Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop


oPalRx7

Milyen fajta képszerkesztõket részesítesz elõnyben?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

bcom

Na srácok, akit érdekel az szavazhat az új MSI EFI Bios nyitóképernyõjére, az alsó hármat én csináltam :)

http://micro.msi.com/clickbios/vote.php

A 21, 22, 23-ast.

A 22-es fröccsenõs jelenet igen jól sikerült. A 2. elegáns. A tizes meg olyan mint a football manager... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Spyk3r

Van itt vki aki ért a photoshophoz,és ami talán még fontosabb,h szeret is velük büvészkedni ? mert ha igen akkro lenne egy két kérésem :D

Van itt vki aki ért a photoshophoz,és ami talán még fontosabb,h szeret is velük büvészkedni ? mert ha igen akkro lenne egy két kérésem :D

szerk.: megjegyzem ,komoly kihivás lenne sztem...bár sz.art s eértek ps-hez ,szal nemtoom menynire nehéz megvalositani az elképzeléseim :D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Van itt vki aki ért a photoshophoz,és ami talán még fontosabb,h szeret is velük büvészkedni ? mert ha igen akkro lenne egy két kérésem :D

szerk.: megjegyzem ,komoly kihivás lenne sztem...bár sz.art s eértek ps-hez ,szal nemtoom menynire nehéz megvalositani az elképzeléseim :D

Ménem a kérdést írod le ? :D

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

Ménem a kérdést írod le ? :D

nem kérdés kérés :D én nem értek a photoshophoz , csak mondom ha van vki aki profi benne és szereti is csinálgatni ... föleg szereti a kihivásokat akkor megvalosithatná az elképzelésem :lol:

Link to comment
Share on other sites

kaliban

nem kérdés kérés :D én nem értek a photoshophoz , csak mondom ha van vki aki profi benne és szereti is csinálgatni ... föleg szereti a kihivásokat akkor megvalosithatná az elképzelésem :lol:

Hát, ha valakinek van rá ideje... :)

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

Hát, ha valakinek van rá ideje... :)

jaja :D ,nemtoom mondom h mennyi idõ egy jó munkát egy jó munkásnak megcsinálni ,na meg nem várom el senkitöl h az én képemmel foglalkozzon ,csak mondom ha van vki olyan aki szeret ilyenekkel büvészkedni akkor ,,kihasználom,, :D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

jaja :D ,nemtoom mondom h mennyi idõ egy jó munkát egy jó munkásnak megcsinálni ,na meg nem várom el senkitöl h az én képemmel foglalkozzon ,csak mondom ha van vki olyan aki szeret ilyenekkel büvészkedni akkor ,,kihasználom,, :D

Áruld már el mi az, hátha ráér valaki, így senki nem tud semmit, segíteni meg fõleg. :)

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

egyébként mennyi idõ alatt lehet elsajátitani ezt a mûvészetet ugy kb ..pl egy olyan szintet ,h van két kocsi lefényképezve két külön képen ,és kivágni frankon a kocsi formát ,aztán van még két kép egy párduc és egy t-rex ezeket a kocsi fölé illeszteni de mindezt ugy h a háttérrel összhangba legyen ugy az egész kép ,szal h ne látszodjon h minden külön van hanem mintha együtt lenne minden :D

középre a két kocsi logoját megfelezni ,jing - jang stilusba elvágni középen összeilleszteni ,egy kis dizájnos irás ... na ilyesmit akartam :D

Áruld már el mi az, hátha ráér valaki, így senki nem tud semmit, segíteni meg fõleg. :)

na pont leirtam nagyvonalakba :D

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

egyébként mennyi idõ alatt lehet elsajátitani ezt a mûvészetet ugy kb ..pl egy olyan szintet ,h van két kocsi lefényképezve két külön képen ,és kivágni frankon a kocsi formát ,aztán van még két kép egy párduc és egy t-rex ezeket a kocsi fölé illeszteni de mindezt ugy h a háttérrel összhangba legyen ugy az egész kép ,szal h ne látszodjon h minden külön van hanem mintha együtt lenne minden :D

középre a két kocsi logoját megfelezni ,jing - jang stilusba elvágni középen összeilleszteni ,egy kis dizájnos irás ... na ilyesmit akartam :D

na pont leirtam nagyvonalakba :D

Mennyi idõ alatt lehet elsajátítani egy ilyen munkához szükséges ismereteket? Szvsz erre nem könnyû válaszolni. Ez teljesen egyénfüggõ. Szerintem a Photoshop igen könnyen kezelhetõ szoftver, mivel logikus felépítésû, így elég gyorsan el lehet sajátítani a használatát.

A mûvészi érzéket már sokkal nehezebb fejleszteni, de a tehetséget nem lehet tanulni.

Ha teljesen idegenek tõled a képszerkesztõ alkalmazások, akkor vegyél egy könyvet, és abból sajátítsd el a használatát.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

egyébként mennyi idõ alatt lehet elsajátitani ezt a mûvészetet ugy kb ..pl egy olyan szintet ,h van két kocsi lefényképezve két külön képen ,és kivágni frankon a kocsi formát ,aztán van még két kép egy párduc és egy t-rex ezeket a kocsi fölé illeszteni de mindezt ugy h a háttérrel összhangba legyen ugy az egész kép ,szal h ne látszodjon h minden külön van hanem mintha együtt lenne minden :D

középre a két kocsi logoját megfelezni ,jing - jang stilusba elvágni középen összeilleszteni ,egy kis dizájnos irás ... na ilyesmit akartam :D

na pont leirtam nagyvonalakba :D

Tudja a jófene... ha valakinek van hozzá érzéke, akkor az relative gyorsan.

A leírtakhoz kell kezelni tudni a layereket, a kijelölés, kivágás, másolás, mondjuk a Free Transform funkciót, az Effect menüpontot (bár azt próbálgatással is lehet "kezelni"), ami fontos, ahogy a kolléga is írja, kell hozzá némi mûvészi és/vagy jó ízlés és sok türelem.

Ahogy a klasszikus írja, több szem többet lát, több száj többet káromkodik :D

Link to comment
Share on other sites

vanhelzing

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy amikor klónozok egy képet vagy csak simán egy alakzatot hozzá akarok illeszteni egy másikhoz és amikor közel viszem az egyik alakzatot olyan mintha egy mágnes lenne és egy bizonyos távolságból "odavonzza" a másikhoz. Elég idegesítõ dolog mert nem lehet pontosan egymáshoz illeszteni az alakzatokat.

Remélem érthetõ voltam Windows 7-et használok, és Photoshop CS4-et.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy amikor klónozok egy képet vagy csak simán egy alakzatot hozzá akarok illeszteni egy másikhoz és amikor közel viszem az egyik alakzatot olyan mintha egy mágnes lenne és egy bizonyos távolságból "odavonzza" a másikhoz. Elég idegesítõ dolog mert nem lehet pontosan egymáshoz illeszteni az alakzatokat.

Remélem érthetõ voltam Windows 7-et használok, és Photoshop CS4-et.

Tartsd nyomva a bal CTRL-t mozgatás közben.

Link to comment
Share on other sites

vanhelzing

Tartsd nyomva a bal CTRL-t mozgatás közben.

Köszi szépen a gyors választ :) mostmár frankó :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BajuszGG

Régebben volt valami pluginem a PS-hez amivel tök jól lehetett képeket nagyítani különösebb minõségromlás nélkül. Úgy emlékeztem hogy a Viveza az, de ott nincs semmi ilyen opció. :unsure: Nem tudja valaki mi lehet? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

Régebben volt valami pluginem a PS-hez amivel tök jól lehetett képeket nagyítani különösebb minõségromlás nélkül. Úgy emlékeztem hogy a Viveza az, de ott nincs semmi ilyen opció. :unsure: Nem tudja valaki mi lehet? :unsure:

Tobaz labs, Vivacity mondanom sem kell, hogy sok pénzbe kerül :) ...

Link to comment
Share on other sites

catilina

EMBER! Mi ez a hülye kérdés? Azt kell használni, amelyik az adott feladatra a legmegfelelõbb. Fotók retusálásához pixelgrafikust, logók tervezéséhez vektorost. Ez kábé olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy a csavarhúzót vagy a palacsintasütõt részesíted-e elõnyben...

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Hirtelen nem tudtam miről is beszélsz ^^ Olvass a részesítesz előnyben helyett használszt, mert a kérdés leginkább erre vonatkozott.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Tobaz labs, Vivacity mondanom sem kell, hogy sok pénzbe kerül :) ...

Közben rájöttem hogy a Genuine Fractals-ra gondoltam... :D SOkan hisztiztek miatta, hogy életlen lesz amit nagyít, de szerintem tök jól bírja az 5-6x-os nagyításokat még akkor is, ha egészen kicsi képet nagyítok. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

HD2

Rájöttem hogy lehet baromi egyszerûen, pár kattintással, egész jól kinézõ, ámde nem igazi HDR képet csinálni. :D (Nem merge to HDR-el)

Eredeti:

[GSF] Picture

HDR-es:

[GSF] Picture

Nyilván lehet szabályozni az erõsségét, én most egy kicsti feljebb vettem. :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Most én vagyok a hülye, vagy csak vak vagyok, hogy nem látom a Gradient-nél az Elõtérbõl-Háttér és fordítva kitöltési lehetõséget ???

Link to comment
Share on other sites

HD2

Most én vagyok a hülye, vagy csak vak vagyok, hogy nem látom a Gradient-nél az Elõtérbõl-Háttér és fordítva kitöltési lehetõséget ???

[GSF] Picture

:)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

[GSF] Picture

:)

Ez OK :)

De hogy a picsbe lehet saját szinátmenetet kiválasztani ???

Link to comment
Share on other sites

ErikCartman

Ez OK :)

De hogy a picsbe lehet saját szinátmenetet kiválasztani ???

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
kaliban

[GSF] Picture

Crysis utánérzés :D

Link to comment
Share on other sites

moody

[GSF] Picture

unalom :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...