Jump to content
Sign in to follow this  
grasslover

Videodrome - A Blog

Recommended Posts

Real013

Raaaaave!

Milyen tanácsokkal szolgálsz a vizsgákhoz? :D

Pápai filmalapozója például milyen? Mivel szóbeli, én már most a bukásomat vizionálom :D Vagy a '70-'80 egyetemes filmtörténet? A teszt egyszerû?

Vagy a filozófiatörténet? Vagy a kommunikáció-média? Vagy a retorika kommunikáció? :D Tanácsokaaaaat, kééééérlek :(

Nyugalom, Dante, még egy félév, és lazán fogod venni az egész egyetem bizKisTehén!t. Saját tapasztalat:)

csecsetkathorvald

Raaaaave!

Pápai filmalapozója például milyen? Mivel szóbeli, én már most a bukásomat vizionálom :D Vagy a '70-'80 egyetemes filmtörténet? A teszt egyszerû?

Vagy a filozófiatörténet? Vagy a kommunikáció-média? Vagy a retorika kommunikáció? :D Tanácsokaaaaat, kééééérlek :(

Nekem 8 írásbelim lesz és minimum két zh-m, ráadásul két nyelven (angol nyelvészet, imádom). Ráadásul még vidéki is vagyok.

Ravenstorm

Raaaaave!

Elõször is ne parázz :D Jó jegyekért ösztöndíjat kapsz, az egyetemet kettessel is elvégzed. Tudom, ez kicsit kiábrándító, meg minden, de attól még igaz.

Minden vizsgánál lehetõséged van egyszer utóvizsgázni, ebben az esetben az elsõ, kedvezõtlen eredményt nem nézik, szóval ez nagyon jó pont.

Fontos, hogy mindenképp menj be vizsgázni, még akkor is, ha megbuksz, mert az még mindig jegy. Ha valamibõl nincs jegyed, az elhagyott kreditnek számít, ami automatikusan nullázza az ösztöndíjadat, plusz a felvett kreditekbe beszámítják, de az elvégzettekbe nem.

Ezek mellett minden félévben egy darab tantárgyból csinálhatsz javító vizsgát, ami az UV-hez hasonlóan mûködik, csak elsõ nekifutáskor nem egyest kaptál. Ezzel ajánlom, hogy várd meg a filmes alapozód eredményét, abból MINDENKÉPPEN 4-es vagy 5-ös kell, különben szevasz film szakirány. És ezt nem tudod felvenni következõ félévben, a többi FLM kódos választhatót viszont igen.

Pápainál még nem volt szóbeli vizsgám, de amennyire nagyjából ismerem, szerintem értelmesen, összeszedetten fogalmazz, mondd el a lényeget, hozz rá példát, kész. Valószínûleg tetszeni fog neki az is, ha valami saját meglátást, véleményt is adsz a dologhoz. Zsófi talán még többet tud mondani ilyen téren, kicsit több volt a kontakt, ha jól gondolom.

'70-80: filmes beugró nem volt túl bonyolult, de azért látni kellett a filmeket. A kérdezõs részén meg nagyon zártak a kérdések, tömören tudod ott is leírni a lényeget, rizsázás szinte esélytelen. És kell a svájci újfilm, bármennyire is három sor az egész... :unsure:

Filótöri kutyafüle. ABCD választós, a kötelezõk felét nem olvasva, egyetlen órai részvétel nélkül lettem 3-as. Ha elolvasod a kiadott kötelezõket, akkor simán 4-5.

Kommédia ha Müllnernél vagy, akkor nem nehéz egyáltalán. Nálunk az volt, hogy mondott egy témát, hogy errõl kell beszélni, olvasmányok, meg ha órán ragadt valami, az bõven elég. Plusz nagyon segít, és jószívûen osztályoz, pont azt a tételt kaptam, aminek az elõadásán nem voltam bent, a kötelezõjét nem volt idõm elolvasni, és a jegyzetet is vizsga elõtt olvastam el. Négyes lett, rajtam kívül még két-három ember járt így, többiek 5.

Kommret meg Balázs Géza :D Azért nem árt emlékezni kicsit a sztorikra, de ott belefér némi rizsázás is, ha jól rémlik, talán úgy volt, hogy 5-10 definíció, pár szavas válasz, ide kellettek a sztorik is, meg utána talán 3 kifejtõsebb kérdés, de nem túl hosszúak azok sem.

Szóval simán teljesíthetõ az összes általad felsorolt cucc, tanaraktól meg nem kell idegbajt kapni, mert jó arcok. Ha valami egyéb van, meg zargass nyugodtan, segítek, ha tudok.

Sophiaso

Pápainál még nem volt szóbeli vizsgám, de amennyire nagyjából ismerem, szerintem értelmesen, összeszedetten fogalmazz, mondd el a lényeget, hozz rá példát, kész. Valószínûleg tetszeni fog neki az is, ha valami saját meglátást, véleményt is adsz a dologhoz. Zsófi talán még többet tud mondani ilyen téren, kicsit több volt a kontakt, ha jól gondolom.

nekem a konzultációk során is ez volt a benyomásom Pápairól, amit leírtál. okos, értelmes, és ilyen válaszokat is vár - amit mondasz, támaszd alá érvekkel és példákkal, rizsázni csak úgy lehet, ha tudod okosan és feltûnésmentesen csinálni :D viszont könnyen lenyûgözhetõ, csak fel kell kelteni az érdeklõdését a téma iránt. mindenképpen legyél egyedi, de ha volt kötelezõ olvasmány, akkor lássa, hogy azért nem hasraütésszerûen lököd az információkat, hanem azok mentén haladsz. ezek mellett azért picit "szigorúnak" tûnik, de a jobb fajtából.

Real013

Szokásos HP cikket megírja az illetékesünk ? :rolleyes:

martin_dante

Köszönöm a tanácsokat :) Akkor Pápainál remélem, hogy nem a politikai modernizmusról kell majd beszélnem - egy westernt, vagy valami mûfajkeveredõs, esetleg '70-'80-as évekbeli amerikai filmes témát viszont nagyon szívesen vennék :rolleyes: Mondjuk az összeszedett fogalmazás nehéz lesz, mert még az angol érettségimet is úgy szétizgultam, ahogyan csak lehet - az eredmény ettõl függetlenül hibátlan lett -_-

Exploitationrõl gondolom nincs semmi tapasztalatod? Nekem december ötödikére kéne elkészülnöm egy három oldalas beadandóval, választható téma alapján. Úgy döntöttem, hogy az exploitation-filmek Joe Dante és Paul Verhoeven hollywoodi életmûvére tett hatásáról írok - ezekhez meg Verhoevennél a Showgirlst, a Robotzsarut és a Csillagközi inváziót, Danténél pedig a Piranhát, az Üvöltést és a Szörnyecskéket választottam. De ahogy újranéztem ezeket a filmeket, rájöttem, hogy némelyikbe elég nehezen lehet csak belelátni explós dolgokat, szóval lehet hogy még a végén John Waters filmjeirõl írok :unsure:

Bevezetés a bölcsészettudományokba kurzusról tudsz valamit? Áron László a tanár, és az órák nagyon könnyûek, de feladott például egy 150 oldalas Umberto Eco tanulmányt is sok egyéb kötelezõ mellett, órán viszont említést sem tesz róla... szóóóóval, ahhoz, hogy szépen teljesítsem a vizsgát, fel kéne készülnöm nála kötelezõkbõl, vagy elég ha bejártam az óráira és mosolyogtam a szar viccein? :D

csecsetkathorvald

Bevezetés a bölcsészettudományokba kurzusról tudsz valamit? Áron László a tanár, és az órák nagyon könnyûek, de feladott például egy 150 oldalas Umberto Eco tanulmányt is sok egyéb kötelezõ mellett, órán viszont említést sem tesz róla... szóóóóval, ahhoz, hogy szépen teljesítsem a vizsgát, fel kéne készülnöm nála kötelezõkbõl, vagy elég ha bejártam az óráira és mosolyogtam a szar viccein? :D

Nekem õ tartja a filozófiát. Elvileg. A gyakorlatban ugyanis a hmm... csábító körülmények hatására átmentem egy másik elõadásra, ahol a prof olyanokat mond, hogy "azt álmodod, hogy villanykapcsoló vagy, és arra vársz, hogy egy csinos lány felkapcsoljon". De egyébként baromi okos és jól magyaráz.

Ravenstorm

Exploitationrõl gondolom nincs semmi tapasztalatod? Nekem december ötödikére kéne elkészülnöm egy három oldalas beadandóval, választható téma alapján. Úgy döntöttem, hogy az exploitation-filmek Joe Dante és Paul Verhoeven hollywoodi életmûvére tett hatásáról írok - ezekhez meg Verhoevennél a Showgirlst, a Robotzsarut és a Csillagközi inváziót, Danténél pedig a Piranhát, az Üvöltést és a Szörnyecskéket választottam. De ahogy újranéztem ezeket a filmeket, rájöttem, hogy némelyikbe elég nehezen lehet csak belelátni explós dolgokat, szóval lehet hogy még a végén John Waters filmjeirõl írok :unsure:

Exploitationrõl nincs, Varróról van egy kevéske, amit anno a Drome-ra kitettem Jackie Chan és Jean-Claude Van Damme írás, na azt az õ elõadására írtam a Sztár mint szerzõ kurzusra, és ötös lett.

Arra emlékszem, hogy elmondta a szempontokat, amik jók, hogy benne voltak. Szóval exploitation témában nem tudom, mik ezek, de igyekezz az írásba minden olyan megközelítést, észrevételt, ilyesmit beleírni, amirõl szó volt az elõadásokon, plusz szintén mehet bele egyéni meglátás, ötlet is. Kicsit talán többet lehet rizsázni, mint Pápainál, de azért fontos, hogy aminek kell, az legyen benne mindenképp.

Ezt passzolom, ehelyett jártam Érveléstechnika és logikára.

csecsetkathorvald

Tegnap megnéztem moziban az Antichristot, egyáltalán nem borított ki, úgyhogy ennek örömére újraposztolom, hátha sikerül néhány gyanútlan plázábajárót megtéveszteni.

Drakeamarth

Szokásos HP cikket megírja az illetékesünk ? :rolleyes:

Amennyiben nem probléma, ha csak szombaton.

Real013

Amennyiben nem probléma, ha csak szombaton.

Miért lenne az? :)

Ravenstorm

Firkáltam egyet, tetszés szerint átnézhetõ és kipakolászható. Most megint három hónapig semmi :D

AD-am

Nagyjából késsz a Scott Pilgrim szövegem, még egy kicsit igazítok rajta a holnap folyamán, kép beszúrását viszont valahogy nem engedélyezte a blog, de eljátszogatok vele, hátha csak a böngésző viccelődik velem.

AD-am

Ha valaki átfutná a Scott Pilgrimet, akkor mehetne ki.

B4LINT

Öhm, remélem, nem csak elszaladtam mellette vakon... van a Drome-nak facebook oldala? Pikk-pakk össze lehet dobni, az emberek szépen csatlakozhatnak, ahol ők is konstruktív hozzászólásokat tehetnek, nem csak a bejegyzés kommentje marad.

Vírusmarketinggel is könnyű ellátni, de ezt hadd ne én mutassam be a néha-néha vírusmarketingerként dolgozó Ravenstorm kollégának... a hogyan hirdessük facebook oldalunkat tippek, trükkjeit betartva pedig pofátlanul gyorsan elterjeszthető. Meg eleve terjeszti magát, hogy ha nem csak Videodrome lesz a neve... egy ember like-olja, az ismerősei ránéznek, és ha látnak valami filmes blogra utaló dolgot már a nevében, még meg is nyithatják. Onnan meg már kész az út a sikerhez. A cikkek gyorsan eljutnak mindenkihez.

There's a lot o' potential in aggressive extension, ahogy Joker mondaná.

Ha valahogy elmentem mellette, szíves elnézést.

martin_dante

Ha valaki átfutná a Scott Pilgrimet, akkor mehetne ki.

Nem kéne ezzel megvárni a magyar premiert? :unsure:

B4ALINT: én egy jó évvel ezelõtt már csináltam a 'drome-nak facebook-oldalt, de aztán mivel én voltam három hét után is az egyetlen követõje, inkább lelõttem :D Mondjuk most már a blogon is van lájk-opció, és talán többen is ismerik már az oldalt...

Emberek, akarunk akkor egy facebook oldalt? :D Meg hogyan képzelnénk el, milyen tartalmakkal pakolnánk tele? Csak a cikkeket linkelnénk be, vagy készülnék exklúzív kontenttel is? B4LINT, neked mint külsõsnek, milyen tippjeid vannak? :)

Drakeamarth

Elkészültem a HP7 kritikával, valaki olvassa át pls, aztán szerintem mehet ki.

B4LINT

B4LINT: én egy jó évvel ezelőtt már csináltam a 'drome-nak facebook-oldalt, de aztán mivel én voltam három hét után is az egyetlen követője, inkább lelőttem :D Mondjuk most már a blogon is van lájk-opció, és talán többen is ismerik már az oldalt...

Emberek, akarunk akkor egy facebook oldalt? :D Meg hogyan képzelnénk el, milyen tartalmakkal pakolnánk tele? Csak a cikkeket linkelnénk be, vagy készülnék exklúzív kontenttel is? B4LINT, neked mint külsősnek, milyen tippjeid vannak? :)

Voltam én azért belsős is, HEJJ! Kibszott aktív, de na...

1 év a magyar facebook-használók számában tudod, ugye, hogy mennyi változást jelentett? Tavaly ilyenkor regeltem én is kb. a facebookra, eleinte csak az egyetemről voltak ismerősök, aztán középiskolából, aztán általánosból, aztán már a faluból is olyanok, akiket nem is ismerek. Eljutott az IWIW szintre. 200k felhasználóból villámtempóban elértük az 1 milliót, ma meg már nem is tudom, hol tartunk.

- Cikkeket mindenképp ki azonnal, ez tényleg létfontosságú

- status update-be mehet akár olyan is, hogy beraktok egy moodle szavazást, vagy bármilyen pollt, amiben lehet mondjuk választani az embereknek abból, hogy milyen kritikát kapjanak az arcukba (pl. 10 filmből, de lehet akár tematika is, esetleg színész)

- filmes hírekkel tele lehet spammelni, amit azért a bloggal nem kellene megcsinálni

- be kéne pofátlankodni sok látogatott csoportba, főleg a filmes érdeklődésűekbe, aminek mondjuk reeengeteg tagja van, és beverni a linket (sokkal szélesebb közönségnek lehet így hirdetni, mivel megjelenik majd a wallon)

- lehet könnyedén kvízeket gyártani, ami jópofa dolog, egyszerű applicationt is össze lehet dobni könnyedén - valami butára pedig mindig vevő a nép, ami nem szokványos, az elkezdi érdekelni; kvízt tölteni, ha vicces válaszok vannak, vagy már eleve vicces, pedig rohadtul szeret a magyar; ha nagyon vicces lesz, akár még mesél is róla

- be kell regelni mafia warsba, farmville-be, happy aquariumba, és akkor az emberek már csak azért is bejelölik, hogy több társuk lehessen ezekben, mert az előnnyel jár... (bár ez oldal, nem profil, goddamit); mindenesetre van marketingereje annak is, ha a szerkesztők beregelnek ezekbe, és ingyen plusz 7 ismerőst kaphat a nép (vagy a faxtudja, hány aktív dromer van jelenleg) - higgyetek nekem, a mafia warsosok ugranának ezért :D (tudom, mert elég sokat toltam)

A facebookban az a nagyon jó, hogy oda nem kell külön beírni nevet, e-mailt meg egyéb fasságokat, hogy kommentelj, mert nincs plusz teendő, így a kommentek száma is simán lehet magasabb. Nincs elrettetnő erő. Nem kell görgetni. Böff, aztán kész.

De nézzük fordítva a dolgot: mi szól ellene? Mert mellé sikerült írni pár dolgot (jó, az utolsó picit elrugaszkodott volt, de miért is ne...), de egyszerűen nem kerül sok energiába néha felb@szni valamit a facebookra...

Ha nem jön be, nem jön be.

AD-am

Lesz magyar premier?

Szerintem akkor simán ki lehetne majd újra dobni a fõoldalra.

Sophiaso

jaja, de Facebook OLDALT csináljatok, ne csoportot :) azt sokkal jobban lehet menedzselni és sokkal professzionálisabb is, nem beszélve arról, hogy beírja magát a felhasználó adataihoz a listába, a csoportokat pedig csak a felhasználó látja, ellenben az oldalakkal, amit mindenki :)

B4LINT

jaja, de Facebook OLDALT csináljatok, ne csoportot :) azt sokkal jobban lehet menedzselni és sokkal professzionálisabb is, nem beszélve arról, hogy beírja magát a felhasználó adataihoz a listába, a csoportokat pedig csak a felhasználó látja, ellenben az oldalakkal, amit mindenki :)

Így van, szegény szerencsétlen cégeket is, akik véletlenül csoportot csinálnak maguknak, nagyon lenézik a piacon - mert ez ma már lassan követelménynek számít, hogy legyen, a web2 nélkül nem annyira flash az élet :D

Azt nem mondom, hogy kéne twitter is, mert az szerintem annyira nem elterjedt, így abba feleslegesen lenne energia ölve a link-shortening dolgokkal, egyebekkel.

Ja, és adalékként hozzátenném, hogy olyan embereket érhettek el újra a blognak, akik már ezer éve fel sem néznek rá (jó, akkor hogy jut el hozzájuk a hír, értem én a counter-argumentet, de megoldható): nem akarok magamra mutogatni annyira, de az elmúlt 1 évben jó, ha 3-szor voltam a blogon :D

Ha viszont látok a wallomon valami érdekeset, simán rákattintok.

Sz'al emberek, oké, hogy mennek a cikkek a blogra, de ahogy Meshuggah-ék is megmondták:

DESTROY ERASE IMPROVE!

szerk.: Viszont láttam itt a topikban régebben, hogy akartátok bántani a designt... azt NE! Ez az egyik legeltaláltabb blogdesign, amit valaha láttam, az a forma meg, amit próbálgattatok, hát nem adta be egyáltalán.

Real013

Látom létesült FB Drome bigyó, cool.

Holnap jelentkezem egy írással, mint a legutóbbi, ez is HAJÓNAPLÓ, ezúttal A te országod kisfilm.

Ravenstorm

Fellőttem az oldalt, ajánlottam ismerősöknek, tagokat meghívtam adminnak. További ötletelés mehet, hogy akkor mit csináljunk, meg hasonlók.

http://www.facebook.com/pages/Videodrome-A...152561178123068

Ha valaki adminként ír a falra, szerintem firkálja oda, hogy ki volt. Már ha nem ilyen közös cucc.

Sophiaso

Fellõttem az oldalt, ajánlottam ismerõsöknek, tagokat meghívtam adminnak. További ötletelés mehet, hogy akkor mit csináljunk, meg hasonlók.

http://www.facebook.com/pages/Videodrome-A...152561178123068

Ha valaki adminként ír a falra, szerintem firkálja oda, hogy ki volt. Már ha nem ilyen közös cucc.

azt csak zárójelben lehet max. megoldani, mert nem lehet úgy a saját oldaladra írni, hogy a "civil" neveddel szerepelj sajnos :( vagyis ha találtok erre módot, szóljatok, mert nekem volt ezzel már problémám :(

Ravenstorm

azt csak zárójelben lehet max. megoldani, mert nem lehet úgy a saját oldaladra írni, hogy a "civil" neveddel szerepelj sajnos :( vagyis ha találtok erre módot, szóljatok, mert nekem volt ezzel már problémám :(

Így gondoltam :D

Kérdés: azt a néhány darab fényképt, ami Drome-talikon készült, fel lehet lõni? Szavazzunk, nem szeretnék senkinek az inkognitójába tapodni.