Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkütyük


Bice

Hogy hallgatsz zenét?  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

qwert05

sziasztok!

Ne nevessetek ki, mert a következõ kérdésben nagyon laikus vagyok. :)

Havernak kellene egy alaplap ami támogatja az "asio 2"-es hangkártyákat. Neten utánnanéztem mi is ez, de nem találtam kifejezetten ilyen lapokat. Tudtok valami listát, illetve valami normál (10-20ezer) árkategóriájú alaplapot ajánlani egy ilyen hangkártyához (PCI-E és min 2db PCI legyen rajta + AMD Athlon 2 X2-es proci menne bele)?

Vagy helyes a sejtésem, hogy minden alaplap elboldogul egy ilyen hangkártyával?

Válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

sziasztok!

Ne nevessetek ki, mert a következõ kérdésben nagyon laikus vagyok. :)

Havernak kellene egy alaplap ami támogatja az "asio 2"-es hangkártyákat. Neten utánnanéztem mi is ez, de nem találtam kifejezetten ilyen lapokat. Tudtok valami listát, illetve valami normál (10-20ezer) árkategóriájú alaplapot ajánlani egy ilyen hangkártyához (PCI-E és min 2db PCI legyen rajta + AMD Athlon 2 X2-es proci menne bele)?

Vagy helyes a sejtésem, hogy minden alaplap elboldogul egy ilyen hangkártyával?

Válaszokat elõre is köszönöm!

Az alaplap mindegy.

A driver az ami macerás lesz... :)

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Az alaplap mindegy.

A driver az ami macerás lesz... :)

Mármint miért macerás a driver?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Mármint miért macerás a driver?

Elnézve (már persze ha arra gondolt a srác, amire én), akkor ez egy speciális kütyü.

Mondjuk tudni kéne a pontos típusát.

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Elnézve (már persze ha arra gondolt a srác, amire én), akkor ez egy speciális kütyü.

Mondjuk tudni kéne a pontos típusát.

Neki ehhez van illesztõprogija, miegymás. A tipusát nem tudom sajnos.

Csak az volt a kérdéses, hogy kell-e neki valami spec alaplap.

Köszi a help-et!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Neki ehhez van illesztõprogija, miegymás. A tipusát nem tudom sajnos.

Csak az volt a kérdéses, hogy kell-e neki valami spec alaplap.

Köszi a help-et!

Azé' nem ártana tudni...

Lehet, hogy csak koaxiális SPDIF csatlakozóval mûködik, az meg nincs minden alaplapon.

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Srácok mostanában elõjött az a probléma hogy néha ha zenéthallgatok akkor egy egy pillanatra megáll a zene :o :ph34r: Pedig a gép lesincs terhelve és ezeket az akadásokat csinálja mind vlc-vel meg media playerrel is.... De máshol sehol se :unsure: Se filmek se játékok közben.

Mitõl lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Srácok mostanában elõjött az a probléma hogy néha ha zenéthallgatok akkor egy egy pillanatra megáll a zene :o :ph34r: Pedig a gép lesincs terhelve és ezeket az akadásokat csinálja mind vlc-vel meg media playerrel is.... De máshol sehol se :unsure: Se filmek se játékok közben.

Mitõl lehet ez?

Idõlassulás...szakadás van a tér-idõ kontinuumban...

Pedig valami megfogja akkor.

Mi is fut még a háttérben ?

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Idõlassulás...szakadás van a tér-idõ kontinuumban...

Pedig valami megfogja akkor.

Mi is fut még a háttérben ?

Konkrétan a win7 cuccai, egy ati driver, meg a crome és ennyi :unsure: Ami meg a másik ráadás hogy nem minden zenével játsza ezt xD

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Konkrétan a win7 cuccai, egy ati driver, meg a crome és ennyi :unsure: Ami meg a másik ráadás hogy nem minden zenével játsza ezt xD

Fel van téve a legújabb hangkártya driver ?

(Jut eszembe, még nekem sincs fent... :D )

Link to comment
Share on other sites

gixivo

Hali

Lenne itt egy SONY vezeték nélküli fejhallgatóm, szerintem marha jól szól a KisTehén!usával nincs gondom (típusa: MDR-RF800R).

Annyi lenne a probléma vele, hogy nekem legalább is nagyon halk, fel lehetne ezt húzni valami szoftverrel?

Oprendszeren belül mindent felhúztam maxra a fejhallgató állítója is maxon van, de még így is halknak érzem pedig marhajól szól.

Lehetne ezt valahogy orvosolni?

Link to comment
Share on other sites

Bice

Hali

Lenne itt egy SONY vezeték nélküli fejhallgatóm, szerintem marha jól szól a KisTehén!usával nincs gondom (típusa: MDR-RF800R).

Annyi lenne a probléma vele, hogy nekem legalább is nagyon halk, fel lehetne ezt húzni valami szoftverrel?

Oprendszeren belül mindent felhúztam maxra a fejhallgató állítója is maxon van, de még így is halknak érzem pedig marhajól szól.

Lehetne ezt valahogy orvosolni?

A fizikát nem lehet szoftveresen javítani. ;)

Sajna ennyire képes a cuccod. Esetleg próbálhatod a lejátszóprogramban túlhúzni a hangerõt az equalizerben (preamp), de az szörnyû recsegést fog okozni. Ha legközelebb fejest választasz, akkor szerintem vezetékeset vegyél, mert ott nagyobb teljesítményt tudsz átvinni és nem lesznek hangerõ problémáid, illetve azt rá tudod dugni erõsítõre.

Link to comment
Share on other sites

gixivo

A fizikát nem lehet szoftveresen javítani. ;)

Sajna ennyire képes a cuccod. Esetleg próbálhatod a lejátszóprogramban túlhúzni a hangerõt az equalizerben (preamp), de az szörnyû recsegést fog okozni. Ha legközelebb fejest választasz, akkor szerintem vezetékeset vegyél, mert ott nagyobb teljesítményt tudsz átvinni és nem lesznek hangerõ problémáid, illetve azt rá tudod dugni erõsítõre.

Most azt tervezem épp, milyet ajánlasz?

Mondjuk SONY-ban nem csalódtam, de nem vagyok márkafüggõ, jöhet akármi ami jó & minõségi és ár/érték arányban is csibész.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hali

Lenne itt egy SONY vezeték nélküli fejhallgatóm, szerintem marha jól szól a KisTehén!usával nincs gondom (típusa: MDR-RF800R).

Annyi lenne a probléma vele, hogy nekem legalább is nagyon halk, fel lehetne ezt húzni valami szoftverrel?

Oprendszeren belül mindent felhúztam maxra a fejhallgató állítója is maxon van, de még így is halknak érzem pedig marhajól szól.

Lehetne ezt valahogy orvosolni?

Klasszikus probléma :)

Minél jobb minõségû az adott kütyü hangzásilag, annál inkább az az érzésed, följebb kéne tekerni a hangerõt.

Lehet orvosolni, veszel egy gazdaságos fülest nyóccszázé :D és azt garantáltan nem akarod feljebb tekerni :)

A fizikát nem lehet szoftveresen javítani. ;)

Sajna ennyire képes a cuccod. Esetleg próbálhatod a lejátszóprogramban túlhúzni a hangerõt az equalizerben (preamp), de az szörnyû recsegést fog okozni. Ha legközelebb fejest választasz, akkor szerintem vezetékeset vegyél, mert ott nagyobb teljesítményt tudsz átvinni és nem lesznek hangerõ problémáid, illetve azt rá tudod dugni erõsítõre.

Természetesen ez is igaz :)

Link to comment
Share on other sites

gixivo

Klasszikus probléma :)

Minél jobb minõségû az adott kütyü hangzásilag, annál inkább az az érzésed, följebb kéne tekerni a hangerõt.

Lehet orvosolni, veszel egy gazdaságos fülest nyóccszázé :D és azt garantáltan nem akarod feljebb tekerni :)

Természetesen ez is igaz :)

Amire nagyon érzékeny vagyok az a hangzás, nem bírom elviselni ha valami bénán szól, mindig megválogatom milyen hangcuccot veszek, valahogy arra nem nagyon sajnálom a pénzt mert nekem marhára nem mindegy, hogy milyen hangcucc döngeti a zenét. B)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Amire nagyon érzékeny vagyok az a hangzás, nem bírom elviselni ha valami bénán szól, mindig megválogatom milyen hangcuccot veszek, valahogy arra nem nagyon sajnálom a pénzt mert nekem marhára nem mindegy, hogy milyen hangcucc döngeti a zenét. B)

Váó :)

Akkor nézz körül a jól bevált minõségi gyártóknál, azaz AKG, Senni, Koss, Beyerdinamic, AT vonalon. ;)

20-ezer környékétõl már igencsak minõségi hangzást kapsz (pontosabban alatta is, de ezen vonaltól kezdve, minõségi ugrás van) ami ledöbbentõ ha van összehasonlítási alapod.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Most azt tervezem épp, milyet ajánlasz?

Mondjuk SONY-ban nem csalódtam, de nem vagyok márkafüggõ, jöhet akármi ami jó & minõségi és ár/érték arányban is csibész.

AKG K172 HD. Puszta elfogultságból merem ajánlani, mert nekem is ilyen szolgáltatja a zenét, és baromi jó hangja van. Mondjuk nem húszezres kategória, de abszolút megéri az árát. Ha késõbb veszel hozzá egy DAC-t, akkor meg maga a gyönyör a hallgatása. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

AKG K172 HD. Puszta elfogultságból merem ajánlani, mert nekem is ilyen szolgáltatja a zenét, és baromi jó hangja van. Mondjuk nem húszezres kategória, de abszolút megéri az árát. Ha később veszel hozzá egy DAC-t, akkor meg maga a gyönyör a hallgatása. :)

Sztem nem annyira jó otthonra mert abban az a lényeg hogy teljesen zárt és emiatt erősen szigeteli a külső zajokat. Ez nem feltétlenül szempont ha otthonra kell, akkor meg egy félig nyitott vagy nyitott fejhallgató jóval jobb mély hangokat ad.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Sztem nem annyira jó otthonra mert abban az a lényeg hogy teljesen zárt és emiatt erõsen szigeteli a külsõ zajokat. Ez nem feltétlenül szempont ha otthonra kell, akkor meg egy félig nyitott vagy nyitott fejhallgató jóval jobb mély hangokat ad.

Ebben is van mély azért bõven, annak ellenére, hogy zárt. A Sennheiser HD515-nél jobb a mélye, pedig az aztán jóval nyitottabb. Meg mondjuk nem mindenki szereti, ha kihallatszik a fejhallgatójából a zene. Esetleg olyan emberrel van egy szobában, aki nem kedveli, akkor jobb a zárt szerintem. Meg én azt is utálom, mikor behallatszik, hogy gépelek, vagy klikkelek az egérrel.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sztem nem annyira jó otthonra mert abban az a lényeg hogy teljesen zárt és emiatt erõsen szigeteli a külsõ zajokat. Ez nem feltétlenül szempont ha otthonra kell, akkor meg egy félig nyitott vagy nyitott fejhallgató jóval jobb mély hangokat ad.

Öhm... :)

Pontosítsunk.

Egy nyitott fejhallgató soha az életben nem ad akkora KisTehén!ust, mint a zárt.

Viszont itt a kérdés, mit értünk KisTehén!us alatt.

Mi számít ?

A földbedöngölõs KisTehén!us, aminek az élethû visszaadáshoz nincs köze, ugyanis ezt az érzést simán a 100Hz körüli hangfrekvenciás sáv kiemelésével éri el, aminek köze nincs a valódi KisTehén!us, azaz a 100Hz alatti (100-17Hz) visszaadásával.

Ez az alap, azaz 17, azaz tizenhét hertz az ami az alsó határa a még megfizethetõ hangkütyük megvásárlásának, ellenben a konzervatívok 7Hz, azaz hét hertz alapfrekvenciáig adják meg azt a határt, ahol a HI-FI-t annak lehet nevezni, ami.

De még ez sem igaz teljesen, ugyanis minden ember füle másképp hall :D

Plusz két külön fogalom a füles és hangfal (nehogymá egyszerû legyen az élet..)

A füles csak és kizárólag a fület használja (ki hitte volna) :D

Ellenben a legócskább hangfalnak is megvan az az elõnye, ami nincs és soha nem is lesz a fülesnek.

Mi is az ?

A hangot az ember nem csak a fülével hallja, a rezgéseket az egész emberi teszt átveszi ami ugye csak a hangfalakkal mûködik, egy fülessel már nem igazán.

Két lehetõség van így rövidre fordítva, ha 20-30 ezerig van pénzed hangkütyüre, akkor egyértelmüen jobban jársz egy fülessel, ha 200-300-ezer forintod van, akkor már el kell gondolkozni a dolgon.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Öhm... :)

Pontosítsunk.

Egy nyitott fejhallgató soha az életben nem ad akkora KisTehén!ust, mint a zárt.

Viszont itt a kérdés, mit értünk KisTehén!us alatt.

Mi számít ?

A földbedöngölős KisTehén!us, aminek az élethű visszaadáshoz nincs köze, ugyanis ezt az érzést simán a 100Hz körüli hangfrekvenciás sáv kiemelésével éri el, aminek köze nincs a valódi KisTehén!us, azaz a 100Hz alatti (100-17Hz) visszaadásával.

Ez az alap, azaz 17, azaz tizenhét hertz az ami az alsó határa a még megfizethető hangkütyük megvásárlásának, ellenben a konzervatívok 7Hz, azaz hét hertz alapfrekvenciáig adják meg azt a határt, ahol a HI-FI-t annak lehet nevezni, ami.

De még ez sem igaz teljesen, ugyanis minden ember füle másképp hall :D

Plusz két külön fogalom a füles és hangfal (nehogymá egyszerű legyen az élet..)

A füles csak és kizárólag a fület használja (ki hitte volna) :D

Ellenben a legócskább hangfalnak is megvan az az előnye, ami nincs és soha nem is lesz a fülesnek.

Mi is az ?

A hangot az ember nem csak a fülével hallja, a rezgéseket az egész emberi teszt átveszi ami ugye csak a hangfalakkal működik, egy fülessel már nem igazán.

Két lehetőség van így rövidre fordítva, ha 20-30 ezerig van pénzed hangkütyüre, akkor egyértelmüen jobban jársz egy fülessel, ha 200-300-ezer forintod van, akkor már el kell gondolkozni a dolgon.

Hát én néztem egy pár frequenciamenetet a zárt és a nyitott akg-k között és a zártnál mindig jóval előbb esett le a mélytartományban a hangerő. Egyébként ez tükrözi az én tapasztalatomat is. Lehet hogy a fejhallgató a fület használja de a zárt fejhallgatóban a zárás miatt nem tud olyan szabadon kilengeni a membrán ami akadályozza nagy kilengéseknél és ez pont a mély hangoknál fordul elő. A hangfalakat sztem hagyjuk ki, az egy más dolog meg nem is beszéltem róla. Bár azért annyit hozzá kell tenni hogy nem igazán lehet olyan hangfalat kapni ami tényleg lemegy 7hz-ig a a szabvány -3db határon belül. Egy ember csinált olyan transmission line mélynyomót hogy a pincéje alját formázta meg csatornának és egyenként 6 40cm-es mélysugárzót használt, azzal is csak 8hz-ig jutott. De persze azt mint hangot hallani már nem lehet csak érezni lehet.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hát én néztem egy pár frequenciamenetet a zárt és a nyitott akg-k között és a zártnál mindig jóval elõbb esett le a mélytartományban a hangerõ. Egyébként ez tükrözi az én tapasztalatomat is. Lehet hogy a fejhallgató a fület használja de a zárt fejhallgatóban a zárás miatt nem tud olyan szabadon kilengeni a membrán ami akadályozza nagy kilengéseknél és ez pont a mély hangoknál fordul elõ. A hangfalakat sztem hagyjuk ki, az egy más dolog meg nem is beszéltem róla. Bár azért annyit hozzá kell tenni hogy nem igazán lehet olyan hangfalat kapni ami tényleg lemegy 7hz-ig a a szabvány -3db határon belül. Egy ember csinált olyan transmission line mélynyomót hogy a pincéje alját formázta meg csatornának és egyenként 6 40cm-es mélysugárzót használt, azzal is csak 8hz-ig jutott. De persze azt mint hangot hallani már nem lehet csak érezni lehet.

20-Hz alatti hangvisszadásnál az ember, mint fül érzékelése összefügg azzal a hangnyomással. amit nagyjából 1000 év megismert plusz alkalmazott az emberi fülre kitalált "egyenes frekvencia érzékelésre, azaz arra a néminemüleg visszatartó érzékelésre van visszavezetve, ami még itt és jól mûködik, azaz bármelyik templomi orgona hangjára, amelyik lazán lemegy 20-Hz alá.

A 7-hertz alatt lévõ hangfalakat, pedig lehet kapni :) az ára az horror, de létezik.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

20-Hz alatti hangvisszadásnál az ember, mint fül érzékelése összefügg azzal a hangnyomással. amit nagyjából 1000 év megismert plusz alkalmazott az emberi fülre kitalált "egyenes frekvencia érzékelésre, azaz arra a néminemüleg visszatartó érzékelésre van visszavezetve, ami még itt és jól mûködik, azaz bármelyik templomi orgona hangjára, amelyik lazán lemegy 20-Hz alá.

A 7-hertz alatt lévõ hangfalakat, pedig lehet kapni :) az ára az horror, de létezik.

Linkelhetnél egy olyat, érdekelne hogy hogy néz ki.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Linkelhetnél egy olyat, érdekelne hogy hogy néz ki.

Az egyik régi HI-FI Magazinban írtak róla, egy tölcséres szörnyûség volt...elõkotrom valahonnan.

Addig is, itt egy 16Hz-re specifikált változat :D

1000W folyamatos, 2000W max. terhelhetõség, 2 + 2Ohm, 16 - 150Hz frekvencia átvitel, 101dB érzékenység, 242mm beépítési mélység, Xmax 8,5mm, 54 (!!) cm-es mélysugárzó.

Csekély közel, 300-ruppóér...

Klikk

Link to comment
Share on other sites

gixivo

Valami zárt fejhallgatót kéne vennem mert a lakótársamat nem akarom zavarni.

Ötlet?

10k-tól 30k-ig jöhetnek a linkek képek leírások :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...