Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel vs. AMD


-TT-

Milyen foglalatú procit használsz?  

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lord_KROK
Just now, HD2 said:

Franc se érti már ezeket a neveket, jön egy Coffee Lake nevű szintén 14nm-es architektúra a közeljövőben, és csak utána CannonLake. (+IceLake meg TigerLake) :D

Jah én már régóta nem értem ezeket a neveket (főleg az AMDnél nem értettem mikor városokról nevezgették el). 

Skylakenek kellene stílusosan legfelülre kerülnie. 

Ice meg Tigerlake is 14nm? 

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 minute ago, Lord_KROK said:

Jah én már régóta nem értem ezeket a neveket (főleg az AMDnél nem értettem mikor városokról nevezgették el). 

Skylakenek kellene stílusosan legfelülre kerülnie. 

Ice meg Tigerlake is 14nm? 

Cannontól felfelé már 10nm, de szerintem ezt még ők sem tudják. A Cannonlakeről azt hittem az lesz a következő, de csak nemrég hallottam erről a Coffeelakeről, ez marad 14nm és desktop, Cannon pedig 10nm és mobil.

" Due to low 10 nm yields, Cannonlake will be limited to 15 Watt U and 5.2 Watt Y system-on-chip parts with GT2. Higher power mobile and desktop platforms will receive an update in the form of a 2nd 14 nm process refinement, Coffee Lake, that is said to share Cannonlake's architectural refinements. "

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 minutes ago, HD2 said:

Cannontól felfelé már 10nm, de szerintem ezt még ők sem tudják. A Cannonlakeről azt hittem az lesz a következő, de csak nemrég hallottam erről a Coffeelakeről, ez marad 14nm és desktop, Cannon pedig 10nm és mobil.

" Due to low 10 nm yields, Cannonlake will be limited to 15 Watt U and 5.2 Watt Y system-on-chip parts with GT2. Higher power mobile and desktop platforms will receive an update in the form of a 2nd 14 nm process refinement, Coffee Lake, that is said to share Cannonlake's architectural refinements. "

Akkor a Coffelake már talán a negyedik 14nm lesz? (kezdem mostanában elveszíteni a fonalat, hogy semmi változások is új neveket kapnak) 

Link to comment
Share on other sites

HD2
4 minutes ago, Lord_KROK said:

Akkor a Coffelake már talán a negyedik 14nm lesz? (kezdem mostanában elveszíteni a fonalat, hogy semmi változások is új neveket kapnak) 

Igen, bár már van párhuzamba több is, mert leálltak a tick-tockról. Broadwell, Skylake, Kaby Lake és akkor negyediknek Coffeelake lesz. De a Broadwell az ugye ilyen hiányos 5000-es széria volt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 minutes ago, HD2 said:

Igen, bár már van párhuzamba több is, mert leálltak a tick-tockról. Broadwell, Skylake, Kaby Lake és akkor negyediknek Coffeelake lesz. De a Broadwell az ugye ilyen hiányos 5000-es széria volt.

Igen, arra emlékszem, hogy alig voltak broadwellek. 

Azzal nem lenne baj, hogy leálltak a tic-tockról, csak azzal, hogy ugyanolyan gyakran jelennek meg új név alatta gyakorlatilag ugyanazt nyújtó procik.

Bár ennek kétségtelen előnye, hogy Haswelltől és attól felfelé évekig nem kell fejleszteni :D 
Ez pont olyan izgalmas mint Duronról Wilamette Celeronra váltani xD 

Link to comment
Share on other sites

HD2
15 minutes ago, Lord_KROK said:

Igen, arra emlékszem, hogy alig voltak broadwellek. 

Azzal nem lenne baj, hogy leálltak a tic-tockról, csak azzal, hogy ugyanolyan gyakran jelennek meg új név alatta gyakorlatilag ugyanazt nyújtó procik.

Bár ennek kétségtelen előnye, hogy Haswelltől és attól felfelé évekig nem kell fejleszteni :D 
Ez pont olyan izgalmas mint Duronról Wilamette Celeronra váltani xD 

Igen, bár védelmükre szóljon, hogy a 7nm már tényleg a határ lesz, de 10-nél is már lehet trükközniük kell majd a szilíciummal. Órajelek se nagyon mehetnek sokkal feljebb, mert már így is egy periódusidő alatt a fény csak pár centit tesz meg. Na meg kit érdekelnek ilyen tesztek? :D (lentebb) Dögunalom mind, semmi értelme cpu-t fejleszteni, tudományos számításoknál is GPUk jönnek fel, (vagy mesterséges intelligenciánál) ahova meg kell proci oda a jelenlegiek sem rosszak.

85192.png

szerk.: Pont ezért leszek most kíváncsi a vegára, zentől már csak azt várom legfeljebb hogy árakat nyomjon le, mert kb intel szintje, egy magos teljesítményben pedig még mindig kicsit alatta.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
11 minutes ago, HD2 said:

Igen, bár védelmükre szóljon, hogy a 7nm már tényleg a határ lesz, de 10-nél is már lehet trükközniük kell majd a szilíciummal. Órajelek se nagyon mehetnek sokkal feljebb, mert már így is egy periódusidő alatt a fény csak pár centit tesz meg. Na meg kit érdekelnek ilyen tesztek? :D (lentebb) Dögunalom mind, semmi értelme cpu-t fejleszteni, tudományos számításoknál is GPUk jönnek fel, (vagy mesterséges intelligenciánál) ahova meg kell proci oda a jelenlegiek sem rosszak.

85192.png

Igen, csak akkor nem kellene  félévente új nevekkel előhozakodni. Jó, tudom, igaz, ez üzlet. Bár mondjuk én is jobban befektetnék egy I5/I7-be ha tudnám, hogy évekig jó lesz. 

Emlékszem az 1700+-os Athlon XP-re. Már legelső nap ment 2700+-on, aztán később (kb félidőtől) 3400+-on napira. 2003-tól 2009-ig megállta a helyét (igaza megvétel napján az akkori csúcsig lett felhúzva,később meg még tovább). És utána sem az erőhiány miatt cseréltem le, hanem mert nem volt benne SSE2 és egyre sűrűbben szívtam emiatt. Érdekesség, hogy 3400+ az ugye 2669MHZ volt neki, és ezen 1 magon az utána következő 4×2200MHZ-es Phenomot (ha lekapcsoltam 3 magot) akkor még mindig képes volt elverni sok mindenben :D 

Azok voltak az igazán szép és izgalmas idők :D

Meg persze mikor a P4-esek és az Athlon Xp-k versenyezetek, meg kcisit előttük és utánuk. kb 1,5 évente duplázódott a procik teljesítménye :D 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
18 minutes ago, Lord_KROK said:

Igen, arra emlékszem, hogy alig voltak broadwellek. 

Azzal nem lenne baj, hogy leálltak a tic-tockról, csak azzal, hogy ugyanolyan gyakran jelennek meg új név alatta gyakorlatilag ugyanazt nyújtó procik.

Bár ennek kétségtelen előnye, hogy Haswelltől és attól felfelé évekig nem kell fejleszteni :D 
Ez pont olyan izgalmas mint Duronról Wilamette Celeronra váltani xD 

Nagyon remélem hogy AMD-nek sikerül jól seggbe rúgnia az Intel-t a Ryzen-el mert az úgy elég gáz hogy egy 3 generációval korábbi proci tuningolva hozza a jelenlegi generáció teljesítményét :lol: .

Link to comment
Share on other sites

HD2
Just now, Lord_KROK said:

Igen, csak akkor nem kellene  félévente új nevekkel előhozakodni. Jó, tudom, igaz, ez üzlet. Bár mondjuk én is jobban befektetnék egy I5/I7-be ha tudnám, hogy évekig jó lesz. 

Emlékszem az 1700+-os Athlon XP-re. Már legelső nap ment 2700+-on, aztán később (kb félidőtől) 3400+-on napira. 2003-tól 2009-ig megállta a helyét (igaza megvétel napján az akkori csúcsig lett felhúzva,később meg még tovább). És utána sem az erőhiány miatt cseréltem le, hanem mert nem volt benne SSE2 és egyre sűrűbben szívtam emiatt. Érdekesség, hogy 3400+ az ugye 2669MHZ volt neki, és ezen 1 magon az utána következő 4×2200MHZ-es Phenomot (ha lekapcsoltam 3 magot) akkor még mindig képes volt elverni sok mindenben :D 

Azok voltak az igazán szép és izgalmas idők :D

Muszáj, mert pénz nélkül nem lehet fejleszteni. Viszont az tény hogy minek adtak pl az IGP-nek is már megint új nevet, mikor az még csak annyit sem változott mint a cpu maga. Konkrétan szerintem az az 1 szám változott az egészben amit átírtak, HD530-ról HD630-ra.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 minutes ago, jagdtigger said:

Nagyon remélem hogy AMD-nek sikerül jól seggbe rúgnia az Intel-t a Ryzen-el mert az úgy elég gáz hogy egy 3 generációval korábbi proci tuningolva hozza a jelenlegi generáció teljesítményét :lol: .

Azzal még nem lenne gáz... (na jó, igen). 

De az, hogyha esetleg a 3 generációval ezelőtti Intel elveri a Ryzen-t... na az kb game over lenne az AMDnek. :(

Link to comment
Share on other sites

HD2

Hunyorítva talán látszik valami. :D Szintetikusan nem rossz, de ha belegonolunk hogy 8 mag 16 szál akkor nem is olyan jó, igaz ez még mindig 3,3ghz-es alapon megy. Középső a játék, alsó a fogyasztás.

1483538861_tic6i57uob5y.jpg

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Jó lenne az ha végre a programok normálisan ki tudnának használni több magot is egyszerre :/ .

Link to comment
Share on other sites

HD2
4 minutes ago, jagdtigger said:

Jó lenne az ha végre a programok normálisan ki tudnának használni több magot is egyszerre :/ .

Ez a baj hogy játékoknál nem olyan egyszerű megoldani ezt. Ha minden feladatot tudok előre, akkor könnyű szétosztani, és hibátlanul halad gyorsan minden. (Pl írni kell mindenkinek egy word dokumentumba egy esszét, minden mag AKA ember ugyanolyan gyors) ellenben ha dinamikusan kell reagálni, akkor mindjárt problémák keletkeznek a szinkronizációval. Fentebbi példa esetén pl teszem azt ahogy írjátok a feladatot kb 2 mp-enként változik mit is kell csinálni, de nem egy helyen vannak az emberek hanem csak telefonon tudtok beszélni. Kész káosz lesz az egész, és több energia megy el arra hogy megbeszélitek mit hogy kéne. Tipikus példája a csoportmunkának. :D Egy ember csinál mindent, kettő itt-ott besegít, egy meg csak van.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
17 minutes ago, HD2 said:

Ez a baj hogy játékoknál nem olyan egyszerű megoldani ezt. Ha minden feladatot tudok előre, akkor könnyű szétosztani, és hibátlanul halad gyorsan minden. (Pl írni kell mindenkinek egy word dokumentumba egy esszét, minden mag AKA ember ugyanolyan gyors) ellenben ha dinamikusan kell reagálni, akkor mindjárt problémák keletkeznek a szinkronizációval. Fentebbi példa esetén pl teszem azt ahogy írjátok a feladatot kb 2 mp-enként változik mit is kell csinálni, de nem egy helyen vannak az emberek hanem csak telefonon tudtok beszélni. Kész káosz lesz az egész, és több energia megy el arra hogy megbeszélitek mit hogy kéne. Tipikus példája a csoportmunkának. :D Egy ember csinál mindent, kettő itt-ott besegít, egy meg csak van.

Mert a mostani jobb hogy1-2 ember csinál mindent a többi meg les? :D

83a93f3822f6ccad9b5388495eedcc90.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
36 minutes ago, jagdtigger said:

Jó lenne az ha végre a programok normálisan ki tudnának használni több magot is egyszerre :/ .

Akkor a jelenlegi rendszerek csere nélkül is sokat gyorsulnának. Lehet, hogy ez nem lenne mindenkinek érdeke.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Just now, Lord_KROK said:

Akkor a jelenlegi rendszerek csere nélkül is sokat gyorsulnának. Lehet, hogy ez nem lenne mindenkinek érdeke.

Ott a pont...-_-

Link to comment
Share on other sites

HD2

Játékoknál egyelőre az általános optimalizálás fontosabb lenne, minthogy használjon több magot. :D Lásd Mafia 3, ami furikázás közben megeszi a 6600K mind a négy magját (4,5Ghzen), és effektíve nem történik semmi.

DX12-vel meg Vulkannal mondjuk remélhetőleg történik előrelépés.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, HD2 said:

Játékoknál egyelőre az általános optimalizálás fontosabb lenne, minthogy használjon több magot. :D Lásd Mafia 3, ami furikázás közben megeszi a 6600K mind a négy magját (4,5Ghzen), és effektíve nem történik semmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2

Mi a szar ez már nem azért? 122k egy nem K-s i7-ért? Szerintem ez még az utolsó árfelfújás inteltől, hogy ne kelljen annyira lemenni majd a Ryzen miatt, amolyan áfacsökkentés kategória, majd azt csökkentik le, amit megemeltek előtte, és mondják hogy milyen sokat csökkentettek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, HD2 said:

Mi a szar ez már nem azért? 122k egy nem K-s i7-ért? Szerintem ez még az utolsó árfelfújás inteltől, hogy ne kelljen annyira lemenni majd a Ryzen miatt, amolyan áfacsökkentés kategória, majd azt csökkentik le, amit megemeltek előtte, és mondják hogy milyen sokat csökkentettek.

Beszarás! 104ezer is sok volt érte, nemhogy 122K :o

De persze most ezen így nyernek. Felvitték az árakat, mikor jön a Ryzen visszaviszik az eredeti szintre. Így nemveszítenek, sőt nyernek ha valaki addig vesz procit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2

Újabb Ryzen tesztek, független forrásból. Igaz kínából, úgyhogy ne vegyük készpénznek.

LINK - Ha viszont igaz akkor elég neccesek az eredmények. 8 mag 16 szállal inkább a 4 magos 8 szálas i7 környékén van.

Cinebench R15 results :
AMD Ryzen - 1188
Core i7-7700K - 966
Core i7-7700K @ 5GHz - 1083
Core i7-6900K - 1500
Core i7-6950X - 1800

Fritz Chess Relative Score :
AMD Ryzen - 36.86
Core i7-7700K - 35.52
Core i7-7700K @ 5GHz - 41.44
Core i7-6900K - 47.80
Core i7-6950X - 51.50

A Ryzen a 8 magos 16 szálas 3,4Ghz-es változat volt tesztelve. Ez a High-end, lesz 4 magos HT (vagyis Simultaneous MultiThreading) nélkül és 4 magos HT-vel. Előbbi i3 ellen tervezve, utóbbi i5 ellen. Még elképzelhető egy 8 magos 8 szálas, de ez már csak tippelgetés, 6 magról nincs hír. A leges-leg high-end-ebb rész úgy látszik megmarad Intelnek, főleg hogy augusztusban jön egy 20 magos intel szörnyszülött az X299-es chipsettel. Teljesítményben az intel oldali megfelelőjüket úgy tűnik verni fogják, több maggal, de még mindig kevesebb IPC-vel. Árak viszont úgy látszik nem fognak annyira mérséklődni. LINK " A spekulációk alapján egyébként a vételárak nem lesznek olyan alacsonyak, mint azt jelenleg sokan várják. Az említett árak 580 és 720 dollár között mozognak a nyolcmagos verziónál. "

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mielőtt még eltemetjük azért várjuk ki hogy mire lesz képes tuningolva :D .

Link to comment
Share on other sites

HD2
15 minutes ago, jagdtigger said:

Mielőtt még eltemetjük azért várjuk ki hogy mire lesz képes tuningolva :D .

Nem temetem én, csak figyelem azért a piacot, hogy ha esetleg odabszna, akkor még jó áron el tudjam adni a 6600K-t. :D Tuning ide-oda amúgy, a 6900K is tuning nélkül veri, azt pedig tudjuk, hogy az is lazán felhúzható 4,3-4,4 körülre.

Leginkább ez zavar:
"Miközben a nyolcmagos Ryzen elvileg menetrend szerint érkezhet, addig a négymagos verzió csak néhány hónappal később válhat elérhetővé (ez akár 4 hónap is lehet). "

Sajnos az AMD túl kicsi lesz az Intel ellen, nyugdíjba megyek mire kiadnak valamit. Simán le fogják tudni reagálni minden lépésüket egy versenyképesebb cuccal intelék.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2017. 01. 27. at 11:41 PM, HD2 said:

"Miközben a nyolcmagos Ryzen elvileg menetrend szerint érkezhet, addig a négymagos verzió csak néhány hónappal később válhat elérhetővé (ez akár 4 hónap is lehet). "

Tehát akkor az I3 ellen még nagyon sokáig nem lesz alternatíva ... 

Engem az is aggaszt, hoigy 4 magos proci kell egy 2 magos HT-s ellen. De hátha erősebbek lesznek mint az I3-ak.. .csak győzzük kivárni

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2

Na úgy látszik minden Ryzenen lesz SMT (vagyis HT), kivéve a fapados 4 magosokon, és lesz 4C/8T, 6C/12T és 8C/16T-es változat. Intel reagált, lesz 4 magos 8 szálas i5 (nem, nem írtam el, ÖT) i5 7640k néven. Gondolkozok a CPU eladáson. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...