Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videodrome - A Blog


grasslover

Recommended Posts

Drakeamarth

Ledaráltam egy kivételével (Once a Thief) az összes ismertebb kínai-hongkongi John Woo filmet, ha lesz idõm, írok egy "kis" összefoglalót.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Jaa, azt hittem a ZH-val kapcsolatban van valami izé :D Megárt ez a sok iskola... :unsure:

Amúgy nem tudok ilyen betegségemről, egyszerűen szalagszakadásig nem akarom inni magam, kis mennyiségben meg nincs értelme, mert anélkül is tudom magam jól érezni. Plusz nem is ízlik.

A kiemelt rész egyszerűen nem lehet igaz a ciderre, mert majdnem olyan, mint egy sima üdítő, de úgyis csökönyösebb vagy annál, hogy meggyőzzelek.

Dante: egy tökéletes szerelmi vallomás a könnyedségnek és kedves naivitásnak - előtte pedig egy brutális birtokos szerkezet

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

A kiemelt rész egyszerûen nem lehet igaz a ciderre, mert majdnem olyan, mint egy sima üdítõ, de úgyis csökönyösebb vagy annál, hogy meggyõzzelek.

Elhiszem én, de akkor mi a rossebnek bele alkohol? Felesleges. Logikám kikezdhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Elhiszem én, de akkor mi a rossebnek bele alkohol? Felesleges. Logikám kikezdhetetlen.

Hogy készítesz bort alkohol nélkül? Még ha almából és körtéből csinálod, akkor sem fog menni, az eljárás nem teszi lehetővé. Az üdítői ízvilág, "finomság" csak egy melléktermék, nem a cél - pusztán az ital zsenialitása.

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Hogy készítesz bort alkohol nélkül? Még ha almából és körtébõl csinálod, akkor sem fog menni, az eljárás nem teszi lehetõvé. Az üdítõi ízvilág, "finomság" csak egy melléktermék, nem a cél - pusztán az ital zsenialitása.

Nem a borral van bajom. Csak azzal érvelsz, hogy a Cider majdnem olyan, mint egy sima üdítõ, erre mondom én, hogy oké, de minek bele alkohol? Az íze számomra csak romlik, akkor miért kéne ezt innom, ha van alkoholmentes ital is, ami ilyen ízû?

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nem a borral van bajom. Csak azzal érvelsz, hogy a Cider majdnem olyan, mint egy sima üdítő, erre mondom én, hogy oké, de minek bele alkohol? Az íze számomra csak romlik, akkor miért kéne ezt innom, ha van alkoholmentes ital is, ami ilyen ízű?

Hogy ne rugdaljunk ki :lol:

Komolyra fordítva: Nem érezhető benne az alkohol (a Somersby-ra legalábbis ez mindenképp igaz, a Blackthorn ízén érzed, hogy van köze a borhoz), csak a csökönyös prekoncepciód, megrögzött teatotallerséged miatt romlik az íze - megjegyzem, úgy mondod ezt, hogy sosem ittál még :) Amíg pedig nem ittál ilyet, csak a prekoncepció beszél, tehát a kérdés teljesen jogtalan, mivel egy eleve téves feltételezésen alapulhat; így abszolút nem vagyok köteles megválaszolni az ellenérv helyett feltett deflektáló kérdést. (még ha meg is tettem)

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Öröm nézni, ahogy B4lintot idegesíti, hogy körmönfont, álértelmiségi mondatai nem hozzák meg a várt sikert. :lol:

Rave úgy definiájal magának az alkoholfogyasztás mértékét, hogy keveset nem érdemes, sokat meg nem akar. Bármennyire is nem értek vele egyet, tiszteletben tartom a számára mára életvezetési alappillérré vált elvet, amit holmi Cider miatt nem fog feldobni. Javaslom, tégy te is így, B4lint!

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Öröm nézni, ahogy B4lintot idegesíti, hogy körmönfont, álértelmiségi mondatai nem hozzák meg a várt sikert. :lol:

Rave úgy definiájal magának az alkoholfogyasztás mértékét, hogy keveset nem érdemes, sokat meg nem akar. Bármennyire is nem értek vele egyet, tiszteletben tartom a számára mára életvezetési alappillérré vált elvet, amit holmi Cider miatt nem fog feldobni. Javaslom, tégy te is így, B4lint!

Fokkja az álértelmiségivel :D Amúgy abszolút igaz a Vektor egyik mondata, ezt le tudtam volna írni idegen szavak nélkül is, de így sokkal menőbb :) Tudom, hogy akármit csinálok, képes olyat válaszolni, hogy még jobban kelljen próbálkoznom - ez egyfajta challenge, hányszor lejátszottuk már, hányféle témában, istenem...

Az a különbség mindössze, hogy te 1 kezeden meg tudod számolni, hányszor találkoztál vele (max 2), én meg már óvodás korunk óta ismerem :D

Soha nem fogom feladni, nekem meg ez az elvem.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Csak megjegyezném, hogy én teljes mértékben leszarom, hogy Rave iszik-e alkoholt vagy sem -_-

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Hogy ne rugdaljunk ki :lol:

Komolyra fordítva: Nem érezhetõ benne az alkohol (a Somersby-ra legalábbis ez mindenképp igaz, a Blackthorn ízén érzed, hogy van köze a borhoz), csak a csökönyös prekoncepciód, megrögzött teatotallerséged miatt romlik az íze - megjegyzem, úgy mondod ezt, hogy sosem ittál még :) Amíg pedig nem ittál ilyet, csak a prekoncepció beszél, tehát a kérdés teljesen jogtalan, mivel egy eleve téves feltételezésen alapulhat; így abszolút nem vagyok köteles megválaszolni az ellenérv helyett feltett deflektáló kérdést. (még ha meg is tettem)

ez aranyos :lol:

én sem rajongok a ciderért, ellenben a jägermeister. mindenesetre szokatlan, de becsülendõ, hogyha egy rave-korú ember nem az alkoholfogyasztási szokásaival akar felvágni.

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Hogy ne rugdaljunk ki :lol:

Komolyra fordítva: Nem érezhetõ benne az alkohol (a Somersby-ra legalábbis ez mindenképp igaz, a Blackthorn ízén érzed, hogy van köze a borhoz), csak a csökönyös prekoncepciód, megrögzött teatotallerséged miatt romlik az íze - megjegyzem, úgy mondod ezt, hogy sosem ittál még :) Amíg pedig nem ittál ilyet, csak a prekoncepció beszél, tehát a kérdés teljesen jogtalan, mivel egy eleve téves feltételezésen alapulhat; így abszolút nem vagyok köteles megválaszolni az ellenérv helyett feltett deflektáló kérdést. (még ha meg is tettem)

De ha nem érezhetõ benne az alkohol, akkor minek? Ha nem érzem benne, akkor a te elmondásod szerint ugyanolyan íze van, mint akármelyik alkoholmentes üdítõnek, ergo nyugodtan ihatom azt is.

Egyébként meg tényleg bármiben megérzem az alkoholt.

Fokkja az álértelmiségivel :D Amúgy abszolút igaz a Vektor egyik mondata, ezt le tudtam volna írni idegen szavak nélkül is, de így sokkal menõbb :) Tudom, hogy akármit csinálok, képes olyat válaszolni, hogy még jobban kelljen próbálkoznom - ez egyfajta challenge, hányszor lejátszottuk már, hányféle témában, istenem...

Az a különbség mindössze, hogy te 1 kezeden meg tudod számolni, hányszor találkoztál vele (max 2), én meg már óvodás korunk óta ismerem :D

Soha nem fogom feladni, nekem meg ez az elvem.

És az ilyen kihívások közül hányat nyertél meg? Egyet sem :D Szóval sok sikert.

Amúgy ez visszafelé is igaz, tudom, hogy esélye nincs, és soha nem is lesz, de élvezem, hogy valami okos és körmönfont érveléssel tudom kifejezni magam. Amúgy ugyanilyen megfontolásból szólok be embereknek, egyetemeknek, szakoknak, ilyesmiknek.

És ha már Vektor, akkor jegyezzük meg, hogy "Én vagyok a Bölcsész. Én osztom... az észt.".

szerk.: Kösz Thorvald :)

Link to comment
Share on other sites

Sophiaso

ez aranyos :lol:

én sem rajongok a ciderért, ellenben a jägermeister. mindenesetre szokatlan, de becsülendõ, hogyha egy rave-korú ember nem az alkoholfogyasztási szokásaival akar felvágni.

ilyen szavakkal kifejezve valóban becsülendõ, ugyanakkor az furcsa, hogy egyáltalán nem iszik alkoholt, mert csak úgy :) így kapásból kimarad egy csomó finom ízû innivaló megkóstolásának élményébõl. nem mindenki azért iszik, hogy berúgjon, és nem is csak azért lehet alkoholt fogyasztani (lásd borkóstoló ínyenc emberek :D). szóval hogy csak azért nem iszol meg valamit, mert van benne akár egy csepp alkohol is, megfoszt pl. attól, hogy megízleld a bacardi razz + kóla párost, ami nagyon finom, és olyan ízû, mint egy szörp. nem felesleges benne az alkohol, csak plusz ízt, plusz árnyalatot ad a "szörp" mivoltának. az egész azért furcsa, mert úgy tûnik, rave nem empírikus tapasztalatokra alapozza elméletét/gyakorlatát, hanem pusztán elvi kérdésekre. (ugyanakkor nekem is van olyan téma, amivel ugyanígy vagyok, mint õ az alkohollal, szóval persze, érthetõ, még ha nem is racionálisan :D )

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

ez aranyos :lol:

én sem rajongok a ciderért, ellenben a jägermeister. mindenesetre szokatlan, de becsülendõ, hogyha egy rave-korú ember nem az alkoholfogyasztási szokásaival akar felvágni.

Na, végre nem azt kapom, hogy milyen idiótán kombinálom az angol kifejezéseket a magyar nyelvbe :)

(amúgy ez ilyen közgazdász-rigolya; bár már elõtte is elõszeretettel toltam így)

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

ilyen szavakkal kifejezve valóban becsülendõ, ugyanakkor az furcsa, hogy egyáltalán nem iszik alkoholt, mert csak úgy :) így kapásból kimarad egy csomó finom ízû innivaló megkóstolásának élményébõl. nem mindenki azért iszik, hogy berúgjon, és nem is csak azért lehet alkoholt fogyasztani (lásd borkóstoló ínyenc emberek :D). szóval hogy csak azért nem iszol meg valamit, mert van benne akár egy csepp alkohol is, megfoszt pl. attól, hogy megízleld a bacardi razz + kóla párost, ami nagyon finom, és olyan ízû, mint egy szörp. nem felesleges benne az alkohol, csak plusz ízt, plusz árnyalatot ad a "szörp" mivoltának. az egész azért furcsa, mert úgy tûnik, rave nem empírikus tapasztalatokra alapozza elméletét/gyakorlatát, hanem pusztán elvi kérdésekre. (ugyanakkor nekem is van olyan téma, amivel ugyanígy vagyok, mint õ az alkohollal, szóval persze, érthetõ, még ha nem is racionálisan :D )

igen, a bacardi szörpökkel én is így vagyok. :) amúgy nem mondom, hogy nem furcsa, sõt, nagyon is az, hogy valaki kategorikusan kijelenti, hogy õ semmilyen körülmények közt, viszont neki hatalmas elõny is lehet, ha nincs szüksége alkoholra meg egyéb dolgokra hogy ellazuljon.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

ilyen szavakkal kifejezve valóban becsülendő, ugyanakkor az furcsa, hogy egyáltalán nem iszik alkoholt, mert csak úgy :) így kapásból kimarad egy csomó finom ízű innivaló megkóstolásának élményéből. nem mindenki azért iszik, hogy berúgjon, és nem is csak azért lehet alkoholt fogyasztani (lásd borkóstoló ínyenc emberek :D). szóval hogy csak azért nem iszol meg valamit, mert van benne akár egy csepp alkohol is, megfoszt pl. attól, hogy megízleld a bacardi razz + kóla párost, ami nagyon finom, és olyan ízű, mint egy szörp. nem felesleges benne az alkohol, csak plusz ízt, plusz árnyalatot ad a "szörp" mivoltának. az egész azért furcsa, mert úgy tűnik, rave nem empírikus tapasztalatokra alapozza elméletét/gyakorlatát, hanem pusztán elvi kérdésekre. (ugyanakkor nekem is van olyan téma, amivel ugyanígy vagyok, mint ő az alkohollal, szóval persze, érthető, még ha nem is racionálisan :D )

Hehe, mondtam már, hogy nagyon szimpatikus gondolkodásmódod van? :) (de hát sikerült egy csomó idióta csoportot is felfedezni tőled fb-on)

És akkor a koktélokat még nem is mondtuk... oké, van olyan, hogy Virgin Mojito, meg Safe Sex on the Beach (ennek aaannnnyira jó neve van így :D), de nagyon nem ugyanolyan az ízük. Persze nem kell strongot inni, sz'al nem Mai Tai meg Zombie, de egy Pinha Colada (tudom, hogy nincs h, csak fórumcenzúra) elbukása már elég kellemetlen így (akármennyire csajos, az az egyik legjobb koktél).

(na hát ezt egybe akartam, csak meg lettem szakítva)

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Na, végre nem azt kapom, hogy milyen idiótán kombinálom az angol kifejezéseket a magyar nyelvbe :)

(amúgy ez ilyen közgazdász-rigolya; bár már elõtte is elõszeretettel toltam így)

õszintén szólva nekem rettenetesen visszatetszõ, ha valaki angol kifejezéseket kever magyarral, de mivel az emberek többsége ezt csinálja, hát... nem eshetek neki az összesnek, ugye. de üdítõ lenne egyszer ilyen mechanikus narancs -féle oroszos szlenget, vagy mondjuk szerb tájszavakat is olvasni két teatotaller között.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

őszintén szólva nekem rettenetesen visszatetsző, ha valaki angol kifejezéseket kever magyarral, de mivel az emberek többsége ezt csinálja, hát... nem eshetek neki az összesnek, ugye. de üdítő lenne egyszer ilyen mechanikus narancs -féle oroszos szlenget, vagy mondjuk szerb tájszavakat is olvasni két teatotaller között.

Meg tudom érteni amúgy ezt az álláspontot, többek között Ravenstorm kolléga is szokott ezzel csesztetni, de ha egyszer találóbbnak tartom a másik kifejezést, ne adj' isten előbb jut eszembe, nem fogok arra törekedni, hogy megkeressem a magyar szót (amúgy az 'antialkoholizmusod' pl. tök hülye kifejezés lett volna abba a mondtad, ha megnézed). Persze challenge helyett pl. használhattam volna korábban a kihívást is, néha teljesen indokolatlanul csinálom, de hát erre vagyok szocializálva az egyetemen.

(na, aztán lassan leállok a topik szétoffolásával)

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Na, végre nem azt kapom, hogy milyen idiótán kombinálom az angol kifejezéseket a magyar nyelvbe :)

(amúgy ez ilyen közgazdász-rigolya; bár már elõtte is elõszeretettel toltam így)

Meg tudom érteni amúgy ezt az álláspontot, többek között Ravenstorm kolléga is szokott ezzel csesztetni, de ha egyszer találóbbnak tartom a másik kifejezést, ne adj' isten elõbb jut eszembe, nem fogok arra törekedni, hogy megkeressem a magyar szót (amúgy az 'antialkoholizmusod' pl. tök hülye kifejezés lett volna abba a mondtad, ha megnézed). Persze challenge helyett pl. használhattam volna korábban a kihívást is, néha teljesen indokolatlanul csinálom, de hát erre vagyok szocializálva az egyetemen.

(na, aztán lassan leállok a topik szétoffolásával)

Egen, épp meg akartam jegyezni, hogy rohadtul idegesítõ, hogy ezt csinálod :D

Hol tartottunk... Ja igen, Sophie, van némi tapasztalatom is, szóval kóstoltam már alkoholt, de eddig egy sem ízlett, pont az alkohol miatt. Ezért mondom, hogy bármibõl kiérzem. Az tény, hogy sok mindent nem kóstoltam meg elvbõl, de nem is vágyom rájuk.

Szóval se nem pusztán fizikai, se nem pusztán mentális ez az egész, a kettõ együttesen juttatott ide. Amit kóstoltam, nem ízlett, plusz amit láttam nem tetszett, szóval eldöntöttem, hogy ez nekem nem kell.

Link to comment
Share on other sites

Sophiaso

Egen, épp meg akartam jegyezni, hogy rohadtul idegesítõ, hogy ezt csinálod :D

Hol tartottunk... Ja igen, Sophie, van némi tapasztalatom is, szóval kóstoltam már alkoholt, de eddig egy sem ízlett, pont az alkohol miatt. Ezért mondom, hogy bármibõl kiérzem. Az tény, hogy sok mindent nem kóstoltam meg elvbõl, de nem is vágyom rájuk.

Szóval se nem pusztán fizikai, se nem pusztán mentális ez az egész, a kettõ együttesen juttatott ide. Amit kóstoltam, nem ízlett, plusz amit láttam nem tetszett, szóval eldöntöttem, hogy ez nekem nem kell.

okés, engem aztán nem zavar :) én sem iszom nagy alkoholmennyiséget ugyebár :) de azért szívesen járok kocsmázni és jól esik egy-két pohár vörösbort inni vagy egy Tequila Sunrise-t vagy egy Cuba Librét.. vagy egy Strawberry Coladát.. ezek a legjobbak :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Nem tudom, szabad-e nem drómosként beírnom ide, de Raven, voltál már beb.szva? Én is utálom az alkohol ízét, de ez nem akadályoz meg abban, hogy az utána lévõ érzésért csutkára igyam magam. :D Tegnap pl. 4 deci olcsó csöves barackpálinkát gurítottam le, hatása az volt... :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nem tudom, szabad-e nem drómosként beírnom ide, de Raven, voltál már beb.szva? Én is utálom az alkohol ízét, de ez nem akadályoz meg abban, hogy az utána lévő érzésért csutkára igyam magam. :D Tegnap pl. 4 deci olcsó csöves barackpálinkát gurítottam le, hatása az volt... :D

Válaszolok helyette: biztosan nem, és (valószínűleg) soha nem is lesz, ennyire már ismerem.

(a valószínűleg csak azért van ott, mert egy antialkesznek is eljöhet az a pillanat az életében, amikor kegyetlenül elkezd inni, méregből, de ő akkor is inkább őrlődne - mondjuk berúgás után más is, szóval sokat nem változtat)

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Nem tudom, szabad-e nem drómosként beírnom ide, de Raven, voltál már beb.szva? Én is utálom az alkohol ízét, de ez nem akadályoz meg abban, hogy az utána lévõ érzésért csutkára igyam magam. :D Tegnap pl. 4 deci olcsó csöves barackpálinkát gurítottam le, hatása az volt... :D

Nem, és nem is akarok. Írtam lejjebb, hogy jól tudom érezni magam alkohol nélkül is, képszakadásig meg nem akarom inni magam.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Nem, és nem is akarok. Írtam lejjebb, hogy jól tudom érezni magam alkohol nélkül is, képszakadásig meg nem akarom inni magam.

És a köztes állapottal mi lesz? :D Nem kötekedni akarok, de nem szeretem amikor azt hozzák fel, hogy "jól tudom érezni magam pia nélkül is". Nyilván, de ez nem változtat azon a tényen, hogy sohasem lesz olyan jó kedved alapjáraton amit piával érhetsz el, mivel az már biológiai dolog.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Nem, és nem is akarok. Írtam lejjebb, hogy jól tudom érezni magam alkohol nélkül is, képszakadásig meg nem akarom inni magam.

Amúgy ehhez még annyit, hogy az egészséges, kellemes részegség és a képszakadás között még van egy pár lépcső.

Link to comment
Share on other sites

Ante

És a köztes állapottal mi lesz? :D Nem kötekedni akarok, de nem szeretem amikor azt hozzák fel, hogy "jól tudom érezni magam pia nélkül is". Nyilván, de ez nem változtat azon a tényen, hogy sohasem lesz olyan jó kedved alapjáraton amit piával érhetsz el, mivel az már biológiai dolog.

Jó, de ezen az alapon heroinozhatnánk is, mégsem tesszük (remélem) :unsure:

Ha nem akar inni, ne igyon, de tény, hogy az alkoholnak van bizonyos felszabadító, közösségformáló ereje, amiért talán érdemes belevágni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...