Jump to content
Sign in to follow this  
wYth-NRG

Half-Life sorozat

127 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Leon121
3 minutes ago, VassGabor said:

Na megjött a megjelenési dátuma is éppen ideje már.

Tipp ilyenkor azért odaírhatnád azt a nyamvadt dátumot is legalább. Mert így körülbelül annyi haszna van a hozzászólásodnak, mint a telefon MSN-értesítőjének: "van valami hír, nézzetek utána ti, ha érdekel". :sleep:

VassGabor

Március 5-ke a black mesa csak ide is ki lett rakva azt gondoltam ránéztétek a hírre.

• Upvote 1

VassGabor

Holnaptól egész éjjel lehet kezdeni tolni a black mesát hidegélelmet bekészíteni egy kis piával.

XCube
On 2/25/2020 at 5:07 PM, VassGabor said:

Március 5-ke a black mesa csak ide is ki lett rakva azt gondoltam ránéztétek a hírre.

Hovä lett kirakva?

VassGabor

Steamen aktiválják szokásos időben.

VassGabor

Nem kell búsulni ha nincs VR addig ott a black mesa azt ki lehet húzni az igazi folytatásig. Milyen hosszú egyébként?

UC

Szerintem pont olyan hosszú, mint az eredeti.

VassGabor

Több tartalom van benne meg teljesen máshogy néz is ki.

XCube
9 hours ago, VassGabor said:

Több tartalom van benne meg teljesen máshogy néz is ki.

A Xen rész valóban hosszabb, a többi nagyjából ugyanannyi, mint korábban. Kicsit nagyobbak a terek, de sokat nem változtat a játékidőn. Eki még nem játszott vele és szeret felfedezni, annak biztosan hosszú menet lesz, mert nagyon sok új apró részlet került bele.

payskin

Felraktam, megnéztem, de valahogy... nem az igazi. Hány éves a HL2 motor, hogy nem tudom ultrában tolni Full HD-n egy Intel HD Graphics 620-on?! Ráadásul a zseblámpa nem ér semmit, full sötétben botorkáltam vissz a bejáratig, az őr mindenkit lelő, de nincs meg a crowbar!!! Az eredetiben eddigre megvolt már a crowbar! WTF?! Azt sem nagyon látom, merre kéne/lehetne tovább menni. Ez így egyelőre kuka --> gépépítés projekt!

VassGabor

Integrált karival nem is fogsz játszani semmivel.

payskin

Az a "semmi" az épp 9 telepített darabból áll, és valami 70+ giga helyet foglal a Steam mappámban. Azért az Intel HD Graphics 620 egy 3 és fél éves DX12-es grafikai proci, annyira nem szar. Például Yakuza 0-t toltam vele az elmúlt 3 órában, és még low beállításokon is olyan grafikát tolt az arcomba, hogy csak pislogtam ki a fejemből, és tökéletesen játszható volt, a legkisebb akadás, röccenés nélkül. Más kérdés, hogy öreg vagyok én már ezekhez a verekedős cuccokhoz, sajnos.

XCube
On 3/6/2020 at 10:31 PM, payskin said:

Felraktam, megnéztem, de valahogy... nem az igazi. Hány éves a HL2 motor, hogy nem tudom ultrában tolni Full HD-n egy Intel HD Graphics 620-on?! Ráadásul a zseblámpa nem ér semmit, full sötétben botorkáltam vissz a bejáratig, az őr mindenkit lelő, de nincs meg a crowbar!!! Az eredetiben eddigre megvolt már a crowbar! WTF?! Azt sem nagyon látom, merre kéne/lehetne tovább menni. Ez így egyelőre kuka --> gépépítés projekt!

Az optimalizálás valóban nem erőssége a játéknak, de azt nem szabad elfelejteni, hogy ez nem az a HL2 (Source) motor, ami annak idején 2004 -ben megjelent és a környezet részletessége is inkább a mai játékok színvonalához igazodik, mintsem az eredeti HL2 -höz. Egy ilyen garázs projekt esetében nem lep meg, hogy intel IGP -n nem akar sietni.

-OJ-
On 3/6/2020 at 10:31 PM, payskin said:

Nekem viszont reccenés mentesen hasít GIGABYTE Radeon R9 270 OC 2GB GDDR5 256bit kártyával, pedig az sem mai darab.

A crowbart áthelyezték máshova (korábban a liftajtó előtt volt), de elkerülhetetlen a felvétele. Miután visszaértél a központi recepcióra és az őr nem jön veled tovább, a fal sarkán, alul van egy szellőző. Azon bemászol egy lángoló terembe (ez még az eredeti játékban is így volt), elkerülsz balra, és az üvegfal végében látható ajtót tartja a feszítővas. Muszáj kivenned belőle, különben addig nem mész tovább.

XCube
20 hours ago, -OJ- said:

Nekem viszont reccenés mentesen hasít GIGABYTE Radeon R9 270 OC 2GB GDDR5 256bit kártyával, pedig az sem mai darab.

Azért az R9 270 helyből legalább öt - tízszeres nyers teljesítménnyel rendelkezik egy HD 620 -hoz képest.

VassGabor

4K-ban nálam 160-250 fps-sel fut.

VassGabor

Akinek van szemüvege az holnap készüljön. Most mennyibe kerülnek mert nem látok sehol sem ocolust riftet.