Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

jardo

B@sszus, most jutottam el oda, hogy már nem akarom tartani ezt a hihetetlen tempót. Nem arról van szó, hogy ne tudnám, egyszerűen csak nem akarom. Illetve dehogynem, de muszáj húzni valami ésszerű határt.

1. Veszem a Marvel sort. Mondjuk az utóbbi időben, amióta kiszállt a Kingpin a fordításból, ez is hihetetlen mélységet ütött meg, legalábbis az alapján a másfél kötet alapján, amit eddig olvastam. Elvileg van egy átmeneti időszak, amíg a Goobo kiadó átveszi, de addig állítólag vagy 10 rész így jelenik meg. És ki tudja, gondolom ez is folytatódik majd a 60. szám után is.

2. Veszem a Batman sort is, többnyire ebben is jó sztorik vannak, szóval valahol azért sajnálnám, ha abba kéne hagyni.

3. Ontja magából a Fumax is a jobbnál jobb kiadványokat, de azért kicsit túlzásnak tartom, hogy havonta 3-4 kötetet adnak ki, nyilván mind a minőségéhez mért árral. Az utolsó forintig megérik, de na... Ha csak ezeket venném, az is egy vagyon lenne minden hónapban.

4. És akkor ott van még a Szukitsnak, a Kingpinnek, a Goobonak, a Holdkeltének, stb. egy-egy kiadványa, ami érdekel(ne).

Lehet, hogy nálam most jutott el a dolog arra a pontra, amikor egyszerűen túlcsordult az egész, és picit "bedőlt" ez a piac.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Igen, ez fura. Egyik részről ezek a sorozatok tényleg úgy vannak felépítve, hogy te majd megveszed az összes darabot és akkor kijön a "nagy kép" a gerinceken, meg a batmannél kánon sorrendet is ír - legalábbis a torz diadalnál. De szerintem is, ilyen mennyiségnél már nem működik a kéthetente instant megvétel, mint ahogy anno a boldog békeidőkben, főleg hogy némelyik sorozat metszi egymást a másikkal (nem a Batman sorozatba van az arkham asylum, hanem a nagy DC-be), szóval akkor vedd azt is. Hogyne. Én pont ezért nagyon szelektálom amit megveszek. Marvelból eddig 6 van meg, batmanből 2, dc-ből 1. Jó lenne valami képregény "streaming" - mondjuk a marvelnál van - és akkor a kevésbé érdekelteket is végigolvasnám, de így jelenleg se helyem, se időm, se pénzem nincs rájuk. Szerintem engedd el te is azt, hogy megveszed mindet. 

Link to comment
Share on other sites

jardo

A gerincképek érdekelnek legkevésbé, egyik sem lesz teljes. :D

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Megtorló: Üdv újra itthon, Frank! 1-2

Eleinte kicsit fura volt, valahogy komorabbra számítottam, kicsit mélyebb mondandóval, de aztán egészen megtetszett és szórakoztató lett, ahogy túlzottan nem vette komolyan magát, de azért full kreténbe se ment át. Mondjuk nem tudom, jó ötlet volt-e pont ezt beválogatni a gyűjteménybe, de sebaj.

A Különítmény: Honvédelem

Együltőhelyes olvasás (jó, az első két számot fürdőkádban, a többit kanapén, szóval volt közte 20 perc szünet :D ). Vagány folytatása az elődnek, profin megírt történet. De aztán a végén valahogy kicsit mégis bennem maradt egy kis szálka, nem is tudnám pontosan megfogalmazni, miért. Talán... hatásvadász kicsit, talán annyira profi, hogy a léleknek nem maradt annyira hely, nem is tudom. Szóval tök jó volt, de mégse feltétlenül maradandó. 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

A torz diadal olyan kellemes meglepetés volt, hogy elcsábultam a halál a családra című batman képregényre. Nagyon vigyorgott rám az újságospolcról, meg a hátoldala szerint lesz benne valami Alfredes eksön. Egyszerű ember vagyok, ezzel bármikor meg lehet venni :D 

Láttam @jardo, a molyon felvettél csomó marvel képregényt kívánságlistára. Azt hittem az elkövetkezendőkből engem már csak a sötét főnix fog érdekelni, erre megcáfolódtam. A Doktor strange, a titkos invázió, a szellemlovas is érdekel. A manóba, nem fogok férni a könyvespolcon :( :DD 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jardo

Belekezdtem a Fumax-féle Britannia Kapitány könyvbe, hát mit mondjak, az első huszonvalahány oldal (durván 10%) alapján elég vegyes. Pedig Alan Moore... igaz, az egyik korai műve.

Egyébként én hiszek abban (vagy inkább csak remélem?), hogy a karakterben van lehetőség, és nem csak egy gagyi Amerika Kapitány utánzat, és ha valaki, akkor Moore ezt ki is tudja hozni belőle. De eddig tipikus '80-as évek képregénye, iszonyúan túlírva és -narrálva az egész, helyenként egészen röhejes párbeszédekkel, egybites(nek tűnő) gonosszal és néhol a szemet kifolyató színezéssel.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a továbbiakban hogyan alakul majd a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Rozsomák: X-fegyver

Ez megint egy olyasmi komorabb történet jópár évről ezelőttről, ami nekem ma már nem igazán jött be. A sztori nagyon könnyen összefoglalható, a tagadhatatlanul erőteljes képi világ önmagában meg azért nem viszi el a hátán annyira sokáig az egészet. Volt pár erőteljes beállítása, de nekem ez így történetileg túl kevés. 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

X-men a főnix halála. 

Nagyon érződik a kora a sajnos. Elég sok az expozició, a képek fele elmegy szövegbuborékokkal, ahol kb a legbanálisabb szintig leírják mit csinálnak, miért és így tovább. Minden szám elején valakinek a szájába adják az előző rész tartalmának zanzásított változatát és annyira fájt néha ezeket olvasni. Ennek ellenére tetszett. Igazából a történet minden, csak nem az, aminek elképzeltem a film történetének elcsípett részleteiből (nem láttam). Szépen lassan felépített történet, a végén egy kis erkölcsi probléma, barátsággal, hősökkel, stb... Az is sokat segített, hogy a kedvenceim, mint árnyék és rozsomák is benne voltak és maga a csapat dinamika működött, meg minden szereplőt könnyen meg tudtam szeretni. A megjelenésekor sokkal nagyobb volumenünek számíthatott, így én nem egészen azt kaptam, amit vártam tőle, de attól élveztem olvasni. 

Link to comment
Share on other sites

jardo
3 hours ago, JoeJoeJoe said:

X-men a főnix halála. 

Spoiler

Nagyon érződik a kora a sajnos. Elég sok az expozició, a képek fele elmegy szövegbuborékokkal, ahol kb a legbanálisabb szintig leírják mit csinálnak, miért és így tovább. Minden szám elején valakinek a szájába adják az előző rész tartalmának zanzásított változatát és annyira fájt néha ezeket olvasni. Ennek ellenére tetszett. Igazából a történet minden, csak nem az, aminek elképzeltem a film történetének elcsípett részleteiből (nem láttam). Szépen lassan felépített történet, a végén egy kis erkölcsi probléma, barátsággal, hősökkel, stb... Az is sokat segített, hogy a kedvenceim, mint árnyék és rozsomák is benne voltak és maga a csapat dinamika működött, meg minden szereplőt könnyen meg tudtam szeretni. A megjelenésekor sokkal nagyobb volumenünek számíthatott, így én nem egészen azt kaptam, amit vártam tőle, de attól élveztem olvasni. 

 

Pont a leírtak miatt agyalok már napok óta, hogy megvegyem-e. :unsure: A sztori érdekelne, de félek, hogy ma már nem ülne annyira, hogy emiatt megérje átszenvedni magam az általad is vázolt dolgokon, amik a rosszul öregedésből adódnak. Pláne nincs az ilyenekre időm úgy, hogy szinte összeszámolni is alig tudom, hány képregény vár még elolvasásra, pedig haladok velük folyamatosan.

Na, mire ezt leírtam, azt hiszem, meg is győztem magam, hogy nem veszem meg. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Igen, most én is bajban vagyok emiatt: Következőnek a mocsárlényt akartam megvenni, mert nagyon érdekel a story, meg Allan Moore, de az is 1984-es. És bár tudom, hogy a főnix milyensége még nem garancia rá, hogy a kor többi képregénye is ilyen, de most kicsit lehűtötte a lelkesedésemet. Viszont olvasom a molyon az idézeteket és az meg nagyon bejön. Meh, az élet nagy döntései :D .  Valaki azt olvasta amúgy?

Link to comment
Share on other sites

jardo
2 hours ago, JoeJoeJoe said:

Igen, most én is bajban vagyok emiatt: Következőnek a mocsárlényt akartam megvenni, mert nagyon érdekel a story, meg Allan Moore, de az is 1984-es. És bár tudom, hogy a főnix milyensége még nem garancia rá, hogy a kor többi képregénye is ilyen, de most kicsit lehűtötte a lelkesedésemet. Viszont olvasom a molyon az idézeteket és az meg nagyon bejön. Meh, az élet nagy döntései :D .  Valaki azt olvasta amúgy?

Én megvettem mindkét részét anno, de még csak az elsőt olvastam. Nem rossz, tényleg, de ugyanúgy igaz rá, hogy tipikus '80-as évek képregénye, annak minden jellemzőjével együtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iam_The_Ghost

Lesz magyar Comic Con Pesten. Engem nem vonz a dolog, de jópofa, hogy eljutottunk idáig. Mondjuk nem tudom miben tudna többet nyújtani, mint a többi geek rendezvény.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Páromnak vettem két kötet Sarah's Scribbles-t, kiolvastam ha már.Abból a szempontból csalódás hogy 1 oldal 1 rövid képregény, azt hittem lesz vagy 3 egymás alatt és jóval tartalmasabb lesz. 100 körüli oldalszám mindkettő. Aranyosak, de inkább csak online cukiskodásra ajánlott.

https://www.google.com/search?q=sarah's+scribbles&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjeruuszaPnAhXxlIsKHeUmCh8Q_AUoAXoECBAQAw&biw=1920&bih=933

Illetve itt pihen nálam egy ideje a Locke and Key 3 is (az első két keménykötésű duplakötetet már egyéb alkalmak során megkapta :) ), valószínűleg ennek is nekiesek egyszer, ha majd közös könyvespolcunk lesz. Idén esélyes. Még a két Image Comics: Sunstone könyv is porosodó státuszban van, belekezdtem de hamar félreraktam (mivel az első másfél füzetet még pdf formájában olvastam), szóval ez is ilyen bizonytalan ideig halasztva kategóriába esik.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Leon121

1602

Fúúú, de sokáig tartott, mire a végére értem. Baromi ötletes, Neil Gaiman szépet alkotott, 400 évvel korábbra helyezve a marveles hősöket, de amúgy tök logikusan és érdekesen. A történet kicsit túl lassan bontakozott ki, amin a túl sok párbeszéd se segített, pedig én szoktam szeretni a több szöveget a képregényekben, de itt már néhol fölöslegnek éreztem. Amúgy maga a sztori viszont szép és fordulatos, csak kicsit elnyújtott, na.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
4 hours ago, Leon121 said:

1602

Fúúú, de sokáig tartott, mire a végére értem. Baromi ötletes, Neil Gaiman szépet alkotott, 400 évvel korábbra helyezve a marveles hősöket, de amúgy tök logikusan és érdekesen. A történet kicsit túl lassan bontakozott ki, amin a túl sok párbeszéd se segített, pedig én szoktam szeretni a több szöveget a képregényekben, de itt már néhol fölöslegnek éreztem. Amúgy maga a sztori viszont szép és fordulatos, csak kicsit elnyújtott, na.

Kicsit az az érzésem, hogy ez egy Neil Gaiman védjegy :D Minden, amit olvastam tőle az ilyen

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Leon121

Fenegyerek: Védördög

Ez korrekt volt. Megint Kevin Smith sztori, megint szép kerek az egész, lendületes, érdekes, és a lezárásra is jut szépen idő. A rajzstílus nekem kicsit elütött a történet hangnemétől, de összességében tetszett a sztori. 

Link to comment
Share on other sites

jardo
On 3/2/2020 at 12:19 PM, Leon121 said:

Fenegyerek: Védördög

Ez korrekt volt. Megint Kevin Smith sztori, megint szép kerek az egész, lendületes, érdekes, és a lezárásra is jut szépen idő. A rajzstílus nekem kicsit elütött a történet hangnemétől, de összességében tetszett a sztori. 

Én jobban szeretem DD földhözragadtabb történeteit, de egyébként tényleg nem rossz ez sem. A rajzokkal csak annyiban nem voltam kibékülve, hogy kellett egy kis idő, mire megszoktam, hogy egy picit mindenkinek olyan kugli feje van benne. :D

Orgyilkos Osztály: Halj meg a kedvemért (4. kötet) - Igazából nem is akarok konkrétan erről a kötetről írni, mert az egész sorozat zseniális szerintem, minden egyes rész után azt mondom, hogy az az eddigi legjobb, aztán jön a következő és máris javítanom kell magamat, hogy az a legjobb. :D  Mindig tudja fokozni, néha lazaságban, máskor erőszakosságban és durvaságban, megint máskor olyan, mint valami durva trip (nyomják a karakterek is ezerrel). A sztori, a karakterek, a rajzok, a panelkezelés, minden rohadt jó, ha tehetitek, olvassátok. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Pókember - Vallomások és Amíg ki nem hűlnek a csillagok

Meh. Kábé a kötet felénél ugrott be, hogy mintha én ezt a történetszálat már olvastam volna angolul régebben, ennyire jellegtelen volt számomra. El lehetett vele lenni, de semmi kiugróan emlékezetes, csak egy kiragadott részlet egy hosszabb sztoriszálból. Persze May nénivel a beszélgetés "sorsfordító", de... fene tudja, akkor se hagyott mély nyomot bennem. Meg a rajzok se voltak túl érdekesek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jardo

Anno, mikor megjelent az NMK sorban, elolvastam a Deadpool: Wade Wilson háborúja című kötetet, nemrég letudtam a Fumax által kiadott Ölégia, avagy Deadpool kinyírja a Marvel univerzumot és mindenki mást nevezetű gyűjteményt, illetve most a napokban végére értem a Zsémbes Zsoldosnak. És egyre inkább az az érzésem, hogy Deadpool nem nekem való. Egyszerűen lezsibbasztja az agyamat az a rengeteg kreténség, ami össze van lapátolva ezekbe a képregényekbe, egyszerűen pár tíz oldal után már zsong tőle a fejem és olyan, mintha ezer éve azt olvasnám. Nem mondom, hogy néha nincsenek jó és vicces pillanatai, mert ez nem igaz, pár poénon, utaláson vagy gegen jókat tudok mosolyogni, vagy pl. azon, hogy néha mennyire nem píszí (pl. a nők ábrázolásában, vagy abban, hogy sokszor a karakterek is "látványelem"-ként hivatkoznak az egyébként szándékosan eltúlzott idomokkal megáldott megrajzolt női szereplőkre), de ennyi, ennél többet nekem egyik sem tudott adni. Az megvan, persze, hogy Deadpool kiadványokon sosem díszelgett a magas kultúra címke, de nem is vártam ilyesmit. Ennek ellenére számomra többnyire inkább fárasztóak, debilek és rossz értelemben véve infantilisek, ráadásul már ez alapján a pár képregény alapján is feltűnt, hogy nagy vonalakban az összes sztori csont ugyanazokból a panelekből építkezik. Mondjuk a fenti háromból talán csak az Ölégia volt, ami kifejezetten nem tetszett, a másik kettő nem volt kimondottan rossz, de igazából az a meh kategória, amire kicsivel később már semennyire nem fogsz emlékezni. De azt hiszem, rájöttem, hogy mi is a bajom a Deadpool képregényekkel: mindegyik ugyanakkora (és néha szinte ugyanaz az) agymenés, de mégis, van, amelyik vicces számomra, és van, amelyiktől meg a falnak megyek. Pedig ugyanarról szól az összes, ugyanazokat a poénokat puffogtatja Deadpool újra meg újra, ugyanazok a gegek vannak mindegyikben, stb. Ki érti... Pedig a filmeket amúgy szeretem. :D  Itt vár még a polcon a Deadpool-alakulat: Ölőhang és a Deadpool-alakulat, de folyton csak kerülgetem őket, nehezen veszem rá magam, hogy elkezdjem őket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jardo

Nem tudom, olvastátok-e, vagy egyáltalán veszi-e még valamelyikőtök a Marvel sort, de egyrészt meg lett hosszabbítva újabb 60 számmal, másrészt elő lehet fizetni a második etapra is. Mivel az első 60-ból is megvan a nagy része (51 db, ami 85%-os arány), ezért elgondolkodtam az előfizetésen, egyrészt le lenne a probléma arról, hogy megkapom-e az aktuális számot a Teszkóban vagy nem, vagy hogy honnan rendeljem, mi legyen a szállítási díjjal, stb. Másrészt előfizetőknek minimálisan olcsóbb is, ami a végén azért összeadódik majd.

Aztán elkezdtem nézegetni, hogy mik lesznek a 61-120. számokban (az 1-60. számok alapján a sorozat lengyel Wikipédia oldala nagyjából egyezik a hazai megjelenésekkel), de kicsit le is lohadt a lelkesedésem, mert rengeteg '60-as és '70-es évekbeli képregény fog megjelenni, amik amúgy biztosan nem rosszak, de én annyira nem szeretem őket, többnyire kínszenvedősen tudom csak olvasni őket... ahogy néztem, legjobb esetben is a kiadványok kb. fele lesz olyan, ami tutira érdekel, a maradék meg fifti-fifti arányban bizonytalan, illetve tuti nem.

Így meg, akárhogy is számolom, rohadtul nem éri meg nekem előfizetni.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Meg se fordult a fejemben, hogy lemondjam az előfizetést. :happy: Viszont át kell gondolni az elhelyezést, meg fog telni a szekrény teteje. :D 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Batman white knight

Joker meggyógyul és elkezdi a saját keresztes hadjáratát Gotham korrupciójának felszámolására. Mikor ezt elolvastam, eldöntöttem, hogy ez nekem kell. Szeretem, amikor kifordítanak egy alapszituációt. Viszont az írók ténylegesen megleptek mennyi ötletet raktak a történetbe ezen kívül. Árnyalták Gotham city és Batman kapcsolatát olyan dolgokon keresztül, hogy például valakik financiális hasznot húznak a bőregér ténykedéséből. Például Jacket (Joker) rács mögött akarják tartani, mert nem bíznak benne, ám ő beperli az egész várost, amiért a rendőrök konkrétan hagyták, hogy batman majdnem agyonverje. Egyébként maga a karakter nagyon szerethető. Első lépésben Harley Queennel újra összejön, aki szintén normális lesz és kettejük jelenetei, ahogy régi életük átsugárzik néhány apróságon (ha Jack nevet, akkor mindenkinek összerándul a gyomra) és szövegeiken, az fenomenális. 

Ez egy nem kánon történet, szóval az írók azt csináltak benne, amit akartak. Új szereplőket hoztak be, másokat megöltek, egy karakter ezer éve fennálló problémáját megoldották, stb és ez a kiszámíthatatlanság is nagyon jót tesz neki. 

A rajzok szépek, bár batman néha eléggé úgy van megrajzolva, hogy... túl nagy. Egy gorilla testalkatát adták neki. 

Egy dolog nem tetszett, de ez kb minden batman történetben előkerül. Már megint egy masterplan van a történetben. Ez a kiszámolom, hogy te ezt fogod csinálni, mert azt gondolod, hogy én ezt gondolom, de én tudom te mit gondolsz ezért azt csinálod, amit én akarok... Ez annyira nonszensz. 

Nagyon tudom ajánlani, egyik legjobb képregény, amit olvastam. 

Link to comment
Share on other sites

jardo
9 hours ago, JoeJoeJoe said:

Batman white knight

Én anno olvastam eredeti nyelven, aztán végül megvettem a magyar kiadást is, mégiscsak szebb, mint bármilyen pdf állomány a gépemen/telefonomon. :D  Nekem a legjobban nem is az tetszett benne, hogy megfordultak a szerepek, hanem az, hogy

1.) valaki igenis felhívja a figyelmet arra, hogy Batman bűnüldözése milyen negatív következményekkel jár (még akkor is, ha

Spoiler

azért később kiderül, hogy a Batman által okozott károk fedezésére szolgáló pénzalapot mégiscsak teljes egészében Bruce Wayne finanszírozza);

 

2.) Joker/Jack bár jót akar cselekedni, de

Spoiler

a háttérben ennek ellenére mocskos eszközöket alkalmaz, hogy így kerekedhessen felül Batmanen és kerülhessen olyan pozícióba, amiből végül jót tud tenni.

 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
48 minutes ago, jardo said:

Én anno olvastam eredeti nyelven, aztán végül megvettem a magyar kiadást is, mégiscsak szebb, mint bármilyen pdf állomány a gépemen/telefonomon. :D  Nekem a legjobban nem is az tetszett benne, hogy megfordultak a szerepek, hanem az, hogy

 

Igen, szerintem is ez a legjobb pontja, hogy árnyal mindent, azt is ami eszembe sem jutott volna, hogy szükséges. Alapvetően nem szoktam szeretni az ilyen különálló, nem kánon darabokat, mert sok közülök addig megy el, hogy oké, akkor megölünk mindenkit, úgyse lesz következménye, de cserébe sírnak a rajongók, ami olcsó. Ellenben itt több karaktert kimozdított a több évtizedes status quo-ból. 

Te hány batmobilt ismertél fel? :D 

Link to comment
Share on other sites

jardo
4 hours ago, JoeJoeJoe said:

Igen, szerintem is ez a legjobb pontja, hogy árnyal mindent, azt is ami eszembe sem jutott volna, hogy szükséges. Alapvetően nem szoktam szeretni az ilyen különálló, nem kánon darabokat, mert sok közülök addig megy el, hogy oké, akkor megölünk mindenkit, úgyse lesz következménye, de cserébe sírnak a rajongók, ami olcsó. Ellenben itt több karaktert kimozdított a több évtizedes status quo-ból. 

Te hány batmobilt ismertél fel? :D 

Na ja, ha nem tudja az ember, hogy ez egy elseworlds képregény, elsőre szerintem fel sem tűnne, mert a legtöbb erre utaló dolog apróság (még ha amúgy fontosak is), amit csak akkor veszel észre (mármint hogy ez nem kánon), ha nagyon figyelsz.

Spoiler

Oké, mondjuk Alfred halála pont egy olyan dolog, ami a kánonban soha nem történhetne meg, de minden más akár lehetne kánon is. A Batman által okozott károk, Joker gyógyulása, a rendőrség és a közvélemény Batman ellen fordulása, vagy mondjuk az, hogy Jokerre eddig semmilyen súlyos bűncselekmény elkövetését nem tudták rábizonyítani, stb. Ja, meg az is bejött, hogy mind Harley, mind Fagy karakterén okosan csavartak, nem csak annyi, hogy (részben) a másik oldalon fociznak, hanem kaptak komoly mélységet is.

A Batmobilokat... fú, nem számoltam, de azért egyik-másiknál mosolyra szaladt a szám, mikor észrevettem. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...