Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop


oPalRx7

Milyen fajta képszerkesztõket részesítesz elõnyben?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

elveszettprofeta

Valaki meg tudna dobni egy tutoriallal, hogy hogyan tudnék létrehozni egy háromfajta méretû ikont tartalmazó .ico fájlt? Photoshopból exportálni tudom, nem is azzal van a gond, hanem hogy 3 fajta méretet hogyan lehetne egy darab .ico fájlba gyömöszölni?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Valaki meg tudna dobni egy tutoriallal, hogy hogyan tudnék létrehozni egy háromfajta méretû ikont tartalmazó .ico fájlt? Photoshopból exportálni tudom, nem is azzal van a gond, hanem hogy 3 fajta méretet hogyan lehetne egy darab .ico fájlba gyömöszölni?

Szerintem sehogysem.

Max a három fájlt összezippeled.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaliban

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaliban

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

No leszedtem ezt az Creative Cloud Desktop csodát, ami a telepítéskor látta is és rá is kérdezett, hogy mely Adobe termékekhez akarom hozzáadni a Cloud plug-in-t. Kiválaszottam a PS-t is, örültem, hogy feltelepül de ezek után nyomát sem látom. :unsure: Elõször úgy gondoltam, hogy annyira láthatatlan a dolog, hogy automatikusan szinkronizálja Cloud tárral az éppen készülõ alkotásom, de ez sem történt meg. Utána keresgettem az alkalmazást, hogy hátha valahol be lehet állítani a szinkronizálást meg ilyesmi, de nem találom a programot se PS-en belül, pluginként (pl. a Genuine Fractals a Window > Extensions menüben ott volt), se a Program Files mappában. :unsure:

Persze lehet én értelmezem félre a programot, de úgy tudom olyan, mint a Google Drive, ami viszont tökéletesen mûködött, hogy írok egy Word doksit és akkor azt folyamatosan szinkronizálja a táron lévõ verzióval és így mindig a legfrissebb változatot tudom elérni bárhonnan. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jetine
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

kaliban

No leszedtem ezt az Creative Cloud Desktop csodát, ami a telepítéskor látta is és rá is kérdezett, hogy mely Adobe termékekhez akarom hozzáadni a Cloud plug-in-t. Kiválaszottam a PS-t is, örültem, hogy feltelepül de ezek után nyomát sem látom. :unsure: Elõször úgy gondoltam, hogy annyira láthatatlan a dolog, hogy automatikusan szinkronizálja Cloud tárral az éppen készülõ alkotásom, de ez sem történt meg. Utána keresgettem az alkalmazást, hogy hátha valahol be lehet állítani a szinkronizálást meg ilyesmi, de nem találom a programot se PS-en belül, pluginként (pl. a Genuine Fractals a Window > Extensions menüben ott volt), se a Program Files mappában. :unsure:

Persze lehet én értelmezem félre a programot, de úgy tudom olyan, mint a Google Drive, ami viszont tökéletesen mûködött, hogy írok egy Word doksit és akkor azt folyamatosan szinkronizálja a táron lévõ verzióval és így mindig a legfrissebb változatot tudom elérni bárhonnan. :unsure:

Hát ez passz... én a Google és Skydrive-ot használom, a régi Skydrive-osok 25-giga helyet kapnak, ammeg elég egy darabig :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GustyX

Egy kis segítség kellene nekem, no nem a program használatához. Egy önkéntes jelentkezõt kérnék, aki elvégzi helyettem a piszkos munkát :D. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Egy kis segítség kellene nekem, no nem a program használatához. Egy önkéntes jelentkezõt kérnék, aki elvégzi helyettem a piszkos munkát :D. Köszi.

Mire lenne szükséged?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jetine
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

jetine
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

XCube

Utóbbiban látok fantáziát (a fehér hátteresben), de az elsõ nagyon kusza, nem áll össze így, hogy van keret és szem, de nincs arc.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Utóbbiban látok fantáziát (a fehér hátteresben), de az elsõ nagyon kusza, nem áll össze így, hogy van keret és szem, de nincs arc.

Köszönöm a véleményed!

Igazából az elsõ kép kicsit elvontabbra is készült, inkább a szemen van a hangsúly, pont középen van a képen, és nagyobb is a kelleténél, direkt nincs arca (és az is hozzájárul, hogy nemigazán tudok arcokat rajzolni >< így valamivel ellensúlyoznom kell.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mio007

Sziasztok. CS5.1-et használok. Kezdõ vagyok és 2 különálló képem van. Az "A" képre szeretném rátenni a "B" képet, majd elhalványítani úgy, hogy ne takarja ki az "A" képet.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok. CS5.1-et használok. Kezdõ vagyok és 2 különálló képem van. Az "A" képre szeretném rátenni a "B" képet, majd elhalványítani úgy, hogy ne takarja ki az "A" képet.

Megnyitod mindkettõt és simán copy/paszte az egyiket a másikra.

Persze elõtte kijelölöd, Select all a másolni való képet, utána tudod a Layer-nél állítani az átlátszóságot (Opacity.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Megnyitod mindkettõt és simán copy/paszte az egyiket a másikra.

Persze elõtte kijelölöd, Select all a másolni való képet, utána tudod a Layer-nél állítani az átlátszóságot (Opacity.

Köszönöm szépen, megoldottam a problémát, már jó és kész is az új képem. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Nem tudom mi az effektus/szerkesztés neve, de valami hasonlót mivel lehet elérni, tud vki ehhez hasonló tutorialt?

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

valaki valami ötlet?

( a sima beépített filter nem ad elég jó hatást)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

valaki valami ötlet?

( a sima beépített filter nem ad elég jó hatást)

De jó az csak trükkösen kell használni :)

Megnyitod a képet, duplázod a biztonság kedvéért, utána Image-- Desaturate, Filter---Photocopy, Image---Adjustment---Invert, újbol Image és Black and White.

A végén lehet szórakozni a fényerõvel és a kontraszttal :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

De jó az csak trükkösen kell használni :)

Megnyitod a képet, duplázod a biztonság kedvéért, utána Image-- Desaturate, Filter---Photocopy, Image---Adjustment---Invert, újbol Image és Black and White.

A végén lehet szórakozni a fényerõvel és a kontraszttal :)

[GSF] Picture

köszkösz sikerült

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Itt van hozzá egy Action és nem kell végig klikkelni a sort:

https://skydrive.live.com/#cid=8D712E02B64E...4E3A6C!1092

Ezt hova rakom?

szerk: sikerült de ez nem az igazi, marad a kézi :)

de amúgy se terveztem 500 képet így alakítani, csak egy új profilképet akartam :)

de azért köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kaliban

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

ezeket a tesóm csinálta pár napja, ha már témánál vagyunk :D :troll::biglol:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
oPalRx7

ezeket a tesóm csinálta pár napja, ha már témánál vagyunk :D :troll::biglol:

...

jók lettek :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...