Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD


chrisnagy13

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

chrisnagy13
Erre csapjon le valaki! :D Kezdem bánni, hogy eladtam az AMD-s cuccom. Most tuningolhatnék egy jót. :D
Link to comment
Share on other sites

oliba

Erre csapjon le valaki! :D Kezdem bánni, hogy eladtam az AMD-s cuccom. Most tuningolhatnék egy jót. :D

37-ért? Használtan? B55-re? :biglol:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

37-ért? Használtan? B55-re? :biglol:

Mondtam én olyat, hogy ne alkudjál? -_- Talán ez még nálad is menne 4GHz-t. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Talán ez még nálad is menne 4GHz-t. :D

Oliba-nál? :D Az fizikai képtelenség :D

btw nekem jó lenne a Phenom 9500 helyére, csak 37ezerért rohadt drágának tartom (legalábbis jelen anyagi helyzetemben) :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

Inteles K-s jelölés + 100MHZ. A lényeg leginkább a szorzózármentességen van. Így külön húzható a GPU, meg szoirzóval húzható a proci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
oliba

AMD Trinity A10 5800 Benchmark

Teljesítményben a VGA kb. 8600GT és 8800GT között van ha jól emlékszem a pontokra.

Jó lesz ez, csak legyen is kapható, mert az Llano is elég drága lett emiatt, mert alig volt a piacon

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

AMD Trinity A10 5800 Benchmark

Teljesítményben a VGA kb. 8600GT és 8800GT között van ha jól emlékszem a pontokra.

Jól látom, hogy 2GHZ-es a proci? (és 4MB L3??)

Azt hittem 3,8-4GHZ körül lesz ez majd ...

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a 960T és az unlockolt 960T között mennyi a különbség? Az a plusz két mag sokat számítana? Ma unlockoltam, mûködött is egy jó óráig, utána visszaraktam a ház oldalát a gépre, miután kikapcsoltam és utána igen sokat kék halálozott, szóval inkább vissza raktam 4 magosra. Érdemes lenne megkockáztatni még egyszer?

Vagy az is elég, ha ezt a négy magot húzom egy kicsit? Tudnátok tippet adni, hogy UEFI alatt miként is lehetne ezt végre hajtani?

Link to comment
Share on other sites

Razon

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a 960T és az unlockolt 960T között mennyi a különbség? Az a plusz két mag sokat számítana? Ma unlockoltam, működött is egy jó óráig, utána visszaraktam a ház oldalát a gépre, miután kikapcsoltam és utána igen sokat kék halálozott, szóval inkább vissza raktam 4 magosra. Érdemes lenne megkockáztatni még egyszer?

Vagy az is elég, ha ezt a négy magot húzom egy kicsit? Tudnátok tippet adni, hogy UEFI alatt miként is lehetne ezt végre hajtani?

Hát, az én 960Tm jól megy 6 maggal, különbséget csak a Battlefield 3ban venni észre (+ gondolom videókódolás meg tömörítés, de azt nem gyakran csinálom). Lényeg, szerintem most még jobban jársz 4 maggal mint 6al. Lehet én is vissza fogom rakni 4 magra (és remélem 4Ghz is sikerül), nehogy károsodjon valami :D Esetleg még kipróbálhatod manuálisan 1.35re belőni a feszültséget, lehet akkor nem kékhalálozna a 6 mag sem (legalábbis nálam így volt, auto voltagen meghalt párszor).....gondolom hűtőt is vettél hozzá, 6 maghoz mindenképpen kell.

Tuning: CPU V-coret manuálisan teszed 1.3V környékére (először 1.25öt is belőhetsz, lehet az is elég), aztán emeled a szorzót (multiplier), mondjuk 17re (így 3.4Ghz lesz), aztán leteszteled Prime95el (blend test, 10-20 perc elég neki szerintem), ha stabil, emelheted tovább. Ha nem, akkor emelheted a feszültséget.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Hát, az én 960Tm jól megy 6 maggal, különbséget csak a Battlefield 3ban venni észre (+ gondolom videókódolás meg tömörítés, de azt nem gyakran csinálom). Lényeg, szerintem most még jobban jársz 4 maggal mint 6al. Lehet én is vissza fogom rakni 4 magra (és remélem 4Ghz is sikerül), nehogy károsodjon valami :D Esetleg még kipróbálhatod manuálisan 1.35re belõni a feszültséget, lehet akkor nem kékhalálozna a 6 mag sem (legalábbis nálam így volt, auto voltagen meghalt párszor).....gondolom hûtõt is vettél hozzá, 6 maghoz mindenképpen kell.

Tuning: CPU V-coret manuálisan teszed 1.3V környékére (elõször 1.25öt is belõhetsz, lehet az is elég), aztán emeled a szorzót (multiplier), mondjuk 17re (így 3.4Ghz lesz), aztán leteszteled Prime95el (blend test, 10-20 perc elég neki szerintem), ha stabil, emelheted tovább. Ha nem, akkor emelheted a feszültséget.

Még volna kérdésem :D

Ilyen opciók vannak, hogy

CPU frequency

CPU ratio

HT ratio

CPU voltage

CPU NB voltage

HT voltage

A sima CPU ratio-t kel gondolom átállítani 17-re, igaz? A HT ratio az mire való és a CPU frequency? Azokat hagyjam úgy, ahogy vannak? A voltagenél gondolom az NB a north bridge-et jelenti, szóval akkor a sima CPU voltage-et állítsam (úgy néz ki az alapból 1.3-an van nálam, lehet, hogy az unlock maradéka?)

Link to comment
Share on other sites

Razon

CPU frequency 200

CPU ratio 19

HT ratio 11

CPU voltage 1.41V

CPU NB voltage auto

HT voltage auto

Igen, a cpu ratiot. HT ratio a northbridge frekvenciáját növeli, 11 ratio->2200Mhz. Többit én eddig nem piszkáltam, ahhoz nem nagyon értek. Amúgy ez mehetne a procituning topicba :D

Nekem most így van, Arctic Freezer 13 hűtővel. Szóval 4 mag 3.8Ghz-en, 4600 physics score 3Dmark11ben, 6 maggal 3.6Ghz-en 5700pontot kapok. Viszont a játékok 90%a max 4 magot használ, így talán maradok annyin. Majd ha kell az extra 2 mag bekapcsolom őket.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Igen, a cpu ratiot. HT ratio a northbridge frekvenciáját növeli, 11 ratio->2200Mhz. Többit én eddig nem piszkáltam, ahhoz nem nagyon értek. Amúgy ez mehetne a procituning topicba :D

Nekem most így van, Arcrtic Freezer 13 hûtõvel. Szóval 4 mag 3.8Ghz-en, 4600 physics score 3Dmark11ben, 6 maggal 3.6Ghz-en 5700pontot kapok. Viszont a játékok 90%a max 4 magot használ, így talán maradok annyin. Majd ha kell az extra 2 mag bekapcsolom õket.

Nem, a HT ratio a HT frekvenciáját növeli. :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Nem, a HT ratio a HT frekvenciáját növeli. :)

ja , akkor az NB ratio-ra gondoltam asszem :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a 960T és az unlockolt 960T között mennyi a különbség? Az a plusz két mag sokat számítana? Ma unlockoltam, működött is egy jó óráig, utána visszaraktam a ház oldalát a gépre, miután kikapcsoltam és utána igen sokat kék halálozott, szóval inkább vissza raktam 4 magosra. Érdemes lenne megkockáztatni még egyszer?

Vagy az is elég, ha ezt a négy magot húzom egy kicsit? Tudnátok tippet adni, hogy UEFI alatt miként is lehetne ezt végre hajtani?

Egyenlőre még 6 magnak nem túl sok értelme van.

Tuningolni meg nem tudom minek akarod még? alapórajel/teljesítmény már nem elég?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csirke1.1

Sziasztok! Segitségre lenne szükségem. Melyik processort vegyem az alábiak közül:AMD Athlon II X4 631 2.6GHz/4MB sFM1 BOX vagyAMD Athlon II X3 460 3.4GHz/1.5MB/2000MHz vagy AMD LIano A6-3500 2.1GHz/3MB? A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sziasztok! Segitségre lenne szükségem. Melyik processort vegyem az alábiak közül:AMD Athlon II X4 631 2.6GHz/4MB sFM1 BOX vagyAMD Athlon II X3 460 3.4GHz/1.5MB/2000MHz vagy AMD LIano A6-3500 2.1GHz/3MB? A válaszokat elõre is köszönöm!

Üdv!

Attól függ mire van szükséged. Az elsõ két egység AM3 -as CPU, a Llano viszont FM1 -es APU. CPU teljesítmény szempontjából azonos órajelen ugyanolyan erõs a Llano, mint az Athlon II viszont van benne egy szintén erõs IGP (integrált GPU).

Link to comment
Share on other sites

csirke1.1

Üdv!

Attól függ mire van szükséged. Az elsõ két egység AM3 -as CPU, a Llano viszont FM1 -es APU. CPU teljesítmény szempontjából azonos órajelen ugyanolyan erõs a Llano, mint az Athlon II viszont van benne egy szintén erõs IGP (integrált GPU).

Akkor inkább leirom a telyes konfigot de azt nem ide.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Akkor inkább leirom a telyes konfigot de azt nem ide.

Teljes.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Teljes.

Ezt most tényleg ilyen fontos volt :omg: ? Legalább próbáltál volna valami értelmes dolgot is írni mellé <_< .

Például így:

Ez nagyon ütõs lesz :) .

Jah, az APU által nyújtott Eyefinity, de még a több képernyõs mód is igencsak hasznossá teszi. A Piledriver moulok pedig erõsebbek, mint a Bulldozeré, így az alapvetõ teljesítmény is megnõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...