Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

Iam_The_Ghost

BBalazs87: Te honnan szoktad beszerezni az új Ultimate címeket? :unsure: Esetleg PM-ben tudnál küldeni linket?

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

BBalazs87: Te honnan szoktad beszerezni az új Ultimate címeket? :unsure: Esetleg PM-ben tudnál küldeni linket?

Ment a PM :)

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Kérdés következik.

Az alábbi Long Halloween képregény a formátumnál "book"-ként van kategorizálva. Tehát nem papercback, nem hardcover, hanem book. Először azt hittem, hogy ez is hardcover, de az isbn-száma alapján rákerestem gugliban, és azt láttam, hogy más oldalakon a "library binding" jelzőt kapta. Van valakinek fogalma róla, hogy ez mit jelent pontosan?

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Kérdés következik.

Az alábbi Long Halloween képregény a formátumnál "book"-ként van kategorizálva. Tehát nem papercback, nem hardcover, hanem book. Először azt hittem, hogy ez is hardcover, de az isbn-száma alapján rákerestem gugliban, és azt láttam, hogy más oldalakon a "library binding" jelzőt kapta. Van valakinek fogalma róla, hogy ez mit jelent pontosan?

Library binding is the term used to describe the method of binding serials, and re-binding paperback or hardcover books, for use within libraries. Library binding increases the durability of books, as well as making the materials easier to use.

Ezt találtam :D Egyébként ahogy így keresgettem neten mindenhol TPB-t olvastam. Amúgy van egy kis pénzem és nem tudom mivel lepjem meg magam, Arkham Asylum vagy Hellboy? :)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ez kész, a Spider-Man univerzum is teljesen magába szippantott, most fejeztem be az Eyes Without a Face-t és elkell olvasnom az eredeti történeteket is :)

Kérdés: a Sin City képregények önálló sztorikat tartalmaznak?

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Kérdés: a Sin City képregények önálló sztorikat tartalmaznak?

Igen. Van ugyan egy-két utalás másik sztorikra, és van pár szereplõ, aki több történetben megfordul, de érthetõ mindegyik önmagában is. Vannak egyébként rövid történetek is, amiket anno itthon a Fekete Fehér Kérpegényantológia nevû sorozatban adtak ki, ezeket originále Booze, Broads and Bullets címmel adták ki összegyûjtve.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Utánanéztem ennek a library bindinges baromságnak blogokon, cikkekben, stb, de nem mondhatnám, hogy túlottan okosabb lettem. Akkor lennék a legboldogabb, ha látnám, hogy néz ki az a nyamvadt Long Halloween...

Link to comment
Share on other sites

Karez

Jesszus de drága a The Walking Dead Compendium vol.1. :blink:

(Book Depository of course!)

Pedig imádom a képregényt, igaz 22. számtól tovább valami miatt abbahagytam, de a tv sorozat nézése után belém nyilallt hogy valahol megérdemli ez a széria hogy gyűjteményemben is ott legyen. :rolleyes:

Néztem is milyen kiadásokba jelent meg, van ahol csak 6 fejezet volt, a másikban 12, ebben pedig közel 48!

Nem tudok dönteni. :unsure:

Hungarocomix & Animekarácsony 2010 -re kire számíthatok hogy összefutok majd vele? :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Jesszus de drága a The Walking Dead Compendium vol.1. :blink:

(Book Depository of course!)

Pedig imádom a képregényt, igaz 22. számtól tovább valami miatt abbahagytam, de a tv sorozat nézése után belém nyilallt hogy valahol megérdemli ez a széria hogy gyûjteményemben is ott legyen. :rolleyes:

Néztem is milyen kiadásokba jelent meg, van ahol csak 6 fejezet volt, a másikban 12, ebben pedig közel 48!

Nem tudok dönteni. :unsure:

Hungarocomix & Animekarácsony 2010 -re kire számíthatok hogy összefutok majd vele? :D

Nekem a 6 részt tartalmazó TPB van meg, ami nagyon jó minõségû és olcsó is, szal csak ajánlani tudom. Szerintem a 12 részes HC is drága, nemhogy a compendium, így ezt vettem meg:)

M3lkor kérdésére a válasz: az Asylum és Hellboy is zseniálisak szerintem. Mindkettõ elég elvont cucc szal erre készülj fel. Ha szereted Batman t, akkor az Asylum kötelezõ vétel. Viszont ha valami nagyon eredetire és újra vágysz, akkor szerintem a Hellboy t vedd meg.

Amúgy Agent Gabor ez a library binding szerintem csak annyit jelent, hogy más, strapabíróbb technikával van kötve, mint a sima HC k. Szerintem a külsején nem látszik a különbség. Max. talán még lehet a comic on egy külsõ papírborító, mint a rendes könyveken. Ezekre meg ugye azért van szükség, mert USA ban könyvtárakban képregények is vannak azt kell, hogy bírják a strapát:)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Nekem a 6 részt tartalmazó TPB van meg, ami nagyon jó minõségû és olcsó is, szal csak ajánlani tudom. Szerintem a 12 részes HC is drága, nemhogy a compendium, így ezt vettem meg:)

M3lkor kérdésére a válasz: az Asylum és Hellboy is zseniálisak szerintem. Mindkettõ elég elvont cucc szal erre készülj fel. Ha szereted Batman t, akkor az Asylum kötelezõ vétel. Viszont ha valami nagyon eredetire és újra vágysz, akkor szerintem a Hellboy t vedd meg.

Batman dolog az csak most jött elõ nálam, de azt hiszem ,hogy a Hellboy lesz, mert a Batmanhez még sokat kell nekem olvasni :D Walking Dead pedig tényleg elég drága, bár magyar viszonylatban az a 12 részes kb. 5000-ért azért korrekt mert itthon elég drágák a képregények. (és ha kiszámolod reális ,h 1 rész 4-500 Ft körül mozog...). Én Hellblazerbõl vennék ilyen nagyobb kiadások ,mert az összes eddigi része itt csücsül a gépen, csak ugye gépen nem jó ennyit olvasni, viszont hallottam ,hogy vannak gyengébb sztorik.

Library binding: keress rá wikin ott van kép az ilyen kötésû könyvekrõl, elég strapabírónak látszik ;)

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Batman dolog az csak most jött elõ nálam, de azt hiszem ,hogy a Hellboy lesz, mert a Batmanhez még sokat kell nekem olvasni :D Walking Dead pedig tényleg elég drága, bár magyar viszonylatban az a 12 részes kb. 5000-ért azért korrekt mert itthon elég drágák a képregények. (és ha kiszámolod reális ,h 1 rész 4-500 Ft körül mozog...). Én Hellblazerbõl vennék ilyen nagyobb kiadások ,mert az összes eddigi része itt csücsül a gépen, csak ugye gépen nem jó ennyit olvasni, viszont hallottam ,hogy vannak gyengébb sztorik.

Library binding: keress rá wikin ott van kép az ilyen kötésû könyvekrõl, elég strapabírónak látszik ;)

Ja ja persze reális, ha azt nézzük, mennyibe kerül egy rész. Csak nekem sajna nincsen annyi pénzem, hogy kiadjak egy comic ra 5-6 ezer Ft t, mert még nagyon sok másik is van, ami érdekel:) Amúgy most elkezdik kiadni Walking ot az elejétõl újra. Havi 3 rész fog megjelenni. Mondjuk azt elég irreálisnak tartom, hogy több éve megjelent képregényeket 3 USD ért fognak adni...

Amúgy most én is gondolkozom egy 12 részes Spawn Origins 1 en, mert a sima 6 részes TPB ben az utolsó sztorinak csak az elsõ fele van benne:D

Más: aki már rendelt már Book Depository ról, annak milyen tapasztalatai vannak? Megbízható? Mennyi idõ alatt jön meg kb. egy csomag?

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Állítólag megbízható itt már páran rendeltek onnan, én is valószínûleg onnan fogom a TWD-t rendelni, mert nem látok reális esélyt arra ,hogy Magyarországon beszerezzem :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Állítólag megbízható itt már páran rendeltek onnan, én is valószínûleg onnan fogom a TWD-t rendelni, mert nem látok reális esélyt arra ,hogy Magyarországon beszerezzem :D

Értem, akkor szerintem onnan fogom berendelni ami kell. Köszi az infót!

Amúgy Walking ból pont van most a legnagyobb itthoni online képregényboltban (nem akarok reklámozni). Szal ha érdekel nézd meg.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Értem, akkor szerintem onnan fogom berendelni ami kell. Köszi az infót!

Amúgy Walking ból pont van most a legnagyobb itthoni online képregényboltban (nem akarok reklámozni). Szal ha érdekel nézd meg.

comicsinvest? :D Ott drágább mintha külföldrõl rendelném. Amúgy meg Alexandrán 40%-os Carta akció van a 2 Hellboy csak 3 ropi, Sandman is olcsóbb ;) Ha minden igaz holnap érkezik is nekem ;)

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

comicsinvest? :D Ott drágább mintha külföldrõl rendelném. Amúgy meg Alexandrán 40%-os Carta akció van a 2 Hellboy csak 3 ropi, Sandman is olcsóbb ;) Ha minden igaz holnap érkezik is nekem ;)

Talált :D

Azt az akciót én is most láttam. Hellboy 1-2 ma vagy holnap be is lesz rendelve ;)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Talált :D

Azt az akciót én is most láttam. Hellboy 1-2 ma vagy holnap be is lesz rendelve ;)

Már megjöhetne <_< :D Elkezdeném már :D

Link to comment
Share on other sites

werewolf777

Megvettem az uj Hellboy-t. Naogyon tetszett még jobb a story mint az elsõben. Szerintem mindenkinek megéri megvenni :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Jepp én holnap megyek érte mert megérkezett ;) Jó lenne a Sandmant is megvenni amíg akciós, de valószínûleg az késõbbre marad. Valaki nem tudja ,hogy a Punisher MAX 70. részét merre találhatnám meg? Mert csak a 69-ig van meg és azért az utolsó részbe nem árt tudni mi történik.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Jó lenne a Sandmant is megvenni amíg akciós, de valószínûleg az késõbbre marad.

És a durva, hogy pont a héten van akció, erre a 3. kötetet nem jelent meg, pedig elvileg már kész van és napok kérdése az egész. <_<

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

A 2 Hellboy-jal mostmár 6 képregény van nem virtuális formába! :D JEEE :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Nagyon szép kötetek ez ,elég masszívnak tûnik, szépen meg van szerkesztve. Nem láttam a Cartától még mást nagyon ezen kívül csak a Watchment de ez még annál is szebben van megcsinálva , minden elismerésem ;)

Link to comment
Share on other sites

Bloodgrey

Sziasztok, ha van egy kis kedvetek és idõtök nézzétek meg a 5Panels oldalát.

Online publikálunk magyar képregényeket, stripeket, pár oldalasakat és hosszabb történeteket is. Érdemes rendszeresen visszanézni rá és ajánljátok másoknak is. Facebookon is megtalálhatóak vagyunk. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

werewolf777

Azt nem lehet tudni, hogy a 3. Hellboy mikor jön? :D

Link to comment
Share on other sites

Bloodgrey

Szerintem errõl még korai beszélni, pár hete jöhetett ki a második kötet és igazából annál is a Hungarocomix lesz az a nagy rendezvény ahol debütálni fog.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Egyébként az ellen mit lehet tenni ,hogy nekem baromira izzad a kezem és nyomot hagy a képregény lapjain? :D Egy ideje már mindig zsebkendõt fogok a kezemhez és úgy olvasok :lol: vagy csak nekem van ez a hülyeségem? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...