Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel vs. AMD


-TT-

Milyen foglalatú procit használsz?  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jagdtigger

Hm, intel tényleg csak ücsörög a pénzén. Linus tesztjéből a cinebench eredmények(single core):
1800x: 162
6900k: 164
6800k: 157
7700k: 195
7600k: 179
fx-8350:97

4670k@4,5GHz: 174... Remélem még tudnak rajta csiszolni és akkor intel tényleg nyakig lesz az ürülékbe :D .

Link to comment
Share on other sites

HD2
16 hours ago, jagdtigger said:

Hm, intel tényleg csak ücsörög a pénzén. Linus tesztjéből a cinebench eredmények(single core):
1800x: 162
6900k: 164
6800k: 157
7700k: 195
7600k: 179
fx-8350:97

4670k@4,5GHz: 174... Remélem még tudnak rajta csiszolni és akkor intel tényleg nyakig lesz az ürülékbe :D .

Nincsenek akkora gondban sajnos, már a megjelenés napján visszaelőzte mind a 6700k és a 7700k a Ryzeneket az amazon eladási listán. 7700k egymagos eredmény 5Ghz-en 210 pont felett van, ide majdhogynem kevesebb erőfesztítés eljutni, mint az 1800X-el 4,1Ghz-re (Ami a gyári 1 magos órajel). És már szinte most látom, hogy inteltől annyi lesz a reakció, hogy mindegyik "i" CPU ugrik egy szintet, i3 lesz az i5, i5 lesz az i7, i7 pedig lesz a 6 magos 12 szálas proci. Architektúrában még mindig előrébb lesznek, viszont az már egy jó pont legalább hogy az AMD visszatért mint árlimitáló tényező. (És megmozdul(t) a piac a 4 magról)

6600K@4,5Ghz:

1488717717_6600k.jpg

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
21 hours ago, HD2 said:

Nincsenek akkora gondban sajnos, már a megjelenés napján visszaelőzte mind a 6700k és a 7700k a Ryzeneket az amazon eladási listán. 7700k egymagos eredmény 5Ghz-en 210 pont felett van, ide majdhogynem kevesebb erőfesztítés eljutni, mint az 1800X-el 4,1Ghz-re (Ami a gyári 1 magos órajel). És már szinte most látom, hogy inteltől annyi lesz a reakció, hogy mindegyik "i" CPU ugrik egy szintet, i3 lesz az i5, i5 lesz az i7, i7 pedig lesz a 6 magos 12 szálas proci. Architektúrában még mindig előrébb lesznek, viszont az már egy jó pont legalább hogy az AMD visszatért mint árlimitáló tényező. (És megmozdul(t) a piac a 4 magról)

6600K@4,5Ghz:

1488717717_6600k.jpg

Most még nem, de jelentős IPC növekedést nem tudnak produkálni(legalábbis rövid időn belül nem). A ryzenbe viszont nem tudjuk mennyi tartalék lehet még... ;) Ami meg a "lecsúsztatást" illeti érdekes ötlet de nem hiszem hogy feláldoznák a fejőstehént(i7)... Szerver oldal az mondjuk faramuci egy helyzet. Eddig ha valakinek kellett az ECC akár csak egy kisebb projekthez is az aranyárú xeonokat kellett vennie. Ryzen meg támogatja töredék árért szal ez mindenképp érdekes lesz.

Link to comment
Share on other sites

HD2
41 minutes ago, jagdtigger said:

Most még nem, de jelentős IPC növekedést nem tudnak produkálni(legalábbis rövid időn belül nem). A ryzenbe viszont nem tudjuk mennyi tartalék lehet még... ;) Ami meg a "lecsúsztatást" illeti érdekes ötlet de nem hiszem hogy feláldoznák a fejőstehént(i7)... Szerver oldal az mondjuk faramuci egy helyzet. Eddig ha valakinek kellett az ECC akár csak egy kisebb projekthez is az aranyárú xeonokat kellett vennie. Ryzen meg támogatja töredék árért szal ez mindenképp érdekes lesz.

Szerver oldalon tényleg lehet valami, de oda mindig is nehezebb betörni a már jól bejáratott rendszerek miatt, még a windows update utáni eredményekre leszek kíváncsi, ugyanis mostmár 100% hogy az ütemező két fizikai magnak látja az SMT-s szálakat, ezért lassabbak. Az intel következő "szériájára" is kíváncsi leszek, 15%+os teljesítményjavulást ígérnek, kaby-nél 15% volt, de az 100%-ban a megemelt órajelek miatt volt. A 7700K 4,5Ghz-énél kétlem hogy feljebb mennének, úgyhogy valamit produkálniuk kell ahhoz a teljesítményhez.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2017. 03. 05. at 1:42 PM, HD2 said:

inteltől annyi lesz a reakció, hogy mindegyik "i" CPU ugrik egy szintet, i3 lesz az i5, i5 lesz az i7, i7 pedig lesz a 6 magos 12 szálas proci

z mondjuk nekem nagyon tetszene, mert akkor már érdemes lenne egy I5-ösbe (vagyis mostani I7) beruháznom az I3-asom helyett.

7 hours ago, HD2 said:

, 15%+os teljesítményjavulást ígérnek, kaby-nél 15% volt, de az 100%-ban a megemelt órajelek miatt volt.

Ezt hogy érted? 

Erősen kétlem, hogy a  Kaby-k gyárilag 5-6GHZ-es órajellel jöttek volna ki ... 

Link to comment
Share on other sites

HD2
3 hours ago, Lord_KROK said:

Ezt hogy érted? 

Erősen kétlem, hogy a  Kaby-k gyárilag 5-6GHZ-es órajellel jöttek volna ki ... 

Valahol volt egy prezentációjuk, hogy mennyit javult kaby a skylakehez képest (egy specifikus tesztben) és ott 15%-ot írtak, de lényegében semmi nem változott órajelen kívül. (Na jó, támogat gyorsabb ramokat, de jelentkezzen az akit érdekel, hogy gyárilag támogat mostmár 2400mhz-es ddr4-et is.) Ezeket a százalékokat pedig általában mobil, vagy alacsony fogyasztású prociknál mérik. Tehát nem elsődlegesen a 6700k és 7700k között van 15%, hanem teszem azt a 6700T és 7700T között.

Megvan a kép:

cannon-lake.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
21 hours ago, HD2 said:

Valahol volt egy prezentációjuk, hogy mennyit javult kaby a skylakehez képest (egy specifikus tesztben) és ott 15%-ot írtak, de lényegében semmi nem változott órajelen kívül. (Na jó, támogat gyorsabb ramokat, de jelentkezzen az akit érdekel, hogy gyárilag támogat mostmár 2400mhz-es ddr4-et is.) Ezeket a százalékokat pedig általában mobil, vagy alacsony fogyasztású prociknál mérik. Tehát nem elsődlegesen a 6700k és 7700k között van 15%, hanem teszem azt a 6700T és 7700T között.

Megvan a kép:

cannon-lake.jpg

Értem amit írsz, de a 100%-os órajelnövekedésnek így sincs értelme. 

mindenestre szomorú ez, hogy egy kirívó példát kiemelve tesznek őgy, mintha ez precedens lenne ... 

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 hour ago, Lord_KROK said:

Értem amit írsz, de a 100%-os órajelnövekedésnek így sincs értelme. 

mindenestre szomorú ez, hogy egy kirívó példát kiemelve tesznek őgy, mintha ez precedens lenne ... 

A 15%-os emelkedésre mondtam hogy azt 100%-ban órajelemelésnek köszönhetik (vagyis zéró architektúra javulás), nem azt mondtam hogy 100%-osan emelték az órajelet.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
12 hours ago, HD2 said:

A 15%-os emelkedésre mondtam hogy azt 100%-ban órajelemelésnek köszönhetik (vagyis zéró architektúra javulás), nem azt mondtam hogy 100%-osan emelték az órajelet.

Így már más. Sajnos a Haswell óta semmi jelentős újítás. Voltaképp Majdnem mindegy, hogy 5-6-7-es generációt vesz az ember (csak a DDR3 vs DDR4 miatt nem)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 hour ago, Lord_KROK said:

Így már más. Sajnos a Haswell óta semmi jelentős újítás. Voltaképp Majdnem mindegy, hogy 5-6-7-es generációt vesz az ember (csak a DDR3 vs DDR4 miatt nem)

Meg hogyha netflixet vagy BD-t akarsz nézni 4k felbontáson... <_< Helybe kellett volna szitává lyuggatni azt aki kitalálta hogy a hardveres DRM mennyire ..... jó lesz. Közbe meg max 1 hónap és ugyanúgy feltörik mint a többit.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
13 minutes ago, jagdtigger said:

Meg hogyha netflixet vagy BD-t akarsz nézni 4k felbontáson... <_< Helybe kellett volna szitává lyuggatni azt aki kitalálta hogy a hardveres DRM mennyire ..... jó lesz. Közbe meg max 1 hónap és ugyanúgy feltörik mint a többit.

Igen, ezt eleve hülyeségnek tartottam. De arra jó, hogy vedd meg a legújabb procit.

Egyébként nézegettem a Ryzen technikai jellemzőit, és lenyűgöző. Kár, hogy még most bétában leledző szoftverek meg lapok meg Biosok vannak jobbadára. 

Meg ugye nekem az R5 lehet(ne) izgalmas. 

Link to comment
Share on other sites

HD2

 

Link to comment
Share on other sites

HD2

Nagyobb gond van sajnos a windows ütemezőtől, méghozzá hardveresen, tehát ezen javítani sem lehet, legfeljebb elkerülni. Nevezetesen az, hogy 2 darab blokkból épül fel egy Ryzen chip. (2 darab 4 magos blokk, más néven CCX) Mind a kettő CCX a saját magjaihoz tartozó cache-el. Namost a gond akkor kezdődik, ha a win ütemezőnek úgy tartja kedve, hogy egy programhoz tartozó két szálat úgy oszt ki, hogy egyik az egyik CCX-ben lévő egyik maghoz, másik a másik CCX-ben lévő egyik maghoz kerül. Ekkor cirka 4szeresére nő a cache késleltetése, és akár 20-25%-os teljesítményromlást tapasztalhatunk. A 4 magos Ryzeneknél szerencsére ez nem lesz majd gond, mert csak egy CCX lesz, viszont a 6 magosoknál érdekes lesz, főleg hogy ott az egyik CCX-en 2 mag halott lesz, vagyis jóval nagyobb az esélye, hogy egy program mindkét CCX-et használja egyszerre.

Itt tesztelik bővebben.:

 

És kép a Ryzenről, ahol látszik a 2 CCX:

1489443827_ryzen-die.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Érdekes megoldás. De ha a szoftver tud róla és úgy kezeli mint egy 2x4 magos procival rendelkező gépet nem látom akadályát egy szoftveres "javításnak"...  Itt megint csak a kedves fejlesztőkön fog múlni a dolog szerintem.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Olvasgatva a Rzyen mélylélektanát nekem is feltűnt, hogy a proci - bár egy chipen van - gyakorlatilag MCM rendszerben működik. Ez elég hátrányos sok esetben, a közvetlen bekötést pedig csak komplett architekturális áttervezéssel lehetne megoldani (vagy némi kókányolással, láttunk már ilyet). Ez az elrendezés szvsz. a Bulldozer modulos felépítésének hagyatéka. Persze az AMD sem hülye, valószínűleg foglalkoztak a problémával és lesz is rá valamilyen szoftveres megoldás, de attól a bottleneck még megmarad.

Mivel nem szóltam még hozzá érdemben a témához tennék néhány megjegyzést. A launch óta kikerült tesztek és infók alapján én elégedett vagyok a Ryzen -nel, de nem leszek olyan fanfár mint sokan a neten, hogy "az intel pusztulni fog", "csődbe megy" stb... . Az intelnek is vannak még adui a tarsolyban, arról nem is beszélve, hogy a fejlesztők nagy része az intel Nehalem -el debütált architektúráját helyezi előtérbe, illetve más fronton is komoly supportot tartanak fent ami megnehezíti az AMD helyzetét. Ez egy állapot ami jót tesz a piacnak, mert végre versenyt teremt és lejjebb viszi az árakat. Elég belegondolni abba az időszakba, amikor az Intel a NetBurst architektúrával kicsit mellélőtt és az AMD helyzeti előnyre tett szert. Akkor sem ment tönkre az intel, most pedig még olyan szinten sincs a helyzet, az AMD inkább "csak" felnőtt az igényekhez.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2017. 03. 14. at 11:10 AM, XCube said:

Ez egy állapot ami jót tesz a piacnak, mert végre versenyt teremt és lejjebb viszi az árakat. Elég belegondolni abba az időszakba, amikor az Intel a NetBurst architektúrával kicsit mellélőtt és az AMD helyzeti előnyre tett szert. Akkor sem ment tönkre az intel, most pedig még olyan szinten sincs a helyzet, az AMD inkább "csak" felnőtt az igényekhez.

Teljesen egyetértek :)

Egyébként épp tegnap beszéltük haverokkal, hogy volt ugye az Athlon XP-s időszak. Mikor az 1700+ annyiba volt mint az 1700-as Celeron, az 1800+ mint az 1800-as Cerka stb így kb 2400-ig. És közben az XP-k meg a versenytársnak szánt P4-eseknek is felémentek sokmindenben. Ha akkor nem ment tönkre az Intel, akkor most sem fog. 

Pláne, hogy én erősen fentartásokkal kezelem a Ryzent, bár nagyon örülök neki!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
HD2
4 hours ago, jagdtigger said:

Itthon megint az árakkal lesznek a gondok.

Ryzen 5 1600 - nem olcsó, 1600X nyilván még több lesz. (Kérdés most melyik lesz a valódi ár, a 90k, vagy a 80k) Nem értem miért drágábbak az amd cuccok, mint az intel-ek. Az 1600X a külföldi árkategóriájában egyértelműen nyerő, viszont nem cserélném le emiatt most az i5-öt, csak ha most vennék újat. Ellenben itthon az elcseszett árakkal (ha igaz az 1600-nak a 90k-s ára) lehet elgondolkoznék egy 6700K-n 100k-ért, mert a Z170-es lapok sem drágábbak, mint a B350 lapok. X370 meg aztán csillagos ég, 50k-nál kezdődik, és mindenki a Z170-ek magas árait szidta. Nesze nekünk AMD... Ráadásul AMD-nek sokkal inkább kell a gyors ram, ami most a rendesen megdrágult ddr4-ek miatt nem a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK
On 2017. 04. 11. at 11:02 PM, HD2 said:

Itthon megint az árakkal lesznek a gondok.

Ryzen 5 1600 - nem olcsó, 1600X nyilván még több lesz. (Kérdés most melyik lesz a valódi ár, a 90k, vagy a 80k) Nem értem miért drágábbak az amd cuccok, mint az intel-ek. Az 1600X a külföldi árkategóriájában egyértelműen nyerő, viszont nem cserélném le emiatt most az i5-öt, csak ha most vennék újat. Ellenben itthon az elcseszett árakkal (ha igaz az 1600-nak a 90k-s ára) lehet elgondolkoznék egy 6700K-n 100k-ért, mert a Z170-es lapok sem drágábbak, mint a B350 lapok. X370 meg aztán csillagos ég, 50k-nál kezdődik, és mindenki a Z170-ek magas árait szidta. Nesze nekünk AMD... Ráadásul AMD-nek sokkal inkább kell a gyors ram, ami most a rendesen megdrágult ddr4-ek miatt nem a legjobb.

Ezek alapján amit írtál, úgy tűnik, hogy itthon még az a kis csoda is elfog maradni, amit külföldön hozott (az árakkal és amúgy) a RYZEN. :(

Link to comment
Share on other sites

HD2

Intel Coffee Lake szivárgás

Az 1,5 megás L3 cahce-ből ítélve az új i5 lesz, méghozzá 6 maggal és 6 szállal. Egyszerű következtetés ebből, hogy akkor az i7 vajon 6 mag 12 szálas lesz-e? A High-end szériának meg megmarad a 8mag 16 szál és a 10 mag 20 szál.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, HD2 said:

Intel Coffee Lake szivárgás

Az 1,5 megás L3 cahce-ből ítélve az új i5 lesz, méghozzá 6 maggal és 6 szállal. Egyszerű következtetés ebből, hogy akkor az i7 vajon 6 mag 12 szálas lesz-e? A High-end szériának meg megmarad a 8mag 16 szál és a 10 mag 20 szál.

Végülis ez így pont teljesen logikus válasza RYZENre. 

És szerintem HT-t ne is várjunk. (bár az I5-ösökbe valahogy sosem hiányoltam)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
HD2
On 2017. 04. 24. at 9:24 PM, HD2 said:

Intel Coffee Lake szivárgás

Az 1,5 megás L3 cahce-ből ítélve az új i5 lesz, méghozzá 6 maggal és 6 szállal. Egyszerű következtetés ebből, hogy akkor az i7 vajon 6 mag 12 szálas lesz-e? A High-end szériának meg megmarad a 8mag 16 szál és a 10 mag 20 szál.

Igaz lett a több mag, már csak az a kérdés, hogy kompatibilis lesz-e a régi foglalatokkal. Ugyanúgy LGA1151 marad, de kérdés hogy Z170 és Z270 támogatott lesz-e. Ez az egy ami még megmenthetné szerintem a Coffee-t, maradt a 16 PCIE szál is, ha emelték volna a saját HEDT procijaikat nyírják ki.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Közben elég nagy csend övezi itt a kis Ryzenek rajtját, pedig nekem idővel érdekes lehet.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Mostmár hivatalos: Coffee Lake-nek Z370 lap kell, ami egy átnevezett Z270, ami meg egy átnevezett Z170. Viszlát Intel, a következő procim már 100% AMD lesz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, HD2 said:

Mostmár hivatalos: Coffee Lake-nek Z370 lap kell, ami egy átnevezett Z270, ami meg egy átnevezett Z170. Viszlát Intel, a következő procim már 100% AMD lesz.

Én 4 év Intel után voltam 10.5 évig AMD-s, aztán 3.5 éve ismét Inteles vagyok. De gyanítom h  köv megint AMD lesz ... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...