Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Silent Hill Sorozat


VegaSHFOREVER

  

40 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

VegaSHFOREVER

Jah meg a Sexy Beam (ha jól emlékszem így hívják azt a cuki varázsruhát) :D

Ami egyben azért is jó,mert csak akkor kapod meg az Ufo Ending-et,és szvsz a 3.rész Ufo Ending-je a legjobb :D

Am. ha a 2.rész végén az Ufo Ending-et kapod,akkor milyen csodafegyót kapsz utána?

nem tudom, de sexy az biztos :D :D

hát h az ufo ending után konkrétan mit ad be azt így nem tudom megmondani. ami biztosan extra az a láncfûrész egybõl az elején az erdõben, meg ha jól emlékszem a lakókocsiban van valami spray is. talán inkább az utóbbi köszönhetõ az ufo endingnek. de ez csak tipp :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

hát h az ufo ending után konkrétan mit ad be azt így nem tudom megmondani. ami biztosan extra az a láncfûrész egybõl az elején az erdõben, meg ha jól emlékszem a lakókocsiban van valami spray is. talán inkább az utóbbi köszönhetõ az ufo endingnek. de ez csak tipp :unsure:

Hmm,nekem már az elejétõl ott volt a láncfûrész :D

Na mind1 úgyis azt terveztem,h újra nekiállok a SH2-nek (merthogy sajnos nem tudom végigvinni a SH4-et Normal-on,mert állandóan meghalok... :( ),szal ha meglesz az Ufo Ending,akkor majd szólok,h milyen extrát kaptam érte :)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Hmm,nekem már az elejétõl ott volt a láncfûrész :D

Na mind1 úgyis azt terveztem,h újra nekiállok a SH2-nek (merthogy sajnos nem tudom végigvinni a SH4-et Normal-on,mert állandóan meghalok... :( ),szal ha meglesz az Ufo Ending,akkor majd szólok,h milyen extrát kaptam érte :)

az szerintem a director's cut verzió miatt van, az alapban biztos h extra fegyó volt a láncos :)

olyan helyen halsz meg ahol mindenképp harcolni kell? mert ha nem akkor egyszerûen húzd fel a nyulcipõt. a szellemek meg ezüst golyótól megdöglenek, bár ha jól emlékszem az egész játékban 2 darab van szóval sokat nem lehet megölni xD az egyik fickót mindenképp meg kell mert nála van egy kulcs.

ha úgy se megy kezd újra easy-n ;) úgyis belejössz. a 4-ben ugye más az irányítás , ez néha engem is megzavart a harcokban xD

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

az szerintem a director's cut verzió miatt van, az alapban biztos h extra fegyó volt a láncos :)

olyan helyen halsz meg ahol mindenképp harcolni kell? mert ha nem akkor egyszerûen húzd fel a nyulcipõt. a szellemek meg ezüst golyótól megdöglenek, bár ha jól emlékszem az egész játékban 2 darab van szóval sokat nem lehet megölni xD az egyik fickót mindenképp meg kell mert nála van egy kulcs.

ha úgy se megy kezd újra easy-n ;) úgyis belejössz. a 4-ben ugye más az irányítás , ez néha engem is megzavart a harcokban xD

Aha így már értem,nekem is a director's cut-os verzió van meg :)

Igen,mert abból a sok csecsemõfejü genyóból a börtönben olyan sok van,h lehetetlen kikerülni õket és állandóan meghalok :angry: :(

Már letöröltem a 4-et,de megfogadom a tanácsodat és majd valamikor újrakezdem easy-n ;) :)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Aha így már értem,nekem is a director's cut-os verzió van meg :)

Igen,mert abból a sok csecsemõfejü genyóból a börtönben olyan sok van,h lehetetlen kikerülni õket és állandóan meghalok :angry: :(

Már letöröltem a 4-et,de megfogadom a tanácsodat és majd valamikor újrakezdem easy-n ;) :)

próbálj meg harcban úgy beállni h egyszerre csak egy tudjon sebezni , azt meg ne hagyd hanem üsd ezerrel :)

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

a képek jók. hangulatos lesz. a kalandjátéknak tûnõ játékmenetnek már kevésbé örülök :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

a kalandjátéknak tûnõ játékmenetnek már kevésbé örülök :D

csak tudnám, hogy miért kell erõltetni... : /

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

csak tudnám, hogy miért kell erõltetni... : /

biztos mert valami nagyokos a fejlesztõk közül úgy hiszi h ez majd forradalmi és új lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Na srácok nem rég toltam végig Wii-n a Shattered Memories-t. Kicsit véleményezném a tapasztaltakat.

A fejlesztõ által beígért dolgok mind benne voltak a játékban, valamelyiknek meg volt a helye, de volt olyan amelyik az én szájízemnek nem tudott eleget tenni. A pozitívumok közé sorolnám a controller használatát mint egy maroktelefont. Amikor tárcsázunk valakit a vonal másik végén lévõ hangját csak a controller-bõl hallhatjuk megszólalni. Tényleg mintha egy telefont tartottam volna a kezemben, mindig a fülemhez emeltem hogy halljam mit mondanak. Controller mint zseblámpa megoldás is jó volt, bár ez igazából adta magát.

A történetet itt sem kifogásolhattam mint az elõzõ részeknél sem, tökéletesen lett megírva. Most is egy autóbalesettel kezdünk, mint az elsõ részben, fogalmunk sincs mi történik körülöttünk, furcsán nézünk a körülöttünk lévõk reakcióira, a szokásos amnézia dolog.

Maga a környezet részletgazdag, tele van plakátokkal az egész város, néha még fûz is egy-egy kacér hozzászólást Harry a plakátokon pózoló modellekre :D

Kontra gyanánt nekem ami a legjobban bökte a csõrömet az maga a harcrendszer. A játék közepe felé már teljesen csak a kivezetõ útra koncentráltam, a controller-bõl hangzó sivákoló hangok már csak idegesítettek, fõleg ha rám is akaszkodott néha egy szörny, vagy akár több. És még azokat is lelökni magamról. Idegölõ volt inkább mint izgalmas.

A másik rossz pont a puzzle részeket illeti. Sikerült azért bele tenni néhányat ami érdekes volt, de annyira egyszerûnek mondható az egész hogy kimerül a találd meg a kulcsot és mehetsz tovább sémába lehet sorolni az összeset. Kár hogy sivárra sikerült ez a része a játéknak.

A hangulatot olyan erõs közepesnek mondanám, mert azért nem éreztem én annyira magamat elveszve mint pölö második részben.

Nem is volt akkora terem hogy ez az érzetem meg legyen. A játék zenéjét itt is Akira csinálta de szinte szégyellem magam de alig volt olyan témája ami tetszett volna vagy inkább ami annyira megragadta volna a figyelmemet mint az összes eddigi rész témája.

Én mégis amondó vagyok hogyha Wii kerül a kezetekbe mindképp ki kell akasztani legalább egyszer a sztori miatt.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Kontra gyanánt nekem ami a legjobban bökte a csõrömet az maga a harcrendszer. A játék közepe felé már teljesen csak a kivezetõ útra koncentráltam, a controller-bõl hangzó sivákoló hangok már csak idegesítettek, fõleg ha rám is akaszkodott néha egy szörny, vagy akár több. És még azokat is lelökni magamról. Idegölõ volt inkább mint izgalmas.

A másik rossz pont a puzzle részeket illeti. Sikerült azért bele tenni néhányat ami érdekes volt, de annyira egyszerûnek mondható az egész hogy kimerül a találd meg a kulcsot és mehetsz tovább sémába lehet sorolni az összeset. Kár hogy sivárra sikerült ez a része a játéknak.

A hangulatot olyan erõs közepesnek mondanám, mert azért nem éreztem én annyira magamat elveszve mint pölö második részben.

Nem is volt akkora terem hogy ez az érzetem meg legyen. A játék zenéjét itt is Akira csinálta de szinte szégyellem magam de alig volt olyan témája ami tetszett volna vagy inkább ami annyira megragadta volna a figyelmemet mint az összes eddigi rész témája.

egyetértek. a puzzle mocskos modon egyszerû, a menekülgetésekkel meg a tököm tele volt. én a sztorit és a hangulatot se tudtam díjazni. wii-n végigjátszani viszont nagyobb élmény lehetett mint nekem volt ps2-n. csak az új rész ne ilyen legyen :D

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

egyetértek. a puzzle mocskos modon egyszerû, a menekülgetésekkel meg a tököm tele volt. én a sztorit és a hangulatot se tudtam díjazni. wii-n végigjátszani viszont nagyobb élmény lehetett mint nekem volt ps2-n. csak az új rész ne ilyen legyen :D

Örülök hogy más is ezen a véleményen van mert a magyar fan oldal tele van áradozással, a fórumot annyira nem olvastam, aztán az oldal is döntõszerepet játszott hogy kipróbáljam.

Új résszel kapcsolatban, az kijön pc-re vagy csak a nextgen konzolokra fogják kidobni?

Link to comment
Share on other sites

blambun

Néhányakat megihletett az új részben majdan felbukkanó metróhálózat, és ezen a vonalon továbbhaladva kibõvítették Silent Hillt:

[GSF] Picture

:D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Örülök hogy más is ezen a véleményen van mert a magyar fan oldal tele van áradozással, a fórumot annyira nem olvastam, aztán az oldal is döntõszerepet játszott hogy kipróbáljam.

Új résszel kapcsolatban, az kijön pc-re vagy csak a nextgen konzolokra fogják kidobni?

Szívesebben dícsérném én is, de ami tényleg elég gyenge lett azt nem fogom magasztalni mégha Silent Hill is a címe. :) És most meg is fogalmazódott bennem a Shattered Memories rövid és tömör jellemzése - színvonalban jócskán a sorozat többi része alatt van. :D

szóval ne is beszéljünk többet róla xD

Lesz PC-re is szerencsére.

Blambun - :D remélem a készítõk is látták a képet és megihleti õket olyan téren , hogy az új rész fõszereplõje , az a bizonyos szökött fegyenc, Niko Bellic lesz xD

Link to comment
Share on other sites

UC

Lesz PC-re is szerencsére.

Ez az info honnan származik? Én edddig csak konzolok megjelenésrõl olvastam :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

...a magyar fan oldal tele van áradozással...

Jah azt én is olvastam,h mennyire áradoznak róla,meghát én is fönn vagyok az oldalon :D

Vega - Ezt honnan tudod ilyen biztosan,h lesz PC-re? Am. ha igaz,akkor nagyon jó hír :)

Remélem azért lesz benne valami összeköttetés az előző valamelyik rész között,mert a 3-nak,a 4-nek és az 5-nek még mindig nem tudjuk,h mi lett a valódi befejezése

(mondjuk a 3 végén nem hiszem,h Heather megőrült volna,merthát éppen elég rossz volt neki,h a játék közepén meghalt az apja (Harry),és emiatt,h Heather a játék közepén "rosszat" kapott,így szerintem a végén már csak "jót" kaphatott :) És a 4-ben sem hiszem,h Henry elbukott volna Valter ellen,mert ugye ha Henry,akkor Frank bácsi is halott,s azután,h James meghalt/eltűnt Silent Hill-ben,nem hiszem,hogy az apja is meghalt volna :) )

.

Blambun - LOL jó vicc,csak két gond van:1.Liberty City=New York. 2.Silent Hill (a film szerint állítólag) West Virginia-ban van :D :P

Am.én egy dolgot nem értek. A készítők azt mondják,h a 8-ban olyan területeket fogunk bejárni,amelyeket az eddigi részekben nem tudtunk. Na hát csak az a helyzet,h az eddigi részek alapján sok rajongó csinált "Full SH Térképeket" (Itt van rá egy példa) és én ahogy ezeket nézegettem,úgy láttam,h Silent Hill-nek már nincs több felfedezhető része (max. csak azok,amik nagyon a városhatáron vannak). Na persze kitudja,lehet,h a fejlesztőknek még kavarog valami terület a fejükben :)

Am. halottátok a nagy hírt:Bejelentették a Silent Hill 2.filmet - Ha tényleg igaz,h a Mason családról fog szólni,tuti,h 100X megnézem ^_^

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

A játék bejelentése stb hasonló volt mint anno a Homecoming-nál szóval szinte biztos h lesz pc-re is. (bár ha mégse én ps3on akkor is végigviszem :D ) csak innen gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

A játék bejelentése stb hasonló volt mint anno a Homecoming-nál szóval szinte biztos h lesz pc-re is. (bár ha mégse én ps3on akkor is végigviszem :D ) csak innen gondoltam.

Egyébként Homecoming-ot érdemes felrakni? Arról hallottam a legkevesebb információt eddig bárhol is jártam fórumberkekben. Ennyire rosszra sikeredett?

Btw valaki kipróbálta az Origins-t Pc-én emulátorral? Azt is végig kéne tolnom :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Egyébként Homecoming-ot érdemes felrakni? Arról hallottam a legkevesebb információt eddig bárhol is jártam fórumberkekben. Ennyire rosszra sikeredett?

Btw valaki kipróbálta az Origins-t Pc-én emulátorral? Azt is végig kéne tolnom :D

érezhetõek benne casual elemek, a sztori egy erõs közepes, viszont hangulatos és agressziv logikai puzzle-ök vannak benne. nem nehezek csak némelyik idõt igényel :) jó boss fight-ok , nagyon jó zene. szóval érdemes ;)

originst csak ps2-n nyomattam, nagyon jó , kár lenne kihagyni, emulátorral nem próbálkoztam :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Egyébként Homecoming-ot érdemes felrakni? Arról hallottam a legkevesebb információt eddig bárhol is jártam fórumberkekben. Ennyire rosszra sikeredett?

Btw valaki kipróbálta az Origins-t Pc-én emulátorral? Azt is végig kéne tolnom :D

A Homecoming jó,de ne várj tõle akkora nagy dobást,mint például a 2-nél :)

Az Origins-re meg azt javaslom,h inkább vegyél egy PSP-t vagy egy PS2-t,mert én próbálkoztam az emulátorral,de sehogysem jött össze :( ...másrészt meg az emu-nak piszoknagy gépigénye van <_<

Bár szerencsére én legalább köncsön tudtam kérni a haverom PS2-ét és nyugodtan tudtam vele játszani,csak mostmár elegem a kölcsönkérésbõl,szal elkezdtem PSP-re gyûjteni :D

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

A Homecoming jó,de ne várj tõle akkora nagy dobást,mint például a 2-nél :)

Az Origins-re meg azt javaslom,h inkább vegyél egy PSP-t vagy egy PS2-t,mert én próbálkoztam az emulátorral,de sehogysem jött össze :( ...másrészt meg az emu-nak piszoknagy gépigénye van <_<

Bár szerencsére én legalább köncsön tudtam kérni a haverom PS2-ét és nyugodtan tudtam vele játszani,csak mostmár elegem a kölcsönkérésbõl,szal elkezdtem PSP-re gyûjteni :D

érezhetõek benne casual elemek, a sztori egy erõs közepes, viszont hangulatos és agressziv logikai puzzle-ök vannak benne. nem nehezek csak némelyik idõt igényel :) jó boss fight-ok , nagyon jó zene. szóval érdemes ;)

originst csak ps2-n nyomattam, nagyon jó , kár lenne kihagyni, emulátorral nem próbálkoztam :unsure:

Királyság, akkor van mit bepótolni :) csak fusson majd valahogy a gépemen :D Kezdtem már azt hinni egy haver jó voltából, hogy csak egy agyatlan hent, egysíkú akció horrort csináltak belõle, bár elég rossz hallani tõletetek, fórumokról hogy már a negyedik rész után kezdett vissza esni a színvonal. Végülis van 5 rész ami megáll a talpán szóval mit sír a szám xD

Amúgy gondolkodtam PS2-ön mert ugyebár egy csomó részt kidobtak arra, csak hát ha van emulátor, de ha nagy gép kell akkor az is felejtõs... kunyerálni kell PS-t is :D

Btw itt egy jó kis oldal tele képekkel,információval szinte mindenrõl csak angolul sajnos, kell egy kis nyelv tudás hozzá de ahogy elnéztem nem vészes. Már aki nem ismerte annak jól jöhet egy kis olvasás, nosztalgia gyanánt:

Silent Hill wiki

Link to comment
Share on other sites

blambun

Az Origins működik ám emulátorral, méghozzá kétféleképpen is: irdatlanul bugosan vagy baromi alacsony képfrissítési frekvenciával. :D Az előbbi a hardveres módban, amikor a videokártya is dolgozik: a sötétebb helyeken pont úgy néz ki, mintha a sötét semmiben lépkednél, ha zseblámpát kapcsolsz, akkor meg a megvilágított felület csíkozódik, ill. alapvetően ronda.

A második módszer nyugdíjazza a videokártyát, így mindent a processzor számol, de így legalább viszonylag rendesen néz ki. Nekem csak ez a változat maradt.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Az Origins mûködik ám emulátorral, méghozzá kétféleképpen is: irdatlanul bugosan vagy baromi alacsony képfrissítési frekvenciával. :D Az elõbbi a hardveres módban, amikor a videokártya is dolgozik: a sötétebb helyeken pont úgy néz ki, mintha a sötét semmiben lépkednél, ha zseblámpát kapcsolsz, akkor meg a megvilágított felület csíkozódik, ill. alapvetõen ronda.

A második módszer nyugdíjazza a videokártyát, így mindent a processzor számol, de így legalább viszonylag rendesen néz ki. Nekem csak ez a változat maradt.

Tudnál dobi linket/linkeket ehhez az emu-hoz? :D

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Az Origins működik ám emulátorral, méghozzá kétféleképpen is: irdatlanul bugosan vagy baromi alacsony képfrissítési frekvenciával. :D Az előbbi a hardveres módban, amikor a videokártya is dolgozik: a sötétebb helyeken pont úgy néz ki, mintha a sötét semmiben lépkednél, ha zseblámpát kapcsolsz, akkor meg a megvilágított felület csíkozódik, ill. alapvetően ronda.

A második módszer nyugdíjazza a videokártyát, így mindent a processzor számol, de így legalább viszonylag rendesen néz ki. Nekem csak ez a változat maradt.

Ez eddig világos,de milyen plugin-okat használtál hozzá h működjön,és ezeket hogy állítottad be?

Csakmert én próbáltam magamtól,YT-os segítséggel,de sehogysem jött össze :(

Btw itt egy jó kis oldal tele képekkel,információval szinte mindenről csak angolul sajnos, kell egy kis nyelv tudás hozzá de ahogy elnéztem nem vészes. Már aki nem ismerte annak jól jöhet egy kis olvasás, nosztalgia gyanánt:

Silent Hill wiki

Jajj ezt ismerem.K*rva jó SH Wikis oldal :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Az Origins mûködik ám emulátorral, méghozzá kétféleképpen is: irdatlanul bugosan vagy baromi alacsony képfrissítési frekvenciával. :D Az elõbbi a hardveres módban, amikor a videokártya is dolgozik: a sötétebb helyeken pont úgy néz ki, mintha a sötét semmiben lépkednél, ha zseblámpát kapcsolsz, akkor meg a megvilágított felület csíkozódik, ill. alapvetõen ronda.

A második módszer nyugdíjazza a videokártyát, így mindent a processzor számol, de így legalább viszonylag rendesen néz ki. Nekem csak ez a változat maradt.

elõbb utóbb szerintem ezt is megcsinálja valaki úgy mint az elsõ részt, hogy bármilyen gépre csak felmásolod és tökéletesen mûkszik. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...