Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars Filmek


grasslover

Recommended Posts

Hor1

Nem vártam így játékot nem is tudom mióta. :)

A pre-ordert nem akartam erõltetni, mert akkor az államvizsga felejtõs, de remélem 20-én azért már belekezdek. :)

Link to comment
Share on other sites

Karez

És itt az újabb kritika:

xbA8QgogA3c

Nos, egy-két ponton most nem értek vele egyet. Pölö Qui-Gon és Maul azért önmagukban is izgalmas karakterek, és ha õk nincsenek bizony még a film értéke is a béka feneke alatt lett volna.

Egyébként szerencsére ez a rész még valamivel tûrhetõbb mint a folytatása. (kivéve jar-jar és az egész gyerek menüs érzés)

Persze a folytatással sincs gond (Jango Fett és a klónok gyártása része kifejezetten jó), de ott érezhetõen már megbolondult Lucas is addigra. És dúló láv szerelemtõl, a lábadozó és kicserélt fejû C3PO ökörségei sokszor a fejem is megfájdul néha tõle.

Nem tudom mi történhetett a 3.részre, de gondolom Lucas is látta hogy kevés pénz folyik be a 2.részre...így gondolom kellõ seggbe rúgás votl ez neki hogy a 3.részre összeszedje magát, és tisztességes filmet letegyen az asztalra. (még az sem lett tökéletes)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Gondoltam belinkelem, hátha érdekelni fog valakit a közeljövőben érkező kritikák is:

Érdemes megnézni a csóka többi videóit.

Zseniálisan szórakoztató kritikák a film világban. B)

Rettentő irritáló egy személyiség,meg nem nézném a többi videóját :D Értem én, hogy van egy véleménye, de azért jobban is utánanézhetne a dolgoknak.

Azt elismerem, hogy ki van dolgozva a Star Wars világa, csak azt épp nem az eredeti készítőknek (ergo Lucasnak) köszönhetjük. Könyvek, képregények, videójátékok, szerepjátékok ezrével foglalkoznak vele és írogatnak hivatalos vagy nem hivatalos cuccokat - de ez még nem teszi a világ legkidolgozottabb világává a Star Wars-t. És akkor "a Gyűrűk Ura még lehet eléri, de nem részletekben" - nem bazmeg, csak van egy komplett nyelv megalkotva, amit beszélni lehet és nem csak vakkognak a szereplők, hanem tényleges nyelvprofesszori évek vannak beleölve. Meg úgy kb 1000 évre visszamenőleg a történet, és azért Tolkien inkább csak a mítoszok világát, főleg a Nibelung-mondavilágot emelte át minimálisan, és annak is inkább a hangulatát...aztán azóta a fantasy ezer meg ezer ágon kötődik és lekanyarodik, de egyértelműen a Gyűrűk Urában eredeztethető. De akkor ne is menjünk messzire, a Dungeons & Dragons asztali szerepjátékának bonyolultabb és összetettebb szabályrendszere van, és azt ráadásul szabályok alapján kell játszani, nem csak "tedd - ne tedd" alapon humbukkolnak. (és akkor nem beszéltem még a Dűnéről, Star Trekről...amit a magyarországi alilkultúráltságnak köszönhetően inkább lenéznek, mert miért ne...)

Véleményem szerint a Star Wars pont abban erőteljes, hogy ahogy Tarantino is teszi a modern filmgyártásban, úgy Lucas is lopkodott anno alapanyagot (csak valami elképesztő pofátlan módon, Tarantinoval ellentétben nem csak apró kis elemeket, amely újrahasznosításként hatnak, hanem konkrét történetbeli csavarokat, cselekményvázakat...), de a régi Star Wars trilógia az nem akart még egy nagyszabású univerzumnak a történelemkönyvévé válni, csak a klasszikus űrfantasy és kalandfilmek egy eyecandy-jét, annak legdurvábban összeállított moziélményét vászonra álmodni. De az új trilógia meg politikázik orrba-szájba (szakadárok, kereskedelmi szövetség, szenátus, politikai szavazás...hol voltak ilyen szakszavak és unalmas jogi bullshitjei a régi trilógiának? "rebels" vs. "the empire" oszt kész), a kis módosításokkal meg szarrá alázza a saját művét (ezt már lentebb beszéltük, és ha most csak az alap filmeket vesszük alapul, akkor hagyjuk is). A másik dolog, ami fontos a Star Wars-szal, az a tényleges eyecandy érzés, az igen durván felépített műanyag és bábu világ, ami se akkoriban, se újabban nem nagyon volt ilyen részletgazdagon felépítve (de azért az Avatarban annyit megtisztelhetett volna, hogy ott ugyan csak egy bolygó volt kiemelve, az is csak egy Hold, de annak az élővilágában tényleg volt beleölt munka - sajnos a forgatókönyvre ez nem igaz, persze :D). A Star Wars régi trilógia extra lemez DVD-n nyilatkozik James Cameron és ő mondja, hogy ő azt imádja a legjobban a Star Warsban, hogy a világ ott van, és ahogy kinéz (poros, törött, koszos, kopár, romhalmaz, kocsma...stb) azt elhiszed, hogy az a világ már réges-rég ott van és talán nem is épp a fénykorában pillantjuk meg. Előtte nem volt soha ilyen a sci-fi filmek között, mindig tök egyenletes és sima, egyszínű, makulátlan űrhajókat mutattak meg, ami nagyon színpadiassá tette az egészet (egyébként ez ma se sokkal jobb, a CGI sok esetben csak ront ezen...). És igaza van Cameronnak, ez tényleg egy nagyon nagyon fontos elem...

A Darth Vader apahasonlatos gondolata szerintem nagyon durva belemagyarázás. Egyrészt a cselekmény háromnyegyedénél ellőtt családon belülre tartozás a Dűne regényben már több mint 10 évvel korábban felcsendült, másrészt én soha nem néztem úgy Vaderre, hogy ő lenne az apa akire haragudhatok (pedig van ok haragudni faterra, csak én sose azt láttam Vaderben). Ha már valahogy kell rá nézni, akkor inkább coolnak gondoltam, de valahogy én nem értettem sose, mi olyan elképesztően jó a karakterében.

Egyébként meg, hogy a filmkészítés magasiskolája lenne?

bitch please

Link to comment
Share on other sites

Ante

Nos, egy-két ponton most nem értek vele egyet. Pölö Qui-Gon és Maul azért önmagukban is izgalmas karakterek, és ha õk nincsenek bizony még a film értéke is a béka feneke alatt lett volna.

Qui-Gon Jinn a filmben rémgyenge karakter, Maul pedig pláne. Az más kérdés, hogy esetleg az EU-ban jobban kidolgozták õket, ha csak a filmet nézted, kukábavalók, mint az összes új generációs SW-karakter -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Qui-Gon Jinn a filmben rémgyenge karakter, Maul pedig pláne. Az más kérdés, hogy esetleg az EU-ban jobban kidolgozták őket, ha csak a filmet nézted, kukábavalók, mint az összes új generációs SW-karakter -_-

A The Phantom Menace szinte összes karakterét össze lehet párosítani a New Hope szereplőivel:

Qui Gon - öreg Obi-van

fiatal Obi-van - Luke

Jar-Jar - C3PO

R2-D2 - R2-D2 (?)

Padme Amidala Padméeáő - Leia

Maul - Vader

A legfontosabb viszont kimaradt...Han Solo.

Link to comment
Share on other sites

Ante

A The Phantom Menace szinte összes karakterét össze lehet párosítani a New Hope szereplõivel:

Qui Gon - öreg Obi-van

fiatal Obi-van - Luke

Jar-Jar - C3PO

R2-D2 - R2-D2 (?)

Padme Amidala Padméeáõ - Leia

Maul - Vader

A legfontosabb viszont kimaradt...Han Solo.

Azzal a különbséggel, hogy klasszikus sokkal karizmatikusabbak -_-

Mellesleg írtam vagy tíz sort arra, amit írtál de elveszett az éterben. Nincs kedvem újraírni, meg már úgyis tudod, mit írnék :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mellesleg írtam vagy tíz sort arra, amit írtál de elveszett az éterben. Nincs kedvem újraírni, meg már úgyis tudod, mit írnék :D

Megpróbálom elképzelni, várj...

"Hülye vagy, nincs igazad.

Az Office király.

Voltam az USA-ban nyáron.

..."

A többi sor nem megy :\

Link to comment
Share on other sites

Ante

Megpróbálom elképzelni, várj...

"Hülye vagy, nincs igazad.

Az Office király.

Voltam az USA-ban nyáron.

..."

A többi sor nem megy :\

:D Jaja, ilyesmi volt, meg a végén egy "A sziget egy ûrhajó"-val zártam -_-

De akkor gondolom úgyis valami ilyesmit válaszoltál volna, hogy:

"A T2-nél nagyobb királyság nem létezik.

Keresztények fúj.

80as évek meg a VHS éljen soká!

Bár lenne egy Doctor Who epizód Godjirával a fõszerepben bábszörnnyel meg dobozrobotokkal.

Stif, hülye vagy, nem értesz a filmekhez.

Ja és: Hülye vagy, nekem van igazam." -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

:D Jaja, ilyesmi volt, meg a végén egy "A sziget egy űrhajó"-val zártam -_-

De akkor gondolom úgyis valami ilyesmit válaszoltál volna, hogy:

"A T2-nél nagyobb királyság nem létezik.

Keresztények fúj.

80as évek meg a VHS éljen soká!

Bár lenne egy Doctor Who epizód Godjirával a főszerepben bábszörnnyel meg dobozrobotokkal.

Stif, hülye vagy, nem értesz a filmekhez.

Ja és: Hülye vagy, nekem van igazam." -_-

A JRPG-ket, Superman-t meg a One Piece-t kihagytad.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Karez

Picit felhúzom a topikot:

QKIiGtqdTuQ

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Picit felhúzom a topikot:

QKIiGtqdTuQ

Már korábban láttam (délelõtt :lol: ), alapvetõen egyet értek vele. Nálam inkább ez a mélypont, mint a Baljós árnyak, eyértelmûen a szerelmi szál miatt. Minden ízében távol állt a Star Wars világától az egész. Azt meg Gergõ meg sem említi a videóban, hogy mennyire röhejes már, hogy Anakin kb 10 évet öregedett, Padmé meg egy napot se. Innentõl nehéz komolyan venni a dolgot.

Viszont szerintem a harmadik egész faja, azt már nagyon bírom :B.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Utolsó kritika videó-e (végre nem kell sokkolni titeket ezzel :D )

iq1sPHw51Cs

Szerk.: Hujujujj, az előbb benragadt MC Hammer a vágólapomon. Gyorsan cseréltem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Real013
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az utolsó képkocka a legjobb. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
freezy

Tudtok nekem ajánlani jó SW könyveket?:) Rámjött az SW olvashatnék..és pesten van egy kedvenc könyvesboltom,ahol rengeteg angol könyv van és rengeteg scifi/fantasy..hátha szerencsém lesz.

Olyan lenne a jó,ami inkább Jedi vagy Sith központú..szóval ne egy fejvadász legyen a főszereplő..bááár..végülis. Áh,mondjatok mindent ami jó :D

Link to comment
Share on other sites

ryd

Tudtok nekem ajánlani jó SW könyveket?:) Rámjött az SW olvashatnék..és pesten van egy kedvenc könyvesboltom,ahol rengeteg angol könyv van és rengeteg scifi/fantasy..hátha szerencsém lesz.

Olyan lenne a jó,ami inkább Jedi vagy Sith központú..szóval ne egy fejvadász legyen a fõszereplõ..bááár..végülis. Áh,mondjatok mindent ami jó :D

Drew Karpyshyn:

- Star Wars: A pusztítás útja (1 rész)

- Star Wars: A Kettõ Szabálya (2 rész)

- Star Wars: A gonosz dinasztia (3rész)

(én nem olvastam, de sokan tartják jónak)

Timothy Zahn:

- Star Wars: A birodalom örökösei

- Star Wars: Sötét erõk ébredése

- Star Wars: Az utolsó parancs

(ez egy trilógia, a 6. rész után játszódik Luke, Han, Leia története folytatódik. Nekem tetszett)

Többi SW könyv

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Tudtok nekem ajánlani jó SW könyveket?:) Rámjött az SW olvashatnék..és pesten van egy kedvenc könyvesboltom,ahol rengeteg angol könyv van és rengeteg scifi/fantasy..hátha szerencsém lesz.

Olyan lenne a jó,ami inkább Jedi vagy Sith központú..szóval ne egy fejvadász legyen a fõszereplõ..bááár..végülis. Áh,mondjatok mindent ami jó :D

Egy idõben én is rákaptam a SW-könyvekre, elolvastam kb. 20-25-öt, szerintem a legjobbak Timothy Zahn könyvei (a ryd által is említett Thrawn-trilógia darabjai szerintem simán a legjobb Star Wars témájú könyvek, de remek a Thrawn Keze-duológia és a Kirajzás is). Nagyon jó még James Luceno-tól a Gonosz útvesztõje és a Sötét nagyúr is, melyek a Sithek bosszújával együtt egy amolyan trilógiát alkotnak, mivel az elõbbi pont ott ér véget, ahol a film (vagy az azonos címû könyv) kezdõdik, az utóbbi pedig ott kezdõdik, ahol a film végzõdik. Remek még Drew Karpyshyn Darth Bane-trilógiája is. Ezek a legjobbak azok közül, amiket olvastam (meg úgy általában is ezek a könyvek a legnagyobb kedvencek SW-körökben, nem hiába), a többi maximum a közepes, erõs közepes szintet, vagy még azt se ütötte meg.

Link to comment
Share on other sites

freezy

A Sithek Bosszúját olvastam + a Sötét Nagyurat is. Azok tetszettek:)

Köszi a tippeket! Utánuk nézek :)

Link to comment
Share on other sites

Karez

A Sithek Bosszúját olvastam + a Sötét Nagyurat is. Azok tetszettek:)

Köszi a tippeket! Utánuk nézek :)

Jelenlegi Star Wars könyvek hazai forgalmazónál kapható könyvek (Szukits)

Itt is néz körül, hátha találsz jókat.

Drew Karpyshyn Darth Bane trilógiája nagyon ajánlom. A régi köztársaság idejében játszódik, és az egyik legjelentősebb sith mester életét meséli el. (Ő hozta be a Kettők szabályát, azaz egyszerre csak két sith lovag lehet a világban. Egy mester, és egy tanítvány, aki sóvárog a nagyobb hatalomra)

Tavaly indult el az Old Republic sorozat is. Ami az mmo játék előzmény sorozata. (Végzetes Szövetség, Árulás) Szintén jó kritikákat kapott eddig.

Ezek mellett Timothy Zhan - Thrawn és Thrawn keze trilógia könyvei is egész jók, bár én még nem olvastam őket.

Jah és kerüld messziről a Force Unleashed játék könyv verzióját, és a Halálosztag (Deathtroopers) könyveket. Olcsó ponyvák sajnos, és még unalmasak is.

Most így belegondolva lehet körül kéne nézni antikvárakba, a régebbi SW könvekért. A Han Solo és Zsiványosztag (X-wing B) ) sorozatok pl. nagyon dicsérték az öregek a star wars.hu fórumán, mikor még elérhető volt az oldal.

Hopp találtam is egy listát az eddig itthon megjelent könyvekből.

Érdekes, star wars-ból is készült magyar szerző által írt kalóz könyv is. :D (ezek olyan könyvek voltak, amik nem hivatalos licensz alapján íródtak, és nem is egyik külföldi regény fordítása. Az írók is álneveket használtak. Star Wars-on kívül készült Alien, Doom, és star trek-ből is ha jól tudom)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Jelenlegi Star Wars könyvek hazai forgalmazónál kapható könyvek (Szukits)

Itt is néz körül, hátha találsz jókat.

Drew Karpyshyn Darth Bane trilógiája nagyon ajánlom. A régi köztársaság idejében játszódik, és az egyik legjelentõsebb sith mester életét meséli el. (Õ hozta be a Kettõk szabályát, azaz egyszerre csak két sith lovag lehet a világban. Egy mester, és egy tanítvány, aki sóvárog a nagyobb hatalomra)

Tavaly indult el az Old Republic sorozat is. Ami az mmo játék elõzmény sorozata. (Végzetes Szövetség, Árulás) Szintén jó kritikákat kapott eddig.

Ezek mellett Timothy Zhan - Thrawn és Thrawn keze trilógia könyvei is egész jók, bár én még nem olvastam õket.

Jah és kerüld messzirõl a Force Unleashed játék könyv verzióját, és a Halálosztag (Deathtroopers) könyveket. Olcsó ponyvák sajnos, és még unalmasak is.

Most így belegondolva lehet körül kéne nézni antikvárakba, a régebbi SW könvekért. A Han Solo és Zsiványosztag (X-wing B) ) sorozatok pl. nagyon dicsérték az öregek a star wars.hu fórumán, mikor még elérhetõ volt az oldal.

Hopp találtam is egy listát az eddig itthon megjelent könyvekbõl.

Érdekes, star wars-ból is készült magyar szerzõ által írt kalóz könyv is. :D (ezek olyan könyvek voltak, amik nem hivatalos licensz alapján íródtak, és nem is egyik külföldi regény fordítása. Az írók is álneveket használtak. Star Wars-on kívül készült Alien, Doom, és star trek-bõl is ha jól tudom)

Köszönöm!

Ez a Darth Bane-es tetszik..amúgyis érdekelne egy olyan könyv,ahol egy Sithrõl szól a történet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Karez

[GSF] Picture

Már elõrendelhetõ a Szukits oldaláról. :D

Link to comment
Share on other sites

HUN_Rocky

Tudnátok mondani fanokáltal készített filmet? Természetesen csak igényesen megcsinált filmek érdekelnének és amihez van magyar felirat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...