Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A "fórumos Szerepjátékok" Altopik Szakszervezete 2.0


Sajt_Sensei

Recommended Posts

Leo88

Nem, az nekem sem tetszene, ha már elkezdjük legalább kétnaponta lássam, hogy haladunk valamit előre, egyébként én biztos ráunok, ha 2 méter haladáshoz 3 hónap kell. Raptor én szeretem egyébként, ahogy írsz (régen láttam mondjuk, de gondolom nem sokat változott a helyzet), úgyhogy én örülnék, ha részt vennél, azonban szerintem is ritkábban vagy aktív, mint hétvégente. :( (legalábbis régen így volt)

De igazából egy színvonalas post megírásához (természetesen a jelen körülményekhez viszonyítva színvonalas) fél óránál nemigen kell több, úgyhogy például a "héten egyszer tudok írni" szitut sem értem igazán. No offense, just curiosity, de hogy lehetsz annyira elfoglalt, hogy nincs maximum egy fél órád egy nap, hogy azt arra töltsd, amire szeretnéd? (gondolom szereted ezt a műfajt, tehát nem kényszerből írsz ide, mert akkor megérteném, hogy még ha lenne is rá időd hogy postolj, inkább mégis mást csinálsz) Vagy esetleg egész héten nem tudsz gépközelben lenni?

Link to comment
Share on other sites

Lord_Raptor

Nos, tegyuk fel, olyan jo baratok vagyunk, hogy megosztom veleted eletem kis tortenetet - persze no offense, de ez amugy nem amolyan korlatlan terjesztesu dolog. Naponta 12 orat minimum dolgozok, egy orat kerekparozok, heti ot nap. Ez asnnyit jelent, hogy napi 1-2 oram van magamra, amiben el kell inteznem a furdest, vacsorat, a masnapi cuccom elokesziteset, fozest, reggelikeszitest masnapra.

Ezen felul szamomra legalabb egy ora egy reag. Vagy nem vagyok olyan muveszi geniusszal megaldva, mint barki mas itt, vagy csak elobb egy lajhart boktek meg ugyanazzal a tuvel, amivel aztan az en verembe fecskendeztek a tintat. Nem tudom.

Emellett szerintem nem okozna fennakadast, ha donteshelyzetbe kerulne a csapat es nem vagyok jelen. Nem kell ram varni, ilyenkor a karakterem egyszeruen passziv resztvevoje lesz a torteneseknek, nem csinal semmi kreativat (esetleges harci szituacioban megijed, elbujik, menekul a tobbiekkel, etc.

Lucky: a megfelelo forumokat mindig megtiszteltem a tolem telheto maximalis jelenletemmel. Sajnalatos (vagy sem) modon mar nehany eve eleg suru az eletem. Ez esetben sem igerhetek semmifele aktivitasi gyakorisagot, ahogy eddig sem tettem, csak prognozist adhatok, hogy mikent latom most. Ezert is irtam meg elore, hogy ez a helyzet es kerdeskent tettem fel: reszt vehetek-e igy? Ha a forumos kommuna igenyel, szivesen jatszom, ellenkezo esetben nincs harag, megertem, hogy porgosebb jatekot szeretnetek.

Csak akkor keritene hatalmaba a butthurt, ha -ne adjak az istenek- ezzel az aktivitassal is ellaviroznek a topicban egy par het utan. Majd latjuk. Most egyelore csak beszelgetunk, meg az sem biztos, hogy valaki ir valami jatekot.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Az igazság az, hogy bizonyos szituációkban való viselkedésedet adott esetben a KM valóban eldöntheti helyetted és az ilyen jellegű probléma meg van oldva. Persze ez a KM-től is függ, van aki nem szereti azt, ha a játékosokat neki kell irányítania, mivel akkor mesélhetne magának is. Azonban az én karakterem veled való interakciója még mindig döcögősen menne. Tehát, ha felteszek neked egy kérdést, amikor felülünk a vonatra Párizsnál, akkor ne csak Hamburgba érve válaszold már meg. :)

Engem ilyen szempontból 'zavarna', hogy inaktív vagy, persze ha a karakterem nem vesz tudomást a létezésedről, akkor végülis nincs probléma, szóval, ha a KM vállalja, hogy adott esetben elirányítgat téged, én nem foglak megakadályozni abban, hogy csatlakozz. :) Sőt igazából nagy mértékben színesítenéd a közeget, ebben biztos vagyok, tehát valahol örülnék is neki.

"Csak akkor keritene hatalmaba a butthurt, ha -ne adjak az istenek- ezzel az aktivitassal is ellaviroznek a topicban egy par het utan."

Ez nem hiszem, hogy meg fog történni, mivel ahogy mondtam én sem szeretem, és ahogy Lucky szavaiból kivettem ő sem, a túl lassú tempót, tehát én személy szerint, ha látom, hogy valamiért belassultunk (KM vagy játékosok miatt, vagy nem olyan az egész, ahogy elképzeltem) egyszerűen nem fogok játszani, befejezem. Szóval az amúgysem nagy táborból én máris kiestem, és van rá egy tippem, hogy ebben a szituációban rövid úton odáig jutnál, hogy egyedül lavírozgatsz. :)

Szóval túl lassú játékot én nem szeretnék. Nem tudom Neo te mennyire tudsz/akarsz aktívan mesélni, de ezzel kalkulálj. Mondjuk az rossz jel, hogy már lassan 2 napja (vagy már meg is van?) nem hogy vázlatot nem kaptunk a játékról, de még csak életjelet sem adtál. :D

Egyébként egy havert még lehet be tudok szervezni, szóval 3-4-5-en kb. megvagyunk.

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

Jelentkezem, de akkor tényleg csináljunk már valamit! Magam részérõl, mint "segédszerkesztõ" egy kicsit sajnálom, hogy a VKK meghiúsult, de sajnos neo hajthatatlan az újjáélesztését illetõen, meg ahogy látom nem is arra lenne igazán igény.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Raptor: Sajnálom, hogy ennyire nincs idõd olyan dolgokra amit szeretnél. Ami még rosszabb, hogy értékes játékos vagy, és valamilyen szinten rossz ha nem veszel részt a játékban. Neked egyébként miért lenne élvezet egy olyan játékba részt venni, ahova csak 1-2 hetente lenne lehetõséged postolni egyet? Ez neked inkább egy történet olvasgatása, amit te nem tudsz így igazán befolyásolni. Tényleg érdekel.

Na mindegy, ha többen vagyunk, meg itt van Leo is, akkor a kevés aktivitásod nem szúrna nagy ûrt.

De hát na.. jöhetne már a folytatása is a dolognak, valami ötletek, a leendõ KM-tõl.

(Amúgy most annyira beleéltem itt magam, hogy akár még a VKK regényén is átverekedném magam, csak hogy történjen már valami. xD

Link to comment
Share on other sites

Lord_Raptor

Nos igen, a PvP interakcio lehet problemas, ebben abszolut igazat adok.

Termeszetesen KM-i iranyitassal mehet a karakterem adott esetben, ezt megengedem.

Lucky: en is sajnalom. Amugy az a fajta jatekos vagyok, aki a jatek elvezeteert jatszik. Asztaliban egy nem jatekos karakterrel is ugyanolyan izesen eljatszok, mint barki a sajat karakterevel, sot! Annyi, hogy nem erdemes ram hatalmas tengelyeket mozgato szerepet irni jelenleg, mert valoszinuleg lassitanam a jatekot. Igazabol minden csak elesben derul ki.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Neo...élsz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Neo...élsz? :unsure:

Bocsánat a hallgatagságomért...Igen, élek, csak az elmúlt egy-két napban, nem igazán volt idõm.:P

Ahogy látom, a középkori-fantasy, illetve az jövõben játszódó, apokaliptikus történetek nyertek. Nos, mint említettem, utóbbira már van egy ötletkezdeményem, a héten összedobok egy kedvcsinálót.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Bocsánat a hallgatagságomért...Igen, élek, csak az elmúlt egy-két napban, nem igazán volt idõm. :P

Ahogy látom, a középkori-fantasy, illetve az jövõben játszódó, apokaliptikus történetek nyertek. Nos, mint említettem, utóbbira már van egy ötletkezdeményem, a héten összedobok egy kedvcsinálót.

Remek, kíváncsian várjuk! :)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Bõrkötetes kiadványban kapjuk meg a kedvcsinálót? :D

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

Mivel itten mi a versenyszellem hívei vagyunk ezért átvettem a poszt henyemunya sci-fi kreálását Neo kollégától, mivel nekem már kivan dolgozva egy világ. Amint lehet postolom, de elég össze tet jól meg kell fogalmazni a dolgokat. Türelem rózsát teremt, vagy ebben az esetben frpg-t.

Link to comment
Share on other sites

DarklingElf

Van még egy karakternek hely valamelyik GSF játékban? Szívesen játszanék akármit, sok-sok idõ után megjött hozzá a kedvem :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Játék sem lesz, nézz már körül. :D Neo vetette fel az ötletet, de úgylátszik csak poénból, mert hiába jöttek érdeklődők azóta sem kaptunk semmit. Sajtnak meg elméletileg már van is kidolgozott ötlete, ennek ellenére még nem sikerült postolnia, úgyhogy ha még vhogy el is kezdenénk nagy esélyt nem adok neki, hogy hosszú életű lesz... :)

(ne így legyen)

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

Nem nem halltunk meg és nem is poén Leo. A vicc az, hogy én elkezdtem leírni a hétvégén de hosszú a cucc és nem akarok félkész dolgot kiadni. Hétfõ óta nem voltam otthon alváson kívül és most is munkából írok. Egy rendes frpg megírása nem kis feladat és én személy szerint nem szeretném elsietni. OPTIMIZMUS és türelem ennyit kérünk nekünk is van életünk és néha azzal kell foglalkoznunk így nem jut idõ a hobbikra.

Darkling vannak nyitott game-k az LOS pl bármikor fogad játékosokat. A Necronomicon lassan halad, mivel van tag aki csak a hétvégéken tud szabad idõben írni, de ha az elsõ act lezárul oda is lehet. Más játékról most hirtelen nem tudok, ahol lenne élet.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Hosszú? Nem arról volt szó, hogy ne legyen VKK szintû szöveg?

Mondjuk igazából mindegy, csak történjen valami, a lassan két hét várakozás kicsit kedvcsökkentõ.

Link to comment
Share on other sites

DarklingElf

Nem nem halltunk meg és nem is poén Leo. A vicc az, hogy én elkezdtem leírni a hétvégén de hosszú a cucc és nem akarok félkész dolgot kiadni. Hétfõ óta nem voltam otthon alváson kívül és most is munkából írok. Egy rendes frpg megírása nem kis feladat és én személy szerint nem szeretném elsietni. OPTIMIZMUS és türelem ennyit kérünk nekünk is van életünk és néha azzal kell foglalkoznunk így nem jut idõ a hobbikra.

Darkling vannak nyitott game-k az LOS pl bármikor fogad játékosokat. A Necronomicon lassan halad, mivel van tag aki csak a hétvégéken tud szabad idõben írni, de ha az elsõ act lezárul oda is lehet. Más játékról most hirtelen nem tudok, ahol lenne élet.

Akkor a Necronomiconhoz szeretnék csatlakozni, szerintem mire lezárul az act, kitalálok egy karaktert. Egy kérdés: lehet olyan karakterem is aki nem az okkult.net-re regisztrált, hanem valahogy a csapathoz keveredett?

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Hosszú? Nem arról volt szó, hogy ne legyen VKK szintű szöveg?

Mondjuk igazából mindegy, csak történjen valami, a lassan két hét várakozás kicsit kedvcsökkentő.

Most képzeld el, hogy milyen lesz a játékmenet. :D Raptornak így igaza lesz, valóban elég lenne majd kéthavonta 3 sort írni.
Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

A játék nincs erõsen szabályozva a világ megértéséhez kell sokat olvasni. Nem a megszokot unalomig ismételt post nuke klisé. De bemásolom a történelmi áttekintést, hogy addig is legyen mit olvasnotok. A frakciók alkotják az egész játék krémjét és õket nehéz rendesen megformálni.

Project név: Eden

Az emberiségnek van egy érdekes képessége. Figyelmen kívül hagyni a múltat a nagy döntések elõtt. A lassú lefelé haladó út megváltoztatta a világot és a folyton harcoló frakciók megteremtették a modern világképet. Nem volt többé föld, csak a pokol, amit mi teremtettünk magunknak. A tengerek élettelen savas mérgezõ halállá változtak. Zónák alakultak ki, hol az élet lehetetlen volt a sugárzástól, vagy a felhalmozódott vegyi anyagoktól. Az erdõk elolvadtak, vagy mutagén anyagoktól átjárhatatlan területekké változtak. Néhol a légkõr annyira megritkult, hogy a nap képes fémeket megolvasztani, míg máshól a szennyezõdés sötét fellegei alatt örökös fagy honol. Az emberiség sikeresen haladt a kihalás felé. Az egyetlen kolonizációs hajó, amivel kísérleteztek eltûnt az ûr mélyében így az emberiség esélye a fennmaradásra is lecsökkent. A megmaradt emberek frakciókba tömörültek az utolsó élhetõ területeken és várták a véget, ami elkerülhetetlenül közelített. Aztán felfedeztük a megváltást.

A forrás kód. Ezt a nevet kapta az emberiség történelmének legnagyobb felfedezése és az egyetlen lehetõsége a fennmaradásra. Egy apró kísérleti bunkerben ahol az akkori kor legjobb tudósai gyûltek össze, hogy valahogy fenntartsák az emberi fajt, találták meg a kulcsot. Minden anyag, elem legkisebb egységét, ami minden elem felépítését adja. A kód, egy önmagába kulcsolódó sor, ami minden egyes anyagnál más. A felfedezés még nem segítette volna az emberiséget, ha nem történik meg a fejlõdésünk következõ lépcsõfoka. A tudósok, akik a felfedezést végig követték képessé váltak a kód formálására. Koncentrációval képesek voltak különbözõ anyagok kódjaiból újakat létre hozni. A kód ismerete képesé teszi az embert a kód használatára. Az emberiség képessé vált anyagot teremteni a közel semmibõl. A tudósok azonnal közzé tették a hírt, minden ország megmaradt embereinek, hogy képesek legyenek közösen megváltani a világot. Sajnos az emberiség viszont nem képes egységesen élni.

Frakciók röviden szélesebb leírást késõbb adok:

-EN (Egyesült nemzetek): Európa+Az arab emirátusok. Technológiailag fejlett utópisztikus társadalom ami a föld újra teremtését tûzte ki célul. Létrehoztak egy Mesterséges fajt aki ebben segíti õket.

-OKK (Orosz Kínai Koalíció): Ázsia nagyrészt magába foglaló elitista ország, ahol nagyon kevés ember irányítja a gépekkel telezsúfólt birodalmat. Mindezt egy biológiai számítógép segítségével.

-Kashikoi Kousai (Bölcs társadalom): Japán vezetésével egy elszigetelt szövetség ami magában foglalja a sziget országok többségét és Ausztráliát. Nagyon kevés jut ki tõlük a nagyvilágba, de a genetikai manipuláció mesterei.

-Sanctus Terra (Szent Föld): A Vatikán a háborúk alatt elszakadt Olaszországtól és Svájc támogatásával áthelyezték magukat Afrikába. Itt a tudományos elõnyükkel az afrikai populációt térítették sokszor nem túl békés eszközökkel. Jelenleg egész Afrika egy vallási fanatikus militarista állam.

-Államok: A háborúk során az USA gazdaságilag teljesen szétesett és nem volt képes fenntartani kohézióját. Darabokra szakadt és kihalltá vált. A kód felfedezése után az államok ismét elkezdtek fejlõdni, de államonként más gondolat menettel. Folytonos belharcok a vezetõk között, hogy az új Amerika milyen irányt vegyen fel. Gyakorta portyáznak és zsoldos munkára is bármikor kaphatóak.

-Vándorok: Az elveszett kolónia hajóról semmit nem lehet tudni, de néha post humánok jelennek meg, hogy véletlenszerû rajtaütéseket hajtsanak végre a földi frakciók ellen. Senki sem tudja mi a céljuk, de technológiájuk merõben eltér a földitõl.

Röviden ennyi. Minden frakció máshogy viszonyul a kódhoz és máshogy alkalmazza. Teljesen egyedi felszerelésük és hátterük van. A játékosok az EN berkeiben indulnak, mivel ez egy igen nagy szociális olvasztótégely. A karakter bármely nemzet tagja lehet kivétel az OKK hiszen ott már alig élnek emberek és akik élnek az is a vezetõ elit.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Nem rossz, várom akkor a 'szabályokat', ami alapján lehetne karakter kreálni, meg mondjuk érdekelne, hogy milyen aktívan fogjuk tudni folytatni a játékot, mert heti 1 postért én inkább nem is élem bele magam. :)

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

Nem rossz, várom akkor a 'szabályokat', ami alapján lehetne karakter kreálni, meg mondjuk érdekelne, hogy milyen aktívan fogjuk tudni folytatni a játékot, mert heti 1 postért én inkább nem is élem bele magam. :)

Egy játék annyira aktív mint amennyire a játékosai. Necro kb 6 emberrel kezdet most alig ír bele 2. Ergo rajtatok áll, hogy hallnak é a játékok vagy sem.

Amit tervezni már most lehet az edebne az a kövektező

:

Név, nem, kor

Itt fontos megjegyezni milyen nemzetiségű vagy. Mindenki az En-berkein belül kezd, de attól még kb bármelyik földi nemzet tagja lehetsz.

Kinézett: Lehet kreatívnak lenni a gén manipulációk megengedettek. Élesebb szem, elütő színű haj (kék zöld stb), esetleg valami állati extra.

Specialitás: Nha ez majd jobban meg lesz magyarázva de gondolkodni lehet egy speciális képességen amit a karaktered egyedisége. Egyszerűbbek a pyrokinesis, cyrokinesis, fizikai elemek manipulációja, gravitáció manipulálás lehetek kreatívak, de indításkor ezekre rá kell majd bólintanom.

Ezeken gondolkozzon mindenki aki akar majd csatlakozni amint készen vagyok a frakciókkal postolom és ha van érdeklődés lehet kezdeni.

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

Készek a frakciók. Kérem mindenki jelezze aki szeretne AKTÍVAN részt venni az Eden-ben.

Ha van jelentkezõ akkor elindítom.

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Készek a frakciók. Kérem mindenki jelezze aki szeretne AKTÍVAN részt venni az Eden-ben.

Ha van jelentkezõ akkor elindítom.

Én igen.

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

Készek a frakciók. Kérem mindenki jelezze aki szeretne AKTÍVAN részt venni az Eden-ben.

Ha van jelentkezõ akkor elindítom.

Jövök én is.

Link to comment
Share on other sites

Tastard

Készek a frakciók. Kérem mindenki jelezze aki szeretne AKTÍVAN részt venni az Eden-ben.

Ha van jelentkezõ akkor elindítom.

Rám is számíthatsz.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Leoval is ittvagyunk, ofc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...