Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sávszélességemelés Második Fokozat


Gubek

Recommended Posts

Lord_KROK

Nem hiszem, hogy egyáltalán meg fogja érni az új szipiszupi csomag. Biztos lokalizáció kérdése is, de úgy hiszem elég stabil a netem.

Eddig 80/40-es digim volt, 87/45 körül mozgott a speedtest szerinti sebessége, szépen is töltöttem meg minden.

Automatikusan fel lett emelve a 200/50-es kategóriába, de nekem is csak a számláról tûnt fel.

[GSF] Picture

A 100/50-es sebességét éri el/közelíti meg, azt szépen is teljesíti. De a 200-astól viszont, mint Makó Jeruzsálemtõl. Nem tudom milyenek lesznek ezek

az új nagy csomagok, tényleg mûködni fognak-e, de részemrõl úgy néz ki, hogy itt a vége. (Legalább a biztosított minimium a régi maximuma.)

Szerintem senkinek nem kell 100/50-nél nagyobb internet átlagfelhasználásra, már így is túl gyors néha.

Akkor ez is kb olyan mint amikor az ADSL-t emelték 2-rõl 8Mbitre. Hogy 8Mbit csak nagyon keveseknek adatott meg, a legtöbben 4-5Mbit körüli sebességet kaptak csak.

Az persze megint más kérdés, hogy otthonra egy átlag embernek szerintem még a 100/50 is bõven sok... Sõt tulajdonképp én nagyon remekül elvagyok a 30/3Mbittel is, igaz a feltöltést keveslem, mert még mindig nem lehet ezzel hû de nagyon felhõzni.

Am most nézem, hogy a Digi alapcsomagja az 50/30Mbit is elég komoly elõrelépés lenne nekem (igazából már ténylegattól nagyobb nem is kellene) és 500ftal kevesebbe lenne mint a mostani netem.

Link to comment
Share on other sites

_WenGEr_

Nem hiszem, hogy egyáltalán meg fogja érni az új szipiszupi csomag. Biztos lokalizáció kérdése is, de úgy hiszem elég stabil a netem.

Eddig 80/40-es digim volt, 87/45 körül mozgott a speedtest szerinti sebessége, szépen is töltöttem meg minden.

Automatikusan fel lett emelve a 200/50-es kategóriába, de nekem is csak a számláról tûnt fel.

[GSF] Picture

A 100/50-es sebességét éri el/közelíti meg, azt szépen is teljesíti. De a 200-astól viszont, mint Makó Jeruzsálemtõl. Nem tudom milyenek lesznek ezek

az új nagy csomagok, tényleg mûködni fognak-e, de részemrõl úgy néz ki, hogy itt a vége. (Legalább a biztosított minimium a régi maximuma.)

Szerintem senkinek nem kell 100/50-nél nagyobb internet átlagfelhasználásra, már így is túl gyors néha.

Én úgy tudom, hogy csak késõbb lesz 200/50, mert oda már kell a 4 érpár amig ezt nem módosítják addig 100/50 lesz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én úgy tudom, hogy csak késõbb lesz 200/50, mert oda már kell a 4 érpár amig ezt nem módosítják addig 100/50 lesz.

Akkor ráértek volna a módosítás után is bejelenteni szvsz. Mert ezt így eléggé alaptalan marketing fogásnak vélem. Függetlenül attól, most, hogy 100/50Mbit is bõven elég szerintem otthonra.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Akkor ráértek volna a módosítás után is bejelenteni szvsz. Mert ezt így eléggé alaptalan marketing fogásnak vélem. Függetlenül attól, most, hogy 100/50Mbit is bõven elég szerintem otthonra.

Ugyan már, akkor ezt minek neveznéd? :D

Link to comment
Share on other sites

jetine

Ugyan már, akkor ezt minek neveznéd? :D

az 1 gigabites netemet lekorlátozták 100 megabitre, firstworldproblems.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ugyan már, akkor ezt minek neveznéd? :D

nesze semmi fogd meg jól. Ha Gigabites netet fizetek mert letölteni akarok, akkor nem állok meg 350GBnál havonta.

Link to comment
Share on other sites

HD2

nesze semmi fogd meg jól. Ha Gigabites netet fizetek mert letölteni akarok, akkor nem állok meg 350GBnál havonta.

pff, és ez gondolom felfele is érvényes, az meg elég gáz. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
VassGabor

Diginél a legnagyobb csomagba vagyunk és nagyon zsír.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, VassGabor said:

Diginél a legnagyobb csomagba vagyunk és nagyon zsír.

Durva, hogy ez eredetileg a második körös ADSL emelésre vonatkozott.

De nem baj. 

Áruld már el, Diginél mi a csomagod, és mennyiért? 

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Diginet 1000 van 3125 a netje 12 megabittel tölt le.

Link to comment
Share on other sites

payskin
3 hours ago, VassGabor said:

12 megabittel tölt le

:roll:

Erről az jut eszembe, hogy most volt hétvégén a középiskolai felvételi 10-12 és 14 éves gyerekeknek, és matekból minden feladatlapon vannak átváltási feladatok, de ilyen agyament hülyeségeket kell tudni (pl. literről köbdecire), amire -- az érdekességén kívül -- az elmúlt 40 évben soha nem volt szükségem. Bezzeg a bit-bájt, kilobit-kilobájt, mega, giga nincs műsoron, pedig ha valami aztán releváns a 21. században, akkor ez az volna.

Szóval, ha 12 megabittel töltesz le, akkor vajon miért hívják Digi 1000-nek?! :hmm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

12 megabájtal 90 gigát másfél óra alatt jön le ha szerencsénk van végig tartja azt az átlagot, így akartam volna kifejezni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, VassGabor said:

12 megabájtal 90 gigát másfél óra alatt jön le ha szerencsénk van végig tartja azt az átlagot, így akartam volna kifejezni.

Még ígyis van egy rossz hírem... a 120Mbites internetem képes 15MB/s-es sebességgel tölteni. 12 Megabyte? Szóval akkor neked a remek 1000-es neted olyan 96Mbit lehet valójában. Ez "nagyon zsír" biztosan, hogy a sávszélesség 9,6%-át kapod meg mindössze. ;) Át vagy ba$zva haver... (vagy mi általad) 

(450GB-ot kéne óránként letöltsél, ehhez képest, 43-at alig tudsz, és a 90GB 1,5 órára sehogy sem jön ki) 

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Ott azért nem tartunk,hogy olyan sokat 1 óra alatt leszedjen bárhol is vagyunk.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, VassGabor said:

Ott azért nem tartunk,hogy olyan sokat 1 óra alatt leszedjen bárhol is vagyunk.

Akkor vagy nem 1000-es a neted, vagy pedig nem annyit kapsz mint amennyiért fizetsz.

 

Egy speedtestet dobjál már be

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

94,94

94,60  ezek jöttek ki.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, VassGabor said:

94,94

94,60  ezek jöttek ki.

Ez nagyjából összecseng azzal a 12MB/s-el amit írtál. Szóval akkor neked 100/100-as neted van, nem pedig 1000-es. 

Esetleg előfordulhat, hogy a routered vagy a hálókártyád nem képes gyorsabbra. 

Link to comment
Share on other sites

payskin
1 hour ago, Lord_KROK said:

Esetleg előfordulhat, hogy a routered vagy a hálókártyád nem képes gyorsabbra. 

Így. valószínûleg 1000/300-a van, de valamelyik a két eszköz közül 100 megabites. Elmentem megnézni a videóit, de pont az alaplapot nem sikerült felsorolni. :roll: 

 

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Hogy kell beállítani az afterburnert,hogy ne csak a procit mutassa hanem mást is?,hiába rakom oda a pipát nem hajlandó kiíratni az értékeket.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 1/23/2020 at 3:51 PM, VassGabor said:

Hogy kell beállítani az afterburnert,hogy ne csak a procit mutassa hanem mást is?,hiába rakom oda a pipát nem hajlandó kiíratni az értékeket.

Sokkal egyszerűbb egy AIDAval megnézni amit akarsz., 

Link to comment
Share on other sites

XCube
6 hours ago, Lord_KROK said:

Sokkal egyszerűbb egy AIDAval megnézni amit akarsz., 

Annak nincs overlay funkciója.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Azzal is néztem de ott is csak úgy jeleníti meg játék közben hogy egy össze visszaság az egész nincsen sorba rendezve mint az afterburnerrel.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
13 hours ago, XCube said:

Annak nincs overlay funkciója.

Nem is kell. Ahhoz, hogy megnézze az alaplap és a rajtalévő hálókártya tipusát, viszont tökéletes. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...