Jump to content
tenderlumpling

Képregények 2.

Recommended Posts

gebali1991

Amazont én is nagyon adtam :D 

Leon121

Batman: A végzet Gothambe érkezik

Ez elég fura egy kötet volt. A történet kifejezetten tetszett, bírtam a lovecraftos beütést, jól illett Batmanhez, pláne ehhez a régi változathoz. Az is tetszett, ahogy a klasszikus ellenfeleket behozták, mind jól beillett a történetbe, ötletesen oldották meg a beágyazását (Kétarc különösen morbid). A rajzstílus is korrekt, bár néhol kicsit elvont, de nem volt baj vele. Szóval alapvetően tök jó kötet lehetne, csak kicsit úgy éreztem, hogy elkapkodták. Túl gyorsan túl sok dolog történt, szerintem jobban ki lehetett volna fejteni, így nagyon tömény volt. Talán pont emiatt is a párbeszédek is nagyon suták voltak (meg hát nyilván a fordítás is megint beleszart az élvezetbe), így az egész olyan összecsapott, inogós, fura volt összhatásilag. De azért összességében eléggé tetszett ezzel együtt is. 

Csodanő: A kör

Egymás után két jól sikerült DC-s kötet, aztaaaa. :ohmy: Tetszett. Nagyon szép rajzok, reálisan és nagyon szépre alkotott nőalakokkal (akik nincsenek túlszexualizálva), érdekes, bár nem túl bonyolult történet, és jól adagolt szövegek, amiknek most a stílusa se volt gázosan művészieskedő, de mégis kicsit emelkedett volt, amennyire kellett. Jó volt olvasni, jó volt nézni, nem lenyűgöző, de tisztességes, jó munka.

jardo

A Goobo kiadó új, teljesen saját készítésű (hivatalos licenc alapján készült) Zorro képregényéhez volt szerencsétek? Vagy tervezitek? Hétvége óta kapható újságosoknál. Engem eléggé érdekelne, plusz szívesen támogatnék is hazai készítőket anyagilag (pláne, ha minőségi cucc), de megmondom őszintén, baromira elriaszt az ára: valami 30 egynéhány oldal az első szám, és 1500 Ft. :unsure: Így önmagában nem verne földhöz, de azért na, arányaiban ez Censored! sok. Egy igényes, nagy alakú, kemény táblás, minden szempontból kifogástalan minőségű Fumax kiadvány, mondjuk 180-200 oldal terjedelemben durván 3,5-4,5k - ahhoz képest ez eszméletlen drága. De ha "csak" a Kingpin füzeteit nézem, még akkor is.

Értem én, hogy ez nem egy külföldön már megjelent kiadvány magyarországi kiadása vagy újra kiadása, hanem teljesen önálló, eredeti szellemi termék, és mint ilyen, nyilvánvalóan magasabb értéket is képvisel, de akkor is drágának találom az oldalszámhoz képest.

Ettől függetlenül szerintem nézzetek rá, vannak elérhető mintaoldalak, elég pofásan néz ki. Ha minden igaz, 12 szám lesz, háromhavi megjelenéssel.

Leon121

Marvel: Zombik

Hát, ezt nem nagyon tudom hová tenni, értelmezni. Most ezt most miért kellett? Ha kéthetente vásárolnám, és folyamatosan olvasnám, elég morcos lennék, mert ez így egy nagy semmi. Szerencsére bőven lemaradásban vagyok, van mit olvasnom utána, így más a helyzet, de ez nagyon gyér volt. Szuperhősök, zombik, éhesek, esznek. Még itt-ott nevetgéltem is a morbid humorán, de akkor is nagyon sovány ez így. Eh.

gebali1991
On 5/13/2019 at 8:08 AM, Leon121 said:

(meg hát nyilván a fordítás is megint beleszart az élvezetbe)

DC gyűjtemény dióhéjban.