Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápokról Minden


oliba

  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

gbal65

Nana, csak a 400W-os változat volt szar, mivel abban nem is Enermax bél volt. Az 500W-os jó. Így ami Enermax az jó. :D

Jó, csak nem baráti az ára szerintem se :D most mennyivel jobb egy Chieftec CTG400-nál egy 400 Enermax? Max 2-4százalék hatásfok különbség, az meg sztem már lófac (számomra), meg am is hülyeség a tápot a tûréshatáron járatni ha erõsebb géped van (ugye ott mutatkozna meg a különség kb). Venti meg nem hiszem, hogy annyival halkabb lenne az enermaxba, hogy +6K-t érjen :D Max még annyival jobb, hogy az összes kábele harisnyázva van, de kinél mi a döntõbb :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Kicsit kevés az 1 PCI-E csati a 400-asra :ph34r:

Pár 100Ft. 1 átalakító, ha esetleg nem kapna valaki a VGA-hoz.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Pár 100Ft. 1 átalakító, ha esetleg nem kapna valaki a VGA-hoz.

Gyártónak meg 100Ft-ba se kerülne.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Gyártónak meg 100Ft-ba se kerülne.

Hát igen, nagyon szemét az FSP, hogy a 400W-os tápjára csak 1 6+2-es PCI E csatit tesz. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hát igen, nagyon szemét az FSP, hogy a 400W-os tápjára csak 1 6+2-es PCI E csatit tesz. :D

Hát az is. Lassan már nincs olyan kártya, mire ne egy kéne.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Hm most néztem hogy a Sapphire tápok gyakorlatilag rebrand-elt enermax tápok lényegesen olcsóbban, ki is néztem az 1250w-osat, ami gyakorlatilag az enermax revolution 1250w-al egyezik meg.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hm most néztem hogy a Sapphire tápok gyakorlatilag rebrand-elt enermax tápok lényegesen olcsóbban, ki is néztem az 1250w-osat, ami gyakorlatilag az enermax revolution 1250w-al egyezik meg.

Ez nagyon nem hangzik rosszul. Semmit sem spóroltak le róla?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ez nagyon nem hangzik rosszul. Semmit sem spóroltak le róla?

A kábelek és maga a belseje ugyanúgy néznek ki tehát úgy néz ki hogy az elektronika ugyanaz, a tulajdonságai is ugyanolyanok. Ami más az a ház és a venti.

Link to comment
Share on other sites

oliba

A kábelek és maga a belseje ugyanúgy néznek ki tehát úgy néz ki hogy az elektronika ugyanaz, a tulajdonságai is ugyanolyanok. Ami más az a ház és a venti.

Remélem betesznek egy "minõségi" ventit, amivel dollármilliárdokat tudnak majd spórolni.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Remélem betesznek egy "minőségi" ventit, amivel dollármilliárdokat tudnak majd spórolni.

Kis kereséssel ugyanaz a venti mint ami az enermaxban van, legalábbis az új revolution szériában.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Már én is keresgélem, de vannak furcsaságok :D

[GSF] Picture

Efficiency 80%-83% @ 115VAC, 82-85% @ 230VAC

(80 PLUSŸ testing standard)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ez tényleg érdekes megadás, mondjuk a kis modelleket még nem néztem hogy azok is enermax-ok-e technikailag.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ez tényleg érdekes megadás, mondjuk a kis modelleket még nem néztem hogy azok is enermax-ok-e technikailag.

Mindegyik Sapphire Enermax. Õk az egyetlenek akiknek Enermax bél van a tápjaikban.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Nekem egy aprócska bajom van vele

A túlzott hûtést biztos nem igénylõ tápegység egy egyfajta „hibrid” hûtési rendszerrel van ellátva, ami annyit tesz, hogy a méretes ventilátora csak akkor kapcsol be, ha a belsõ hõmérséklet eléri a 65-70 Celsius fokos hõmérsékleti tartományt.

A Corsair tápok nem fõznek ennyire.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nekem egy aprócska bajom van vele

A túlzott hûtést biztos nem igénylõ tápegység egy egyfajta „hibrid” hûtési rendszerrel van ellátva, ami annyit tesz, hogy a méretes ventilátora csak akkor kapcsol be, ha a belsõ hõmérséklet eléri a 65-70 Celsius fokos hõmérsékleti tartományt.

A Corsair tápok nem fõznek ennyire.

A tesztben a szekunder oldali borda hõmérsékletrõl beszélnek, nem a belsõ 65-70 fokról. Szóval melyik a melegebb, a borda vagy a tápban lévõ levegõ? :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

A tesztben a szekunder oldali borda hõmérsékletrõl beszélnek, nem a belsõ 65-70 fokról. Szóval melyik a melegebb, a borda vagy a tápban lévõ levegõ? :D

Ha errõl van szó, akkor jobb a helyzet :)

Link to comment
Share on other sites

itep47

helló!

nem kivánom leirni az fsp-t, de el kell áruljam hogy még nincs két éves és behalt benne a ventillátor! tipusa: fsp saga+ 450p

mondjuk elég vicces. valami yate loon a venti:D

nem azon akadok fennt, hogy megállt a venti. megesik. hanem az a hihetetlen a számomra, hogy nekem kell észrevennem az égettmûanyag szagot. nem értem h miért nem állt le, magától még a sülést megelõzve... ugyanigy jártam pár éve egy codegennel, azt megértettem, hogy nincsbenne "hõkapcsoló". de most ezt nem nézem el:D

sztem nem ment tönkre. már kioperáltam beõle a romlott húst:) majd veszek másik ventit.

csak miattam nehogy ne vegyen valaki ilyent:D sztem még csiftekkel, vagy bármi mással is van ilyen:)

Link to comment
Share on other sites

oliba

3 FSP-m volt, kettõbe rossz lett a venti. Az egyik elõbb elpatkolt, minthogy a venti rossz lett volna benne ;)

Link to comment
Share on other sites

Babarc

Hali

LC tápokról vélemény?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hali

LC tápokról vélemény?

Szar... A Hypro miért nem jó? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

tjojo

Úgy tűnik eljött az ideje lecserélni a tápot, furcsa szagok áradnak belőle. :lol:

Ajánlani kéne valami másikat. Jelenleg C2D 6550 proci és 9600GT adja a gép gerincét, de a jövőben szeretném cserélni a rendszert

valami hasonlóra: B55 proci + 6850/GTX460 vga, vagy valami hasonló.

Kb 10-15 ezer forintocskát szánnék rá, de jó lenne minél kevesebből megúszni.

Ezt néztem ki, de lehet van ennél jobb alternatíva is.

Chieftec-ből a GPS vagy a CTG széria jobb?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...