Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

jardo

Marvel+ különszám 2018/4 (Fenegyerek) - Komolyan mondom, egyre jobban kedvelem Daredevilt meg a sztorijait. :smile: Nem tudom, mennyire spoiler, úgyhogy inkább elrejtem: 

Spoiler

az a kiindulópont, hogy Fenegyerek legyőzi a Vezért (ez talán valamelyik előző különszám eseménye?), és megelőzendő, hogy valaki átvegye a helyét, maga lesz a a Vezér.

Aztán persze itt is rájár a rúd szerencsétlenre, most is megjárja a maga poklát, elég mélyre esik, és onnan kell újra feltápászkodnia. Szóval ez is egy kicsit mocskos, durva sztori, sötét és borongós hangulattal, imádom. Mondjuk a befejezés talán kicsit elkapkodott, ezt jobban megalapozhatták volna.

Kezd az egyik kedvencemmé válni ez a karakter, muszáj lesz megvennem a korábbi kingpines Marvel+ Fenegyerek különszámokat, érdekelnek az előzmények is. Illetve, ha minden igaz, a Fumaxnak is lesz 2019-ben Daredevil kötete. :happy:

A Hihetetlen Pókember 42. szám - Igazából a borítója tetszett meg, annyira letisztult, minimalista, de mégis többet mond minden szónál, ennél szebben nem lehetett volna búcsúzni Stan Leetől.

Persze, ha már megvettem, elolvastam, nem is volt rossz, egy kerek sztori két részben (bár nyilván az előzmények ismerete még többet adott volna hozzá), ami igazából arról szól, hogy Peter hogyan dolgozza fel, ha valaki miatta hal meg, vagy ha valakit nem tud megmenteni. Az első pár oldalon pl. nincs is szöveg, csak a néma képek, elképesztően hatásos az egész. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Leon121

Megkaptam a következő Marveles csomagot, és meglepetésként találtam benne egy pár könyvtámaszt, ezúttal most már a helyes irányba hajlítva. :D

Link to comment
Share on other sites

jardo
5 hours ago, Leon121 said:

Megkaptam a következő Marveles csomagot, és meglepetésként találtam benne egy pár könyvtámaszt, ezúttal most már a helyes irányba hajlítva. :D

Múltkor írták közleményben, hogy mindenki, aki gyártási hibásat kapott, annak küldenek majd rendeset. :)

Jessica Jones: Alias - Elég f.asza kis noir krimi, hangulatos, ehhez illő - bár néhol, pl. egy-két arcnál elég fura - rajzokkal, nem túltolt trágársággal, és jó(nak induló) sztorival, amiből viszont szerintem messze nem hozta ki, amit ki lehetett volna. Talán majd a folytatás.

Ha/Ver - Na ez viszont durván jó cucc. Igazából kicsit féltem tőle, de alaptalanul, egyszerűen zseniális. Végig furcsa hármasságot (van ilyen szó egyáltalán?) éreztem: egyrészt fantasztikus görbe tükör a szuperhősös képregények elé, minden ízéből árad, hogy ugyanazt akarja adni, de közben mégis teljesen túltolva, mondhatni parodizálva. Másrészt tényleg, miért nem próbálta meg még senki? Hát valószínűleg pont azért, amit az oldalakon lát és olvas az ember, de közben meg mintha a ló túloldalra esne a sztori, és már azt gondoltam magamban, hogy "b.asszus, ennyire szerencsétlen már tényleg nem lehet valaki". Közben meg de. Harmadrészt pedig mindezek ellenére szinte szurkoltam, hogy jöjjön össze a főhősnek, szóval valahol mégiscsak vártam a népmesei motívumot, a szerencsétlen senki győzelmét és a happy endet, szóval vártam, hogy tényleg képregényesen érjen véget. Egy szó, mint száz, engem ez kilóra megvett, még a trágárság és az explicit erőszak is jól áll neki. Ennek is rettentően várom a folytatását.

(Ja, és egyiknél sem ismer(t)em a mozgóképes feldolgozásokat.)

Ha bírja még a tárcátok, erősen ajánlom mindkettőt, roppant igényes kiadások. :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Átszenvedtem magam a Titkos Háborún, de a végén már igencsak ösztökélni kellett magam, hogy már csak ennyi oldal van vissza, már csak annyi oldal van vissza. Értem én, hogy képregénytörténeti mérföldkő, meg látom is, hogy miért, szóval oké, kult, de legyünk őszinték, k.urva rosszul öregedett szerintem ez a képregény. Eleve bizonyos hendivel indult nálam, mert ez pont az a korszak, ami nekem nem annyira jön be, sem rajzstílusban, sem szövegben, többször mondtam már, hogy ezek a 70-80-as évek színes-szagos gumicukor kinézetű képregényei nem a kedvenceim. De ettől független el akartam olvasni mindenképpen.

Na szóval. Először is történet, mint olyan, gyakorlatilag nincs, inkább csak események sorozata. Ráadásul baromi fárasztó az egész, a rengeteg bunyó meg harc, azok között meg többnyire totál érdektelen filler események történnek, azok is elég fröccsöntött minőségben (pl. a szerelmi szálak, stb.). A szövegek is iszonyú darabosak és szaggatottak, plusz egy csomó már-már kínosan gyenge. A rajzok is hullámzó minőségűek, néha egészen pofásan néznek ki, máskor meg, többnyire a nagy totál képeknél, röhejesen elnagyoltak és skicc szerűek. Itt is megértem,  hogy a sok szereplő miatt szükség volt az olyan panelekre, amik sok karaktert ábrázolnak, de ettől még gyengék ezek, na. A világ is nevetségesen elnagyolt és üres, tudom, hogy más tészta, meg más kor terméke, de pl. a Planet Hulkban ezerszer hihetőbbre sikerült egy tök idegen planéta ábrázolása.

Két dolog tetszett igazán. Az egyik az a céljaiért mindenen és mindenkin átgázoló Fátum Doktor karaktere, a másik pedig az, hogy a hősök között is komoly törésvonalak húzódnak, pl. Angyalok vs. X-Men, X-Men vs. Magneto, Kapitány vs. Magneto, Rozsomák vs. Kapitány, vagy mondjuk Vihar vs. Xavier, stb.

Egy szó, mint száz, ezt inkább csak kötelező jelleggel tudtam le, egyszer elolvastam, most már ismerem ezt a - vitathatatlan - mérföldkövét is a Marvel képregényeknek, hurrá, pipa, haladjunk tovább.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
10 hours ago, jardo said:

Átszenvedtem magam a Titkos Háborún, de a végén már igencsak ösztökélni kellett magam, hogy már csak ennyi oldal van vissza, már csak annyi oldal van vissza. Értem én, hogy képregénytörténeti mérföldkő, meg látom is, hogy miért, szóval oké, kult, de legyünk őszinték, k.urva rosszul öregedett szerintem ez a képregény. Eleve bizonyos hendivel indult nálam, mert ez pont az a korszak, ami nekem nem annyira jön be, sem rajzstílusban, sem szövegben, többször mondtam már, hogy ezek a 70-80-as évek színes-szagos gumicukor kinézetű képregényei nem a kedvenceim. De ettől független el akartam olvasni mindenképpen.

Na szóval. Először is történet, mint olyan, gyakorlatilag nincs, inkább csak események sorozata. Ráadásul baromi fárasztó az egész, a rengeteg bunyó meg harc, azok között meg többnyire totál érdektelen filler események történnek, azok is elég fröccsöntött minőségben (pl. a szerelmi szálak, stb.). A szövegek is iszonyú darabosak és szaggatottak, plusz egy csomó már-már kínosan gyenge. A rajzok is hullámzó minőségűek, néha egészen pofásan néznek ki, máskor meg, többnyire a nagy totál képeknél, röhejesen elnagyoltak és skicc szerűek. Itt is megértem,  hogy a sok szereplő miatt szükség volt az olyan panelekre, amik sok karaktert ábrázolnak, de ettől még gyengék ezek, na. A világ is nevetségesen elnagyolt és üres, tudom, hogy más tészta, meg más kor terméke, de pl. a Planet Hulkban ezerszer hihetőbbre sikerült egy tök idegen planéta ábrázolása.

Két dolog tetszett igazán. Az egyik az a céljaiért mindenen és mindenkin átgázoló Fátum Doktor karaktere, a másik pedig az, hogy a hősök között is komoly törésvonalak húzódnak, pl. Angyalok vs. X-Men, X-Men vs. Magneto, Kapitány vs. Magneto, Rozsomák vs. Kapitány, vagy mondjuk Vihar vs. Xavier, stb.

Egy szó, mint száz, ezt inkább csak kötelező jelleggel tudtam le, egyszer elolvastam, most már ismerem ezt a - vitathatatlan - mérföldkövét is a Marvel képregényeknek, hurrá, pipa, haladjunk tovább.

Én még csak az első kötetet olvastam el, de... igen, valami hasonlót érzek. Ez olyan DC-s színvonal, karakter nélküli papírbábok összecsapott konfliktusai. Annyiból jobb ez, hogy legalább minden karaktert ismerek közülük (legalábbis a hősök közül), így jobban értem a helyzetüket. Emlékszem, mikor a Pókember köteteket olvastam, akkor mennyire kíváncsi voltam arra, hogy vajon mi a fene történhetett, hogy szerezte a ruháját, mi lehetett az a Titkos háború, de így, hogy megtudtam, hát nem nagy szám. :) Mondjuk nekem a rajzstílussal nincs semmi bajom, bírtam ezt a korszakot, de jobb szeretem az erősen karakter központú történeteket, mint az ilyen össznépi hiriget. 

Link to comment
Share on other sites

jardo

Több helyen olvastam (bár a hivatalos oldalon pont nincs róla egyelőre semmi infó), hogy az Eaglemoss elkezdeni itthon is kiadni a The Legends of Batman nevű sorozatot, ugyanolyan formában (méret, ár, megjelenési gyakoriság, stb.), mint a DCNK-t. Lesznek benne jók, pl. Dark Knight Returns vagy Knightfall mondjuk amiket én eleve hiányoltam a DCNK-ból.

Vasember: Démon a palackban - Összességében végül is tetszett, de közel sem ült annyira, mint amennyire a híre alapján vártam. Tetszett, hogy mindennapi problémákat akasztottak egy hős nyakába, de valahogy nem vagyok ezzel sem maradéktalanul elégedett, sokkal-sokkal többet ki lehetett volna ebből hozni. Végig ott vannak az apró utalások Tony problémájára, de igazán komoly hatása sokáig nincs ennek az egésznek szinte semmire, aztán meg az egész pokoljárást alig pár panel alatt lezavarja, és a következmények sem túl hosszútávúak (talán egy kivétellel), mintha mi sem történt volna. Ez nálam elég sokat elvett az élvezeti értékből. Szóval tetszett, de maradt bennem hiányérzet.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Én is befejeztem a Titkos háborút. Végül egészen jól szórakoztam rajta, ilyen akcióközpontú, össznépi bunyóra épülő sztorihoz képest annyira nem volt rossz, legalábbis a vége felé. Jobban tetszett a vége, mint az eleje. 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Végre kiadták a V, mint vérbosszút magyarul, egybe, dögös kemény kötéssel, ennek apropóján azt. Ez egy nagyon szép kiadás és jó nehéz olvasmány, súlyra legalábbis mindenképp

Link to comment
Share on other sites

jardo

Witcher

Az elátkozottak háza - Nekem ez egy picit se füle, se farka sztori, amilyen hirtelen kezdődik, ugyanolyan gyors a lezárás is. Ami igazából azért fura, mert maga a fülszöveg hangsúlyozza ki, hogy ez a történet teljesen független a regényektől és a játékoktól, miközben ha nem ismerném amazokból Geraltot, a világot vagy pl. a Witcher mitológiáját, akkor végképp egy kukkot sem értenék az egészből. Se karakter-, se világépítés, még minimális, képregényes szinten sem, így pedig a sztori sem adja ki, ami amúgy benne lenne. De még ha ettől el is tekintek, valahogy akkor sem kerek az egész, végig olyan érzésem volna, mintha a régi, jó öreg kötelezők röviden mintájára egy képregények rövident olvasnék. A rajzok meg...

Rókagyermek - Határozottan érdekesebb, izgalmasabb és feszesebb, mint az első kötet, bár a vége ennek is egy picit elkapkodott. Geralt személyisége is jobban megmutatkozik, meg a világ is kimutatja a foga fehérjét. A rajzolás viszont továbbra sem különösebben tetszik, sok helyen olyan, mintha a rajzok (kiszínezett) vázlatait néznem.

Varjak átka - A három kötetből összességében messze a legjobban tetszett. A sztori ebben a legjobb, és a rajzoló lecserélése is határozottan jót tett, végre nem úgy néznek ki a panelek, mint valami vázlatok. A könyves utalásnak pedig pluszban örültem.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
5 hours ago, jardo said:

Witcher

Az elátkozottak háza - Nekem ez egy picit se füle, se farka sztori, amilyen hirtelen kezdődik, ugyanolyan gyors a lezárás is. Ami igazából azért fura, mert maga a fülszöveg hangsúlyozza ki, hogy ez a történet teljesen független a regényektől és a játékoktól, miközben ha nem ismerném amazokból Geraltot, a világot vagy pl. a Witcher mitológiáját, akkor végképp egy kukkot sem értenék az egészből. Se karakter-, se világépítés, még minimális, képregényes szinten sem, így pedig a sztori sem adja ki, ami amúgy benne lenne. De még ha ettől el is tekintek, valahogy akkor sem kerek az egész, végig olyan érzésem volna, mintha a régi, jó öreg kötelezők röviden mintájára egy képregények rövident olvasnék. A rajzok meg...

Rókagyermek - Határozottan érdekesebb, izgalmasabb és feszesebb, mint az első kötet, bár a vége ennek is egy picit elkapkodott. Geralt személyisége is jobban megmutatkozik, meg a világ is kimutatja a foga fehérjét. A rajzolás viszont továbbra sem különösebben tetszik, sok helyen olyan, mintha a rajzok (kiszínezett) vázlatait néznem.

Varjak átka - A három kötetből összességében messze a legjobban tetszett. A sztori ebben a legjobb, és a rajzoló lecserélése is határozottan jót tett, végre nem úgy néznek ki a panelek, mint valami vázlatok. A könyves utalásnak pedig pluszban örültem.

Sajnos a második történet az meg könyvből lett kiemelve, picit átszínezve. Mondjuk fura, nekem nagyon bejött a rajzolási stílusban, hogy geralt kb mindig félig árnyékba volt, emiatt nekem talán az első a kedvencem. A harmadik is tetszett, bár engem zavart a sok sidequest jellegű filler rész, meg talán a fürdőzgetés is sok volt :D 

Én nem bántam meg, hogy megvettem őket, de ha nem viselnék a witcher címet, akkor inkább kihagytam volna őket. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Vasember - Démon a palackban

Elég érintőlegesen szól az alkoholizmusról igazából, gyakorlatilag csak egy számban központi téma ez, nem igazán bontja ki a lezüllést, annak hatásait, vagy bármi ilyesmit. Mai szemmel nézve így azért kicsit soványka ebből a szempontból, de ettől eltekintve én szeretem az ilyen klasszikus képregényes sztorikat. Nem extrém régies, de azért nem egy modern történet, én jól szórakoztam rajta.

Amerika Kapitány - A kiválasztott

Egész korrekt sztori, szép rajzolással. Elég modern abból a szempontból, hogy bazi nagy képekre bazi kevés szöveg kerül, sőt nemegy oldal teljesen szöveg nélküli - én egy picit jobban szeretem a több párbeszédes történeteket, de igazából nincs ezzel baj. Ez is erősen hazafias hangulatú, de itt se feltétlenül amerika-központúság van, hanem úgy általánosságban is értelmezhető talán. Nem zavaróan "amcsis", na. Jó kötet, tetszett. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Az Új Bosszú Angyalai: Kitörés

A Káosz történetszál nekem kifejezetten nem tetszett, túl kevés történet túl sok akcióval. Ez valamilyen szinten annak a folytatása ugyanazoktól a szerzőktől, és már sokkal jobban bejött. Már az akciódús nyitás is érdekesebb a sok gonosz miatt, de aztán a sztori is korrektül folytatódik, és bár elég röviden összefoglalható, meg (természetesen) hagy teret a folytatásra, azért jó volt olvasni. Mondjuk ez is olyan kötet, amit egy ülés alatt át lehet olvasni, annyira kevés a szöveg, és sok a kép, de... tetszett. Nem kedvenc, de jó lett.

 

Amúgy biztos hallottátok már, hogy lesz Batman-sorozat is februártól. Sajnálom kicsit, de ez már nem fér be. Ebből kellett volna a jobb sztorikat beválogatni a DC gyűjteménybe, de balf.szok voltak nagyrészt. Még ha esetleg a DC-s sorozat befejezése után kezdenék kiadni, talán elgondolkoznék egy komplett vásárláson, de így most harmadiknak nem akarom.

Link to comment
Share on other sites

jardo
13 hours ago, Leon121 said:

Amúgy biztos hallottátok már, hogy lesz Batman-sorozat is februártól. Sajnálom kicsit, de ez már nem fér be. Ebből kellett volna a jobb sztorikat beválogatni a DC gyűjteménybe, de balf.szok voltak nagyrészt. Még ha esetleg a DC-s sorozat befejezése után kezdenék kiadni, talán elgondolkoznék egy komplett vásárláson, de így most harmadiknak nem akarom.

Mivel én se a DCNK-ra, se a Marvelre nem vagyok előfizetve (bár utóbbinak a többsége megvan), így erre most előfizettem, aztán majd meglátjuk, egyelőre jobban érdekel, mint a DCNK.

Mondjuk ettől függetlenül nem tiszta, hogy miért úsztatták rá a másikra, gondolom addig ütik a vasat, amíg még meleg (főleg, hogy a DCNK is meg lett hosszabbítva).

Ellenben a Fumax a sírba visz (jó értelemben), folyamatosan jelentik be az újabbnál újabb köteteket, amik érdekelnek. :D Jessica Jones folytatás, Kick/Ass 2, Kingdom Come, Orgyilkos Osztály, Daredevil Yellow, Silver Surfer...

Link to comment
Share on other sites

jardo
On 1/24/2019 at 10:59 AM, Leon121 said:

Amerika Kapitány - A kiválasztott

Egész korrekt sztori, szép rajzolással. Elég modern abból a szempontból, hogy bazi nagy képekre bazi kevés szöveg kerül, sőt nemegy oldal teljesen szöveg nélküli - én egy picit jobban szeretem a több párbeszédes történeteket, de igazából nincs ezzel baj. Ez is erősen hazafias hangulatú, de itt se feltétlenül amerika-központúság van, hanem úgy általánosságban is értelmezhető talán. Nem zavaróan "amcsis", na. Jó kötet, tetszett. 

Most este egy ültő helyemben ki is olvastam, nem egy hosszú vagy bonyolult történet. Nagyjából az jutott eszembe, ami te is leírtál, nem zavaróan patrióta, inkább egyetemes értékeket próbál közvetíteni. Ettől függetlenül én vártam volna valami normális történetet is, mert ez így elég karcsú volt. De a rajzok, a képek tetszettek, és a mondanivaló is átjött.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Véletlenül rábukkantam Tescoban a Sötét lovag visszatér Kingpin-féle kiadására 2200 ft-ért. Ha jól értem, ez a négy kötetes sorozat első fele és a napokban érkezik a második fele. 

Link to comment
Share on other sites

jardo
20 hours ago, gebali1991 said:

Véletlenül rábukkantam Tescoban a Sötét lovag visszatér Kingpin-féle kiadására 2200 ft-ért. Ha jól értem, ez a négy kötetes sorozat első fele és a napokban érkezik a második fele. 

Igen. Viszont elméletileg ez a sztori benne lesz az Eaglemoss új Batman sorozatában, nagyalakú HC kiadásban is, szóval én a Kingpin-féle második részt már nem veszem meg, sőt, valószínűleg az első kötet is megy fel Jófogásra. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
4 hours ago, jardo said:

Igen. Viszont elméletileg ez a sztori benne lesz az Eaglemoss új Batman sorozatában, nagyalakú HC kiadásban is, szóval én a Kingpin-féle második részt már nem veszem meg, sőt, valószínűleg az első kötet is megy fel Jófogásra. :D

Nem érdekel az a sorozat és nem bízom az Eaglemossban. Ötpercenként találkozok félrefordítással minden egyes kötetjükben. Arról ne is beszéljünk hogy a Nagy DC Gyűjteménybe meg pont az ilyen klasszikusok nem fértek bele. Szóval több pénzzel már nem akarom támogatni őket amint véget ér a mostani sorozat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jardo
5 hours ago, gebali1991 said:

Nem érdekel az a sorozat és nem bízom az Eaglemossban. Ötpercenként találkozok félrefordítással minden egyes kötetjükben. Arról ne is beszéljünk hogy a Nagy DC Gyűjteménybe meg pont az ilyen klasszikusok nem fértek bele. Szóval több pénzzel már nem akarom támogatni őket amint véget ér a mostani sorozat.

Nem azt mondtam, hogy vedd az új sorozatot is, csak hogy ha egy-egy kötet érdekel, akkor az szemre igényesebb. :D A Kingpinnél én egyedül a méretekkel nem vagyok kibékülve.

Amúgy a Kingpin nem segít be a fordításba? Vagy csak a Marvel sorozatba? :unsure:

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
1 hour ago, jardo said:

Nem azt mondtam, hogy vedd az új sorozatot is, csak hogy ha egy-egy kötet érdekel, akkor az szemre igényesebb. :D A Kingpinnél én egyedül a méretekkel nem vagyok kibékülve.

Amúgy a Kingpin nem segít be a fordításba? Vagy csak a Marvel sorozatba? :unsure:

 

Fogalmam sincs ez hogy van, az tuti hogya Kingpin eléggé berágott mostanában az Eaglemossra mert eddig a Kingpin adta ki a Batman sztorikat és az új sorozattal az Eaglemoss rájuk rúgta a budiajtót. Meg az Eaglemoss sztorijait ilyen félamatőr egyetemisták fordítják, nem hiszem hogy nagy kooperáció lenne.

Link to comment
Share on other sites

jardo
10 hours ago, gebali1991 said:

Fogalmam sincs ez hogy van, az tuti hogya Kingpin eléggé berágott mostanában az Eaglemossra mert eddig a Kingpin adta ki a Batman sztorikat és az új sorozattal az Eaglemoss rájuk rúgta a budiajtót. Meg az Eaglemoss sztorijait ilyen félamatőr egyetemisták fordítják, nem hiszem hogy nagy kooperáció lenne.

Ja, azt láttam, hogy volt egy FB bejegyzése a Kingpinnek, amiben kicsit ekézték az Eaglemosst a Batman sztorik miatt.

Azt konkrétan olvastam valahol, hogy a Hachettenek besegítenek a fordításba (a kötetek végén az ajánlók között rendszeresen fel is van tüntetve a Kingpin meg az általuk korábban már kiadott sztorik). Azt viszont akkor már csak én képzeltem hozzá, hogy az Eaglemossnak is segítenek. :D

Kicsit off, de elkezdtem nézni a netflixes Daredevilt. Egész jó. :)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ezt tuti nem ugyanazok fordították mert itt fel van tüntetve a fordítók neve. Az Eaglemoss shady-ségének a része és a jele hogy sehol nem találod meg hogy név szerint kik fordították.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Majd ha kijön az Eaglemoss-féle kiadás, akkor összehasonlítom a két fordítást. Kíváncsi vagyok, mennyiben tér el a kettő.

Link to comment
Share on other sites

jardo
On 1/31/2019 at 8:06 AM, Leon121 said:

Az Új Bosszú Angyalai: Kitörés

A Káosz történetszál nekem kifejezetten nem tetszett, túl kevés történet túl sok akcióval. Ez valamilyen szinten annak a folytatása ugyanazoktól a szerzőktől, és már sokkal jobban bejött. Már az akciódús nyitás is érdekesebb a sok gonosz miatt, de aztán a sztori is korrektül folytatódik, és bár elég röviden összefoglalható, meg (természetesen) hagy teret a folytatásra, azért jó volt olvasni. Mondjuk ez is olyan kötet, amit egy ülés alatt át lehet olvasni, annyira kevés a szöveg, és sok a kép, de... tetszett. Nem kedvenc, de jó lett.

Most olvastam el, nekem tetszett, a sztori meg a rajzok is. Kicsit mondjuk fúrja az oldalam a kíváncsiság, hogy ki a titkos megbízó. :D  Lehet, ránézek majd a Kingpin által kiadott New Avengers sorozatra, érdekel a folytatás. A gondom csak az, hogy a Kingpin honlapján semelyik kötetnek nincs normális adatlapja, amiről kiderülhetne, hogy adott füzet éppen mit is tartalmaz pontosan, vagy hogy mi a kronológia... :dry:

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Úristen, a Plastic Man az egész DC-sorozat eddigi legnagyobb pozitív meglepetése számomra. A korábbi számokban ki nem állhattam a karaktert, annyira cringy/kínos volt a jelenléte az elvileg komoly, de legalábbis komolyan vehető univerzumban, úgyhogy szinte úgy kellett rávennem magam hogy belenézzek a soron következő, önálló történetébe, és... annyira hihetetlenül egyedi, vicces, ötletes, hogy alig bírom letenni.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Az Infinity Sagat olvastátok már? Szívesen elolvasnám, érdekelnek, csak attól félek, hogy ennyi sok év után esetleg ezek sem öregedtek olyan jól. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...