Jump to content
Sign in to follow this  
Sajt_Sensei

A "fórumos Szerepjátékok" Altopik Szakszervezete 2.0

Recommended Posts

Lucky_Strike

Jolee... ez most nagyon nosztalgikusan hatott. Emlékszel, hogy anno együtt jedi akademyztünk, knight onlinoztunk?

Régi nevem a fórumon Svan volt, ha az esetleg ismerősebb. Esetleg.... Knight online-on belül a mage-m neve Alora volt ha jól emlékszem, a te warriorodé meg Hun_Zaknafein. Jézusom mik nem jutnak eszembe:DD Egyszer meg felmentünk egy kínai kliensre is.

Jolee

Jolee... ez most nagyon nosztalgikusan hatott. Emlékszel, hogy anno együtt jedi akademyztünk, knight onlinoztunk?

Régi nevem a fórumon Svan volt, ha az esetleg ismerõsebb. Esetleg.... Knight online-on belül a mage-m neve Alora volt ha jól emlékszem, a te warriorodé meg Hun_Zaknafein. Jézusom mik nem jutnak eszembe:DD Egyszer meg felmentünk egy kínai kliensre is.

Hát ez nagyon nosztalgikus is volt. :) Én itt is elég sokat játszottam, a fórumon, csak amikor elkezdtek megjelenni a "nagyobb" játékterek, akkor átpártoltam oda (ahol egyébként azóta is játszok).

Emlékszem, igen. :D Régi szép, gondtalan idõk... Akkor még a Knight Online is milyen jó volt! :)

ShadowOfTheBeast

A több ezer hozzászólás, amely az utolsó posztom óta keletkezett, felkeltette az érdeklõdésemet. Tényleg ily élettel teli a topik?

Egyáltalán, ki a rákfene olvassa még ezt?

Azért még vannak FRPG-sek.

Mai napig csak örömmel tudok visszaemlékezni P_D_Eye (aka Traveller) teafogyasztási szokásaira, Otvosa-ra a csülköspacal valamint ajtók nemezisére, Tenderlumpling pultbatüzelt strófáira, nameg Charlie-ra és A Taverna törzsvendég számba menõ botjaira.

Minenkolonie, Alfa Legion...egy pár külföldi FRPG-t azért belátogattam, de a newcomer szindróma leküzdése hosszas-hosszas és kitartó munkát igényel. Volt amit feladtam két-három hónap után. Most pl. nincs aktív játék amiben részt vennék.

Hozzátenném, ismerek olyan képregényes magyar csapatot, akik fórumos játékukat foglalták össze, és adták ki manga formájában. Szóval a kultusz nem halott, csap lappang, nem fogott meg, vagy külföldön tombol.

P_D_Eye

ez megtisztelõ :)

számomra is kellemes emlékek, sok töredék idézõdik fel azokból az idõkbõl.

és én is azt hiszem, nem áldozott le teljesen a fórumos szerepjátszás napja.

P_D_Eye

dúúrvaa

több mint egy éve semmi

Stampede

Össze kéne dobni valamit.

P_D_Eye

nem lenne rossz, bár biztos csak ketten lennénk

Stampede

nem lenne rossz, bár biztos csak ketten lennénk

És?

P_D_Eye

És?

oké, én állok elébe. és van ötleted?

Stampede

oké, én állok elébe. és van ötleted?

Nem, de jó lenne elõbb valami azonnali üzenetküldõ helyet találni...ötletelni...

ShadowOfTheBeast

Egy kis tribute, feldolgozási kezdeményezés az anno itt folytatott Warcraft FRPG-hez. :)

watch?v=BnsHM_1x0SE

neo_2

Van még olyan ember (rajtam kívül, természetesen), akit még érdekel ez a műfaj, vagy keresztet vethetek rá?

Ha valaki ennek ellentmondana (milyen optimista vagyok...), az kérem elárulná, hogy milyen típusú frpg érdekelné?:
- már létező, és ismert világban játszódó, vagy egy, még alakulóban lévő? (aminek az alapjai egy ember fejében született meg, de karaktereik/birodalmuk révén, a játékosok által is formált világ)
- sci-fi, fantasy, vagy alternatív történelemmel bíró játék? Netán egy olyan, ami bár a mi világunkban játszódik, de egy érdekesebb témát dolgoz fel?

- „freestyle”, vagy inkább kötöttebb játék, bonyolultabb szabályrendszerrel, vagy inkább legyen valahol a kettő között?

(Ha valakinek azzal lenne gondja, hogy nem tudja, mi is azaz frpg, annak ajánlanám ezt a topikot)

Pepperoni
On 2017. 02. 18. at 7:12 PM, neo_2 said:

Van még olyan ember (rajtam kívül, természetesen), akit még érdekel ez a műfaj, vagy keresztet vethetek rá?

Ha valaki ennek ellentmondana (milyen optimista vagyok...), az kérem elárulná, hogy milyen típusú frpg érdekelné?:
- már létező, és ismert világban játszódó, vagy egy, még alakulóban lévő? (aminek az alapjai egy ember fejében született meg, de karaktereik/birodalmuk révén, a játékosok által is formált világ)
- sci-fi, fantasy, vagy alternatív történelemmel bíró játék? Netán egy olyan, ami bár a mi világunkban játszódik, de egy érdekesebb témát dolgoz fel?

- „freestyle”, vagy inkább kötöttebb játék, bonyolultabb szabályrendszerrel, vagy inkább legyen valahol a kettő között?

(Ha valakinek azzal lenne gondja, hogy nem tudja, mi is azaz frpg, annak ajánlanám ezt a topikot)

Én anno az eredeti fórumon benne voltam egy S.T.A.L.K.E.R. -es frpgben, ami aztán pár hónap alatt szépen elcsendesedett, és mielőtt teljesen lefulladt, már csak páran játszottak benne. Pedig az szerintem egy elég jó 'világ' egy ilyen játékhoz, én baromira szerettem mintdhárom résszel játszani a hangulatuk miatt.

Ahogy a többi topikot nézem, errefelé nem sokan vannak, pedig egy jó frpghez kell pár tucat 'stabil' játékos. :(

Panther

Anno valamikor a Thillion-on játszottam, de sajna bezárt pár évre. Most újra nyitva, de egyrészt meghívós, másrészt erősen pre-béta. És rettentően kevesen is vannak, pedig 100+ meghívót küldtek ki a kezdet kezdetén. Voltam még a Sideran-on is, de ott is elég gyér lett a forgalom - úgy fest, az embereknek megy el a kedvük az FRPG-től, és inkább másfelé orientálódnak.

A "kék" GS fórumon volt rengeteg próbálkozás, de sajnos az FRPG-kre jellemző módon rendre ellaposodtak, befulladtak. Volt néhány újraélesztési kísérlet is, de nagyon sokan elmentek idő közben, így ezek is kudarcra voltak ítélve. Sajnos.

Stampede

:'(

neo_2

Sajnos, ennél többet én se tudnék írni....vagyis, inkább csak felesleges.