Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

Cori

Ha már itt ez a topic :D 

Melyik részt írjam fel a listámra végigjátszás miatt, akár FF akár más JRPG is jöhet ami ilyen must play? Nem nagyon játszottam még JRPG-vel, toltam az első Pokemont (red and blue) az is valami lightos JRGP nem?

A random encounter minden JRPG alapvető része? Nem igazán csípem őket, Pokemonba még elment a dolog, mert random megtámadnak a susnyásba a vad pokemonok oké, meg harcoltatni kell a lényeidet stb, de pl toltam FF6-t is valamennyit de nem igazán jött be ez a random előugró harcok, nagyon lelassítják a gameplayt. No mindegy, ha alapvető része, ha nem azért pár JRPG-t szívesen felírnék a "majd egyszer ki kéne játszani" listára.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
27 minutes ago, Cori said:

Ha már itt ez a topic :D 

Melyik részt írjam fel a listámra végigjátszás miatt, akár FF akár más JRPG is jöhet ami ilyen must play? Nem nagyon játszottam még JRPG-vel, toltam az első Pokemont (red and blue) az is valami lightos JRGP nem?

A random encounter minden JRPG alapvető része? Nem igazán csípem őket, Pokemonba még elment a dolog, mert random megtámadnak a susnyásba a vad pokemonok oké, meg harcoltatni kell a lényeidet stb, de pl toltam FF6-t is valamennyit de nem igazán jött be ez a random előugró harcok, nagyon lelassítják a gameplayt. No mindegy, ha alapvető része, ha nem azért pár JRPG-t szívesen felírnék a "majd egyszer ki kéne játszani" listára.

Köszi!

Én mint nyugati RPG-nevelt JRPG dilettáns, aki számára a Japán kultúra csak kis adagokban fogyasztható a Ni No Kuni-t és a Dragon Quest modernebb részeit élveztem gyatra karrierem során. FF sorozat sosem fogott meg igazán bár többet is próbáltam ideig-óráig, a legtöbbet szerintem a 12-vel toltam, annak nagyon menő a világa.

Majd a japános szakik itt a topikban kijavítanak ha hülyeséget írtam:happy:

Link to comment
Share on other sites

Hor1
47 minutes ago, Cori said:

Ha már itt ez a topic :D 

Melyik részt írjam fel a listámra végigjátszás miatt, akár FF akár más JRPG is jöhet ami ilyen must play? Nem nagyon játszottam még JRPG-vel, toltam az első Pokemont (red and blue) az is valami lightos JRGP nem?

A random encounter minden JRPG alapvető része? Nem igazán csípem őket, Pokemonba még elment a dolog, mert random megtámadnak a susnyásba a vad pokemonok oké, meg harcoltatni kell a lényeidet stb, de pl toltam FF6-t is valamennyit de nem igazán jött be ez a random előugró harcok, nagyon lelassítják a gameplayt. No mindegy, ha alapvető része, ha nem azért pár JRPG-t szívesen felírnék a "majd egyszer ki kéne játszani" listára.

Köszi!

Nekem a FF-ből a 9 az egyik kedvencem, annak nagyon jók a karakterei, meg a sztori, írás, bár bevallom végig még soha nem vittem. :D Random encounter van benne.

A 7-et is merem ajánlani, elég alap cucc, de random encounteres ez is. A 15 jól néz ki nagyon, de az egyik legrosszabb rész amivel játszottam, kb chapter 3-ig tudtam elszenvedni magam.

A Dragon Quest XI is egy jó belépőpont, itt látszanak a szörnyek, nem random az encounter, de azért érdemes harcolgatni velük, hogy fejlődj megfelelően. De ha úgy van simán ki tudod kerülni mindet.

Ni No Kunit is merem ajánlani (az elsőt, a Wrath of the White Witchet, a 2 szerintem borzasztó), nem random encounteres ez se.

12 minutes ago, kaszman1 said:

 FF sorozat sosem fogott meg igazán bár többet is próbáltam ideig-óráig, a legtöbbet szerintem a 12-vel toltam, annak nagyon menő a világa.

Hát én pont a 12 résztől intenélek, szerintem szörnyű mind a világ, mind karakterek tekintetében. :D A harcrendszere egész érdekes, de nagyjából ennyi pozitívumot tudok felsorolni.

Link to comment
Share on other sites

Viktor

Egyértelmű, hogy a VIII. és a X. rész a nyerő. :sleep:

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, Viktor said:

Egyértelmű, hogy a VIII. és a X. rész a nyerő. :sleep:

Jé, a X is van PC-re. Akkor azt is igen. :D

A VIII. szerintem grafikailag nagyon rosszul öregedett.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Octopath Traveller

Retro grafika, de modernizálva, szuper zene, néhány egész jól megírt karakter (de függetlenek egymástól), kis adagokban is fogyasztható, szóval nem feltétlenül bánod meg, ha otthagyod. De random encounter. És a harcrendszer is szuper.

Link to comment
Share on other sites

Viktor
2 hours ago, Hor1 said:

Jé, a X is van PC-re. Akkor azt is igen. :D

A VIII. szerintem grafikailag nagyon rosszul öregedett.

Nem rég jött valamilyen felújított változat. Bár sok jót nem olvastam róla. Ez meg elmondható a játékok jelentős részéről. Főleg, hogy van vagy 20 éves. 😃 

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Én csak a 15-el toltam egy keveset.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, Viktor said:

Nem rég jött valamilyen felújított változat. Bár sok jót nem olvastam róla. Ez meg elmondható a játékok jelentős részéről. Főleg, hogy van vagy 20 éves. 😃 

Nem tudom, nekem a 7-8-9 közül a 8 az ami a legkevésbé kellemes a szememnek, de majd egyszer az is megkapja a második esélyt (elsőre nagyon hamar lemondtam róla).

Link to comment
Share on other sites

Viktor
1 hour ago, Hor1 said:

Nem tudom, nekem a 7-8-9 közül a 8 az ami a legkevésbé kellemes a szememnek, de majd egyszer az is megkapja a második esélyt (elsőre nagyon hamar lemondtam róla).

Emlékeim szerint már akkor is volt gond a kinézettel, amikor jött pc-re. Még a gamestarban vagy 576ban olvastam róla tesztet. 😃 Szerintem a draw rendszer egész pofás, ez az emo vonal azért itt is jelen van, de melyik részben nem ?! Rengeteg rejtett dolog, felfedezni való. Azt hiszem ebben a részben vannak GF-ek. Diablos ?! legyőzése külön öröm volt. Egy lámpásban van, véletlenül megnyomtam egy boss harc után. Halál. Ugye mentés az csak fix pontokon... Azokról a kis zöld késes rohadékokról nem is beszélve. És ami egyedi a szériában, hogy itt szinteződnek az ellenfelek is.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Jövő ilyenkor meg is jön pc-re a 7 ez jó mert jön hozzá pár epizód is pluszba.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Döbbenetes a Remake grafikája. Al első generációs fat PS4 -emen még nem láttam ilyen gyönyörű játékot.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Köszi a tippeket, felírok párat. FF7 mindenképp érdekel, mivel sokak szerinte az a legjobb, nem tudom a Remake hogy gondolja, hogy egy játékot több epizódra széthúznak. 

Chrono Triggerről mik a vélemények?

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 4/11/2020 at 5:12 PM, Cori said:

Chrono Triggerről mik a vélemények?

Must have cím!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...