Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik sorozatot nézed/nézted legutóbb?


grasslover

Recommended Posts

SaltyDave
23 hours ago, payskin said:

Sorozatjunkie:

Mondjuk tegyük hozzá hogy amellett hogy irritálóan szét volt húzva fölösleges, cselekményt megakasztó mellékszálakkal és sehová se vezető standalone epizódokkal senkit se érdeklő mellékkarakterekről (Oceanside ahogy van kb.) a botrányosan kilengő, ingadozó hangulattal (amikor 2 percig lassítva megy mindenki úgy hogy egyenként be van zoomolva mindenkire a kamera valami vontatott zenére, de a szituáció maga semmi súllyal nem bír és inkább röhej már, az azért elég cinkes), szerintem kapott egy bitang jó lezárást a 8. évad végére. Egy olyat ami pontot tesz nem csak a Negan-Rick konfliktus végére, Rick első évad óta tartó karakterfejlődésének ívére, hanem egy olyan sorozatnak ad egy megfogható végpontot aminek végső soron sosem lesz vége, mert csak a túlélésről szól. Felálltam előle a 8. évad után és azt mondtam, teljesen pozitív értelemben hogy kész, itt a vége, nem nézem tovább. Nem is fogom.

Szerintem rengetegen, akik nálam sokkal elégedetlenebbek a sorozat zuhanó minőségével, előszeretettel kapaszkodnak ebbe mint tökéletes kiszállási pont.

Link to comment
Share on other sites

moody

Ne hamarkodd el a döntésed SD. Jó lesz ez hüvös téli estékre :)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Úgy érzem senki sem küzd komolyabb Stockholm-szindrómával a Walking Dead nézőinél.

Link to comment
Share on other sites

bcom
22 hours ago, SaltyDave said:

Mondjuk tegyük hozzá hogy amellett hogy irritálóan szét volt húzva fölösleges, cselekményt megakasztó mellékszálakkal és sehová se vezető standalone epizódokkal senkit se érdeklő mellékkarakterekről (Oceanside ahogy van kb.) a botrányosan kilengő, ingadozó hangulattal (amikor 2 percig lassítva megy mindenki úgy hogy egyenként be van zoomolva mindenkire a kamera valami vontatott zenére, de a szituáció maga semmi súllyal nem bír és inkább röhej már, az azért elég cinkes), szerintem kapott egy bitang jó lezárást a 8. évad végére. Egy olyat ami pontot tesz nem csak a Negan-Rick konfliktus végére, Rick első évad óta tartó karakterfejlődésének ívére, hanem egy olyan sorozatnak ad egy megfogható végpontot aminek végső soron sosem lesz vége, mert csak a túlélésről szól. Felálltam előle a 8. évad után és azt mondtam, teljesen pozitív értelemben hogy kész, itt a vége, nem nézem tovább. Nem is fogom.

Szerintem rengetegen, akik nálam sokkal elégedetlenebbek a sorozat zuhanó minőségével, előszeretettel kapaszkodnak ebbe mint tökéletes kiszállási pont.

Én kb. az első évad harmadik részénél...

Link to comment
Share on other sites

moody

Pffff

Link to comment
Share on other sites

bcom

C.B. Strike. 1. rész.

Brit. Lassúcska. Hangulatos, magánnyomozós. Remélem jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

DD3 eljövetelének örömére gondoltam kipróbálom a Netflixet, állati szimpatikus hogy a regisztráció során nem győzik hangsúlyozni hogy az első hónap ingyenes, bármikor törölhetem még fizetés előtt, de még 3 nappal előtte figyelmeztetést is küldenek. :D Továbbra se gondolnám, hogy olyan sűrűn használnám amiért megérné nekem, de egy karácsony táján lehet aktiválom majd (vagy regisztrálok egy másikat az ingyen hónapért...) egy Breaking Bad darára.

Link to comment
Share on other sites

Viktor

DD 3. évad jöhet, teljesen megfeledkeztem róla. Régebben tervben volt, hogy megnézem az iron fist, luke cage, jessica jones triót is, de mind elmaradt. Illetve JJ első évadot láttam a másodikat már nem. Valahogy nem érdekel egyik sem, talán punishert pótlom még.

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Sokat nem hagytál ki. Amit szerintem érdemes megnézni az a DD1, a második évad első fele, JJ1, Punisher és a defenders, de az is csak azért mert rövidebb mint a többi és vannak jó pillanatai. Az iron fist 1-2, illetve a luke cage 2 nekem is kimaradt, de a többi amit láttam eléggé semmilyenek. 

A DD3-ban a 6. résznél tartok, de eddig fényévekkel jobb mint a JJ2, vagy a defenders.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
On 10/20/2018 at 5:38 PM, Viktor said:

DD 3. évad jöhet, teljesen megfeledkeztem róla. Régebben tervben volt, hogy megnézem az iron fist, luke cage, jessica jones triót is, de mind elmaradt. Illetve JJ első évadot láttam a másodikat már nem. Valahogy nem érdekel egyik sem, talán punishert pótlom még.

Punisher nagyon nagyon jó, azt érdemes. Különösen ha kedveled Jon Bernthal-t. Fist / Cage felejtős.

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Daredavil S3.

 

Spoiler

Végeztem is vele. Nem volt rossz, de nem is volt kiemelkedő. Szerintem ami a legnagyobb problémája még mindig ezeknek a sorozatoknak, hogy egyszerűen nem tudják kitölteni ezt a 13x50 percet. 10 rész. Legyen 10 részes mind és sokkal, de sokkal pörgősebb lenne az élmény. Persze lehet, hogy ez az érzés akkor nem jönne elő ha hétről hétre jelennének meg a részei az évadnak, de így nagyon érezhető rajta, hogy küzdöttek azzal, hogy kitöltsék mind a 13 részt valamivel. 13 részből 2 majdnem csak visszaemlékezésekből áll... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

DD3

Messze jobb, mint a többi Netflix-Marvel, de sajnos messze gyengébb, mint az előző évadjai. Van 1-2 remek pillanat, de legalább annyi, ha nem több kínosan eljátszott, bénán megkomponált jelenet jut rá.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az ősz eddig: 

God Friended Me S01: lement 4 rész, nagyon jó kis szívmelengető szirupos limonádé, kell az ilyen, hogy mosolyogni tudjon az ember.

Magnum S01: megnéztem 5 részt, másodszor is kukáztam. Volt közben 2-3 elviselhető epizód, de úgy mindent összevetve egyszerűen szar. Szarul van megírva, gyenge/hihetetlen a sztori. Amit elég nehezen viselek, hogy míg az eredetiben legalább tényleg on-location voltak Hawaiion valami jó kis kastély kertjében, ez a mostani szerintem teljes egészében egy hangárban készül. Nincs kert, nincs "birtok", az ott játszódó összes jelenet bevilágított greenbox, néha tök egyértelműen látszik a csaj loknijain. Ezt hogy a francba gondolják 2018-ban? Vagy csak én veszem észre?

Manifest S01: ugyanazt játsszák, amit a Lostban, hogy újabb és újabb WTF-okkal próbálják kavarni a rejtélyes szart, csak iszonyú bénák. A 4-5. rész rosszabb volt mint bármi előtte. Egyelőre a kíváncsiság nagyobb bennem, de ha jön még 2 ilyen rész, kasza lesz ez is mint a Tibi.

The Rookie S01:  avagy Nathan Fillion 40+ évesen kijön a rendőrakadémiáról, és rendőr lesz. Egyelőre lement 2 rész, ahogy mondani szokás: annyira nem volt szar, mintha kétszer ilyen szar lett volna, akármi is lehet belőle.

Ray Donovan S06: ezt nézném tovább nagyon, de egyelőre csak egy kiszivárgott első rész van kint, a teljes sorozat csak később jön (jövő hét). Ütött mint a toronyóra. 

Daredevil S03: kétszer álltam neki az első résznek, kétszer aludtam el rajta, azóta sem volt kedvem tovább nézni. 

IronFist S02: Megnéztem az első részt félig. Miután kiderült, hogy minden erőfeszítés (új showrunner) ellenére akkorát bukott ez is, mint Rottenbiller, ezért kaszálták, letöröltem.

NCIS LA S10: csak belenéztem, hogy lesz-e következménye az előző full muhahaha évadzárónak és a mostani évanyitónak. Nem lesz. Kuka.

S.W.A.T. S02:  ez ilyen heti egyszer jó bambulni előtte jellegű. Érdekesebb lett az új felállástól. 

SEAL Team S02:  sok mindent elmond egy kommandós sorozatról, hogy a dráma nem a bevetésen történik, hanem amikor itthon vannak. Fura döntés az írók részéről, szerintem az eddig sem túl erős számaik felét el fogják bukni egy pillanat alatt. Én sem vagyok benne biztos, hogy Seal Team címmel tényleg Családi Kört akarok-e nézni, hogy aztán pszichológusok beszélgessenek arról, hogy Klárika helyesen tette-e, hogy Zsombikát korán lefeküdni küldte. Kiderül a következő 2 részből.

SNL S44 - egyelőre 3 rész ment le, 1 jó, 1 meh, még 1 jó. Utóbbiban a 77 éves Paul Simon zenei vendégként lenyomta a Bridge Over Troubled Watert egy olyan zenekarral, amiben volt minden (is), gitárostól a hegedűsig, és mindenki azt játszott, amit akart. Érdekes volt, fogalmazzunk így.

The Good Doctor S02: ez a mostani House. Heti bambulós. Jó.

The Good Place S03: ez továbbra is isten-király-császár. Ted Dansonnak akkora jutalomjáték, hogy a fal adja a másikat. 

The Last Ship S05: egyelőre töltike, bele sem néztem. Utolsó évad, az eddigiek mind megvoltak, ezt is letolom majd valamikor.

A fentieken kívül belenéztem az Ozark S1-be, és megtetszett. Jason Bateman nem írta, de rendezte és a főszerepet játssza, mint a mexikói kartell pénzmosó szakembere, aki ilyen 2-ig hangosan elszámolni nem tudó, amerikai kisembernek néz ki a tökéletes családjával, aztán amikor épp kezdenél viszketni, hogy történni is fog-e végre valami, akkor elkezd összedőlni a minden, és onnan hoppácska. Egyelőre 2 részt néztem meg (10 részes első évad van), töltöm a többit.

Ja, és Legion S02: nyár óta őrizgettem, hétvégén letöröltem. Nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem. Ha valaki látta, és azt mondja, jó volt, legfeljebb lehúzom még egyszer.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SaltyDave

Kijött a House of Cards utolsó rövid évada. Nem vagyok benne biztos hogy látni akarom, őszintén szólva. Mondjanak amit akarnak Kevin Spacey-ről, egy Censored!ott tehetséges színész akinek a jelenléte nélkül ez a sorozat egy fabatkát se érne. Látatlanban úgy tekintek erre az évadra mint a sorozat hullájára ami még egyszer elfingja magát mielőtt végleg kinyúlna, nem kifejezetten motiváló erő hogy belevágjak, pláne hogy Spacey karakterét a két évad között offscreen megölték, és még egy rendes kiírást se kapott mondjuk az első vagy második epizódban.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
3 hours ago, SaltyDave said:

Kijött a House of Cards utolsó rövid évada. Nem vagyok benne biztos hogy látni akarom, őszintén szólva. Mondjanak amit akarnak Kevin Spacey-ről, egy Censored!ott tehetséges színész akinek a jelenléte nélkül ez a sorozat egy fabatkát se érne. Látatlanban úgy tekintek erre az évadra mint a sorozat hullájára ami még egyszer elfingja magát mielőtt végleg kinyúlna, nem kifejezetten motiváló erő hogy belevágjak, pláne hogy Spacey karakterét a két évad között offscreen megölték, és még egy rendes kiírást se kapott mondjuk az első vagy második epizódban.

Első két rész alapján nagyon gyenge. A sorozat amúgy is a végét járta de most csap vissza igazán az egész modorossága: sehol egy szerethető vagy legalább relatable karakter, de igazan rohadek sincs, mindenki csak faarccal, vontatottan, érzelmek nélkül áskálódik és kész. Eddig fel se tűnt hogy igazából mindenki olyan ebben a sorozatban mintha le lenne szedálva, egyhe homlokránccolással mond valami irreláis blődséget. És nincs Spacey hogy ellopja a showt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én a harmadik évad után kidobtam. Az első újszerű és zseniális volt, a másodikat is jó volt nézni. A harmadiknál valami történt, mert a legjobb dolgokat kihagyták belőle, és tök érdektelen lett egy idő után, hogy hogy ölik egymást... 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem az aktuális, hanem az az előtti évad volt nekem az első ami olyan igazán érdektelen volt. Azt még szerettem amikor Conway-t (azt hiszem így hívják, a katona arc aki a Suicide Squad-ban is a csapatvezető volt), a megtestesült idealizált jó politikust is sikerült kiforgatniuk önmagából és tönkretenni. Így visszanézve, volt egy pont a második évad végén kívül ahol úgy voltam vele hogy abba lehetne hagyni és tök jó vég lenne

Spoiler

, az pedig amikor Claire elhagyja Frank-et az évad végén, a választások közepén. Az úgy előrevetítette a bukását amit kiérdemelt azáltal hogy annyira semmi se volt elég (ugye kártyavár) hogy tönkretette a kapcsolatukat is, ami azon alapult hogy ketten a világ ellen, de azon a kicsin is átgázolt amit Claire szeretett volna.

Gondolkodtam is hogy ott abbahagyom. Ott kellett volna.

 

Walking Dead-hez: az AMC bejelentette hogy 3 teljes hosszúságú filmet fognak készíteni Rick-el a főszerepben. Ami azért érdekes mert Andrew Lincoln felmondott ugye és max fél évadot van.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Szerintem az egész sorozat mélypontja a polgárháborús szerepjátszó katona visszahozatala volt azzal az egész szállal együtt. De hasonlóan jól sikerült az író szálának rétetésztásítása is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Homecoming S1

10 részes Amazon mini a Mr. Robot rendezőjétől és operatőrétől, tehát a képi világ az most is elképesztő, szinte minden képkocka meg van tervezve. Egy délután darálható (félórás részek), a sztori eleinte érdekes, de úgy mindent összevetve erős közepes. Jobbra számítottam. Állítólag lesz 2. évad, bár tudnám, miről meg minek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gebali1991

Hous of Cards S6 első fele, mert felbosszantott.

Spoiler

Az, hogy még mindig azt kell néznem 5 résszel a vége előtt hogy hogyan nyeri meg Claire a napot egy teljesen röhejes manőverrel, egy oylan sorozatban, aminek KÁRTYAVÁR a neve és azért nézem, hogy a végén lássam teljes szépségében összeomlani, krva frusztráló.

Nevetséges, röhejes, gyerekes, parodisztikus, szimplán gagyi ez az évad.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Én már túl vagyok rajta, végig ilyen f*s marad (most komoly, hogy a f*st cenzúrázza "vacak"-ra?). De azt azért tegyük hozzá, nem Spacey hiánya miatt: előtte daráltam le az 5. évadot, az is ugyanúgy értékelhetetlen volt.

Link to comment
Share on other sites

moody

Aranyéletre azt mondják hogy jó. A héten elkezdem. Mondjuk elég szkeptikus vagyok a magyar sorozatokkal.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-
20 hours ago, moody said:

Aranyéletre azt mondják hogy jó. A héten elkezdem. Mondjuk elég szkeptikus vagyok a magyar sorozatokkal.

Dulszi is nézte egy időben, szerinte jó! 

Link to comment
Share on other sites

moody
5 hours ago, -StiF- said:

Dulszi is nézte egy időben, szerinte jó! 

Az kicsoda?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az első évad meglepetésszerűen jó volt, a második ehhez képest meglepetésszerűen közepes. A harmadikra csak légyfing odamondogatások maradtak, szóra sem érdemes, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...