Jump to content
Sign in to follow this  
-TT-

Intel vs. AMD

Milyen foglalatú procit használsz?  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

HD2

Szivárogtak i7 8700K tesztek, Cinebenchben kb ott van a multithread pont (kicsit kevesebb) mint az R5 1600X. Egyszálban még Intel mindig erősebb, az SMT pedig továbbra is jobban működik (legalábbis Cinebenchben) mint a HT. Nagyon egy lapon lesznek, még a tuning lehet érdekes, ha össze lehet hozni egy stabil 4,8-5Ghz-et, akkor felül kerekedhet az i7 8700K, de még úgy is kérdéses a (szintén szivárgott) 110k körüli ár, mivel ott már keményen Ryzen 7-ek ellen megy.

HD2

i7 8700k ára

Azt hiszem AMD-nél nem kell aggódniuk... Ryzen 5 1600-at lehet 70k körül venni, ez meg USD áron 105ezer, erre még jön az európai felár, meg a remek magyar áfakulcs. Szerintem jó, ha lesz 120k alatt valamivel, de inkább fölötte, annyiért meg kész hülye aki megveszi.

Lord_KROK
On 2017. 09. 14. at 11:22 PM, HD2 said:

i7 8700k ára

Azt hiszem AMD-nél nem kell aggódniuk... Ryzen 5 1600-at lehet 70k körül venni, ez meg USD áron 105ezer, erre még jön az európai felár, meg a remek magyar áfakulcs. Szerintem jó, ha lesz 120k alatt valamivel, de inkább fölötte, annyiért meg kész hülye aki megveszi.

Tuti 120K felett lesz. Hiszen az a jellemző, hogyha USAban 400USD akkor Euban 400€ur lesz, ami már eleve több mint 120ezer, és még erre jön a magyar felár. 

HD2
1 hour ago, Lord_KROK said:

Tuti 120K felett lesz. Hiszen az a jellemző, hogyha USAban 400USD akkor Euban 400€ur lesz, ami már eleve több mint 120ezer, és még erre jön a magyar felár. 

Nem nagyon vihetik feljebb, mert kész csőd lesz, ugyanúgy 6 magos 6800K van 99k-ért, 120k fölött már a 0-nál is kevesebb értelme lenne megvenni. :DLINK

Itt (azon az oldalon) még szerintem csak az "exkluzivitás" felára miatt ennyi a dolláros ár, ennek muszáj esnie még.

Lord_KROK
2 minutes ago, HD2 said:

Nem nagyon vihetik feljebb, mert kész csőd lesz, ugyanúgy 6 magos 6800K van 99k-ért, 120k fölött már a 0-nál is kevesebb értelme lenne megvenni. :DLINK

Itt (azon az oldalon) még szerintem csak az "exkluzivitás" felára miatt ennyi a dolláros ár, ennek muszáj esnie még.

Tudod ez sokszor nem zavarja ám azokat akik befolyásolják az árat. Nem csak Intelékre gondolok, hanem a magyar plusz emelésre. Erősen kétlem h a magyar államot érdekelné, hogy jajj akkor most Intelék kevesebb procit adnak el. Persze majd meglátjuk de nem lepődnék meg egy 120k+-os nyitóáron

HD2
25 minutes ago, Lord_KROK said:

Tudod ez sokszor nem zavarja ám azokat akik befolyásolják az árat. Nem csak Intelékre gondolok, hanem a magyar plusz emelésre. Erősen kétlem h a magyar államot érdekelné, hogy jajj akkor most Intelék kevesebb procit adnak el. Persze majd meglátjuk de nem lepődnék meg egy 120k+-os nyitóáron

Az eredeti USD árat mondtam. Ez EU-n kívül sem éri meg, eddig mindenhol elég gyengének hozták le ezért az árért, a szivárgott cinebench-es videók alapján. Abszolút high-end esetén mindig el lehet menni szinte a végtelenségig árban, mert a pénzes embereknek nem oszt nem szoroz, hogy másfélszer annyi valami, lásd Titan Xp, vagy az új Szifon X. Ellenben ez már nem felső, hanem közép kategória, ennyiért pedig vannak jobb választások is.

Lord_KROK
56 minutes ago, HD2 said:

Az eredeti USD árat mondtam. Ez EU-n kívül sem éri meg, eddig mindenhol elég gyengének hozták le ezért az árért, a szivárgott cinebench-es videók alapján. Abszolút high-end esetén mindig el lehet menni szinte a végtelenségig árban, mert a pénzes embereknek nem oszt nem szoroz, hogy másfélszer annyi valami, lásd Titan Xp, vagy az új Szifon X. Ellenben ez már nem felső, hanem közép kategória, ennyiért pedig vannak jobb választások is.

Jah. Arra próbáltam reflektálni, hogy itthon úgyis drágább lesz :( 

Mint a régi szép időkben : Ha nem az abszolút maximum kell, akkor az AMD sokkal jobban megéri

HD2

Szent szar de jó lett a 2700X. Erősen gondolkozok egy későbbi AMD builden, csak jönne valami AMD vga is mellé.

szerk.: Anandtech tesztjei gyanúsan jók lettek, kommentben is mindenki ezt írja, többi oldalon egyáltalán nem ez lett az eredmény.

97150.png

97162.png

97168.png

97186.png

97192.png

97213.png

Lord_KROK
2 hours ago, HD2 said:

Szent szar de jó lett a 2700X. Erősen gondolkozok egy későbbi AMD builden, csak jönne valami AMD vga is mellé.

nekem a 2600-as eléggé szimpi (árban is) :)

Bár egyenlőre nem óhajtok fejleszteni, de örülök, hogy ilyen is van.

HD2

• Haha 2

Lord_KROK

Durva, hogy az AMDnek van 4600ft-ért is új processzora (A4-3300 2,5GHZ) az persze más kérdés hogy enniért mire lehet jó :lol: 

jagdtigger

A celeron N2920 alatt van kicsivel teljesítménybe. Irodai/netezős gépbe teljesen jó. (Nyilván a hajadat nem fogod elhagyni a tempójától... :D )

Lord_KROK
1 hour ago, jagdtigger said:

A celeron N2920 alatt van kicsivel teljesítménybe. Irodai/netezős gépbe teljesen jó. (Nyilván a hajadat nem fogod elhagyni a tempójától... :D )

Gondolom, hogy nem egy nagy durr, de azért érdekes, hogy kétmagos procit már ennyiért is lehet kapni.

jagdtigger
8 hours ago, Lord_KROK said:

Gondolom, hogy nem egy nagy durr, de azért érdekes, hogy kétmagos procit már ennyiért is lehet kapni.

Sok értelme nincs mondjuk mert mire beszerzel mindent többe fog kerülni mint egy raspberry pi... :D

Lord_KROK
6 minutes ago, jagdtigger said:

Sok értelme nincs mondjuk mert mire beszerzel mindent többe fog kerülni mint egy raspberry pi... :D

Igazából nem akarok ilyet venni, csak meglepődtem, hogy ilyen olcsón is van új CPU. Nyilván használtan vennék ennél erősebbet ha akarnék.

Fujitsu
11 hours ago, jagdtigger said:

Irodai/netezős gépbe teljesen.

Szerintem ezt már sokszor mondtam, hogy a netezés, az manapság már nem statikus HTML-fájlok lekérését jelenti betárcsázós neten; abban a pillanatban pedig, hogy e tevékenység körében szóba jönnek olyan dolgok, mint a YouTube, Facebook, Google Maps / Contacts / etc., hirtelen onnan indulunk, hogy minimum 4-8 GB RAM, legalább egy G szériájú Celeron (de inkább Pentium), és minden, ami ezekhez kell. Legalábbis ez a minimumszint ahhoz, hogy netezés közben ne üss lyukat a falba.

Nem kevés olyan weboldal és netes szolgáltatás van manapság, ami megfingatná az egy évtizeddel ezelőtti csúcsgépeket is; szóval óvatosan a netezős gép mint low-end izé analógiával, ez ma már abszolút nem állja meg a helyét. (Én a saját notebookom gyengeségét ott éreztem meg a leginkább, mikor Firefoxban szétakadt rajta a Google Contacts. Chrome-ban szerencsére nem, az csak kikúrogatta a megnyitott lapokat a memóból, sokszor az űrlapokat is minden már beírt adattal – ezt nagyon szerettem –, mert 4 GB szarra sem volt elég.)

jagdtigger

A kis szutyok atommal szerelt netbookom(nem érdekel milyen hangzatos nevet aggat ezekre a marketing részleg) is viszi a youtube-ot meg a maps-et szóval azért nem kell annyira túlzásokba esni. Nyilván ha valaki keményen nyomja 10+ füllel az már lehet sok lenne neki :D .

Lord_KROK
14 hours ago, Fujitsu said:

Szerintem ezt már sokszor mondtam, hogy a netezés, az manapság már nem statikus HTML-fájlok lekérését jelenti betárcsázós neten; abban a pillanatban pedig, hogy e tevékenység körében szóba jönnek olyan dolgok, mint a YouTube, Facebook, Google Maps / Contacts / etc., hirtelen onnan indulunk, hogy minimum 4-8 GB RAM, legalább egy G szériájú Celeron (de inkább Pentium), és minden, ami ezekhez kell. Legalábbis ez a minimumszint ahhoz, hogy netezés közben ne üss lyukat a falba.

Nem kevés olyan weboldal és netes szolgáltatás van manapság, ami megfingatná az egy évtizeddel ezelőtti csúcsgépeket is; szóval óvatosan a netezős gép mint low-end izé analógiával, ez ma már abszolút nem állja meg a helyét. (Én a saját notebookom gyengeségét ott éreztem meg a leginkább, mikor Firefoxban szétakadt rajta a Google Contacts. Chrome-ban szerencsére nem, az csak kikúrogatta a megnyitott lapokat a memóból, sokszor az űrlapokat is minden már beírt adattal – ezt nagyon szerettem –, mert 4 GB szarra sem volt elég.)

Ebben teljesen igazad van. Nemrégiben használtam egy Pentium 4 3GHZ-es gépet 1GB RAMmal "csak netezésre" és bizony rengeteg lyukat ütöttem a falba ... 

Pedig pár éve még csúcs gamer gép volt (az alkatrészei is igényesen voltak összeválogatva, látszott rajta h valamikor tényleg gamer gép volt)

Lord_KROK

https://ipon.hu/magazin/cikk/lehull-a-lepel-az-intel-erkezo-processzorairol

Nos ezt a cikket elolvasva azt látom, hogy az Intel egy igencsak bátor és botor lépésre szánta el magát. 
Előszöris tovább erőlteti ezt az I9-es szériát. Nyilván valahol csak megéri, ha csinálják. 

Na de a lényeg, hohgy az I7-esből kiveszik a HT-t és emellé 8 magban korlátozzák azt. Ez azt jelenti, hogy a I7-9700K a maga 8 magjával és 3600MHZ-ével egyrészt kevesebb szálas lesz mint a korábbi generációs I7-8700K, de ráadásul még 100MHZ-el lassabb is az alapórajel. (a +300MHZ-es turbo nem hiszem, hogy megéri 4 szál elvesztését). 

Kicsit lejjebb menve pedig látható, hogy a I7-9600K mindössze 6(!) maggal és HT nélkül próbálja felvenni a versenyt. Azaz nem más ez mint egy jelenlegi I5-ös (kicsivel több  cache memóriával)! Konkrétan az I5-8600K.

Ezekután bele sem merek gondolni mi lesz az alsóbb házakban. (ismét 4 magos I5? Az I3-asok vajon milyenek lesznek?) 
Az is feltűnt egy ideje, hogy az Intel erőteljesen igyekszik kivonultatni a Hyper-Threadinget valamiért. I5-ben sosem volt, aztán nemrég az I3-asoktól lett elvéve, most pedig az I7-esekből is kivezeti. 

Vajon miért csináltak látszólagos visszafejlődést a 9-es generációból? 

Bowie

A HT tulajdonképpen csak egy virtuális többmagúsítás. Ha van elég sok fizikai magod, akkor fölösleges. 8, de még 6 mag is bőven elég ma mindenre az átlagembernek (de még a nem átlagembernek is).

Egyébként az i5-ös vonalon volt HT régebben, most is egy ilyenen tolom (2 mag, 4 szál, itt még azért volt értelme a dolognak).

payskin

Igen, pont ezt akartam reagálni, hogy minden relatív: -4 szál, de +2 fizikai mag. Azért ez annyira nem szar. 

Lord_KROK
19 minutes ago, Bowie said:

A HT tulajdonképpen csak egy virtuális többmagúsítás. Ha van elég sok fizikai magod, akkor fölösleges. 8, de még 6 mag is bőven elég ma mindenre az átlagembernek (de még a nem átlagembernek is).

Egyébként az i5-ös vonalon volt HT régebben, most is egy ilyenen tolom (2 mag, 4 szál, itt még azért volt értelme a dolognak).

Igen, tudom mi a HT. Sőt, olyan szerencsés voltam, hogy rövid ideig használhattam egy 3066MHZ-es P4-est amiben először megjelent a HT annak idején 2003 tavaszán. 

A jelenlegi procimban is 2 mag és HT van.

Mondjuk az igaz, hogy manapság 6-8 mag fölött tökéletes, de a HT ki-be kapcsolható, szerintem fölös volt elvenni, rontja a CPU-t időtállóságát.

Igen, laptop procik között volt az I5-ben is HT

jagdtigger

:thumbsup:

Intel nyakig van a lekvárban úgy nézem....

• Thanks 1