Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

Cortez_Corleone

Atom jó ez a Versus videó, csak erre a harc rendszerre leszek kíváncsi.

Meg érdeklõdnék , hogy a versus akkor most milyen kategória is? Mert nem körökre osztott azt már most látom. Action- rpg ?

Ha igen, az rpg elemek mennyire lesznek fontosak vajon ? ( Fejleszthetõ kardok, vehetõ tárgyak, stb )

Akció RPG, jaja, olyasmi, mint a Kingdom Hearts, illetve a Crisis Core. Szerintem az RPG elemek is csak ilyen minimális módon lesznek jelen a játékban, bár ez eleve ilyennek is lett tervezve.

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Mintegy 64 órányi FF XIII játék után visszajutottam Gran Pulse-ra. Van egy hatalmas sztyeppe, az egyik sarkában kör alakban 6-8 Cieth kõ, ahol küldetéseket lehet kapni. Utánuk nem sokkal egy hegyvonulat lezárja a pályát, de most azt vettem észre, hogy valami óriási lény bóklászik a hegyek mögött. Régebben nem volt ott. Óriásit úgy kell érteni, hogy a legnagyobb elefánt szerûség (ami akkora, mint egy ház), a derekáig se ér. Mi lehet ez a lény? És meddig kellene tápolni a csapatomat, ha meg akarnék küzdeni vele? :)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Mintegy 64 órányi FF XIII játék után visszajutottam Gran Pulse-ra. Van egy hatalmas sztyeppe, az egyik sarkában kör alakban 6-8 Cieth kõ, ahol küldetéseket lehet kapni. Utánuk nem sokkal egy hegyvonulat lezárja a pályát, de most azt vettem észre, hogy valami óriási lény bóklászik a hegyek mögött. Régebben nem volt ott. Óriásit úgy kell érteni, hogy a legnagyobb elefánt szerûség (ami akkora, mint egy ház), a derekáig se ér. Mi lehet ez a lény? És meddig kellene tápolni a csapatomat, ha meg akarnék küzdeni vele? :)

Õ az egyik Pulse fal'Cie, és a Titan névre hallgat. Sajnos nem lehet vele megküzdeni, tulajdonképpen õ Gran Pulse mûködtetõje, bajok lennének, ha elpusztulna.

Link to comment
Share on other sites

sab86

Titantól még fogsz pár küldetést is kapni, de semmi érdekes... Amúgy meg wow, 64 óra alatt értél gran pulsera? Látom kiélvezed a játékot, nem pedig végigrohansz rajta úgy, hogy 40 óra alatt végigjátszod. Én is így játszottam :)

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Titantól még fogsz pár küldetést is kapni, de semmi érdekes... Amúgy meg wow, 64 óra alatt értél gran pulsera? Látom kiélvezed a játékot, nem pedig végigrohansz rajta úgy, hogy 40 óra alatt végigjátszod. Én is így játszottam :)

Tényleg nem kapkodom el, de a 64 óra játékidõ a 13. fejezetben a visszateleportálásig tartott.

Link to comment
Share on other sites

sab86

Tényleg nem kapkodom el, de a 64 óra játékidõ a 13. fejezetben a visszateleportálásig tartott.

Ja, úgy már mindjárt más. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Mi a véleményetek a Legend of Manaról és a YS The Oath in Felghanaról? Szétnéztem pár topicban és rájuk bukkantam. Így vedeók alapján elég érdekesnek tûnik.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Utóbbit ajánlanám, elég retro feelingje van. A mana-t kb. 1 óráig bírtam anno...

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Bocs a dupláért, de úgy sem nagyon él a topik. Azt hiszem én sem veszek DS-t, tegnap kipróbáltam az emulátort, és megy rajta minden tökéletesen. :D Dragon Quest 9 100%-osan megy, bár most nem akarok belekezdeni egy 100 órás játékba, de az elsõ 1 óra alapján mindenképpen pozitív csalódás. Ugyan még mindig DQ, tehát rálehet fogni hogy ugyanaz, mint az elõzõ nyolc rész, de az érintõ képernyõ, meg a történet egy kicsit más megközelítésbe teszi a dolgokat. Talán Jrpg-nek mondható a Zelda Phantom Hourglass is, hát eddig az a véleményem mint a többi részrõl, ez is csak egy zelda. Valahogy sosem voltam oda értük, de talán ezt végig viszem, stílusban egész tetszetõs, és itt sem kell nagyon használni a gombokat csak az érintõ képernyõt/egeret, szóval a kényelem az meg van. Jön még lefele a Ni No Kuni, bár japánul, arra leszek még nagyon kíváncsi, elvileg kell hozzá a varázs füzet, de gondolom feldobták már a netre.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Bocs a dupláért, de úgy sem nagyon él a topik. Azt hiszem én sem veszek DS-t, tegnap kipróbáltam az emulátort, és megy rajta minden tökéletesen. :D Dragon Quest 9 100%-osan megy, bár most nem akarok belekezdeni egy 100 órás játékba, de az első 1 óra alapján mindenképpen pozitív csalódás. Ugyan még mindig DQ, tehát rálehet fogni hogy ugyanaz, mint az előző nyolc rész, de az érintő képernyő, meg a történet egy kicsit más megközelítésbe teszi a dolgokat. Talán Jrpg-nek mondható a Zelda Phantom Hourglass is, hát eddig az a véleményem mint a többi részről, ez is csak egy zelda. Valahogy sosem voltam oda értük, de talán ezt végig viszem, stílusban egész tetszetős, és itt sem kell nagyon használni a gombokat csak az érintő képernyőt/egeret, szóval a kényelem az meg van. Jön még lefele a Ni No Kuni, bár japánul, arra leszek még nagyon kíváncsi, elvileg kell hozzá a varázs füzet, de gondolom feldobták már a netre.

És az érintőképernyőt hogy oldod meg emulátorral? :D Leírást tudsz mellékelni egyébként beszerzési helyről, beállításokról...? :D DQ9-re szívesen rárepülnék.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

És az érintõképernyõt hogy oldod meg emulátorral? :D Leírást tudsz mellékelni egyébként beszerzési helyrõl, beállításokról...? :D DQ9-re szívesen rárepülnék.

Érintõképernyõt egyszerûen egérrel. :D Innen letöltöd. Beállítás meg kb. így néz ki: 3D settings: SoftRasizter, pipa kivéve az Edge Marking-nál, Sound Settings: bal oldalt második pipa, középsõ pipa, jobb oldalt Interpolation: Cosine, alatta meg pipa. Frame skip: 9. Minden más alap.

Ami nagyon kemény, hogy kipróbáltam a Gamecube emut és tökéletesen viszi (25 Fps) a Resident Evil Zero-t. Egyben Wii emulátor is, gondolom azokhoz sem kell erõsebb gép, csak egy Wii mote. Szóval ha lesz pénz, akkor veszek egy xbox kart, és pótolok ezerrel. GC, NDS, N64 és talán Wii, PSP is. :D

Ni No Kuni-t kipróbáltam, nagyon durca, tiszta Ghibli studio, csak kár hogy japán(na nem mintha olyan durva szövege lenne, azt a 15-20 percet értettem is mirõl szól a dolog), nagyon tuti a hangulat.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Érintõképernyõt egyszerûen egérrel. :D Innen letöltöd. Beállítás meg kb. így néz ki: 3D settings: SoftRasizter, pipa kivéve az Edge Marking-nál, Sound Settings: bal oldalt második pipa, középsõ pipa, jobb oldalt Interpolation: Cosine, alatta meg pipa. Frame skip: 9. Minden más alap.

Ami nagyon kemény, hogy kipróbáltam a Gamecube emut és tökéletesen viszi (25 Fps) a Resident Evil Zero-t. Egyben Wii emulátor is, gondolom azokhoz sem kell erõsebb gép, csak egy Wii mote. Szóval ha lesz pénz, akkor veszek egy xbox kart, és pótolok ezerrel. GC, NDS, N64 és talán Wii, PSP is. :D

Ni No Kuni-t kipróbáltam, nagyon durca, tiszta Ghibli studio, csak kár hogy japán(na nem mintha olyan durva szövege lenne, azt a 15-20 percet értettem is mirõl szól a dolog), nagyon tuti a hangulat.

Köszönöm, majd valamikor nekiülök :). A Dreamcast emu-Shenmue kombó nálam nem futott, majd hátha ez. Ellenben most van Okami, szóval egy ideig tárgytalan bárminemû játék :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ni No Kuni-t kipróbáltam, nagyon durca, tiszta Ghibli studio, csak kár hogy japán(na nem mintha olyan durva szövege lenne, azt a 15-20 percet értettem is mirõl szól a dolog), nagyon tuti a hangulat.

Ezt emuval próbáltad ki v konzolon?

A Dragon Quest 8-at emulátor még elbírja egy, két magos 3Ghzes, 2Giga ramos, 512es Ati karival? Bár kettõ gémet nem kéne egy ilyen bõven elég egyszerre. :D (fõleg 2 hónappal vizsga elõtt...x) )

A rajzolóknak volt valami köze a Dragon Ballhoz v csak ugyanaz a rajz stílus? Mert nekem elsõre teljesen az ugrott be róla.

Amúgy ha tudtok vmit ajánlani jöhet nyugodtan mert nálam így az FF , DQ meg a The Oath in Felghana-val meg is áll a lista.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Ezt emuval próbáltad ki v konzolon?

A Dragon Quest 8-at emulátor még elbírja egy, két magos 3Ghzes, 2Giga ramos, 512es Ati karival? Bár kettő gémet nem kéne egy ilyen bőven elég egyszerre. :D (főleg 2 hónappal vizsga előtt...x) )

A rajzolóknak volt valami köze a Dragon Ballhoz v csak ugyanaz a rajz stílus? Mert nekem elsőre teljesen az ugrott be róla.

Amúgy ha tudtok vmit ajánlani jöhet nyugodtan mert nálam így az FF , DQ meg a The Oath in Felghana-val meg is áll a lista.

Emuval, a lentebb beállítások mellett tökéletesen fut.

Nem ismerem a Ps2 emukat, de szerintem elég lesz. A DQ8-hoz csak akkor állj neki, ha semmivel nem játszol mellette. Nehéz, tömör, oda kell figyelni a dolgokra, aztán ha abbahagyod kizökkensz. Ugyanaz a rajzolója, mint a Dragon Ball sorozatnak.

Fuh temérdek Jrpg van, igaz kevés is ami úgy igazán leköti az embert. Ps1-re mindenképpen próbáld be, ha még nem tetted volna a Chrono Cross-t, Legend of Dragoont. Ps2-re meg így hirtelen a Shadow Hearts 1-2-őt ajánlanám. De itt van még pár játéksorozat, aminek utánanézhetsz, ha érdekel: Tales of..., Wild Arms, Breath of Fire, Arc the Lad, Lufia, Fire Emblem, Suikoden, Xenosaga, Grandia, Shin Megami Tensei, Star Ocean, ezeknek mind több részük van.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

:o ...Szép hosszú lista,Köszi, asszem el leszek. :D

Viszont most nem követem el azt a hibát mint múltkor az FF7nél nem hagyom abba h ne zökkenjek ki.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én közel fél évre is abbahagytam a DQ8-at, és ennyi idő után is kb fél óra játék múlva ugyanott vagy ahol régebben. Nem is hiszem, hogy ilyen komplex játékot képes lennék a legelejétől a legvégéig tolni (bár a Gothic III-val anno sikerült), a DQ8 nálam 102 óra ért véget :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Itt volt az orrom elõtt a legpoénabb karakter és én hányszor el mentem mellette...

[GSF] Picture

Ez az Eat képesség... :lol: És nem is olyan gyenge karakter.

Amikor a Black Magek megtámadják a Freya városát így JRPG szinten ez még az intró mindig? :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Itt volt az orrom elõtt a legpoénabb karakter és én hányszor el mentem mellette...

[GSF] Picture

Ez az Eat képesség... :lol: És nem is olyan gyenge karakter.

Amikor a Black Magek megtámadják a Freya városát így JRPG szinten ez még az intró mindig? :D

Én is nagyon bírtam Quina-t ^^ Még csak most csatlakozott? :D Hja, akkor még van vagy 3 karakter akik nem csatlakoztak (bár lehet csak kettõ), aztán meg megindul a történet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Hát ez érdekes , most vagy jobban magával ragadott ez mint a 7 és azért haladok gyorsabban vagy a fõszál rövidebb de 7 óra alatt kipipáltam az elsõ CDt.

Ez a Kuja...enyhén búza csak egy picit, de már az irritáló szinten...Öröm lesz agyonverni :lol: mikor a videoban elindul feléd , bõrcsizma.. mondom nah ...halad fel...tanga...nah alakulunk...férfi fej... NAAAAAAAAA NEEEE. :lol:

Bár a 7be se volt sokkal több órám olyan 40nél a végére (asszem, régen volt) és ott már mászkáltam akkor egy ideje szval arányban végül is megvan az csak ez halad mert rohadtul tetszik. :)

Link to comment
Share on other sites

Sugarfree

Wii-re tudtok mondani valami jó JRPG-t? :P

Link to comment
Share on other sites

Athesz

:o :blink:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Wii-re tudtok mondani valami jó JRPG-t? :P

Rune Factory Frontier, Arc Rise Fantasia, Tales of Symphonia: Dawn of the New World, Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers. Hogy jók is-e azt nem tudom, Wii hiányában nem játszottam velük. Ha tudsz japánul akkor a Xenoblade-t is ajánlanám, elvileg az kegyetlen jó. Valamint a gamecube-os Baten Kaitost, Skies of Arcadia, Tales of Symphoniat.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Na most jönnek a problémás részek. Azért a 7ben könnyebb volt választani (pofára mentem :D ) karaktert de itt mind mellett szól valami h miért kellene a csapatba. Quinanak ott a Eat képesség amivel rohadt egyedi karaktert lehet összehozni és mind e mellett közelharcra se gyenge nem csak varázslásban jó. Vivi egyértelmûen marad , alapból is a legérdekesebb kari fõként h már van cirka 800Hp életelszívása így már életképes is, õ mellé viszont kéne majd Steiner párosítani az Element sword miatt.

És még ott van a healer/summoner probléma ahova most értem. Megtaláltuk Eikot és láthatóan nem nagy ötlet egy partiban tartani Daggerrel :rolleyes: , plusz nem is kell 2 gyógyító egy csapatba egyszerre, akkor ki támad. Csak az a kérdés h a kikupált Daggert megéri e lecserélni Eikora késõbb mennyiben fog mást tudni v egyáltalán különböznek a képességeik?

Ez az esküvõs rész nagyon nagy volt, Zidanennak csak nem akar összejönni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na most jönnek a problémás részek. Azért a 7ben könnyebb volt választani (pofára mentem :D ) karaktert de itt mind mellett szól valami h miért kellene a csapatba. Quinanak ott a Eat képesség amivel rohadt egyedi karaktert lehet összehozni és mind e mellett közelharcra se gyenge nem csak varázslásban jó. Vivi egyértelmûen marad , alapból is a legérdekesebb kari fõként h már van cirka 800Hp életelszívása így már életképes is, õ mellé viszont kéne majd Steiner párosítani az Element sword miatt.

És még ott van a healer/summoner probléma ahova most értem. Megtaláltuk Eikot és láthatóan nem nagy ötlet egy partiban tartani Daggerrel :rolleyes: , plusz nem is kell 2 gyógyító egy csapatba egyszerre, akkor ki támad. Csak az a kérdés h a kikupált Daggert megéri e lecserélni Eikora késõbb mennyiben fog mást tudni v egyáltalán különböznek a képességeik?

Ez az esküvõs rész nagyon nagy volt, Zidanennak csak nem akar összejönni. :lol:

Ha jól emlékszem a summonok annyiban különböznek, hogy Dagger és Eiko közül melyikük tudja õket kezelni. Szóval lesz értelme akár mindkettõt a csapatba rakni, mert nem ugyanazokat az eionokat (? itt így hívták õket? már nem tom...) fogják idézni.

Én általában cserélgettem a csapatot, és nagyrészt megosztóan mindkenkivel voltam, senkit sem elhanyagolva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...