Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

Athesz

Amúgy mennyire vagyok a végétõl? Addig megnéztem h berepülünk a Life treenél a portálba de ott ténykedünk végig vagy az egy rövid rész?

Amúgy ultima fegyók v legalább erõsebbek hol lesznek? Mert Terrán kifosztottam Kupot de ezek még közel sem a maxos cuccok. Annyi eldugott részt se találtam mint a 7ben csak Choconak van a kincskeresése meg van egy kis sziget a térkép sarkában meg a nyugati kontinens alatt van az a "könyvtár".

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Amúgy mennyire vagyok a végétõl? Addig megnéztem h berepülünk a Life treenél a portálba de ott ténykedünk végig vagy az egy rövid rész?

Amúgy ultima fegyók v legalább erõsebbek hol lesznek? Mert Terrán kifosztottam Kupot de ezek még közel sem a maxos cuccok. Annyi eldugott részt se találtam mint a 7ben csak Choconak van a kincskeresése meg van egy kis sziget a térkép sarkában meg a nyugati kontinens alatt van az a "könyvtár".

Az már az utolsó rész, pár harc, boss, beszélgetések és vége a játéknak.

Vannak legerõsebb fegyverek, egyes karaktereknek ki kell ásni a chocobókkal, a többinek meg az utolsó helyszínen(Memoria, ahol most vagy) van elrejtve. Quina-nak kell egyedül 99 békát elkapni, így adja be.

Valóbaj nem sok minden van, 13 horoszkóp megtalálása, 100 kártya felszedése, Ozma a játék legerõsebb ellenfelének legyûrése(Air Garden-ben van), Hades legyõzése, aki ezek után shop-ként szolgál, itt lehet a játék legjobb tárgyait megvenni(Memoriában találod).

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Nagyon tuti PSX alatt nincs árnyék az air gardenhez.És a dühítõbb hogy egyszer már voltam fent szval mûködik csak az a mocskos árnyék 1 centis és telibe kéne találni.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Nem vacakoltam már csak folytattam Memoriát. Hááát a Lichig eljutottam DE itt félúton elfogytak a potionjaim a csapatomba nincs benne se Eiko se Dagger nuku buffok meg komolyabb heal sincs. Plusz hogy az anyámba öljek meg valakit aki spammolja a Death+Doom spelleket. :blink: Úgy h lehet ez ilyen zsákutca lesz és vissza kell töltsem.

És még szivat is a rohadék mert Zidannak kigyûlt a Trance de persze mindig rá utazik feltámasztom mire sorra kerülne megint megöli. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

De a kérdés nem költõi :D Hogy lehet az ilyet legyõzni? V forduljak vissza ha kifogytam inkább?

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ha Freya a csapatban van akkor nyomasd vele a Jump-ot(+high jump képesség), plusz a legjobb támadásait, ha betöltõdik a trance. Vivi-vel Flare ész nélkül, Zidane-el üss, a negyedik karakterrel szintén, ha van neki gyógyító varázslat akkor az is orrba-szájba. Locomotion képesség legyen mindenkinek berakva. Mindenkin legyen felszerelve Feather Boots és Gaia Gear, ha van. Auto-Life képesség, ezzel feléled a halott karaktered, de csak egyszer. Plusz a auto-potion, HP+10%, HP+20%, Restore HP is jó ha be van rakva. Nem árt elég gyorsnak lenni a csatába, nem tökölni, támadni ezerrel. Ha így nem megy, akkor jobb ha kimész Memoriából, feltankolsz gyógyító cuccokal és visszamész.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Köszi. basszus és ennyi kellett neki Gaia Gear-el konkrétan végig healelte a bandát a Lich egyfolytában. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Final Fantasy 9 hát ez is kész. :) 2 óra tápolás után lvl60on azt mondtam h oké akkor is nekiesek a fõbossnak, amint kiderült 2 percet kelett még gyalogolnom kb és jött is. Trance Kujanál pislogtam két sort hogy most ez mi? Komolyan ez a fõboss , aztán rá kellett jöjjek hogy nem az. :D De az is meglett elsõre.

Hát jóval könnyebb volt mint a 7 végén Sephiroth az azért már nagyon durva volt ez ilyen pont elég erõs kategória volt.

45 óránál lett vége de nekem elég is volt, a történet érdekelt és ahhoz ennyi kellett még elvacakolhattam volna a kártyákkal meg hogy kimaxoljam de minek, így is bejártam sokmindent meg feloldottam jó pár dolgot.

Igaz még csak két részt ismerek de már most sem tudnék dönteni h a VII vagy ez a jobb annyival másabb a hangulata.Most megyek és szétnézek h mibe fogjak. :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Kellene egy kis help. Dragon Quest 8ba próbálok életet lehelni. Kerestem is hozzá Pcsx2õt. A progi el is indul meg hagy is konfigurálni de ettõl a beállításoktól merre tovább. :unsure:

Ez jön be ha rábökök h RunCD de h ez most a játék konfigja-e v még a pcsX-é azt sem tudom ePSXem volt eddig.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ez a PS2-nél akkor jön be, ha nincs lemez a gépbe.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Sajna ez lehet kimarad nálam. :( Még babrálok egy kicsit a pluginnal hátha hozzá tud dobni még pár FPSt a jó config de 20~25FPSel játszani már nem az a "kibírom" kategória hanem erõsen be van lassulva.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Mondjuk a DQ8-nak van is grafikája, szerintem ezért nem megy jól. Nyomassad a Baten Kaitos-t, én is azzal tolom, simán elõzõ generáció egyik legjobb Jrpg-je, ha nem a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Sikerült beállítani a Chrono Crosst normálisra. Most találkoztam Kid-el. Jó lesz ennek a sztorija ez fenn marad. :) Ott alszik a gyerek a tengerparton , felébred a csaj sehol ,mondom na majd lebasszák ha visszaér a faluba erre jön a WTF.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Még úgy az elsõ 10 órában annyira nem is egy nagy durranás a sztori, utána kezd bonyolódni, és valami teljesen más fog kialakulni a végére. :) Mestermû, hangulatban, stílusban, hardrendszerben ver mindent. (SZVSZ)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

NA ezért nem szeretek végigjátszásos videóba belenézni, mondom megkeresem már megint azt a videót hogy mi is történt a tengerparton megnézem még egyszer és tessék ott ordít hogy ottfelejtettem az egyik társat( a kutyát).

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Pushult és Leena-t is úgy lehet felszedni, hogy a sírodnál visszautasítod Kid ajánlatát, miszerint hozzád csatlakozik. Ha ezt nem teszed meg egyikõjük sem lesz a csapatodba. Vannak még ilyenek bõven, érdemes megkeresni egy karakterekrõl szóló leírást, hogy ki hogyan szedhetõ fel, mert lesznek olyanok, hogy ha x dolgot elvállalsz, akkor három karakter csatlakozik hozzád, viszont másik három karaktert majd csak a következõ végigjátszásban tudnál felszedni. Így nem is tudod megszerezni egy végigjátszással az összes karaktert, kell hozzá három.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ritka hülye módon akadtam el. :lol:

Ott tartok hogy voltunk a kastélyban egyszer mikor Kid-et megmérgezik és Hidrát kell keresni amibõl elõállítják az ellenszert.Visszajöttem az eredeti világba bementem ott a dzsungelbe és egy pontom ahol beszakadt alattam a padló ráestem egy marha nagy polipra megöltem kiszabadítottam egy tündért õ el is repült de én meg nem találok több kijáratot csak ezt innen meg nem ugranak le. :lol:

[GSF] Picture

De vannak benne pofátlan elemek azért mint a kastélyban a kódszám a falon .Hát mire rájöttem volna magamtól...

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Nyomkodni kell összevissza a cselekvés gombot(X), aztán majd csak leugrik, kiírja hogy leakarsz-e. Ha nem, akkor valószínûleg emulátor hiba, bár nem hinném.

A falon a kódot meg egyszerû megtalálni, mert amikor belépsz a szobába lehet látni Glen írja fel a falra, hogy el ne felejtse. :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ez tipikusan az a szitu amikor ha magadtól próbálod az istennek nem ugrik le hiába fekszel az Xen de amint vki megválaszolja rögtön eltalálod a pontot h honnan ugrik le. :D

Iszonyat jó ez a gém ilyet se gondoltam h mondok valaha de ez jobb mint az FF. :D Mikor már most az elsõ végigjátszásnál tudod h ezt te még egyszer végig akarod majd játszani rengeteg döntési pont van benne , meg amennyi társunk van így is h választani kell... :D Pl elsõ kettõt el is rontottam mert a Glann helyett KorCHA jött velem a pecabotjával,Guile helyett meg a rocker gyerek.

Kid mennyire tartozik a fõszálhoz? Vagy olyan mint pl az FF hogy ha egy adott ponton ott KELL lennie akkor berakja kötelezõ tagnak? mert a mérgezés miatt le is maradt nem kicsit meg unom is h visszadumál mindenkinek. Plusz Harle-val kétlem h kibírná egy teamben és hát... :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Maga a történethez elég fontos karakter, de nem nagyon kell majd sehol használni. Lesznek ilyen kötelezõ dolgok, hogy x karakternek csak úgy tudod felvenni a utolsó speckó támadását, hogy berakod a csapatba és elmész x helyre, beszélsz x emberrel. Ezeket érdemes is megcsinálni, de inkább a történet miatt, egyes karaktereknél több minden dologra fény derül. Harle-t én nem ajánlom, hogy annyira fejlesztgesd, de ez már spoiler lenne.

Számomra az FF7 a legjobb játék, hát ez nagyon kicsivel van elmaradva tõle. Imádom!

Link to comment
Share on other sites

Karez

Nah megjelent a Final Fantasy IV Complete Collection PSP-re, így izibe be is szereztem. (néztem is egyet, hogy már instant angol megjelenés volt, ugyanúgy a bõvített Dissidia is jött vele együtt)

És váó...így kezdetben elég furcsa a szitu. :D

Szal adott fõhõsünk, aki társával együtt egy genyó király csicskásai, akik bár ellenzik az ember ölést, mégis teljesítik a király parancsait. Megszerzik a kristály-okat, elpusztítanak egy Summon erõeket használó falut, és bár mindezt utólag tudják meg, nem kicsit zavarja õket.

Kicsit erõsen a 6.részt jutatja eszembe, bár most belegondolva, ebbõl a részbõl születhetett meg késõbb a 6. végsõ fantázia eljövetel is.

Bár azt még nemtom hova tenni hogy szegény, szerencsétlen Summon kölyök mért csatangol utánunk, mikor még az elején "véletlenül" megöltük az anyja Summon-ját, ezzel vele együtt õt is.

Ami még kifejezetten tetszett, hogy rengeteg karakter sprite az 1.részbõl köszön vissza, így egy picit olyan mintha abban a világban harcolnánk, csak az 1.rész Light Warriors-ai már rég nem élnek vagy mitomén.

Jah és öröm látni hogy az Igen/Nem döntésünk itt is kihat késõbbiekben a dolgokra.

Szóval aki eddig nem játszott eme résszel, esetleg nincs DS-e, wiiware-je, mert idõvel megjelent két kiegészítõ rész is (-overdie- és The Last Years) és beszeretné pótolni, akkor csak tudom ajánlani. És bár DS-re is megjelentek ezek a részek, ama verzióval ellentétben itt psp-n az eredeti 2D-s kinézetet kapjuk, a szokásos ráncfelvarrással, újra komponált dallamokkal és mi-egyébbel.

YpZUQyHjZ_Q

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ez a tipikus atom bõrlehúzás, de mit várnák ugyan a square-tõl? Snes, PS1, GBA, DS, Wiiware és telefonra az After Years és most PSP-én mindez együtt. Csak azt nem értem miért pont ezt a részt, mondjuk a 1&2-õt is pofátlanul sokszor remakelték. Ha valaha végig fogom újból vinni ezt a részt, az a DS rész lesz, rendes 3D-és karakterekkel és szinkronokkal. Mellesleg laza 20 órás játékidõvel rendelkezik, kellemes sztorival, de a 5-6 részektõl elmarad.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Maga a történethez elég fontos karakter, de nem nagyon kell majd sehol használni. Lesznek ilyen kötelezõ dolgok, hogy x karakternek csak úgy tudod felvenni a utolsó speckó támadását, hogy berakod a csapatba és elmész x helyre, beszélsz x emberrel. Ezeket érdemes is megcsinálni, de inkább a történet miatt, egyes karaktereknél több minden dologra fény derül. Harle-t én nem ajánlom, hogy annyira fejlesztgesd, de ez már spoiler lenne.

Számomra az FF7 a legjobb játék, hát ez nagyon kicsivel van elmaradva tõle. Imádom!

Van még olyan karakter akit nem érdemes bevenni a csapatba? Pl hogy ideiglenes.

http://shrines.rpgclassics.com/psx/cc/characters.shtml

Az a vicc h Razzly nem gyenge már abban az állapotban sem mikor megtaláljuk hátha még be is ér majd. A 3. szint támadása tömeget sebez.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ideiglenes nagyon nincs, csak 1 karakter, Harle. Ha Kid-et megmentetted, avagy sem utána már nem lesz ilyen választós, a hátralévõ karaktereket mind felszedheted, persze csak ha megcsinálod a hozzájuk tartozó "küldetést". Én majdnem az összes végigjátszásnál Fargo-t, Grobyc-ot használtam. A játék egy részénél fontos, hogy legyen tolvaj karaktered, ez vagy Fargo vagy Kid. Meglehet enélkül is csinálni, csak egy kicsit nehézkes.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Hátha valakit majd érdekel:

http://www.gametrailers.com/video/full-spe...12464?nocache=1

Egy közel egy órás Gametrailers különkiadás, amin a Japán videojátékokról beszélnek újságírók, játék dizájnerek, rajongók és még sokan mások, hogy Japán mennyi mindent lerakott a játékiparban. Aranyos és jó pofa, fõleg hogy Peter Molinõrtõl kezdve a fontosabb arcok is mondanak pár jó szót benne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...