Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

MailMan

Akkor esetleg ne legyen a téma címe Final Fantasy és JRPG õrültek ide! ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Akkor esetleg ne legyen a téma címe Final Fantasy és JRPG õrültek ide! ? :rolleyes:

Az lehet hogy még jobb lenne, csak nem akartam megváltoztatni az elõzõ topik címét.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Nem baj az (legrosszabb esetben a régi címét is átírjuk), így már több mindennek adhat otthont ez a téma fölösleges off nélkül :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Mennyire lenne nehezebb itt lemenni a kráterbe és letudni a dolgot ? / 3.5 K Hp körül vannak a karik +ultima weaponok / Eddig imádtam a gémet de ez a tied az egész világ meg a Chocobo tenyésztés vhogy nagyon megakasztotta nálam a dolgot és leginkább csak befejezni szeretném már mert a sztori meg érdekel. :unsure: Sok lenne még hátra belõle?

Plusz elkezdeném a 9et is de csak ha ezt befejeztem .

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Pasz, próbáld ki, nem olyan hosszú rész az a kráter, sõt inkább rövid. Csinálsz egy másik mentést, aztán ha nem megy, készítesz gyorsba 99 elixirt és elkezded püfölni a vázákat a kráterben, ott hamar tudsz fejlõdeni.

A nyóócat kezd a nyócat!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Elsõ alakját röhögve megöltem, másodiknál meg szívok a transform miatt mert nincs ellene cuccom :D

Rakat mindent hoztam mielõtt lejöttem erre nem gondoltam.

De hogy milyen hangulatos zene megy alatta az vmi hihetetlen. B)

IPB Image

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát igen, Nobuo Uematsu legjobb zenéje a One Winged Angel (az Advent Childrenben egy feltuningolt változat hallható a végsõ ütközetben!) a Liberi Fatali után.

Csak hogy tudd, Knights of the Round matériával két támadás alatt vége Sephirothnak :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Csak hogy tudd, Knights of the Round matériával két támadás alatt vége Sephirothnak :D

Tudom ezért vacillálok a tenyésztés és a fõbossal való szívás közt. :D

Csak C-s csirkével szívás versenyezni nem mindig hallgat rám és még lassú is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kult13

No, hogy ne apadjon el teljesen a topik, pár napja belekezdtem a Shadow Hearts 2-be. Gyakorlatilag ugyanaz, mint az elõzõ rész, csak valamivel kiforrottabb harcrendszer, jobb grafika, és 3D-és környezet. A horror stílus itt már annyira nem észrevehetõ, illetve csak másodlagos a hangulatban. Jó lesz ez, 4,5 órát játszottam, de érzem jó kis kalandnak nézek elébe.

Blue Dragon-t tegnap kezdtem el, eddig 2-3 órát játszottam vele. Rengeteget kell harcolni, eddig elég sok dungeon volt, harcrendszer elég egyszerû, sokat nem kell taktikázni, inkább ilyen átlagos Jrpg szintjén van, hangulat eddig nem sok van, grafika elmegy, ami inkább zavaró az a karakterek kinézete, és hogy alig van mimika, illetve szinte lesnek elõre, min egy bábu. Maguk a karakterek sem egy érdekfeszítõek, ahogy a történetbõl sem sokat nézek ki, remélem változni fog a játék. Maga a zene elsõ osztályú, de hát Nobuo...

Eddig csalódás, bár a régi Jrpg rendszer/felépítés azért meg van.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

No, hogy ne apadjon el teljesen a topik, pár napja belekezdtem a Shadow Hearts 2-be. Gyakorlatilag ugyanaz, mint az elõzõ rész, csak valamivel kiforrottabb harcrendszer, jobb grafika, és 3D-és környezet. A horror stílus itt már annyira nem észrevehetõ, illetve csak másodlagos a hangulatban. Jó lesz ez, 4,5 órát játszottam, de érzem jó kis kalandnak nézek elébe.

Blue Dragon-t tegnap kezdtem el, eddig 2-3 órát játszottam vele. Rengeteget kell harcolni, eddig elég sok dungeon volt, harcrendszer elég egyszerû, sokat nem kell taktikázni, inkább ilyen átlagos Jrpg szintjén van, hangulat eddig nem sok van, grafika elmegy, ami inkább zavaró az a karakterek kinézete, és hogy alig van mimika, illetve szinte lesnek elõre, min egy bábu. Maguk a karakterek sem egy érdekfeszítõek, ahogy a történetbõl sem sokat nézek ki, remélem változni fog a játék. Maga a zene elsõ osztályú, de hát Nobuo...

Eddig csalódás, bár a régi Jrpg rendszer/felépítés azért meg van.

- Shadow Hearts sorozattal én is szemeztem, de igen nehéz beszerezni sajnos.

- Suikoden szintén érdekes lenne, de ott meg mindenhol azt olvastam, hogy a SNES-es régi részekkel érdemes kezdeni mert összefüggõ a story (de ebbõl még a könyv is érdekelne).

- Persona 3 egy rövid cikk alapján marhára kéne: fontos itt a sorrend? Meg ez asszem összefügg a Sin Megami Tensei animével, azokat is meg kellene hozzá nézni?

- Persze legjobban a Chrono Cross és a Legend of Dragoon kellene, de azokhoz egyelõre kellene egy PS1-es memóriakártya a PS2-be. (utóbbi még rendben is, de a játékokat eredetiben...pff :D). De ha már lesz 1-es memókártya, akkor tuti végigtolom végre a Final8-at, ami már megvan, csak ugye azt elõrõl kellene kezdeni, holott anno emuval eljutottam a harmadik lemezig.

- Wild Arms széria, Rogue Galaxy szintén. Ezek után végülis már csak szabadidõt meg kiapadhatatlan játékkedvet kellene vásárolni :D

SNES emulátoros Final6 mentés meg van a gépen, míg nem volt tévém, azt toltam általában (egész sokáig elvittem és sok-sok órát öltem a fejlõdésbe is, körbeadogatva a meglévõ espereket...szóval azt is kéne folytatni)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

- Shadow Hearts sorozattal én is szemeztem, de igen nehéz beszerezni sajnos.

- Suikoden szintén érdekes lenne, de ott meg mindenhol azt olvastam, hogy a SNES-es régi részekkel érdemes kezdeni mert összefüggõ a story (de ebbõl még a könyv is érdekelne).

- Persona 3 egy rövid cikk alapján marhára kéne: fontos itt a sorrend? Meg ez asszem összefügg a Sin Megami Tensei animével, azokat is meg kellene hozzá nézni?

- Persze legjobban a Chrono Cross és a Legend of Dragoon kellene, de azokhoz egyelõre kellene egy PS1-es memóriakártya a PS2-be. (utóbbi még rendben is, de a játékokat eredetiben...pff :D). De ha már lesz 1-es memókártya, akkor tuti végigtolom végre a Final8-at, ami már megvan, csak ugye azt elõrõl kellene kezdeni, holott anno emuval eljutottam a harmadik lemezig.

- Wild Arms széria, Rogue Galaxy szintén. Ezek után végülis már csak szabadidõt meg kiapadhatatlan játékkedvet kellene vásárolni :D

SNES emulátoros Final6 mentés meg van a gépen, míg nem volt tévém, azt toltam általában (egész sokáig elvittem és sok-sok órát öltem a fejlõdésbe is, körbeadogatva a meglévõ espereket...szóval azt is kéne folytatni)

-Shadow Hearts-nél is fontos a sorrend, hat hónap van az elsõ és a második rész között, ugyanaz a fõszereplõ, és még sok más dolog. Itt kapható a második rész, és még elég sok helyen a harmadik, elsõvel nem nagyon találkoztam sehol.

-Suikoden-nek PS1-re jelent meg az elsõ része, nem egy nagy szám, a többitõl el is vette a kedvem, pedig elvileg jó, még a harmadik résszel játszottam egy kicsit, de az sem nyerte el a tetszésem. A könyvet egy idõben kutattam, mikor Pesten laktam elmentem minden antikváriumba, persze csak ígérgették hogy lesz. Egyébként 100%-an élvezhetõ nélküle is a játék.

-Personánál nem fontos a sorrend, tudtommal az animét sem kell hozzá megnézni.

-Chrono Cross és a Legend of Dragoon meg alap mindenek felett. :D

-Rogue Galaxy-t én annyira nem ajánlom, Wild Arms is ízlés kérdése.

Én azt mondom, ha megtudod csinálni a memóriakártyás dolgot, hogy vigye a nem eredeti játékokat, vagy ha megtudod csippelni, akkor csináld. Rég nem számít ez már nálunk wareznak, fõleg hogy semmi jó játék nem kapható nálunk. Vagy rászoksz az ebay-re.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én azt mondom, ha megtudod csinálni a memóriakártyás dolgot, hogy vigye a nem eredeti játékokat, vagy ha megtudod csippelni, akkor csináld. Rég nem számít ez már nálunk wareznak, fõleg hogy semmi jó játék nem kapható nálunk. Vagy rászoksz az ebay-re.

Azt hallottam, hogy van olyan memókártya, ami akár NTSC-s cuccokat is visz, de nem tudom mennyire megbízható ez, honnan beszerezhetõ...stb. Én nagyon szívesen megvenném pl a Cross-t, vagy gyûjteményes, prémium árkategóriás FF-eket...ha kapható lenne :D Szóval abszolút nem az én hibám, hogy nem tudok vele játszani. A csippeléstõl viszont én nagyon tartok, eleve meg merjem-e ezt kérdezni konzolboltban (nem hívják-e rám az õrsöt :D), mennyire megbíztható, hogy utána is mûködik-e a gép...stb.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Azt hallottam, hogy van olyan memókártya, ami akár NTSC-s cuccokat is visz, de nem tudom mennyire megbízható ez, honnan beszerezhetõ...stb. Én nagyon szívesen megvenném pl a Cross-t, vagy gyûjteményes, prémium árkategóriás FF-eket...ha kapható lenne :D Szóval abszolút nem az én hibám, hogy nem tudok vele játszani. A csippeléstõl viszont én nagyon tartok, eleve meg merjem-e ezt kérdezni konzolboltban (nem hívják-e rám az õrsöt :D), mennyire megbíztható, hogy utána is mûködik-e a gép...stb.

Hidd el a CC-ét, ha lenne még limitált ultimáte mindenféle verzióban megvenném, de nem kapható, ebay-rõl meg nem merek rendelni. Mondjuk úgyis hamarosan kiköltözöm Angliába, kíváncsi vagyok ott milyen felhozatal lesz.

Ez a memóriakártyás dolog elvileg mûködik, ilyen témában kérdezd The Reaper Cool nevû tagot innen a GS-rõl.

Én 2004-05ben vettem a PS2-õt a konzolstúdióba chipelve, nem tudom csinálnak-e még, vagy egyáltalán valahol csinálnak. Nekem eléggé szarrá lehet ár menve az olvasófej benne, sokszor alig akarja elindítani, de játék közben még soha nem volt vele probléma.

Az õrsöt biztos nem hívják rád, sok konzol bolt van olyan ge.ci, hogy fénymásolt borítójú játékokat is árul, meg eleve egy mappából veszi elõ a DVD-ét rakja bele a tokba és adja el neked új áron. Na ezért már rájuk lehetne hívni...

Egyébként ez a Shadow Hearts 2 egyre jobban tetszik, most Oroszországban járok Anasztáziával. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Cortez_Corleone

FÁKK JE!

Final Fantasy IV - Complete Collection for PSP

Még mindig van értelme PSP-t megtartani. B)

Zsíííííír B) Bár a DS-es verzió után várható volt.

Az After Yearst még nem is próbáltam, na majd most :D

Link to comment
Share on other sites

Karez

Zsíííííír B) Bár a DS-es verzió után várható volt.

Az After Yearst még nem is próbáltam, na majd most :D

A tetejébe a klasszikus kinézetet kapjuk!

Nem a 3D-s chibi edition for NDS. <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Karez

Egy kis újdonság FF ügyben:

Final Fantasy XIII-2 (mutat jelenetet a sima játék végébõl): http://www.youtube.com/watch?v=FC3YYI6D64o

Final fantasy Versus 13: http://www.youtube.com/watch?v=eRniaafcTPM

Final Fantasy Type-0 (eddig agito néven volt) : http://www.youtube.com/watch?v=Vr7RIIt5UPY

Damn! Megelõztél! :P

FF XIII-2 nemtom sírjak vagy nevessek. <_< De ahogy látom Lighting múltjáról fog szólni, mint ahogy tervezték DLC-ként is kiadni a készítõk...úgy látszik pénzéhes banda inkább még kibõvíti a kidobott szemetet, leporolják, és eladják. :rolleyes:

Type-0 meg naaaaaaaagyon érdekes lesz! Ez a félig görög, római stílus keveredik a cyberpunk-al, meghintve egy II.vh-s ná®ci(sz) mozgalommal, és azok lerombolóival, tényleg nagyon eltér már hogy XIII-hoz hasonlítson. Plusz 2 UMD lemezen lesz elterpeszkedve. :blink:

Versus meg áááh...igazán jöhetne már. :D

Azért megkérdezném a Square-t mi a fenét dolgoznak még ezen. Látszólag már minden kész van, egyedül a szinkron még nagyon hiányos, plusz még csiszolni kell rajta gondolom, de ha legalább Japánban idén nem jelenik meg, akkor megeszem a kalapomat.

Ha meg a XIII-2 miatt csúszik csak jövõre akkor...elmehet Szibériába kekszet lapátolni az egész Enix vezetõsége, hogy azt a "éppenhogyJRPGt" majmoltatja, mikor látszólag nem durrant akkorát mit várnák.

A versus meg nagyot fog durranni már eme elõzetest látva.

Link to comment
Share on other sites

sab86

Ha jól tudom, a 13-2 a 13 után játszódik, tehát nem Lightning múltjáról szól. Ahogy nemrég japánban kiadták xboxra is a 13at, mellékeltek hozzá egy kis novellát, ami azt írja le, mi történt közvetlenül az outro után. Gondolom az a novella köti majd össze a két játékot egymással. (ha van rá kereslet, lefordítom a novellát majd)

Type-0 érdekes lesz, bár a harcrendszere nem tetszik. Az meg, hogy miért csak most jöttek rá, hogy egy játékot két UMDn is ki lehet adni, számomra rejtély. Eddig miért érte be minden fejlesztõ azzal a 1,8 gigával? :S

Versus meg jól néz ki, de nem lesz a kedvencem. Nem szeretem az ilyen Kingdom Hearts jellegû harcrendszert, ahol csak rohangálni kell a csatatéren és püfölni az ellenséget (kivéve tales of-nál és star oceannál). De ez az akció FFhez szerintem absz. nem illik.

Csúszni meg a 13-2 miatt tuti nem fog, mert külön csapat dolgozik a két játékon.

Link to comment
Share on other sites

Soule

Ha jól tudom, a 13-2 a 13 után játszódik, tehát nem Lightning múltjáról szól. Ahogy nemrég japánban kiadták xboxra is a 13at, mellékeltek hozzá egy kis novellát, ami azt írja le, mi történt közvetlenül az outro után. Gondolom az a novella köti majd össze a két játékot egymással. (ha van rá kereslet, lefordítom a novellát majd)

Azt a novellát hol lehet megnézni?Kiváncsi vagyok rá.

Link to comment
Share on other sites

sab86

Azt a novellát hol lehet megnézni?Kiváncsi vagyok rá.

Final Fantasy XIII: Episode I a neve és Jun Eishima írta. Keress rá googlen, biztos kiadja.

Link to comment
Share on other sites

Soule

Final Fantasy XIII: Episode I a neve és Jun Eishima írta. Keress rá googlen, biztos kiadja.

Elolvastam hát storya hasonlit a FFX-2-re. :blink:

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Atom jó ez a Versus videó, csak erre a harc rendszerre leszek kíváncsi.

Meg érdeklõdnék , hogy a versus akkor most milyen kategória is? Mert nem körökre osztott azt már most látom. Action- rpg ?

Ha igen, az rpg elemek mennyire lesznek fontosak vajon ? ( Fejleszthetõ kardok, vehetõ tárgyak, stb )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...