Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, Netbook, Umpc, Tablet Topik II. Rész


-TT-

Recommended Posts

-Cavalorn-

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó kis gamer laptopot, amin szépen elfutnak az újabb játékok, ugyanakkor az ára is elfogadhatö? Nem kell a legújabb, legdrágább, csak azért lehessen rajta szépen játszani is. Előre is nagyon köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Az elfogadható ár és a gamer laptop fogalom, kölcsönösen kizárja egymást.

Mert ugye a gamer laptopba jó proci kell, jó videókártya, sok memória, jó hûtés, pont ezért drága.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Lassan elérkezik az idõ, amikor leváltom a 7 éves gépemet egy notebook-ra. Segítség kellene, hogy milyet is vegyek. Szempontok: mindenképpen legyen benne HDMI csatlakozó, Supermulti meghajtó. A fõ szempont, és amiért fõleg venni akarom, hogy a FullHD tartalmakat simán, röccenés mentesen vigye, gondolok itt a filmekre, a youtube-on és egyéb más oldalakon lévõ szintén HD felbontás akadozás mentes lejátszásra. Játszani nem igazán játszanék rajta, 1-2 játék van kiszemelve pl. Braid és egyéb régebbi kaland "klikkelgetõs" játék. Programokat se sokat használnék, Nero, ImgBurn, Utorrent, Avast, KMplayer, JDownloader, Word nagyjából ennyi. Nézegettem már elég sokat, de nem igazán értek a gépekhez, amik külsõre, felszereltségre tetszenek az mindenképpen a Packard Bell gépek, és talán még a Dell, bár elég borsos áruk szokott lenni, gondolom a minõség és a 3 év garancia miatt. Amit nem akarnék az a Acer, MSI, HP, Asus, vagy külsõleg nem tetszenek, vagy rosszat halottam róla, vagy nincs rajta HDMI port, vagy éppen kevesebbet nyújt abban az árkategóriában, vagy rövid garancia.

Én ugyan kinéztem ezt, de nem tudom elég lenne a paraméterei, és hogy mennyire megbízható.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Umpc, pda-t itt tök feleslegnek tartom,eddig se pörgött a téma róluk,sztem ezután se fog de Ti tudjátok,anno bandeee betette de tök feleslegbe. Nem véletlen ki is hagytam utolsó 2témát mikor újraindítottam eme topikot ,írtam is itteni altopik moderátornak,olibának, tök felesleg ide sztem,ha már senki nem ír róla meg minek legyen kiírva. :)

Az elfogadható ár és a gamer laptop fogalom, kölcsönösen kizárja egymást.

Mert ugye a gamer laptopba jó proci kell, jó videókártya, sok memória, jó hûtés, pont ezért drága.

Meg gamer laptop is egyfajta "urban legend". Nálam spec mobil hd5850-tõl kezdõdik gamer noti, amin legújabb játékok is már szépen futnak magasabb beállításokon...és az cirka 300k minimum. :)

Nézegettem már elég sokat, de nem igazán értek a gépekhez, amik külsõre, felszereltségre tetszenek az mindenképpen a Packard Bell gépek, és talán még a Dell, bár elég borsos áruk szokott lenni, gondolom a minõség és a 3 év garancia miatt. Amit nem akarnék az a Acer, MSI, HP, Asus, vagy külsõleg nem tetszenek, vagy rosszat halottam róla, vagy nincs rajta HDMI port, vagy éppen kevesebbet nyújt abban az árkategóriában, vagy rövid garancia.

Én ugyan kinéztem ezt, de nem tudom elég lenne a paraméterei, és hogy mennyire megbízható.

HP,Asus,Acer(garibõvítve) meg egész jó kis márkák,pláne a HP-nak igen komoly múltja is van notik világába,dell,meg lenovo mellett ha utánanézel jobban.Mind3-at csak ajánlani tudom jó felszereltséggel,jó áron.

Linkelt PB meg vehetõ is, vagy egy asus is ugyanezt tudja ennyiért.Ráadásul Packardbell meg acer leányvállalata,ugyanazzal az összeszereléssel csak épp más embléma van rajta,meg gyárilag 2év gari,ennyi a különbség kb.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Umpc, pda-t itt tök feleslegnek tartom,eddig se pörgött a téma róluk,sztem ezután se fog de Ti tudjátok,anno bandeee betette de tök feleslegbe. Nem véletlen ki is hagytam utolsó 2témát mikor újraindítottam eme topikot ,írtam is itteni altopik moderátornak,olibának, tök felesleg ide sztem,ha már senki nem ír róla meg minek legyen kiírva. :)

Meg gamer laptop is egyfajta "urban legend". Nálam spec mobil hd5850-tõl kezdõdik gamer noti, amin legújabb játékok is már szépen futnak magasabb beállításokon...és az cirka 300k minimum. :)

HP,Asus,Acer(garibõvítve) meg egész jó kis márkák,pláne a HP-nak igen komoly múltja is van notik világába,dell,meg lenovo mellett ha utánanézel jobban.Mind3-at csak ajánlani tudom jó felszereltséggel,jó áron.

Linkelt PB meg vehetõ is, vagy egy asus is ugyanezt tudja ennyiért.Ráadásul Packardbell meg acer leányvállalata,ugyanazzal az összeszereléssel csak épp más embléma van rajta,meg gyárilag 2év gari,ennyi a különbség kb.

Attól még sztem nem zavaró hogy bent van a címben mert ha valaki a jövõben mégiscsak azokról akar beszélni akkor tudja hogy itt van jó helyen.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Attól még sztem nem zavaró hogy bent van a címben mert ha valaki a jövõben mégiscsak azokról akar beszélni akkor tudja hogy itt van jó helyen.

Több mint 3éve nézem gyak majdnem minden nap topikot...kb 1kezemen megtudom számolni hányszor esett szó róluk itt,azért említettem meg mert nekem picit vicces... :D De legyen, persze nem azért mert zavar,csak már éve se írt róluk kutya se gs fórumon,remélhetõleg ez változik jövõben talán. :)

De legalább akkor "Topik II."-re kéretik átjavítani,kösz.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

TT: a vehetõ azt jelenti, hogy akkor simán jó lesz arra amire nekem kell? :D Még lenne olyan kérdésem, hogy erre mehet 64-es rendszer? Operációs rendszert érdemes venni hozzá, vagy jó ha illegálisan szerzem be(tudom hülye kérdés)?

Link to comment
Share on other sites

-TT-

TT: a vehetõ azt jelenti, hogy akkor simán jó lesz arra amire nekem kell? :D Még lenne olyan kérdésem, hogy erre mehet 64-es rendszer? Operációs rendszert érdemes venni hozzá, vagy jó ha illegálisan szerzem be(tudom hülye kérdés)?

Ezek amiket említettél alap dolgok, persze h simán jó lesz ma már ilyen 140k-s notiknál is. :) Nyugodtan mehet a 64bites W7 is rá akár.Nem hülye kérdés,csak annyit mondok szerezd be Te is onnan ahonnét a legolcsóbb egész nyugodtan...sztem ezzel mindent elmondtam és még illegális kifejezést se írtam le. :D Amúgy meg ottvan fõsulisoknak a tisztaszoftver program is neten, pár ezresbõl is megvan támogatással a legális W7+office.

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Sziasztok!

Bnõmnek van egy régebbi Dell5160 laptopja, kicsit bõvítve.

Szerintetek az normális ezen a gépen, hogy pl.: a Warcraft3 csaták közben, illetve többször alapból is ha 10-20 egység van a képernyõn istentelenül beszaggat? Mindent minimumra veszek és akkor is :unsure:

Messze elhúz azért a wc3 gépigényétõl sztem a konfig:

proci: Mobile Intel Pentium 4 518, 2800 MHz

Alaplap: Dell Inspiron 5160

Video: NVIDIA GeForce FX Go5200 (64 MB)

Ram: 1Gb Kingmax DDR - (200mhz)

HDD: 21Gb

OS,dx: sp2, dx9.O c

A Warcraft3- nak meg ajánlottan ez kell: 600Mhz proci, 256Mb RAM, 34Mb-os 3D vid.kártya, dx8.1 kompatibilis hangkártya

Ugyanígy beszaggat pl: a Plants vs Zombies-nél is mikor rengeteg egység van a képernyõn. Pedig az nem egy nagy grafikai wasistdas. B)

Szerintetek mi lehet az ok?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Sziasztok!

Bnõmnek van egy régebbi Dell5160 laptopja, kicsit bõvítve.

Szerintetek az normális ezen a gépen, hogy pl.: a Warcraft3 csaták közben, illetve többször alapból is ha 10-20 egység van a képernyõn istentelenül beszaggat? Mindent minimumra veszek és akkor is :unsure:

Messze elhúz azért a wc3 gépigényétõl sztem a konfig:

proci: Mobile Intel Pentium 4 518, 2800 MHz

Alaplap: Dell Inspiron 5160

Video: NVIDIA GeForce FX Go5200 (64 MB)

Ram: 1Gb Kingmax DDR - (200mhz)

HDD: 21Gb

OS,dx: sp2, dx9.O c

A Warcraft3- nak meg ajánlottan ez kell: 600Mhz proci, 256Mb RAM, 34Mb-os 3D vid.kártya, dx8.1 kompatibilis hangkártya

Ugyanígy beszaggat pl: a Plants vs Zombies-nél is mikor rengeteg egység van a képernyõn. Pedig az nem egy nagy grafikai wasistdas. B)

Szerintetek mi lehet az ok?

Több, mint valószínû az FX 5200 a hiba. Ennél még egy GF3 Ti200-as is gyorsabb

Link to comment
Share on other sites

gabriel08

Azt szeretném kérdezni, hogy a Notebook Digitális hangkimenetérõl (Realtek Digital Output) hogyan lehet levenni a hangot mondjuk egy fejhallgatóra? A Realtek programja mutatja, hogy adott az interfész, de nem tudom, hogy mit hova kellene dugni. Van egy DJ programom is, ami szintén mutat jelszintet a Digitális Kimenetre, ha azt választom és megy egy szám.

Realtek Program képe

DJ Program csatorna választás

Látható, hogy ki lehet választani, tehát van Digitális Kimenet. De a gépemen akkor sem látok csatlakozást.

Acer Aspire 5738as laptopom van a következõ interfészekkel:

Ethernet, HDMI, 4x USB, Modem, Analog Speaker, Analog Microphone, Analog Line-In

Nincs semmi olyasmi, hogy digitális hangkimenet (vagy csak nem látom).

Talán a HDMI-re kell valamit kötni? Ha jól tudom az csak képet visz át.

Elõre is THX.

Link to comment
Share on other sites

skybot

Azt szeretném kérdezni, hogy a Notebook Digitális hangkimenetérõl (Realtek Digital Output) hogyan lehet levenni a hangot mondjuk egy fejhallgatóra? A Realtek programja mutatja, hogy adott az interfész, de nem tudom, hogy mit hova kellene dugni. Van egy DJ programom is, ami szintén mutat jelszintet a Digitális Kimenetre, ha azt választom és megy egy szám.

Realtek Program képe

DJ Program csatorna választás

Látható, hogy ki lehet választani, tehát van Digitális Kimenet. De a gépemen akkor sem látok csatlakozást.

Acer Aspire 5738as laptopom van a következõ interfészekkel:

Ethernet, HDMI, 4x USB, Modem, Analog Speaker, Analog Microphone, Analog Line-In

Nincs semmi olyasmi, hogy digitális hangkimenet (vagy csak nem látom).

Talán a HDMI-re kell valamit kötni? Ha jól tudom az csak képet visz át.

Elõre is THX.

HDMI képet és hangot is visz ha jól tudom. Vszleg az a digitális audio kimenet, bele van integrálva videókariba.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Azt szeretném kérdezni, hogy a Notebook Digitális hangkimenetérõl (Realtek Digital Output) hogyan lehet levenni a hangot mondjuk egy fejhallgatóra? A Realtek programja mutatja, hogy adott az interfész, de nem tudom, hogy mit hova kellene dugni. Van egy DJ programom is, ami szintén mutat jelszintet a Digitális Kimenetre, ha azt választom és megy egy szám.

Realtek Program képe

DJ Program csatorna választás

Látható, hogy ki lehet választani, tehát van Digitális Kimenet. De a gépemen akkor sem látok csatlakozást.

Acer Aspire 5738as laptopom van a következõ interfészekkel:

Ethernet, HDMI, 4x USB, Modem, Analog Speaker, Analog Microphone, Analog Line-In

Nincs semmi olyasmi, hogy digitális hangkimenet (vagy csak nem látom).

Talán a HDMI-re kell valamit kötni? Ha jól tudom az csak képet visz át.

Elõre is THX.

Digitális kimenetrõl sehogyan nem lehet fejhallgatóra küldeni a jelet, max olyan erõsítõre, ahol van digitális bemenet.

Fejhallgatóhoz az analóg kimenetet kell használni.

Link to comment
Share on other sites

gabriel08

Ilyen gépem van:

Acer Aspire 5738zg (LX.PQ102.028)

Elvileg van benne vonalkimenet-csatlakozó S/PDIF támogatással.

Az ugye így néz ki a gyakorlatban:

IPB Image

Gondolom ez lenne a Digitális kimeneti port. Azonban ehhez hasonló nincs sehol a laptop házán... :blink:

Ezekszerint akkor ez az S/PDIF lehet "összeolvasztva" a HDMI kimenettel?

Vagy van olyan Jack dugó, ami leveszi az S/PDIF-et is? Szó szerint ez van a Manualban az IO Portoknál:

"Headphones/speaker/line-out jack with S/PDIF support"

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Ilyen gépem van:

Acer Aspire 5738zg (LX.PQ102.028)

Elvileg van benne vonalkimenet-csatlakozó S/PDIF támogatással.

Az ugye így néz ki a gyakorlatban:

IPB Image

Gondolom ez lenne a Digitális kimeneti port. Azonban ehhez hasonló nincs sehol a laptop házán... :blink:

Ezekszerint akkor ez az S/PDIF lehet "összeolvasztva" a HDMI kimenettel?

Vagy van olyan Jack dugó, ami leveszi az S/PDIF-et is? Szó szerint ez van a Manualban az IO Portoknál:

"Headphones/speaker/line-out jack with S/PDIF support"

Nincs összeolvasztva és nem is lehetséges a két csatlakozótípus, két külön világ.

Link to comment
Share on other sites

gabriel08

Akkor ez lehet a megoldás?

"line-out jack with S/PDIF support" Tehát egy olyan jack dugó van a fejhallgató kimenet mellett, ami digitális kimenet?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Akkor ez lehet a megoldás?

"line-out jack with S/PDIF support" Tehát egy olyan jack dugó van a fejhallgató kimenet mellett, ami digitális kimenet?

Leírom mégegyszer.

Digitális kimenetre NEM lehet fejhallgatót csatlakoztatni :)

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Több, mint valószínû az FX 5200 a hiba. Ennél még egy GF3 Ti200-as is gyorsabb

akkor ez az FX Go 5200 gyengébb mint a minimumban megadott videokártya?

Nekem anno asztali gépben volt egy FX5200 (bár az 128Mb rammal) és painkillereztem meg halflife2-ztem vele :huh: Ennyivel gyengébbek lennének a notebook-változatok?

Link to comment
Share on other sites

oliba

akkor ez az FX Go 5200 gyengébb mint a minimumban megadott videokártya?

Nekem anno asztali gépben volt egy FX5200 (bár az 128Mb rammal) és painkillereztem meg halflife2-ztem vele :huh: Ennyivel gyengébbek lennének a notebook-változatok?

A 128MB-os lehet, hogy 128bites volt. A legtöbb FX5200-es pedig 64bites. Nos a laptopodban is 64bites van, de a laptop verzió még a desktop verziónál is gyengébb.

Régen futtattam egy mark06, vagy 05 tesztet egy ilyen kártyán. Pontosan nem tudom, hogy hány pontot kapott, de vagy 20 körül, vagy 64-et :) Na ennyire gyenge ez a kártya.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

A 128MB-os lehet, hogy 128bites volt. A legtöbb FX5200-es pedig 64bites. Nos a laptopodban is 64bites van, de a laptop verzió még a desktop verziónál is gyengébb.

Régen futtattam egy mark06, vagy 05 tesztet egy ilyen kártyán. Pontosan nem tudom, hogy hány pontot kapott, de vagy 20 körül, vagy 64-et :) Na ennyire gyenge ez a kártya.

Eleve az 5000-es sorozat, valami kivételesen pocsékra sikerült

Link to comment
Share on other sites

oliba

Eleve az 5000-es sorozat, valami kivételesen pocsékra sikerült

Hát azt tudom :) Rendelkeztem FX5600XT-vel :D

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Eleve az 5000-es sorozat, valami kivételesen pocsékra sikerült

Emlékszem én is mikor az fx5200-met cseréltem ati 9550-re...na az a váltás annyira megmaradt bennem valahogy, megint visszahúzok ati fele inkább. :)

Link to comment
Share on other sites

gabriel08

Leírom mégegyszer.

Digitális kimenetre NEM lehet fejhallgatót csatlakoztatni :)

Már rég nem a fejhallgató kérdése a téma, hanem a digitális kimenet holléte. :)

Szóval most akkor melyikrõl jön az SPDIF csatorna? line-out jack, vagy HDMI?

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Hát azt tudom :) Rendelkeztem FX5600XT-vel :D

Emlékszem én is mikor az fx5200-met cseréltem ati 9550-re...na az a váltás annyira megmaradt bennem valahogy, megint visszahúzok ati fele inkább. :)

Köszi szépen a válaszokat.

Háát nem tudtam, hogy ez a kari ennyire gyengus. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...