Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sávszélességemelés Második Fokozat


Gubek

Recommended Posts

jagdtigger

Mármint hogy te otthon akarsz saját magadnak szervert, amin van egy kissebb forgalmú weboldal?

Igen. Jövõre cserélem a gépet a mostani meg akkor menne webszervernek :D .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Igen. Jövõre cserélem a gépet a mostani meg akkor menne webszervernek :D .

A kis forgalom alatt mit értesz?

Meg a letölteni valók is ott lennének vagy csak maga az oldal?

Mert ha csak maga az oldal, akkor szvsz 1-2Mbites upload is elég lehet (feltételezve h egyszerre nem fognak tucatnyian lógni az oldaladon)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A kis forgalom alatt mit értesz?

Meg a letölteni valók is ott lennének vagy csak maga az oldal?

Mert ha csak maga az oldal, akkor szvsz 1-2Mbites upload is elég lehet (feltételezve h egyszerre nem fognak tucatnyian lógni az oldaladon)

Napi max 12 látogató az atw statisztikáját nézve és ahogy mondtad csak maga az oldal lenne rajta, a többit megoldom külsõ ingyenes tárhelyekkel. Szerintem lenne olyan gyors mint most az atw-n és a reklám se zavarná az oldal mûködését.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Napi max 12 látogató az atw statisztikáját nézve és ahogy mondtad csak maga az oldal lenne rajta, a többit megoldom külsõ ingyenes tárhelyekkel. Szerintem lenne olyan gyors mint most az atw-n és a reklám se zavarná az oldal mûködését.

Feltételezem egyszerre max 2-3 ember van fennt, akkor 1-2Mbites upload elég szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

úgylátszik a t-home megbosszúlja,hogy jövöhéttõl megszûnik az elõfizetésünk rá,tegnap óta a szokásos 6 mega helyett jó ha az egyet eléri a sebesség...mindegy,elvileg holnaptól jön a 30 megás upc,remélem a torrentezést is sikerül beállítanom vele

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem meg marha nagy szerncsém van a vidanettel :D :

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Snexi

na megvan a upc-s net,még nincs beállítva normálisan,csak egy kábel lóg ki a modembõl szóval nem tudom élvezni :D

laptopon kipróbáltam viszont és 24 megát mértem ami a mostani 6hoz képest elég jó :D feltöltés meg 2.5 körül volt

Link to comment
Share on other sites

ReSeTer

Mi kötöttünk még 1 évet az invitelnél, 5mbit-re emelik a netünket. Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

Azt mondták(csütörtök), hogy holnap(ma) vagy holnapután áll át a net 5mbitre, 10 perces modem áramtalanítás után. Na de holnapután(holnap) szombat lesz. Most akkor ez az átállás autómatikus, tehát gép végzi, vagy kézileg? Mert akkor hétfõig tuti nem lesz 5mbit :(

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mi kötöttünk még 1 évet az invitelnél, 5mbit-re emelik a netünket. Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

Azt mondták(csütörtök), hogy holnap(ma) vagy holnapután áll át a net 5mbitre, 10 perces modem áramtalanítás után. Na de holnapután(holnap) szombat lesz. Most akkor ez az átállás autómatikus, tehát gép végzi, vagy kézileg? Mert akkor hétfõig tuti nem lesz 5mbit :(

Nekem mikor a ADSL2-t kötötték és nem votl jó a korábbi modemem akkor beszóltam nekik (szombat délelõtt).

Azt mondták h vasárnap délelõtt kapok másik modemet. Erre már szomba délután hoztak egyet. :)

(T-home)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Lord_KROK

Nem tudom mi volt ma a netemmel. reggel nem volt egy ideig, utána a Netlimiter 2-n láttam hogy 500Kval upoltam egy rövid ideig majd beállt 260K-ra (elvileg 120nak kéne lennie).

Nagypn pattogós lett a rendszer, az FTPkre villámgyorsan csatlakozott, és nagyon gyorsan ment az up.

Mire lemértem speedtestel már rendes eredményt adott ki, és mostanra visszalassult a rendes szintre :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
HD2

[GSF] Picture

A letöltés valamiért most csak ennyi, amúgy 88 körül szokott lenni.

Digi mindörökké :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Digi mindörökké :)

Megértelek. Alig várom, hogy itt is legyen vagy újra hozzáférjek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SHADOW

Megértelek. Alig várom, hogy itt is legyen vagy újra hozzáférjek :)

Sziasztok!

Megint itt :) És megint egy kérdéssel, ami lehet nem is ide kapcsolódik, de itt úgy tudom tapasztalt arcok, vén rókák is vannak (vagy vén KROKodilok).

A kérdés: Ismerõsömnek olyan problémája van, hogy állandóan ledobálja a net. Routert használ, vezetékeset, nem fut semmi letöltõ program, és jobb esetben senki se matat a gépében épp. Nemtom mit kéne még leírnom a megoldáshoz, de kérdezzetek részleteket, és elõre is köszönöm a segítséget.

Písz ^_^

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sziasztok!

Megint itt :) És megint egy kérdéssel, ami lehet nem is ide kapcsolódik, de itt úgy tudom tapasztalt arcok, vén rókák is vannak (vagy vén KROKodilok).

A kérdés: Ismerõsömnek olyan problémája van, hogy állandóan ledobálja a net. Routert használ, vezetékeset, nem fut semmi letöltõ program, és jobb esetben senki se matat a gépében épp. Nemtom mit kéne még leírnom a megoldáshoz, de kérdezzetek részleteket, és elõre is köszönöm a segítséget.

Písz ^_^

Hát igen :D

Szóval nem írtad még azt se h kábel vagy ADSL, de úgyvélem, hogy miután kipróbálta másik routerrel és az is ugyanazt csinálja, érdemes lenne a szolgáltatóhoz beszólni, hogy ez a helyzet, mert könnyen lehet ez már az õ asztaluk.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
mustang42

HI mindenkinek..Itt lehet internet problémákra segítséget kérni?Na mindegy akkor is ide írom :P

A következõ a bajom

Letöltési sebesség ingadozása...Ami azt takarja hogyha valamit töltök le akkor úgy 140KB/sec a letöltési sebességem de gondol egyet és leugrik 30-ra úgy hogy a háttérben semmi sem fut..Ez mitõl van?(a netem 1Mb/min vagy hasonló) fejbõl most nem vágom...

Ha tudtok akkor pls segítsetek Köszi elõre is

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

HI mindenkinek..Itt lehet internet problémákra segítséget kérni?Na mindegy akkor is ide írom :P

A következő a bajom

Letöltési sebesség ingadozása...Ami azt takarja hogyha valamit töltök le akkor úgy 140KB/sec a letöltési sebességem de gondol egyet és leugrik 30-ra úgy hogy a háttérben semmi sem fut..Ez mitől van?(a netem 1Mb/min vagy hasonló) fejből most nem vágom...

Ha tudtok akkor pls segítsetek Köszi előre is

Ezt inkéább a szolgáltatóval kellene megosztanod mint problémát. (1Mbit am is nagyon lassú jó rossz vonal lehet arrafelé)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ma 6 éve, hogy ADSL-em van.

512-essel kezdtem amit 1 nap után felemeltek 1Mbitre. Bár csak 4 napot ADSLeztem a hónapban kifizették velem a félhavi díjjat. De már nem bántam a lényeg a nagy sebesség, és az idõben korlátlanság volt!

majd az évek során 2Mbit, onnét 2007ben 8Mbitre majd 2009 decemberében 16Mbitre.

Sajnos 2011 nyarán a kábelek/hálózat állapota miatt 5Mbitre visszaesett a sebesség :S Visszaesve ezzel a sebesség a 4 évvel ezelõtti szintre :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Egy hónapja hosszabbítottuk meg a kula invitellel a hűségszerződést, erre mi történik? Rá egy hétre már ott virít a Digis optikai kábel az utcán. Na mindegy, már csak 11 hónap. :D

Link to comment
Share on other sites

gerro

én tegnap voltam UPC-nél és nem tudtam hûségidõt aláírni...csak ha így meg úgy módosítgatok, meg újat kötök LOL

új szerzõdõket jobban támogatják, mint azokat, akik már 20 éve ott vannak..undorító

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

új szerzõdõket jobban támogatják, mint azokat, akik már 20 éve ott vannak..undorító

Sajnos nem csak õk cisnálják ezt hanem a Tré home is.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Öcsém mondja, hogy nem fogom elhinni tegnap elõtt éjszaka mi történt :

Letöltött és a letöltés 1,8MB/s -el jött. És hogy ez mekkora megtáltosodás, mert eddig 5-600Kval jött meg most is annyi a vége.

Aztán mondtam neki, hogy amúgy 15Mbitet fizetünk, és ez azt jelenti, hogy hónapok óta végre egyszer normális volt a sebesség, vagyis annyi jött amennyinek kellett volna.

Sajna megint csak kb 4Mbitem van.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Sajnos nem csak õk cisnálják ezt hanem a Tré home is.

Meg a Digi is, csak új felhasználók köthetnek hûségszerzõdést, amivel jönne a 3000 forintos havidíj mindenért egyben. :( Azt egyébként nem lehet megoldani, hogy felbontod a szerzõdést, és kötsz egy újat egy nappal késõbb? :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Öcsém mondja, hogy nem fogom elhinni tegnap elõtt éjszaka mi történt :

Letöltött és a letöltés 1,8MB/s -el jött. És hogy ez mekkora megtáltosodás, mert eddig 5-600Kval jött meg most is annyi a vége.

Aztán mondtam neki, hogy amúgy 15Mbitet fizetünk, és ez azt jelenti, hogy hónapok óta végre egyszer normális volt a sebesség, vagyis annyi jött amennyinek kellett volna.

Sajna megint csak kb 4Mbitem van.

Na szép, miért nem borítottad még rájuk az sztalt? :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na szép, miért nem borítottad még rájuk az sztalt? :D

Milliószor szóltam nekik, hogy ez nem dobre dopane, de mindig azzal jöttek h "ott csak annyit bír a hálózat".

érdekes : 2009 decembere és 2011 nyara között ment a 15Mbit, sõt a 16. Azóta nem.

Mindig azzal jönnek h a minimum garantált megvan, és kész.

En plus mikor rákötötték a TV-t akkor a 2,2MB/s-es max sebességem lelassult 1,8MB/s-re és 2011 nyara óta meg 4-500K-ra. Mikor anyám tvzik, akkor 250K marad :(

Meg a Digi is, csak új felhasználók köthetnek hûségszerzõdést, amivel jönne a 3000 forintos havidíj mindenért egyben. :( Azt egyébként nem lehet megoldani, hogy felbontod a szerzõdést, és kötsz egy újat egy nappal késõbb? :D

Biztos menne ha nem lenne hûségnyilatkozatom. De van.

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Biztos menne ha nem lenne hûségnyilatkozatom. De van.

Eddig van?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...