Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápokról Minden


oliba

  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Manypura

Sziasztok!

Cooler Master Elite Power 500W P/White RS500-PSAPJ3-IT Ez a táp elég lenne a következõ konfighoz?

I5 4460 proci, Gigabyte GTX 960 2GB kártya, és 2x4 GB ram.

A segítséget elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Imishark

Sziasztok!

Cooler Master Elite Power 500W P/White RS500-PSAPJ3-IT Ez a táp elég lenne a következõ konfighoz?

I5 4460 proci, Gigabyte GTX 960 2GB kártya, és 2x4 GB ram.

A segítséget elõre is köszönöm.

Két dolog:

1.: Azt a gépet még egy 300W-os táp is elvinné a hátán. Vicces, hogy néhány éve egy ilyen teljesítményû gépre közvetlenül Paksot kellett volna rákötni, de azóta sokat fejlõdött az alkatrészek hatékonysága.

2.: A CM még a jó OEM alapokat is hajlamos elbaltázni, ez még azzal sem rendelkezik.

A javaslatom, hogy keress egy 400W körüli tápot Corsair-Enermax-FSP-Seasonic vonalon maradva.

Corsair

Enermax

FSP

Seasonic

Ha nem tervezel a közeljövõben lényegesen nagyobb fogyasztású alkatrészeket vásárolni, akkor én személy szerint a Seasonicot venném.

Link to comment
Share on other sites

Manypura

Két dolog:

1.: Azt a gépet még egy 300W-os táp is elvinné a hátán. Vicces, hogy néhány éve egy ilyen teljesítményû gépre közvetlenül Paksot kellett volna rákötni, de azóta sokat fejlõdött az alkatrészek hatékonysága.

2.: A CM még a jó OEM alapokat is hajlamos elbaltázni, ez még azzal sem rendelkezik.

A javaslatom, hogy keress egy 400W körüli tápot Corsair-Enermax-FSP-Seasonic vonalon maradva.

Corsair

Enermax

FSP

Seasonic

Ha nem tervezel a közeljövõben lényegesen nagyobb fogyasztású alkatrészeket vásárolni, akkor én személy szerint a Seasonicot venném.

Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
steknika

Üdv urak!

Lassan 3 éve szerencsés tulaja vagy ok egy Cooler Master Thunder 700W RS-700-ACAB-D3 tápnak. Az elmúlt idõben elkezdett nagyon ciripelni, meg visítani. kitakarítottam ugyan, de cserélni szeretnék ventilátort benne. a kérdésem az, hogy megéri-e és milyet válasszak. 120mm dinamikus venti van jelenleg benne.

köszönöm a választ elõre is.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Géphez szokás tápot ajánlani, nem márka és jól hangzó névleges teljesítmény szerint. Mondd el a konfigurációdat, mert így látatlanban sokallom a 700W-ot.

Link to comment
Share on other sites

steknika

Géphez szokás tápot ajánlani, nem márka és jól hangzó névleges teljesítmény szerint. Mondd el a konfigurációdat, mert így látatlanban sokallom a 700W-ot.

Teljesen igazad van.

Gép:

GIGABYTE GA-Z77-D3H LGA1155 - alaplap

Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155 (3.9GHz) - proci

Corsair Vangence 8GB kit - memória

Gigabyte GTX 970 4GB (3,5 :P ) G1 Gaming - videókártya

USB-s hangkártya és midi keyboardok

azért döntöttem a 700W-os mellett, hogy bőven maradjon még póver ha szükséges és esetleges bővítések után se kelljen cserélnem.

a kérdésem igazából annyi lenne, hogy milyen ventillátorral pótoljam a jelenlegit, már ha egyáltalán megéri cserélni és ezzel nem okozok problémát. mindent szereltem már gépben, de tápból ventit még nem :)

köszönöm a választ...

Edited by steknika
Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Nem gond, én meg félreolvastam akkor, mikor írtam. Szóval a ventilátorcserével a nagy probléma az, hogy szinte egészen biztos, hogy nem lesz kompatibilis a táppal, így ami eddig szabályozta a fordulatszámot, ez meg fog szûnni. Vagy pakolsz rá elég hosszabbítót, hogy ráköthesd az alaplapra PWM-ként, és akkor legfeljebb te állítod, vagy számolsz azzal, hogy folyamatosan üvölteni fog, teljes fordulatszámon fog járni. Tekintsünk el attól, hogy a mostani gépednek már 550W is overkill lett volna, de régen vetted, akkor még nem tudhattad, hogy egy kis túlzással és szerencsével még 3-way SLI is mehetne 970-bõl.

Az alapvetõ probléma az, hogy ha csendeset szeretnél, annak ára van, és ár alatt itt 5000 forintos tartományról beszélünk, ami azért érdekes, mert ha a tápodat el tudnád passzolni 10-ért, akkor már kaptál egy újat, ami bõven elég. Mennyit szánnál ventilátorra?

btw egyik plusz opció az, hogy szerzel ellenállást, és azzal együtt kötöd be, így mondjuk 5-7V-ot célzol meg vele, amivel már elfogadható hangerejû lesz, elvégre olyan nagyon úgysem melegszik a táp, hiszen közel sincs kihasználva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CastleCRS

Valami hasonlót már kérdeztem, de nem tudom, h pontosan ezt, és visszakeresve se találom.

Alapadatok:

4790k, 4ram, 2hdd, 2ssd, 1hangkártya.

Ugye hiányzik egy VGA, ami egy GTX970 lesz, de mivel monitor váltás is esett (1440p), ezért gondolkodom egy másodikon.

Kérdés viszont, h a tápom elég lenne-e? (EVGA 650W gold)

Link to comment
Share on other sites

Imishark

Valami hasonlót már kérdeztem, de nem tudom, h pontosan ezt, és visszakeresve se találom.

Alapadatok:

4790k, 4ram, 2hdd, 2ssd, 1hangkártya.

Ugye hiányzik egy VGA, ami egy GTX970 lesz, de mivel monitor váltás is esett (1440p), ezért gondolkodom egy másodikon.

Kérdés viszont, h a tápom elég lenne-e? (EVGA 650W gold)

Elég lesz.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Ugye a monitor fogyasztásának semmi köze a táphoz, szóval irreleváns (nem a tápba dugod be, hanem a konnektorból kapja a saját áramellátását). A többihez pedig elegendõ egy 450W-os táp is, pl. XFX TS 450 (videokártya 210W benchmark közben, processzor 110W @ stock max., merevlemezek legfeljebb 9-9W, SSD meg épp hogy nem termel energiát, úgyhogy nem kell vele számolni se, ez így 342W, ha tényleg rommá van terhelve), e helyett neked van egy 650W-os tápod, ami ha a SuperNOVA NEX650G, 636W-ot képes szolgáltatni. Yep, elég.

Link to comment
Share on other sites

Imishark

Ugye a monitor fogyasztásának semmi köze a táphoz, szóval irreleváns (nem a tápba dugod be, hanem a konnektorból kapja a saját áramellátását). A többihez pedig elegendõ egy 450W-os táp is, pl. XFX TS 450 (videokártya 210W benchmark közben, processzor 110W @ stock max., merevlemezek legfeljebb 9-9W, SSD meg épp hogy nem termel energiát, úgyhogy nem kell vele számolni se, ez így 342W, ha tényleg rommá van terhelve), e helyett neked van egy 650W-os tápod, ami ha a SuperNOVA NEX650G, 636W-ot képes szolgáltatni. Yep, elég.

De õ azt kérdezte, hogy kettõ kártyához elég lesz- e :D

Nekem is csak a második olvasatra tûnt fel.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

De õ azt kérdezte, hogy kettõ kártyához elég lesz- e :D

Nekem is csak a második olvasatra tûnt fel.

Én meg akkor keltem, úgy értelmeztem, hogy még egy monitor lesz. : DD Nem baj, végül is tartalmazta a választ.

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Köszönöm! :rolleyes: Akkor már csak a malacperselyt kell atomjaira robbantani :ninja:

Emlékszem még a monitor is a tápegységbõl kap áramot idõkre, de az már nem most volt :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CastleCRS

Szépen muzsikál a dolog, pedig az alaplapra rá sem tudtam kötni az SLI-hez való plusz tápot. Aki azt kitalálta felkellene négyelni, már csak az a baj, hogy tápban a venti terhelés hatására hangos mint a qvaélet...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Hellnight

Halihó!

Mivel nemrég videókártyát cseréltem, másik tápegység is kell. 9000Ft-ért adnának nekem egy 750W-os NesteQ X Strike típusú tápot. Kérdésem, hogy ez milyen minõség, mert még nem is hallottam róla illetve ennyit megér-e? Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Egy normális tápegységbõl 550W-os kerül 17-19e forintba. Remélem érted a célzást.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Egy normális tápegységbõl 550W-os kerül 17-19e forintba. Remélem érted a célzást.

Oké, nincs több kérdésem ögüü

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
-Laslie-

Üdvözletem!

Lassan új gép vásárlás elõtt állok, és szeretném a tápot is frissebb modellre cserélni, elvégre már kb 5-6éve teszi a dolgát, és a régi gépet is könnyebb lesz eladni ha belehet kapcsolni! :D

Most egy Chieftec 550W-os tápom van, és nem is kell nagyobb, ami a legfontosabb hogy stabil és megbízható legyen, modularitás nem szempont!

Maradjak chieftec vonalon és akkor ez legyen?

CHIEFTEC CTG-550-80PB 550W OEM

Vagy egy CORSAIR VS Series VS550

Mondjuk a Cosair-ról azt olvastam hogy "belépõszintû" táp, de teljesen megbízható.

Szerintetek melyik táp lenne a jobb választás?

Vagy más márka, hasonló árban, és minõségben?

Köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
fonix10

Sziasztok!

A PC-m sípoló hangot ad ki egy ideje, eleinte okosabbak javaslatára arra gyanakodtam,hogy valamilyen csatlakozásbeli hiba lehet, illetve már túl poros a gép belseje. Sajnos nem jött be, amennyire hinni tudok a fülemnek a sípolás a tápegység felõl jön. Szóval eljött a csere ideje. Bevallom mióta összeraktam a gépet 3 éve nem követtem annyira a hardver változásokat, így tanácstalan vagyok most abban,hogy milyen tápegységet lenne érdemes vennem.

Az alábbi a konfigurációm, tudnátok segíteni választani?

Gigabyte P55-UD3

Intel i5 750 @2,67 GHz

Geil Value Plus 4gb 1600mhz DDR3

MSI Radeon HD5770 HAWK 1GB 128bit DDR5 PCI-E R5770 Videokártya

2 DVD író

2 Winchester:

SAMSUNG HD103SJ ATA Device 931,51 GB

WDC WD4000AAKS-22YGA0 ATA Device 372,61 GB

Jelenlegi tápegység: Cooler Master Real Power M620

Ház: Cooler Master Gladiator 600 (alul van a tápegység helye)

Árban a maximum keret 30k, +- 10%. A fõ az, hogy megbízható legyen és csendes.

Válaszaitokat elõre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sziasztok!

A PC-m sípoló hangot ad ki egy ideje, eleinte okosabbak javaslatára arra gyanakodtam,hogy valamilyen csatlakozásbeli hiba lehet, illetve már túl poros a gép belseje. Sajnos nem jött be, amennyire hinni tudok a fülemnek a sípolás a tápegység felől jön. Szóval eljött a csere ideje. Bevallom mióta összeraktam a gépet 3 éve nem követtem annyira a hardver változásokat, így tanácstalan vagyok most abban,hogy milyen tápegységet lenne érdemes vennem.

Az alábbi a konfigurációm, tudnátok segíteni választani?

Gigabyte P55-UD3

Intel i5 750 @2,67 GHz

Geil Value Plus 4gb 1600mhz DDR3

MSI Radeon HD5770 HAWK 1GB 128bit DDR5 PCI-E R5770 Videokártya

2 DVD író

2 Winchester:

SAMSUNG HD103SJ ATA Device 931,51 GB

WDC WD4000AAKS-22YGA0 ATA Device 372,61 GB

Jelenlegi tápegység: Cooler Master Real Power M620

Ház: Cooler Master Gladiator 600 (alul van a tápegység helye)

Árban a maximum keret 30k, +- 10%. A fő az, hogy megbízható legyen és csendes.

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

Biztos, hogy csak 3 éves ez a gép? A hardver alapján szerintem jó lesz az 4-5nek is inkább.

Tápegységből pedig ehhez, az olcsó és jó irányban a Corsair CX430, Corsair CX500-ast tudom javasolni, vagy az FSP Hexa 500W-osat (esetleg flancolósabbaknak az Aurum szériát).

Ha pedig bőven overkill-t akarsz, akkor az EVGA 700B...

(magam részéről CX430 körül megállnék, és még 4GB RAMot hozzácsapnék a géphez, esetleg egy SSD-t memória helyett, sokkal nagyobb hatása lenne mint mondjuk egy 700W-os tápnak)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
jagdtigger

Giganecro..... :D

 

Adott egy ilyen tápegység:

https://www.dropbox.com/s/6wdjmvuz7ja3sxl/IMG_20200425_224426.jpg?dl=0

(NAS belső tápegység, intel atom proci plusz 4 HDD)

Ventilátor csapágy feladta. Rendeltem egy azonos méretű ventilátort ami elsőre jónak tűnt, csak az nem tűnt fel hogy más mértékegységeket használ a 2 gyártó....:facepalm: Szóval:
Adda(eredeti):

7800RPM

10.1 cfm

31.9 inches (pressure)

 

Blacknoise:

3800RPM

9,2 m3/h

1,660 mmh2o

 

Elég lesz ennyi ennek a tápnak vagy inkább össze se rakjam ezzel? :unsure:  Illetve mennyire lehet gond ha megfordítom a ventilátort(nem fújja kifele a levegőt hanem szívja)?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mivel amit vettél, annak az eredetihez képest a légszállítása feleakkora, a statikus nyomása meg negyedakkora (az inch nem a nyomás mértékegysége, az a 31,9 meg a zajszintje lesz dBA-ban, a statikus nyomása inkább 0,263 inH2O lehet: https://hu.mouser.com/ProductDetail/ADDA/AD0412HB-C53?qs=sGAEpiMZZMt9MS9kROxCw%2BLG7bxcjihUfzfRRrJfvbM%3D), ezért én biztosan nem próbálkoznék vele. Ezen nem segít az, ha megfordítod, sőt, azzal még csak tovább rontasz a helyzeten.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igaz, elcsúsztam egy oszlopot..... A megfordításra meg azért gondoltam mert nem hinném hogy sokat segít még az eredetivel is hogy ugyanabból a térből akar szívni mint a "fő" 92mm-es venti..... Az a baj hogy kb ez volt a legerősebb amit szerezni tudtam a szokásos üzletből. Az eredeti meg mindenképp cserés mert kegyetlen hangos....

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
4 hours ago, jagdtigger said:

A megfordításra meg azért gondoltam mert nem hinném hogy sokat segít még az eredetivel is hogy ugyanabból a térből akar szívni mint a "fő" 92mm-es venti.....

Nem értem ezt az elgondolást. Ha a táp úgy van megtervezve, hogy a ventilátora kifújja a disszipálódó hőt a hűtőbordákról a külvilágba, akkor ha megcseréled a forgásirányt, azzal csak rontod a hőleadás hatásfokát. Ha két ventilátora van, akkor nyilván az egyik beszív, a másik kifúj; ha ehelyett mindkettő beszív, azzal megint csak rontasz a helyzeten.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egyszerű, a NAS tápegysége beépített. Kinézet alapján ez egy kész egység amit kvázi levettek a polcról. Van némi szeparáció de kvázi egy légtérben van a 92mm-es fő ventivel ami nem kicsit erősebb mint ez kis mütyűr. Ezért gondoltam hogy megfordítom így nem harcol ellene hanem inkább kihasználja. Biztos hogy negatív nymás van odabent mert már attól más a hangja ha kinyitom az "ajtót" rajta....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...