, légyszi írjátok meg, köszi!

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Hajjaj, és én épp mostanában készülök pótolni a Double Agentet és a Convictiont is...

A Chaos Theoryt sehogy nem lehet rábírni, hogy Win7-en fusson? Találtam a neten mindenféle bonyolult megoldásokat, de ha esetleg tudtok valami egyszerûbbrõl, légyszi írjátok meg, köszi!

Double Agent szar, leginkább a bogarak miatt, Conviction pedig jó, akár GoW klónként, akár lopakodós játékként.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

A Chaos Theoryt sehogy nem lehet rábírni, hogy Win7-en fusson?

Ment PÜ.

Link to comment
Share on other sites

siklara

Ment PÜ.

Köszi, most már mnden oké!

@GustyX: a Double Agent bugos? Affene, pedig a korábbi részeket nem jellemezte ilyesmi...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

@GustyX: a Double Agent bugos? Affene, pedig a korábbi részeket nem jellemezte ilyesmi...

Leginkább grafikailag, és itt nagyon hazavágta nálam a játékélményt...

Meg nekem úgy alles zusammen nem jött be ez JBA-s központban való kolbászolás, de ettõl függetlenül egyszer végig kell tolni.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Hajjaj, és én épp mostanában készülök pótolni a Double Agentet és a Convictiont is...

A Chaos Theoryt sehogy nem lehet rábírni, hogy Win7-en fusson? Találtam a neten mindenféle bonyolult megoldásokat, de ha esetleg tudtok valami egyszerûbbrõl, légyszi írjátok meg, köszi!

Steam-es gond nélkül megy (win7 64bit).

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Elhiszem, hogy lehet lassabban is játszani, de már a pályák is direkt úgy vannak felépítve, hogy bátorítsanak az akcióra.

És mint mondtam, Sam Fisher soha nem volt Superman.

Persze, nem kell használni az aimbotot, de könyörgöm, minek van az egyáltalán ott?

A kihallgatások jópofák, csak éppen rohadt kevés van belõlük

Az viszont, hogy szépek a közelharcos animációk rohadtul nem tud érdekelni, ugyanis végig az az érzésem, hogy valami szar Van Damme filmet nézek.

Kütyükbõl meg talán több van, de a mennyiség soha nem egyenlõ a minõséggel.

na akkor szépen sorba reagálva:

Te is leírtad a kulcsszót: bátorítanak. Tehát nem köteleznek, azaz a régi sc fanoknak nem vágják el a lehetõséget, hogy lopakodjanak.

Nem is superman, ha nem easy-n játszod akkor elég hamar kifekszik neked Sam.

Minek van ott? A sok nyomorék p.cs fiatal kis bu.znak akik lusták gondolkodni és csak darálni akarnak, és amúgy nem is játszhatnának vele, de a korhatár manapság semmit nem ér...

Ja, azok tényleg jók, és valóban kevés van belõlük. Azt én is sajnálom.

Van Damme egy p.cs színész aki oda-vissza hadonász, míg Sam animációi krav magás elemekbõl áll. (KM: izraeli önvédelmi/terrorelhárító technika)

A kütyük minõségével nem értem mi a bajod. A minicam miben más? A flashbang miben más? stb stb stb

Most biztos úgy néz ki, hogy foggal-körömmel védem az 5. részt, de nem így van. Én is elismerem, hogy vannak hiányosságai, engem csupán érdekelnek kritikáid okai :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...