Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A "fórumos Szerepjátékok" Altopik Szakszervezete 2.0


Sajt_Sensei

Recommended Posts

Leo88

Rendben, megértelek.

Link to comment
Share on other sites

Steel_Hammer

Most kedvem lett volna litániát írni a magánélet és annak bonyodalmairól, de inkább nem.

Skacok. Itt vagyunk, írjon mindenki amikor tud. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Metzger

hallo mindenki jó rég jártam erre, de egyszer régen emlékeim szerint volt itt egy szerepjáték Vampire: The Masquerade témában. Nem lenne kedve valakinek újjáéleszteni, nagyon szívesen beszállnék egybe:) vagy ha esetleg tudna valaki egy online frpg-t Vampire témában azt is nagyra értékelném:)

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

hallo mindenki jó rég jártam erre, de egyszer régen emlékeim szerint volt itt egy szerepjáték Vampire: The Masquerade témában. Nem lenne kedve valakinek újjáéleszteni, nagyon szívesen beszállnék egybe:) vagy ha esetleg tudna valaki egy online frpg-t Vampire témában azt is nagyra értékelném:)

Ha emlékeim pontosak, az egyrészt marha régen volt, másrészt nem annyira VtM (az ánizsos cigit szívó vámpír megragadt bennem). De ha esetleg nyílna egy ilyen jellegû játék, én is szívesen részt vennék benne (már ha valaki elmagyarázná, milyen is a fórumos szerepjátszás - elég ocsmány dolgokat hallottam róla [a fórumra csak a végleges, tisztázott verzió kerül fel, elõtte kb. három "nyers" verzió létezik stb.])

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Ha emlékeim pontosak, az egyrészt marha régen volt, másrészt nem annyira VtM (az ánizsos cigit szívó vámpír megragadt bennem). De ha esetleg nyílna egy ilyen jellegű játék, én is szívesen részt vennék benne (már ha valaki elmagyarázná, milyen is a fórumos szerepjátszás - elég ocsmány dolgokat hallottam róla [a fórumra csak a végleges, tisztázott verzió kerül fel, előtte kb. három "nyers" verzió létezik stb.])

mire gondolsz ez alatt? nézz be a SotF-ba, olyan egy jó fórumos szerepjáték. :)
Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

mire gondolsz ez alatt? nézz be a SotF-ba, olyan egy jó fórumos szerepjáték. :)

Pl. a játékosoktól elvárt oldalakra rúgó monográfiákra, amiket azért már volt szerencsém itt-ott látni. (És amivel önmagában nem feltétlenül lenne gond, de több munka van vele, mint amennyit megér...)

Nálatok nem ez megy, látom, megszólal a KM is :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
neo_2

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
neo_2

Szóval, ez az ötlet, nem feltétlen a legbonyolultabb fórumos szerepjátékot fogja kiadni, de akár jókat is lehetne vele szórakozni. A középpontban egy friss, de már egységbe kovácsolódott csapatot alakítanak a játékosok, akik különbözõ "bérmunkákat" vállalnak, ez lehet testõrködés, szállítás, felderítés, kémkedés, fogolyszabadítás, stb. Tehát, nem a mentsük meg a világot/királyságot/kékbálnákat történetrõl van szó, és a karakterek sem feltétlen határozottan jók, vagy rosszak. Ugyan én lennék a km, de nem csak én szerezhetek munkát, hanem más is, arra az idõre amolyan mellék-km-i rangot kap, tehát õ szövi a történetet, én csak moderátori feladatot látok el. Tehát, a különbözõ túlzásokat vagyok hivatott visszafogni. Egyébiránt, egy ilyen kalandnál annyi fogalmam lesz a végérõl, mint nektek. Természetesen, az indulás elõtt párat megírok elõre, nem várom el, hogy helyettem írjatok meg mindent. :P

Maga a világ egy szabványos fantasy világ, de nem az egyik híresebb, már meglévõ univerzumon alapul, hanem spontán cucc. Vagyis, ezúttal a több százoldalas, néhol tananyagszerû leírásokat el lehet felejteni, csak az alapokról írok, no meg arról a helyrõl, ahol az elején tartózkodunk. Utóbbi, tökéletesen beleillene a kalandba, tehát nem VKK-hoz hasonló módon mutatnám be, hanem mint…ha egy könyvet csapnátok fel, amely azt hivatott elmagyarázni, honnan kezdõdött egy zsoldos csapat pályafutása. A világból, minden más, a történet közben alakul, és bizony, a jk-k is alakíthatják.

A karakterírás sem feltétlen követné a szabványokat, a karakterlap helyett, az elsõ postban, a játékos, szépen megfogalmazva, leírja a fõbb tudnivalókat: külsõleírást, elõtörténetet, stb.. Példa erre: „Arathias beszéd közben, végig simított a hegen, azon seb emlékén, mely már végérvényesen ehhez az élethez köti. Valaha egy középnemes család elsõszülött fia volt, a birtokos várományosa…” Ez csak egy véletlenszerûen kitalált szöveg, az ötlet illusztrálására. Ha a sima karakterlapos ötlethez jobban ragaszkodtok, végül is, maradhat az, én a fõkarakteremet mindenesetre hasonló módon adom meg.:P Ha valakinek ez elnyerte a tetszését, szóljon, bár úgy se rögtön indítanám, több ok miatt is.

Korábban felvetettem eme frpg-ötletet, akkoriban viszont idõhiány miatt nem indítottam be. Mivel most már lenne, ezért felteszem a kérdést újra: kit érdekel?:)

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Beszállok! Jelenleg idõm, mint a tenger, szóval miért ne.

Link to comment
Share on other sites

Metzger

Ha esetleg vaakit érdekelne :)

http://stayalive.hungarianforum.net/

Stay Alive. Próbálj meg életben maradni egy fertõzött élõholtakkal teli világban. A mi világunkban, ahol többé nem érvényesek a régi szabályok. Abban a világban ahol mindenki egyetlen célért küzd, és ezért bármit hajlandó megtenni: a túlélésért. "Ha megtelik a pokol, a holtak majd köztünk járnak."

Ha reklámnak minõsül vagy nem szabad akkor bocsánatot kérek és töröljétek:)

Link to comment
Share on other sites

NoviNowotny

Korábban felvetettem eme frpg-ötletet, akkoriban viszont idõhiány miatt nem indítottam be. Mivel most már lenne, ezért felteszem a kérdést újra: kit érdekel?:)

Jelentkezem!

Igaz, különféle elfoglaltságok miatt, legfeljebb heti két hozzászólást tudok garantálni a magam részérõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alratar

Korábban felvetettem eme frpg-ötletet, akkoriban viszont idõhiány miatt nem indítottam be. Mivel most már lenne, ezért felteszem a kérdést újra: kit érdekel?:)

Ha jól értettem, ez ilyen n"nem a km mondja m i történik, hanem a játékos" cucc.

Vagyis a játékosok viszik elõre a történetet, s nem a kalandmester.

Jól értettem?

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Ha jól értettem, ez ilyen n"nem a km mondja m i történik, hanem a játékos" cucc.

Vagyis a játékosok viszik elõre a történetet, s nem a kalandmester.

Jól értettem?

Lényegében igen, én egyfajta moderátori szerepkört töltök be, hogy ne váljon túl kaotikussá az egész.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Lényegében igen, én egyfajta moderátori szerepkört töltök be, hogy ne váljon túl kaotikussá az egész.

Nos, nem nagyon szeretem az ilyesfajta szerepjátékot, de próbáljuk meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
neo_2

Üdv mindenki!

Először is, elnézést kérek, amiért hosszú időn keresztül nem reagáltam, de mivel kétséges volt az, mi lesz eme hely sorsa, ezért nem mertem semmibe se belekezdeni. Mint láthatjátok, én kaptam meg a fórumos szerepjátékok moderációját, s ebben a minőségben próbálom meg újraéleszteni. Igyekszem megvalósítani azt a tervet, amit korábban warfoki segédletével akartam.:)

Első körben, lezártam azokat a játékokat, melynek mesélője, és játékosainak java is eltűnt.

Összesen 3 hetetek van ezeket lementeni, utána törlődnek, szóval ha valakinek kedvesek voltak e kalandok, eltehetitek emlékbe. Akad három topik azonban, amiket nyitva hagytam ugyan, de ha 2 héten belül is ennyire inaktívak lesznek, követi a többi sorsát. Ezeknél úgy láttam, talán még akad kedv a játékosokban. Ezek nevei:

-The Secret of the Force

-A Teremtők Ereje

-Pszihopaták Klubja!

Az érintetteket majd megpróbálom elérni, amennyiben ezt semmilyen módon nem tudom megtenni, megvárom a kiszabott időt, és törlöm. Remélem, az elmondottak mindenki számára világosak.

Most pedig feltennék egy igen fontos kérdést: hányan lennének most, akik szívesen frpgznének? (aki számára nem lenne világos a szó jelentése, ajánlom a részleg információk átolvasását) Teljesen mindegy milyen, fantasy-t, sci-fit, vagy reális környezetben játszódót, csak frpg-t. Aki igen, kérem írjon be, és említse meg, mely műfajok jöhetnek nála szóba.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Üdv.

Én szívesen játszanék.

A téma: sii-fi, vagy realitás.

De alternatív dolgok is érdekelnek: pl: poszt-apukaliptikus.

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Pedig itt régen volt pezsgés... :(

A Teremtõk Erejét pedig szerintem nyugodtan lehet törölni, biztos, hogy nem lesz folytatása.

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Pedig itt régen volt pezsgés... :(

A Teremtõk Erejét pedig szerintem nyugodtan lehet törölni, biztos, hogy nem lesz folytatása.

Hát, igen, de mostanság elégé kihalt ez az alfórum...Most próbálkozok az újraélesztésével, remélem, hogy sikerül. Téged beleszámolhatlak az frpg-zni vágyók közé?

Ezt sajnálattal hallom. Akkor lezárom, és mához három héttel késõbb, törlöm. Ha valaki úgy érzi, érdemes arra, hogy megõrizze az örökkévalóság számára, az lementheti, ez idõ alatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Leo88

mennyi van még a secret of the force törléséig?

Link to comment
Share on other sites

neo_2

mennyi van még a secret of the force törléséig?

21.-én fogom törölni.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

21.-én fogom törölni.

addig megérdeklődöm, hogy van-e esély a megmentésére. :D

egyébként jó látni, hogy a sok szemetet végre kitakarítja valaki.

bár a pszichopaták klubjában az utolsó hozzászólás 2, azaz kettő, éves, szóval nem értem, hogy a SoTF-hoz képest annak miért van több joga még mindig "aktív" (tehát nem törlésre kárhoztatott) topicnak lennie. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Azért, mert megkérdeztem svant, és azt állította, hogy az valószínûleg nem fog folytatódni, ezért zároltam...Ha mégis van lenne kedvetek oda írni, akkor feloldom.:) A pszihopaták klubjának játékosai még nem reagáltak semmit se, így jó eséllyel az törlésre fog kerülni.

szerk: le is járt az ideje, úgyhogy bezárom azt is.

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Azért, mert megkérdeztem svant, és azt állította, hogy az valószínûleg nem fog folytatódni, ezért zároltam...Ha mégis van lenne kedvetek oda írni, akkor feloldom. :) A pszihopaták klubjának játékosai még nem reagáltak semmit se, így jó eséllyel az törlésre fog kerülni.

szerk: le is járt az ideje, úgyhogy bezárom azt is.

ki az a svan? :D
Link to comment
Share on other sites

neo_2

ki az a svan? :D

Lucky strike, elfelejtettem, hogy te nem ismerted régebbrõl.xd

Link to comment
Share on other sites

NoviNowotny

Most pedig feltennék egy igen fontos kérdést: hányan lennének most, akik szívesen frpgznének? (aki számára nem lenne világos a szó jelentése, ajánlom a részleg információk átolvasását) Teljesen mindegy milyen, fantasy-t, sci-fit, vagy reális környezetben játszódót, csak frpg-t. Aki igen, kérem írjon be, és említse meg, mely mûfajok jöhetnek nála szóba.

Én szeretnék játszani, igaz max heti egy-két hozzászólással tudok hozzájárulni egy frpg életben tartásához. Azokat is fõleg hétvégeken írnám.

Amúgy pedig:

- fantasy

- sci-fi

Ez két téma érdekel inkább. Mostanság egy kicsit az elõbbi felé húzok. ^^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...